Michelle Obama: ”Am o formă ușoară de depresie văzând ce face această administrație”

de DG     HotNews.ro
Joi, 6 august 2020, 8:06 Actualitate | Esenţial


Michelle Obama
Foto: White House/ Amanda Lucidon
Fosta primă doamnă Michelle Obama spune că suferă de „un grad redus de depresie” în parte din cauza preşedintelui Trump, scrie The New York Post citat de Mediafax.

”Am de-a face cu o formă de depresie de grad scăzut. Nu doar din cauza carantinei, ci şi din cauza conflictelor rasiale şi doar văzând ce face această administraţie", a spus Michelle Obama în noul ei podcast.

Vezi această postare pe Instagram

So excited for you to hear the first episode of The #MichelleObamaPodcast with @BarackObama! I wanted to start this season off by discussing a relationship that a lot of us are spending a lot of time thinking about right now and that’s our relationship with our community and our country. Given everything that’s going on in the world, I think that these days, a lot of people are questioning just where and how they can fit into a community. And how you answer those questions is unique to you, your experiences, and your communities––but the important thing is that you do go through the process of reflecting and reaching out to loved ones to talk through what you’re feeling and what you’re hoping for. Because once you do those things, I think you’ll have a better sense of your community, your country, and yourselves. And if enough of us can do that—and if enough of us can empathize with one another—then over time––and it will take a long time, we can come up with some solutions and create the change we’re all hoping for. Click the link in my bio to hear my conversation with Barack!

O postare distribuită de Michelle Obama (@michelleobama) pe



Vorbind despre viaţa ei de zi cu zi, Michelle Obama spune că încearcă să îşi păstreze rutina zilnică pentru a se simţi mai bine.

”Încerc să mă asigur că mă antrenez, deşi au existat perioade de-a lungul acestei carantine când nu am putut să fac nimic. Moralul meu e ridicat atunci când mă simt sănătoasă, când sunt înconjurată de oameni buni", a adăugat ea.

Soţii Obama locuiesc în continuare în Washington DC, casa lor se află la mai puţin de doi km de Casa Albă, într-un cartier liniştit de vile.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3027 vizualizari

  • -6 (38 voturi)    
    Duduia va lansa un model de (Joi, 6 august 2020, 8:11)

    un domn [utilizator]

    Vibrator cat de curand ! Antidepresie ( precum cartea ei )
    • +5 (5 voturi)    
      surprinzator (Joi, 6 august 2020, 16:53)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      cat de multi oameni din Ro au luat cartea ...

      M-a socat apetitul romanilor pentru acel gen de carte...

      Nu au citit cartile scrise de Margaret Albright sau despre comisia care a anchetat 9/11 dar pe cartea aia au sarit... Sa fie numai chestie de promovare???
  • -5 (25 voturi)    
    oh! (Joi, 6 august 2020, 8:13)

    gpavel [utilizator]

    oh,oh!!
  • -5 (27 voturi)    
    Intri in depresie cand nu face vreun razboi ca (Joi, 6 august 2020, 8:16)

    xolv [utilizator]

    in Siria cu milionae de refugiati.
  • +5 (35 voturi)    
    deh (Joi, 6 august 2020, 8:20)

    ..13 [utilizator]

    Cu putin Dettol o sa treaca si Trump.

    Nu mai este mult pana in Nov. 2020 - dar este limpede ca ulterior va trebui sa raspunda pentru faptele sale alaturi de toti prietenii sai.
  • +6 (32 voturi)    
    E inca bine (Joi, 6 august 2020, 8:21)

    helvig [utilizator]

    Americanii au de-a dreptul depresie, vreo 50 de milioane nu mai au job-uri, economia e in groapa si peste 150.000 de americani sunt la loc cu verdeata.

    Toate sub luminata conducere a carmaciului oranj.
    • -5 (25 voturi)    
      spuse din porumb... (Joi, 6 august 2020, 10:02)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui helvig

      ... Gicu din Cucuietii Deal, asteptand postarita cu ajutorul social.
  • -4 (36 voturi)    
    Este proastă,ori o face pe proasta? (Joi, 6 august 2020, 8:38)

    asavreau [utilizator]

    Ce vrea,ca Administrația Trump să facă ce făcea Obama?Americanii l-au ales pe Trump.
  • -6 (20 voturi)    
    www.youtube.com/watch?v=JRM7zQk8xJg (Joi, 6 august 2020, 8:40)

    Nevermind [utilizator]

    Ca sa iesi din depresie
  • -3 (37 voturi)    
    saracutza de ea... (Joi, 6 august 2020, 9:07)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... cand era barbactoo curgea miere si lapte, no?
    la protestele din 2015 din baltimore cand era Hussein presedinte ce forme de depresie ai mai avut?
  • -6 (24 voturi)    
    Usoara (Joi, 6 august 2020, 11:28)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Bine ca e o forma usoara de depresie, nu trebuie sa ne ingrijoram prea tare...
  • -4 (8 voturi)    
    pacat (Joi, 6 august 2020, 18:46)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    exista boli mult mai grave pe care le-ar putea contracta.
  • -2 (6 voturi)    
    o formă ușoară de depresie (Joi, 6 august 2020, 21:27)

    Victor Micea [utilizator]

    e cam singurul lucru usor la aceasta femeie groaie si grosolana. Au facut avere din activism, ceea ce nu e usor si arata ca e inca o activista cu greutate desi barbat-su e la pensie. 12 oameni au fost ucisi in timpul protestelor BLM dar ei nu-i pasa, sute de magazine au fost jefuite sau arse, multe ale unor negrii ca si ea, asta insa nu o opreste sa faca exercitii sa-si mai micsoreze curul sa arate mai bine langa mincinosul elegant de langa ea.