VIDEO Solomon, deputatul scandalagiu de la șaormerie, spune că e victima unui linșaj mediatic pentru că Guvernul a dat bani la presă

de C.V.     HotNews.ro
Vineri, 10 iulie 2020, 10:11 Actualitate | Esenţial


Adrian Solomon la saormerie
Foto: Captura de ecran
Deputatul PSD Adrian Solomon, amendat de Poliție pentru că, împreună cu un alt coleg deputat PSD, Irinel Stativă ar fi făcut scandal într-o șaormerie din București și nu ar fi purtat mască în interior, susține că este victima unui linșaj mediatic „care se pare că are la bază cele 140 de milioane de euro date de către guvernul Orban ca să cumpere presa”.

„Poate primesc odată procesul verbal să pot să mă apăr. Deocamdată văd că e un linșaj mediatic care se pare că are la bază cele 140 de milioane de euro date de către guvernul Orban ca să cumpere presa. Dacă pentru asta au dat banii, înseamnă că i-au dat degeaba. Puteau să folosească banii pentru lucruri mai interesante decât să înjure toată ziua presa pe Solomon și pe Stativă”, a declarat Solomon pentru publicația Barladulmeu.ro

Întrebat dacă regretă ceva, Solomon a răspuns: „Că nu mi-am pus masca la intrare astfel încât să nu dau posibilitatea unor interpretări exagerate. În primul rând n-am înțeles de ce un vânzător la șaormerie este prelungirea forței coercitive a statului”.



---

Citește și:








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4926 vizualizari

  • +29 (29 voturi)    
    Da ! Antena 3 a primit Sume Considerabile (Vineri, 10 iulie 2020, 10:14)

    un domn [utilizator]

    Va prelua aceasta guitzare de la suinul P$D ist ?
  • +34 (38 voturi)    
    Asta-i adevăratul pesedist. (Vineri, 10 iulie 2020, 10:21)

    Tayen [utilizator]

    Analizați-i figura, comportamentul și „inteligența”. Ce ziceți, nu seamănă cu Vanghelie, cu Năstase, cu Bacalbașa....?
    • +13 (13 voturi)    
      saeamana (Vineri, 10 iulie 2020, 10:32)

      om_normal [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      cu bulibasa
    • -17 (19 voturi)    
      ce să vezi (Vineri, 10 iulie 2020, 10:53)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui Tayen

      omu se exprimă coerent...spre deosebire de Vela, Tătaru, Falcă, Ștefan-grindă, etc
      • +11 (11 voturi)    
        PiZeDe (Vineri, 10 iulie 2020, 11:46)

        arpi [utilizator] i-a raspuns lui di livio

        Andrusca, Vasilica Veorica..
        • -6 (6 voturi)    
          ai dreptate (Vineri, 10 iulie 2020, 14:12)

          di livio [utilizator] i-a raspuns lui arpi

          și Carmen Dan, nume și pronume, dăcît că-s la fel
      • +3 (3 voturi)    
        wow (Vineri, 10 iulie 2020, 15:27)

        karryne [utilizator] i-a raspuns lui di livio

        Poate vorbi un minut intreg! Eu zic sa-l votam toti!
        Ce altceva i se mai poate cere?
  • +14 (14 voturi)    
    Mda (Vineri, 10 iulie 2020, 10:24)

    TheFaime [utilizator]

    Da ma cap de berbec, sigur esti asa de important incat Guvernul a dat bani ca tu sa fii linsat mediatic. Hai da-mi pace obezule, esti un muc nesemnificativ, indolent si incompetent care a ajuns intr-o functie in Stat total nemeritata! Ceea ce tu nu intelegi este ca trebuie sa pui interesele cetatenilor pe primul lor si ca NU ESTI MAI PRESUS DECT LEGEA. Asa ca, nu iti mai arata gusa si buricul pe la TV, respecta regulile si te ocupa sa iti indeplinesti fisa postului, ca pana una alta, freci buha pe romaneste vorbind!
  • +16 (16 voturi)    
    Parca marele Ciolac (Vineri, 10 iulie 2020, 10:26)

    Ephemeris [utilizator]

    recunostea, cu juma' de gura, ca "a sunat" la saormerie sa-si ceara scuze.
    Cum e ciolace, cu aburelile matale? Zicea cineva, cu naivitate, pe acest forum, ca PSD trebuie sa se reformeze.
    Cine a mai pomenit mafia sa se reformeze?
  • +13 (13 voturi)    
    adevaratul vinovat (Vineri, 10 iulie 2020, 10:27)

    andrei9999 [utilizator]

    astuia i-a pus bil gheitz cipu expirat...
  • +12 (14 voturi)    
    ar trebui sa fie data o lege (Vineri, 10 iulie 2020, 10:29)

    Captain Obvious [utilizator]

    sa le arate si meclele pe buletinul de vot. poate asa nu mai ajung acesti imbuibati in parlament
  • +17 (17 voturi)    
    Aste e genul cu lant gros la gat (Vineri, 10 iulie 2020, 10:31)

    daril [utilizator]

    Care intra in mare cu bolidul si se baga in fata la coada. Pesedistul tipic smecher, incult si nesimtit.
  • +10 (12 voturi)    
    de fapt..e din cauza ca e (Vineri, 10 iulie 2020, 10:34)

    Mistrelutz [utilizator]

    un mincinos,ticalos si badaran
  • +13 (13 voturi)    
    si aspectul (Vineri, 10 iulie 2020, 10:42)

    mos ion roata [utilizator]

    dolofan (sa nu zic grasun),tot guvernul l-a platit?
  • +16 (16 voturi)    
    de asta nu purtai masca (Vineri, 10 iulie 2020, 10:44)

    rov [utilizator]

    si de asta ai tipat la oamenii aia.
    Ce jeg de politician
  • +11 (13 voturi)    
    Guuuiţ... (Vineri, 10 iulie 2020, 10:59)

    ElDiablo [utilizator]

    ...guuuuiţ! Tupeu de borfaş sadea. E de vină Universul pentru tupeul, nesimţirea şi lipsa de educaţie care-l caracterizează. Ca de altfel pe toţi cei care fac parte din adunătura imundă numită psd.
  • +10 (10 voturi)    
    COTCODAC ! (Vineri, 10 iulie 2020, 11:15)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Balenoidul asta nu are minte nici cat o gaina ! Doamne , pe ce maini a incaput tara asta !Vade retro satana !
  • +9 (9 voturi)    
    Dezgustator (Vineri, 10 iulie 2020, 12:00)

    blacksheep [utilizator]

    Comportament execrabil, un om care se considera deasupra cetatenilor pe care de fapt ar trebui sa-i slujeasca.
    Faceti un efort de imaginatie si incercati sa va puneti in pielea acelui om care munceste in acea saormerie.
    Deci dansul crede ca poate decide cine si cum trebuie controlat de alte autoritati ale statului.
    In orice tara civilizata in urma unui asemenea comportament ar fi trebuit sa isi dea demisia sau ar fi fost demis fara nici o alta discutie
    Dar nu ar fi de mirare Justitia din Romania sa-l declare nevinovat ca si pe domnul senator PNL Vergil Chițac care a bagat parlamentul si guvernul in izolare
  • +6 (6 voturi)    
    dezgustator (Vineri, 10 iulie 2020, 12:08)

    nalbaroiu [utilizator]

    dezgustator individ....... o rusine pentru romania si mai ales pentru pesedila...
  • +6 (6 voturi)    
    Un umflat prostalau ! (Vineri, 10 iulie 2020, 14:36)

    Mircea11 [utilizator]

    Asta nu intelege nimic !
  • +3 (3 voturi)    
    Si MITOCAN ... (Vineri, 10 iulie 2020, 18:19)

    danmarian [utilizator]

    si MINCINOS ! Cam asa sunt toti PSD-istii ! O HAITA de PUNGASI care trebue MUSAI DESFINTATA ! Sper ca mai sunt locuri in puscarii - ca PSD-ul le-a golit Acum sa le umplem cu "pesedei" !
  • +2 (2 voturi)    
    adevarat sau neadevarat (Vineri, 10 iulie 2020, 20:32)

    Dizidentul [utilizator]

    cum se simt acesti oameni(parlamentari,senatori ,deputati) cind sint stampilati de marea majoritate :inculti,hoti,nesimtiti,pungasi? Au pielea atit de groasa? cind membrii PSD sint astfel caracterizati ,se pare ca vorba din popor (ciini latra ursul merge) se potriveste cel mai bine acestor membri ai gloriosului partid.