UPDATE Doi deputați PSD, amendați după ce au refuzat să poarte mască într-un fast-food și au făcut scandal / Le-ar fi spus poliţiştilor că ei le plătesc salariile şi că nu sunt demni de haina pe care o poartă

de I.H.     HotNews.ro
Marţi, 7 iulie 2020, 8:45 Actualitate | Politic


Politia
Foto: Stirile ProTV
Doi deputați PSD - Adrian Solomon şi Irinel Stativă - au fost amendați de polițiști cu 2.600 de lei, după ce au refuzat să poarte mască într-un fast-food din sectorul 3 și au făcut scandal. Poliția a fost chemată de patronul localului, iar cei doi au continuat scandalul și după sosirea poliției.
Potrivit Poliției Capitalei, în această dimineață, o patrulă a Serviciului de Poliție pentru Centrul Vechi a fost solicitată de agenții de paza ai unui fast-food din sectorul 3 să intervină întrucât în interiorul localului se afla un bărbat care refuza să poarte mască de protecție, fiind recalcitrant.

Polițiștii au mers la fața locului, iar bărbatul a continuat scandalul, înjurându-i pe polițiști. Alături de el se mai afla un bărbat care, la rândul său, a avut un comportament similar, conform Poliției Capitalei.

Cei doi bărbați au fost amendați cu 2.600 de lei pentru "provocarea ori participarea efectivă la scandal, în locuri publice și pentru proferarea de injurii, expresii jignitoare sau vulgare în public".

Surse din Poliție au declarat pentru News.ro că este vorba despre deputații PSD de Vaslui Adrian Solomon şi Irinel Stativă. Deputatul Adrian Solomon este președintele Comisiei de muncă din Camera Deputaților.

Solomon a fost amendat cu 1.600 de lei, iar Stativă cu 1.000 de lei.

Cei doi le-ar fi spus poliţiştilor inclusiv că ei le plătesc salariile şi că nu sunt demni de haina pe care o poartă.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















21957 vizualizari

  • -20 (42 voturi)    
    era cumva cheloo..ooo? (Marţi, 7 iulie 2020, 8:51)

    Dodel540 [utilizator]

    cl #fara botnita?
  • +46 (64 voturi)    
    Trebuia Procedura Floyd (Marţi, 7 iulie 2020, 9:05)

    un domn [utilizator]

    De Aplicat la Scandalagii, amenda este mizilic
    • -11 (23 voturi)    
      stai sa vezi.... (Marţi, 7 iulie 2020, 12:18)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      cand o incepe americanii din texas sa-i friga la propriu pe alde floyd , pai ce au ajuns sa schimbe istoria reala , cu una pe gustul afro-americanilor ? asa ceva nu se poate ,papagalii aia care au ingenunchiat sun lipsiti de coloana vertebrala ! stop racism ,da ,dar pupincurism , nu ,majoritatea Negrilor sunt niste pramatii , vezi ce a facut ala ,floid in viata lui : numai prostii ! nu mai dureaza mult , orice minune tine trei zile si pe urma se pun la punct aceste lucruri , nu se poata sa intre peste tine si sa zica ca -ti ia nevasta ! auzi ,black love ! unde-i love , ca au dat foc si au ciordit de nu se poate ! le-o coace texanii , nici o grija !
      • +11 (13 voturi)    
        eu am "apreciat" ca metoda Floyd (Marţi, 7 iulie 2020, 13:18)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        este adecvata deratizarii Romaniei de P$D aka Covid ! cu asta Poti fi de Acord !
  • +63 (69 voturi)    
    noi (Marţi, 7 iulie 2020, 9:21)

    sim18 [utilizator]

    Noi le platim lor salariile!
    • +20 (24 voturi)    
      Pesedacii ăștia agresivi și tupeiști (Marţi, 7 iulie 2020, 11:58)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui sim18

      spun,cu seninătate,că ei plătesc salariile polițiștilor
      (și probabil întregului popor).Cine produce acești
      bani ipochimenilor?Voi care dormiți în Șparlament
      votând,din când în cînd,legi cu dedicație pentru
      Mafia Roșie,Cupola Ciumei Roșii.
      Aceste obrăznicături bolșevice trebuie trimise la
      munca de jos,să termine Canalul București-Dunăre.
      • +3 (5 voturi)    
        Insuficient (Marţi, 7 iulie 2020, 14:28)

        ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

        propun Canalul Bucuresti-Dunare-Constanta-Antalya
    • +17 (19 voturi)    
      Si nu numai! (Marţi, 7 iulie 2020, 12:57)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui sim18

      Dar idiotii, tot idioti raman!
      Pentru ca pot!
    • +10 (12 voturi)    
      prin... (Marţi, 7 iulie 2020, 13:23)

      vizirul [utilizator] i-a raspuns lui sim18

      prin "lor"inteleg ca este vorba de cei doi parlamentari cu apucaturi golanesti, carora noi le platim salariile si pensiile speciale.Pentru ca,nu-i as,ei sunt foarte speciali in apucaturi si lipsa de comportament civic.
    • +2 (2 voturi)    
      Noi ! (Marţi, 7 iulie 2020, 23:07)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui sim18

      Nu parlamentarii ! Parlamentatii sug din buget , care buget este creat prin taxele si impozitele celor ce muncesc. As fi curios ; daca un cetatean ar contesta la CCR orice lege emisa de parlament in ultimul an , de exemplu, pe mortiv ca acest parlament nu este constitutional, intrucat are mai mult de 300 de membrii , cat a decis sa aibe poporul roman prin Referendum, ce solutie ar da CCR ?
  • +45 (51 voturi)    
    Irinel băiat gigel (Marţi, 7 iulie 2020, 9:23)

    mr_mojo [utilizator]

    Da’ cam prost
  • +52 (68 voturi)    
    Se Stie din Ianuarie 2017 ( chiar mai devreme ) (Marţi, 7 iulie 2020, 9:23)

    un domn [utilizator]

    Covid = P$D

    Distantarea Sociala de P$D la Alegerile 2020 !

    Maxim 9% pondere in Parlament pentru Covid de Romania aka P$D !
    • -26 (28 voturi)    
      visezi ciori verzi pe pereti ... (Marţi, 7 iulie 2020, 12:21)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      pnl cade la prima motiune , iar la alegeri ,dispare ca pntcd -ul . avem o gama variata de cuie , sa-ti atarni pofta-n ele !asa ca , gigele , reprofileaza-te pe PMP !
      • +3 (11 voturi)    
        nici in sarcasm ))))) (Marţi, 7 iulie 2020, 13:19)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        Pemepee ul este o balta plina cu broaste raioase care contine si Scafandrii pentru broastele raioase ))))
  • +63 (75 voturi)    
    "Domnilor" parlamentari (Marţi, 7 iulie 2020, 9:24)

    TurmentatuTheThird [utilizator]

    Sunteți dezinformați. Nu doar voi plătiți salariul polițiștilor. Ci noi, toți cetățenii care pompăm în bugetul de stat taxe. Voi nu produceți nimic!!! Absolut zero. Nada. Rien.

    Voi doar băgați mâna în borcanul de miere numit buget și împărțiti mierea după cum vă convine. Nu voi produceți mierea. Doar cu vot scăpăm de asemenea oameni!

    Kudos patronului care nu s-a lăsat intimidat de cei doi!
    • +11 (13 voturi)    
      ăia care stau (Marţi, 7 iulie 2020, 13:20)

      Fu Thien Zbang [utilizator] i-a raspuns lui TurmentatuTheThird

      pe lângă stup și fură mierea se numesc...exact:trântori!qed!
    • +3 (5 voturi)    
      ei nu (Marţi, 7 iulie 2020, 14:40)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui TurmentatuTheThird

      platesc nimic nimanui.
      Ei doar incaseaza bani cu nemiluita pt. prestatia de turma votanta a psd.
      Asta e inca un motiv pt. care ar trebui sa se modifice structura Parlamentului asa cum a hotarat poporul in 2009, dar pe de alta parte, tot asta e motivul pt. care parazitii astia se agata cu toti dintii de scaunele parlamentare.
  • +56 (64 voturi)    
    Ce tupeu (Marţi, 7 iulie 2020, 9:29)

    cicci [utilizator]

    Sa le scoti ochiii unora ca tu le platesti salariile, cand de fapt, nu doar ca tu nu le patesti salariile, deoarece nu produci nimic, dar iti mai platesc si tie altii. Asta e unul dintre motivele pentru care nu oricine poate sa se faca politician...
    • +20 (26 voturi)    
      Corect! (Marţi, 7 iulie 2020, 10:10)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui cicci

      Oamenii seriosi, care muncesc si nu dau tepe, nu se vor baga niciodata in politica.
      Hotii, lenesii, trombonistii si teparii se baga in politica.
      • +7 (11 voturi)    
        Oameni ca tine ar trebui să intre în politică (Marţi, 7 iulie 2020, 11:46)

        marianstefi20 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Schimbarea mediului politic nu poate veni decât dacă oameni ca tine, serioși, care muncesc și nu dau țepe se hotărăsc că s-au săturat să mai vadă răul ce-i privește în față. Altfel, o să tot fie acest paradox...oameni cinstiți conduși de hoți pe motiv că cei dintâi au fost prea cumsecade și au lăsat răul să trăiască.
    • +2 (14 voturi)    
      cicci (Marţi, 7 iulie 2020, 13:09)

      Doina Pantazi [anonim] i-a raspuns lui cicci

      Daca le-ar fi spus politistilor ca ei le dau pensii speciale si pensionare rapida, poate acestia inchideau ochii la calcarea regulilor.
  • +46 (54 voturi)    
    ! (Marţi, 7 iulie 2020, 9:34)

    tudorr [utilizator]

    Rebuturi platite regeste... 2 ghertoi!
  • +31 (41 voturi)    
    p$d nu se dezice.. (Marţi, 7 iulie 2020, 9:46)

    ion_de_la_tara [utilizator]

    cum vede o lege, cum o calca in picioare, cred ca de multe ori doar ca sa nu-si iasa din mana... multi aseamana p$d cu comunistii, dar in realitate n-au nicio treaba, sunt un fel de capitalisti tupeisti de oportunitate!
  • -23 (45 voturi)    
    Ce bine (Marţi, 7 iulie 2020, 9:46)

    Futurist Irefutabil [utilizator]

    Deputatii si comportamentul acestora in cadrul lor natural...

    Totusi nu pot sa nu ma mir: cum se mananca la fast food in Romania, cu masca?
    • +18 (30 voturi)    
      Nu te face ca nu intelegi futuristule (Marţi, 7 iulie 2020, 10:22)

      Ephemeris [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

      e spatiu inchis si e lege.
      La ziua lui orban la guvern ati urlat ca din gura de sarpe zece zile dupa, si acolo se manca si se bea, aici nu se aplica, futuristule pesedistule?
      • +1 (9 voturi)    
        Habar nu am (Marţi, 7 iulie 2020, 13:56)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Ephemeris

        Dar intr-un fast food in care mancarea este pt consum imediat nu vad de ce nu servesc la ferestruica. Avand in vedere ca oricum nu poti manca. Nu vad rostul sa fie deschis.
        • +3 (5 voturi)    
          iti iei (Marţi, 7 iulie 2020, 14:42)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

          mancarea si pleci de acolo. Ori te pomenesti ca nu stii legea, la fel ca cei doi ghertoi?
          • -1 (5 voturi)    
            Este vorba de legi (Marţi, 7 iulie 2020, 17:46)

            Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            Insa peste legi, putem sa si gandim un pic: daca localul nu iti permite consumul pe loc, se poate instala un intercom si comanda o dai de la usa. Stai pe o banca la aer curat si apoi vine baiatul la usa cu punga si ti-o da.
      • +3 (9 voturi)    
        Eu nu am comentat aplicarea legii (Marţi, 7 iulie 2020, 14:06)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Ephemeris

        Ci logica de a comanda traversand ca potential contaminat un local care oricum este INCHIS pentru consum.
    • -10 (12 voturi)    
      măști neconforme (Marţi, 7 iulie 2020, 11:16)

      di livio [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

      pesedeii au informații, știau că măștile Unifarm nu-s bune de nimic...alea de la interlopi îs un pic mai bune, da tot contrafăcute...statu român?...nimic, milioane de măști contrafăcute, pericol pt viețile românilor...îs amendați fraierii care nu vor să le poarte, nu ăia care le pun în vînzare
      • +5 (7 voturi)    
        psd-istii nu aveau informatii, (Marţi, 7 iulie 2020, 14:08)

        iodixit [utilizator] i-a raspuns lui di livio

        ei stiau, fiinda ei l-au pus acolo si tot ei beneficiau. ei cumparau masti contrafacute si le vindeau la unifarm.
        faptul ca nu scria psd pe stampila, nu inseamna ca nu sint ei!
        pina si clanurile tre sa dea dijma la psd, daca vor sa traiasca in romania.
        • -2 (4 voturi)    
          Clanurile interlope sunt conduse (Marţi, 7 iulie 2020, 18:02)

          Rescator [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

          de PSD/PCR prin cei doi golani politici,
          Cap de Plută și Porcalan Niciolae.Sunt masă
          de manevră pentru orice porcărie kaghebistă,
          ca la 10 August.
    • +4 (10 voturi)    
      servitul mesei in restaurante este interzis. (Marţi, 7 iulie 2020, 11:27)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

      Aici este vorba de un restaurant de tip ,,take away'', adica iei mancarea, o platesti si o mananci acasa sau afara la terasa. Inca nu s-a dat drumul la restaurante, sa poti manca inauntru.
      Si eu imi cumpar mancare de la un astfel de restaurant, intru cu masca si manusi, comand, platesc si mananc la birou.
      • +2 (10 voturi)    
        Sa tii deschis localul (Marţi, 7 iulie 2020, 14:04)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Este doar un risc inutil de contaminare, indiferent daca oamenii vin cu masca sau fara. Un astfel de local trebuia sa serveasca la usa. In felul acesta coada era afara la aer proaspat si ultraviolete si personalul nu ar fi fost supus la un risc inutil.

        PS: ce am comentat eu (in ciuda minusurilor) nu era referitor la comportamentul grobian al celor doi ci la logica pe care descresti riscul de contaminare.
        • +2 (2 voturi)    
          Exagerezi putin (Marţi, 7 iulie 2020, 23:18)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

          Sunt si locuri unde intri ca sa iti iei marfa. De exemplu super-market. Poate patronul nu a avt o posibilitate rapida de a face posibila servirea de la usa. Poate clientii vor sa vada exact ce pune turcul in shaorma. Deci, daca intri , pui masca !
    • +9 (9 voturi)    
      Pfff (Marţi, 7 iulie 2020, 12:05)

      Costi888 [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

      Se comanda boss, la pachet sau pt terasa.. ori s au deschis deja restaurantele si noi nu stim!?
      • +1 (7 voturi)    
        Si daca doar se comanda (Marţi, 7 iulie 2020, 14:05)

        Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Costi888

        De ce trebuie sa se comande in INTERIOR, din moment ce exista terasa sau iei la pachet?!? Intreb si eu asa. Era grea instalarea unui intercom wireless sau sa vina unul la usa sa dea comanda la colegii lui?
  • +27 (39 voturi)    
    Atâta minte au. (Marţi, 7 iulie 2020, 9:49)

    asavreau [utilizator]

    Deputați PSD care se cred DOMNI.Domni de la domnitori,pentru-că nu pricep că nu ei plătesc salarii ci populația.Adrian Solomon a mai dat dovezi de prostie și pare irecuperabil.De Stativă nu am auzit până acum.A reușit să se afirme prin prostie.Este de la PSD.
    • +15 (21 voturi)    
      Stativa.. (Marţi, 7 iulie 2020, 10:23)

      anion [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      ..este o stiva de prostie.!
    • -4 (4 voturi)    
      Dubla masura!!?? (Marţi, 7 iulie 2020, 19:49)

      gillda_47 [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Dar de mitocanii de la petrecerea lui mandolina syca nu ziceti nimic, golani nenorociti??!!
  • +13 (31 voturi)    
    Mazeta si compania fac circ (Marţi, 7 iulie 2020, 9:49)

    FPop2013 [utilizator]

    Iata ce stie sa faca Mazeta-trotineta impreuna cu gasca lui de nimicuri. Mars, Mazeto, direct in fundul Siberiei, hai mars! Mazeta face circ in centrul vechi al Bucurestiului! Quod erat demonstrandum, iata ce soi rau sunt Mazeta si gasca lui, cred ca era xrogo...
  • +27 (39 voturi)    
    Nu-i mai votati pe acesti indivizi inconstienti ! (Marţi, 7 iulie 2020, 9:50)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Niste marlani ! Asta stiu ei sa faca ! Isi inchipuie ca,daca sunt parlamentari,sunt supraoameni.Si au numai drepturi,nu si obligatii.Sunt niste indivizi needucati,marlani.Nu ei sunt prostii,prosti sunt cei care i-au ales !
    • 0 (2 voturi)    
      Si ei (Marţi, 7 iulie 2020, 23:22)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui acasa1284285656193

      si cei care i-au votat. Unii din cei care i-au votat. Altii au fost creduli, naivi, dar nu prosti.
  • +34 (40 voturi)    
    Eroul penalilor din politica :Stativă Irinel Ioan (Marţi, 7 iulie 2020, 9:51)

    Plagarus [utilizator]

    Nenea asta era coinitiator la un proiect de lege - șoc: 200.000 de euro prag la abuzul în serviciu, condamnările de sub 3 ani se execută acasă.!!
    + Bonus ca traficul de influență săvârșit „pentru altul” urma să nu se pedepsească
  • +21 (31 voturi)    
    asa se face la vaslui (Marţi, 7 iulie 2020, 9:54)

    iodixit [utilizator]

    ca aia este in alta tara si la este alte legi.
    si ei nu este niste prostoi cu diploma, asa este ei!
    • +13 (21 voturi)    
      nu numai .... (Marţi, 7 iulie 2020, 10:18)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      ....acolo ,ci peste tot unde misuna derbedeii PSD nasiti de borfasii care ii conduc (vezi interimarul lor sef de partid ,marele politician Ciolacu )!!!
  • +18 (28 voturi)    
    Bancul zilei (Marţi, 7 iulie 2020, 9:55)

    NimeniNeica [utilizator]

    "Cei doi le-ar fi spus poliţiştilor inclusiv că ei le plătesc salariile ..."

    Deputatul, un fel de vasc al societatii, a ajuns sa plateasca salariile altor bugetari.

    Vasc -> mistletoe in engleza -> are la origine cuvantul mist (baliga) din germana - (deja o dam in alt banc :)
    • -1 (1 vot)    
      daca zici ca psd este o baliga, (Marţi, 7 iulie 2020, 14:13)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui NimeniNeica

      deja nu mai dam in alt banc ci in crunta realitate, in care psd este imputiciune in putrefacti e unei parti a societatii romanesti.
    • +1 (3 voturi)    
      Completare (Marţi, 7 iulie 2020, 14:25)

      dealucaragiale [utilizator] i-a raspuns lui NimeniNeica

      Daca imi permiteti. Vascul este parazit. La fel ca stimabilii deputati.
  • +24 (34 voturi)    
    Totuși, cât de redus trebuie să fi, să faci asta? (Marţi, 7 iulie 2020, 10:02)

    D_Poroineanu [utilizator]

    Pe ce caractere s-au cocoțat asemenea specimene în fruntea ȚĂRII?
    Sunt ei conștienți că fac de râs o întreagă categorie de oameni?
    Sunt ei conștienți de trauma emoțională în sufletul unui om obișnuit când aude asemenea sălbăticie?
    Aduc ei valoare ȚĂRII care așteaptă cei mai bun din ei?

    NU!
    Sunt doar oameni-brute care s-au cocoțat pentru că au avut susținere în partid.
    Au fost puși acolo cu mâna de un lider căruia i-au pupat inelul.
    Sunt acolo ca să întărească rândurile unei famiglii compacte.

    ȚARA pe mâna HOȚILOR!

    CE RUȘINE!
    • +1 (3 voturi)    
      mai citeste odata articolul (Marţi, 7 iulie 2020, 14:14)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui D_Poroineanu

      n-ai inteles ca sint parlamentari psd de vaslui?
      ce te miri?
    • +2 (4 voturi)    
      ma mir ca (Marţi, 7 iulie 2020, 14:15)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui D_Poroineanu

      nu i-au violat pe politisti!
  • +13 (21 voturi)    
    E suficient sa spui PSD (Marţi, 7 iulie 2020, 10:10)

    Ephemeris [utilizator]

    adica mafioti veritabili. Ei conduc tara de 30 de ani si se cred stapani de sclavi pe plantatie.
  • +13 (21 voturi)    
    nimic... (Marţi, 7 iulie 2020, 10:12)

    asada [utilizator]

    ...nou sub soare !!! Asa este cand golanii adrian si irinel ii platesc pe politisti din bani iadusi de la masa de acasa !!! Rahatul ala cu ochi este mare presedinte de comisie unde impertinenta si golania este la ea acasa !!! Masa de manevra a asistatilor sociali de prin Vaslui sa ii caute pe listele PSD la urmatoare alegeri pentru ca nu cumva acestia sa lipseaca si sa nu uite sa ii voteze ca prea ii reprezinta cu cinste !!
  • +13 (17 voturi)    
    mda (Marţi, 7 iulie 2020, 10:18)

    SoulSearcher [utilizator]

    asa va trebuie daca votati RROMI la conducerea tarii...

    sa va traiasca mancatias... :DDD
  • +14 (26 voturi)    
    eroare (Marţi, 7 iulie 2020, 10:18)

    anion [utilizator]

    Adrian Solomon contesta in instanta procesul verbal pentru ca nu a fost completat corect. De fapt el nu trebuia sa poarte masca pe figura ci sarma in nas. Abia acum trebuie sa explice cum a ajuns la Firea.
  • +19 (25 voturi)    
    Voi i-ati votat prin absenta in 2016 (Marţi, 7 iulie 2020, 10:38)

    emil bobu [utilizator]

    Priviti la ce duce absenta voastra de la vot.
  • +13 (23 voturi)    
    Etichetarea PSD-ului (Marţi, 7 iulie 2020, 10:53)

    Adi_rus [utilizator]

    PSD = Partidul Interlopilor

    Asta e denumirea pe care ar trebui s-o adopte toti ziaristii si toti oamenii care cunosc si accepta realitatea asa cum e.

    Noi in Romania vorbim de PSD ca despre un partid de stanga dar lucrurile nu stau deloc asa. Uitati-va la toate celelalte partide de stanga din UE. Toata miscarea aia socialista din Parlamentul European are cu totul alte valori, standarde si comportamente. PSD-ul se integreaza in miscarea aia la fel ca nuca in perete.

    Haideti sa spunem lucrurilor pe nume odata pt totdeauna si poate asa vom reusi sa trezim mai multi romani:

    PSD = PARTIDUL INTERLOPILOR!!!
    • +4 (6 voturi)    
      PSD se integreaza In "absolut" (Marţi, 7 iulie 2020, 11:13)

      bcorina [utilizator] i-a raspuns lui Adi_rus

      PSD se integreaza In "absolut", si da ai dreptate lipsa la vot duce la intrarea in Parlament a unor specimene.
  • +14 (22 voturi)    
    Demonstratie de forta... (Marţi, 7 iulie 2020, 10:54)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    a unor reprezentati de seama ai PSD...si totusi ce au aratat :
    - dispret profund fata situatia pandemiei(au refuzat sa poarte masca)
    - grobianism('limbaj caracteristic PSD, care ii starneste invidia lui Serban Nicolae si Baclbasa)
    - lipsa de respect fata organele legii('prea putin scoliti')
    - superioritate de tip comunistoid('noi va platim salariile')
    - preferinte culinare elevate('bagau si ei o shawarma de dimineata, gusa lui Solomon e martora')

    Cu cat scapam oameni buni mai repede de asceasta incregatura de coruptie/incultura/grobianism/hotie/minciuna/etc numit PSD cu atat va fi mai bine Romaniei!!!
    • +3 (3 voturi)    
      Adaug ceva (Marţi, 7 iulie 2020, 20:56)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui AdevaratulProfet

      Ai spus ca este "superioritate de comunistoid", hai sa fim un pic mai precisi la ce se refera aceasta superioritate: se refera la superioritatea moralitatii. Cu alte cuvinte, cei doi suini (pentru ca se suie) s-au suit atat de mult caci acum stau pe un munte al moralitatii de pe care admira valea (formata din plebeii care, datorita marinimiei lor - suinelor - sunt platiti).

      Imi dai voie la o concluzie? Ceea ce vedem nu este o refulare a unor nervi (tuturor ni se intampla) ci o manifestare a inradacinarii idee de proprietar al plantatiei. Cei doi sunt nu numai proprietari ai plantatiei (pe care dicteaza regulile) ci si ai celor care (nota bene, prin bunavointa lor) muncesc pe plantatie. Pe principiul "eu te-am facut [n.red. politist], eu te omor".
  • +19 (23 voturi)    
    Asistati... (Marţi, 7 iulie 2020, 10:59)

    Sly21 [utilizator]

    Ce ironie sa auzi asta de la niste asistati ai poporului...
  • +17 (23 voturi)    
    Daca stirea va fi confirmata (Marţi, 7 iulie 2020, 11:06)

    Cote [utilizator]

    Daca stirea va fi confirmata, este de asteptat ca cei 2 sa isi prezinte demisia din pozitia de parlamentar. Sau partidul din care fac parte sa le retraga sprijinul politic.

    Romania, 2050. :)
    • +6 (8 voturi)    
      Ce spui tu straine? (Marţi, 7 iulie 2020, 11:29)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Cote

      Ai vazut tu parlamentar sa isi dea demisia din parlament? Doar Voiculescu a facut asta, ca i se ridicase imunitatea si incepea procesul cu privatizarea INCE.
    • +6 (8 voturi)    
      pana atunci(2050) (Marţi, 7 iulie 2020, 11:35)

      zigot [utilizator] i-a raspuns lui Cote

      poate face dreptate Domnul.
    • -2 (4 voturi)    
      demisia (Marţi, 7 iulie 2020, 11:49)

      zaw [utilizator] i-a raspuns lui Cote

      Stirea ,in cazul acesta,nu mai trebuie confrmata,decat in cazul "agapei"guvernamentale,pentru demisie.
    • +2 (4 voturi)    
      Vise frumoase (Marţi, 7 iulie 2020, 13:45)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui Cote

      Dar numai atat - vise. Nici in 2050, nici in 2500 !
  • +4 (10 voturi)    
    si nu s-a gasit nimeni (Marţi, 7 iulie 2020, 11:50)

    cristi_an [utilizator]

    sa le f niste pumni cat sa le sara dintii din gura?
    CINE II VOTEAZA PE ASTIA, MAAAAAA???!?!?!?!
    • +2 (6 voturi)    
      Pensionarii si bugetarii ! (Marţi, 7 iulie 2020, 13:59)

      matali [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      Astia mai voteaza asemenea scursuri ale societatii !
  • +12 (16 voturi)    
    Bravo (Marţi, 7 iulie 2020, 11:52)

    Remarque [utilizator]

    Bravo patronului care a chemat politia! Asa ar trebui sa procedeze toti cand cineva refuza sa poarte masca de protectie.
  • +9 (11 voturi)    
    test@yahoo.com (Marţi, 7 iulie 2020, 12:09)

    DarkestLord [utilizator]

    Ce personaje infecte. Nu ei platesc, ei nu platesc nimic ca sunt la fel de bugetari ca si politistii... Cata aroganta pe ei. NOI platim, din taxe si impozite. Nesimtirea unora care au ajuns in conducere nu are nici o limitare.
  • +5 (11 voturi)    
    DOAR ATAT?? (Marţi, 7 iulie 2020, 12:19)

    mirceapanait [utilizator]

    Adresarea de injurii unui politist intra la ultraj.
    Dar probabil pt ca sunt deputati PSD, legea nu se aplica egal...

    Cineva sa se sesizeze, va rog!
  • +10 (12 voturi)    
    demisia, ghertoilor! (Marţi, 7 iulie 2020, 12:30)

    BernierC [utilizator]

    si cercetat istoricul lor de parlamentari. ce initiative au avut? cat de prolifici au fost in activitatea de parlamentari? in afara de tepe, trafic de influenta, coruptie samd, au adus vreun aport la bunastarea societatii?
  • +2 (6 voturi)    
    Nici comunismul !!! (Marţi, 7 iulie 2020, 13:33)

    Marionette [utilizator]

    Pacoste mai mare decat cleptocratia comandata de la moscova pe principii antiromanesti nu este nici insasi comunismul. PSD e o pacoste mai antiromaneasca decat comunismul !!!
  • +3 (5 voturi)    
    Solomon e ala cu fata de manelist (Marţi, 7 iulie 2020, 13:40)

    guras [utilizator]

    http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura2015.mp?idm=269&cam=2&leg=2016
    • +1 (3 voturi)    
      fratele aproape geaman a lui SALAM (Marţi, 7 iulie 2020, 16:23)

      BernierC [utilizator] i-a raspuns lui guras

      sunt convins ca amandoi imbratiseaza acelasi set de valori. fara numar!!!
  • +6 (8 voturi)    
    Nu stiu daca are relevanta (Marţi, 7 iulie 2020, 13:53)

    AxonImpulse [utilizator]

    Ati observat ce fete de porci imbuibati au aceste personaje - "reprezentantii alesi sa slujeasca poporul" ?

    Cum se comporta ei ca niste veritabili stapani pe mosie ?
  • +7 (9 voturi)    
    Tupeu de borfas, de dupa blocuri ! (Marţi, 7 iulie 2020, 13:58)

    matali [utilizator]

    Nu trece o zi fara sa aflu o stire despre cum derbedeii astia de la PSD se comporta ca niste vagabonzi si despre cum sfideaza o tara intreaga. Nu aud nici o stire OK despre astia. Se comporta toti de parca ar fi niste recidivisti cu maxim tupeu de borfas care sfideaza bunul simt, de fapt bunul simt la PSD-isti, nu a existat nicioadata. Intreb si eu, astia sunt chiar parlamentari ? De unde i-a recrutat PSD-ul , de la Jilava sau de la Rahova ?
  • -4 (4 voturi)    
    se vor mai deschide școlile? (Marţi, 7 iulie 2020, 14:45)

    di livio [utilizator]

    fuse articol Hotnews, cu cîteva comentarii...n-a fost mobilizare,ca aici...sau ca la articole cu BOR și cu unguri...nu-ntere pă nime școala, including fikusz, jo napot...cu cît îs mai mulți români fără școală, cu atît mai mulți votanți psd vor fi...cei care țin școlile închise, ăia ajută peeseedeee, jo napot
  • +1 (3 voturi)    
    Amenda (Marţi, 7 iulie 2020, 14:53)

    Victtor [utilizator]

    Sa guste si ei intalnirea cu militia. Sa vada cat de simpatici sunt oamenii sistemului.