București: Un bărbat cu un comportament agresiv a murit la scurt timp după ce a fost imobilizat de polițiști

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 29 iunie 2020, 0:12 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Facebook - Politia Romana
Un bărbat în vârstă de 30 de ani care se comporta agresiv, aruncându-se în fața mașinilor și distrugând o terasă, a fost imobilizat duminică de polițiștii Capitalei. La scurt timp după acest moment, el a spus că îi este rău, iar mai apoi a murit, anunță Poliția București.

„Astăzi (duminică - n.r.) în jurul orei 21:00, prin apel 112 a fost sesizat faptul că un bărbat se aruncă în fața mașinilor. La fața locului, polițiști din cadrul Secției 10 au depistat un bărbat de 30 de ani, care manifesta un comportament agresiv și producea distrugeri la o terasă”, a transmis Poliția Capitalei, potrivit Mediafax.

Bărbatul, care era în continuare violent, a fost imobilizat.

Având în vedere că a acuzat stări de rău, a fost solicitat un echipaj de prim-ajutor, precizează Poliția Capitalei.

„Echipajul medical a aplicat măsuri specifice, însă în jurul orei 22.30 au declarat decesul persoanei”, menționează sursa citată anterior.

Cercetările sunt preluate de Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Serviciul Omoruri din Poliția Capitalei, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care s-a produs decesul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3375 vizualizari

  • -8 (68 voturi)    
    Drogat (Luni, 29 iunie 2020, 0:19)

    Sparafucile [utilizator]

    Cu supradoza.
    • +10 (58 voturi)    
      Aveți o sursă de încredere? (Luni, 29 iunie 2020, 0:31)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Sau vă folosiți intuiția ascuțită, cunoașterea prin percepție extrasenzorială etc.
    • +8 (52 voturi)    
      Pai atunci lasa-te (Luni, 29 iunie 2020, 0:43)

      costal [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      ...
      • +1 (1 vot)    
        Tu ai tras vreun folos? (Luni, 29 iunie 2020, 23:44)

        Sparafucile [utilizator] i-a raspuns lui costal

        Că te-ai lasat?  Că dupa o fraza scrisa deja cazi lat de oboseala.
    • +7 (57 voturi)    
      supradoza de prejudecata (Luni, 29 iunie 2020, 1:01)

      _Ioan_ [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      ai naibii drogati, uite-i cum ne strica ei tara, astia nu sunt oameni... Iti pare si cumva bine ca a murit, am scapat de niste paria ai societatii?
      • -6 (36 voturi)    
        Or fi ceva Ingeri ? (Luni, 29 iunie 2020, 1:25)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui _Ioan_

        Chiar atat poti scrie ?
    • -9 (37 voturi)    
      Nope. (Luni, 29 iunie 2020, 1:39)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      Covid 19.
      E clar.
      Se stie ca ataca si creierul. Iata si dovezile, gasim multe alte victime citind titlurile alaturate - aia care se prefaceau ca se caftesc la Vama Veche, altul care s-a pierdut pe mare (sau la mare), altul care s-a legat cu lantul de-un copac etc.
      E cat se poate de clar. Trebuie instituita o stare de urgenta adevarata, cu impuscat cine iese din casa. Pe termen nelimitat, dar oricum nu mai putin de-un an.
    • +7 (43 voturi)    
      in cazul tau e supradoza de prostie (Luni, 29 iunie 2020, 1:44)

      vertus [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      ...
  • +5 (57 voturi)    
    supradoza de prejudecata (Luni, 29 iunie 2020, 0:58)

    _Ioan_ [utilizator]

    Observ si supradoza de prejudecata a unora, gen sigur era un drogat pierde vara ...
    • -4 (38 voturi)    
      Drogat nu (Luni, 29 iunie 2020, 1:21)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui _Ioan_

      Dar hai sa nu ne prefacem ca era "pillar of the community".
      Nu stiu cum esti tu sau ce prieteni ai, dar nici eu, nici prietenii mei nu facem scandal, vandalizam autoturisme si devenim recalcitranti cu politistii.

      Nu, nu zic ca e bine ca a murit, nu zic ca e un drogat, dar pe bune... daca incepem sa compatimim orice teribilist, deja ajungem la PC. Nu ai ce scuza sa ii gasesti decat maxim, daca avea probleme psihice. Caz in care, e trist faptul ca nu a fost gasit la timp si se arata incompetenta institutiilor. Dar aia e alta poveste.
    • -3 (45 voturi)    
      Dar chiar asa (Luni, 29 iunie 2020, 2:16)

      malika ela [utilizator] i-a raspuns lui _Ioan_

      Mi se pare cea mai viabila explicatie supradoza. Ai tu o supozitie mai buna? Efectiv s-a comportat ca un drogat si in final i-a cedat si inima.
      • +6 (40 voturi)    
        Imobilizat, (Luni, 29 iunie 2020, 2:47)

        Namaste! [utilizator] i-a raspuns lui malika ela

        si sufocat?!
        • +1 (3 voturi)    
          ce legatura are imobilizarea cu sufocarea? (Luni, 29 iunie 2020, 19:29)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Namaste!

          Procentul drogatilor care distrug terase, masini si comit violente este infinit mai mare decat cel al politistilor care "sufoca" infractori. Fiindca cel de-al doilea procent tinde spre zero. Cam cat putza de furnica!
    • -1 (29 voturi)    
      Adică preferi alte prejudecăți? (Luni, 29 iunie 2020, 7:18)

      BEDE [utilizator] i-a raspuns lui _Ioan_

      Cumva preferi să zici că musai polițiștii sunt criminali? Cumva ar trebui desființată poliția?
      Din vreme ce era un comportamant total irațional, este destul de probabil să fi fost o supradoză de droguri. Dar se poate să fi fost și probleme pshiatrice din alte motive, cuplate cu alt gen de probleme de sănătate.
      Ce se mai aruncă unii cu tot felul de judecăți când nu au date clare.
      • +2 (28 voturi)    
        Exact (Luni, 29 iunie 2020, 8:50)

        barny [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

        Arunca cu pareri cum ar fi ca e drogat. Pe de alta parte de unde stii daca moartea nu a fost provocata in urma imobilizarii ca in cazul celebru?
        • +1 (3 voturi)    
          tu crezi ca un politist roman a vrut sa isi obtina (Luni, 29 iunie 2020, 19:36)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui barny

          faima incercand o imobilizare ca in "cazul celebru"? Sau a vrut sa verifice daca un imobilizat agresiv moare dupa 8 minute sub genunchi?
          Sau probabilistic vorbind sansele ca individul sa fi fost prajit total sunt de 99%(valabil si in "cazul celebru") iar sansele ca vina sa apartina imobilizatorilor sa fie 1%?
  • -7 (31 voturi)    
    George Floyd de Dambovitza (Luni, 29 iunie 2020, 2:39)

    Alex735 [utilizator]

    E si el om, sau a fost...
  • -5 (45 voturi)    
    Cativa de noaptea mintii pe forumul asta ! (Luni, 29 iunie 2020, 2:59)

    Susufler0 [utilizator]

    Te pomenesti ca nu mai ai voie sa-ti spui parerea nici despre drogati ?!! Or fi si ei tot in categoria persoanelor "cu nevoi speciale".

    PS. Sau in lipsa mai multor informatii din partea politiei comentatorii nostri curajosi nu se pronunta pt ca nu e corect politic sa procedezi asa !
    • +17 (35 voturi)    
      De ce crezi ca era drogat? (Luni, 29 iunie 2020, 3:41)

      TheFreeOne [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Din articol nu cred ca reiese acest diagnostic clar.
      • -4 (30 voturi)    
        Asa e (Luni, 29 iunie 2020, 4:47)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

        Putea avea probleme psihice. Dar porblema nu e nici supradoza, drogurile dpdv concept sau problemele psihice, cat PC-ul in care se tot indreapta discutia ca nu a gresit cu nimic. Sa nu ii gasim vina, doar scuze. Sa aruncam vina in alta parte.

        Ei bine, ghici ce: persoanele obiective si cu putina ratiune ramasa nu vor asta. Chiar vor sa discute despre motivele pentru care acel om a facut asta. Oricare ar fi ele.

        iar contra-atacurile astea copilaresti cu "de unde stii ca e asa" nu ajuta. Poate "nu e ce stie/crede" cineva, dar asta nu scuza fapta, nu? In articol se discuta fapta. Hai sa nu uitam asta.
        • +4 (10 voturi)    
          Dacă e vorba de probleme psihice (Luni, 29 iunie 2020, 12:25)

          anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

          atunci efectiv nu poți să implici conceptul de vină. De asemenea, până la sentință toți cetățenii beneficiază de prezumția de nevinovăție. Nu e PC treaba asta - e statul de drept modern, adică ceva cu ce nu v-ați obișnuit după 89 aparent.
          • -1 (1 vot)    
            si politistii beneficiaza de aceasi prezumptie (Luni, 29 iunie 2020, 19:41)

            AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

            de nevinovatie.
        • -1 (9 voturi)    
          In lipsa unor amanunte care nu vor veni (Luni, 29 iunie 2020, 12:32)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

          poate niciodata "persoanele obiective si cu putina ratiune ramasa" NU AU CUM "sa discute despre motivele pentru care acel om a facut asta. Oricare ar fi ele." (sic !)

          PS. Este exact invers de ceea ce sustii : Doar cineva fara minte ar putea sa se apuce sa macine vorbe si sa imagineze ipoteze... Sa "filozofeze"... :)))
      • 0 (28 voturi)    
        Din articol nu reiese niciun diagnostic ! (Luni, 29 iunie 2020, 8:30)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

        Comportamentul insa, care este asemanator cu al unuia care a consumat droguri, si nu putine, i-a determinat pe unii dintre noi sa comenteze in sensul ca insul era drogat !
        Eu nu am scris comentul meu pt a lua apararea celor care au dat diagnosticul de "drogat" ci pt a dezavua idea ca daca nu stii ceva sigur (sau aproape sigur) e mai bine sa taci, sa nu iti spui parerea !
        Suntem liberi sa ne exprimam, nu ?! Unii mai curajos, altii mai timid... unii mai argumentat, altii mai putin !
        Pe forumul asta unii au tabarat pe un altul pt ca a fost sigur pe el in loc sa fie dubitativ si l-au pus la colt !

        PS. Uite si eu sunt ferm cand spun ca aceia s-au comportat ca niste natarai, desi cel putin unul nu este !
        • +2 (26 voturi)    
          Esti inconsecvent (Luni, 29 iunie 2020, 9:44)

          larnaka [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          nimeni nu a interzis nimic nimanui, a fost criticata o opinie. Tu zici ca exprimarea libera e importanta si totusi ii faci natarai pe cei are isi exprima opinia. A te exprima liber nu presupune sa fii de acord cu ceilalti.
          • -2 (8 voturi)    
            Nici nu am spus asta ! Am criticat (Luni, 29 iunie 2020, 12:16)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui larnaka

            in commentul meu virulenta cu care a fost criticata opinia lui @Sparafucile, printre altii de catre @vertus.
            Opinia mea pe care am argumentat-o este ca @vertus este un natarau cata vreme insulta doar de dragul de a insulta !
            • 0 (8 voturi)    
              Inconsecvent recidivist (Luni, 29 iunie 2020, 14:00)

              larnaka [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              "Eu nu am scris comentul meu pt a lua apararea celor care au dat diagnosticul de "drogat" ci pt a dezavua idea ca daca nu stii ceva sigur (sau aproape sigur) e mai bine sa taci, sa nu iti spui parerea !"
              Te rog sa-mi spui cine i-a spus sa taca sau i-a sugerat sa nu-si spuna parerea? A facut o speculatie si a fost taxat. Te plangi ca altii jignesc, apoi jignesti la randul tau. Unde e consecventa?

              Daca ii consideri natarai pe cei care critica aceasta acuzatie nedovediita de "drogat", atunci consideri ca e justificat ca altii sa te considere natarau cand la randul tau iti exprimi opinii? Sau consideri ca ai un privilegiu special care iti permite sa-i faci natarai pe toti cei care nu sunt de acord cu tine?

              Lasa "virtue signaling", ca sunt satul de moralisti de serviciu.
              • +1 (7 voturi)    
                Articolul acesta este practic o stire (Luni, 29 iunie 2020, 15:22)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui larnaka

                atat de saraca in amanunte incat invita la speculatii !
                Doar ca apar reprezentantii corectitudinii politice si dau cu parul atunci cand nu speculezi in directia corecta !
                Si eu m-am cam saturat de treburi de acestea !

                PS. Stii cum sta treaba asta ? Cam asa : daca se scrie ca cineva a cazut si are contractii necontrolate ale muschilor membrelor, ale gatului, etc Unii vor spune : e vorba de o criza comitiala, altii vor spune, ca e vorba de o severa lipsa de calciu si si unii si ceilalti vor motiva pe faptul ca au mai vazut astfel de situatii si au aflat ce acopera ele. Vor veni si ceilalti care au dreptul la opinie bineinteles care nu vor contra argumenta in momentul in care iti vor servi insulta : "Ba tu ai boala lui Calache" ! Adica nataraii !

                PPS. Salut ! O zi buna !
                M-am saturat de cei care vor critica fara argumente ! Chestia cu "in lipsa dovezilor" nu tine ! Asa si aici
                • 0 (2 voturi)    
                  E mai simplu sa spui, nu am argumente (Luni, 29 iunie 2020, 18:39)

                  larnaka [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

                  Daca tot invoci argumentele ce-ar fi sa incepi sa le si folosesti? Mi-ai spus povesti si nimic concret. Cine a spus domnului de mai sus sa taca?

                  Cum denunti insultele si apoi tu insuti le folosesti?
        • +2 (10 voturi)    
          Minunat. (Luni, 29 iunie 2020, 12:05)

          anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          "Cum vă permiteți să mă atacați pentru faptul că vorbesc fără să știu?"
          • -2 (8 voturi)    
            In comentariul meu postat la ora 8:30 (Luni, 29 iunie 2020, 12:45)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

            cand spun in PS ca "cel putin unul nu este ("natarau"- n.m.) la persoana dvs ma refer !
        • +3 (11 voturi)    
          "nu puține" droguri (Luni, 29 iunie 2020, 12:30)

          anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          Deci a luat mult drog. Câte măsuri de drog crezi c-a luat? Oare a luat o oca de drog? O litră de drog? O pintă? Expertule!
          • +3 (7 voturi)    
            Ei , vezi, pana la urma m-am inselat ! (Luni, 29 iunie 2020, 14:02)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

            Totusi esti un natarau... dar nu unul oarecare ci cu "pretentii", cu staif ! :)))))

            PS. Mea culpa !
            • +4 (6 voturi)    
              ))) White Powder Lives Matter ))) (Luni, 29 iunie 2020, 14:37)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              )))) Editie Limitata )))))
      • +5 (25 voturi)    
        dar din comportament??? (Luni, 29 iunie 2020, 8:46)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

        Mai ales ca omul nu prea obisnuia sa faca chestia asta pentru ca altfel era in baza de date a politiei...

        Deci nu credeti ca este varianta cea mai probabila ca sa fie drogat???

        Aveti o alta supoztiei care sa explice acest comportament ciudat???
        • +1 (19 voturi)    
          Probleme psihice? (Luni, 29 iunie 2020, 10:24)

          parush [utilizator] i-a raspuns lui ..13

          ...
          • +4 (10 voturi)    
            Nu se vorbește despre așa ceva. (Luni, 29 iunie 2020, 12:21)

            anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui parush

            La noi dacă un om are probleme, e cu siguranță vina lui - e un automatism în rândul popoarelor insuficient dezvoltate. Până și despre Eminescu circula zvonul că a ajuns la azil pentru c-a luat sifilis de la prostituate. Acuma bineînțeles toți patrioții zic c-a fost otrăvit, c-a fost un complot. Credința populară este că bolile psihice sunt rușinoase și afectează doar degenerații.
      • 0 (0 voturi)    
        nu reiese nici ca a fost imobilizat violent. (Luni, 29 iunie 2020, 19:38)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui TheFreeOne

        Dar in schimb reiese ca a fost violent inainte de arestare. Deci pe langa o boala psihica drogurile sunt urmatorul potential vinovat.
        PS - cei cu boli psihice au obiceiul sa traiasca mult, nu prea le crapa hardul usor.
    • -2 (26 voturi)    
      Se stie : (Luni, 29 iunie 2020, 6:58)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Drogat Lives Matters
      • +2 (18 voturi)    
        Stupid lives matter too (Luni, 29 iunie 2020, 8:46)

        barny [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Alfel nu ai mai avea drept sa scrii aiureli pe aici.
        • -3 (11 voturi)    
          Bravooo (Luni, 29 iunie 2020, 9:17)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui barny

          Faina Imagine a Ta !
          • -1 (9 voturi)    
            Tare asta cu faina (pune tu accentul) ! (Luni, 29 iunie 2020, 12:19)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            PS. Ia insa aminte ca te vor obliga si pe tine sa spui ca pudra (faina) pe care o trag unii pe nas, trebuie colorata !

            PS. Nu mai merge culoarea rasista ! :))))
            • +1 (7 voturi)    
              )))) dar câți cofetari am văzut acilea (Luni, 29 iunie 2020, 12:46)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

              Nici de Paste, Nici De Crăciun )))) nu dau cu pudra ))))
              • +3 (7 voturi)    
                Nu te lua dupa ei... niste ageamii (Luni, 29 iunie 2020, 14:09)

                Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

                cu pretentii de Chefi cofetari !

                Unul care se tot simte ultragiat pe forumul asta, dupa stil precis ca s-a scolit la Cofetaria "Ana" a lui nea' Copos !

                PS. O fi fost chiar invatacelul lui ! :)))))))))
      • +2 (2 voturi)    
        bravo! (Luni, 29 iunie 2020, 8:49)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Si pot sa ma joc putin cu DL Matters!

        Adicalea in traducere damboviteana Dracnea Liviu Matters! - pot sa il foloseasca unii.

        Totusi mie tot mai mult imi place Sloganul Dvs.

        Drogat Lives Matters!
        • +3 (3 voturi)    
          Dracnia A Iesti ca Prostul din Politica (Luni, 29 iunie 2020, 9:18)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui ..13

          Asadar Dracnia No Matters !
  • +2 (28 voturi)    
    stat de drept? democratie? (Luni, 29 iunie 2020, 8:37)

    albik [utilizator]

    dupa unii politia ar trebui sa impuste pe loc si nimeni nu ar trebui sa chestioneze metodele politiei. Democratia se invata greu...
    • +1 (9 voturi)    
      Vezi ca nu esti pe forumul potrivit ! (Luni, 29 iunie 2020, 12:21)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui albik

      :))))))
    • -1 (1 vot)    
      Stimate comentator (Luni, 29 iunie 2020, 19:55)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui albik

      Care e legatura cu metodele politiei?
      Adica nu avem voie sa banuim ca ipochimenul era drogat desi comportamentul anterioar arestarii sugereaza asta dar avem voi sa chestionam metodele politiei desi nici-un element din stire nu sugereaza ca politi ar intervenit gresit, exagerat, etc.
  • -1 (1 vot)    
    Maine poimaine un erou beat mort va conduce pe (Luni, 29 iunie 2020, 20:39)

    AliKimiku [utilizator]

    Autostrada.
    Politia sesizata il va urmari de la km 30 iar la km 40 eroul va sari in padure si deceda eroic.
    Cine va banui ca era manga/chitrofonit/lemn va fi infierat corespunzator iar politistii vor fi pusi sub acuzare ca l-au stresat pana a murit.
    O sa spuneti ca metafora dar nu e, asta e directia PC-ului, albul devine negru, vinovatia e inversata, etc.