​VIDEO Câteva sute de persoane au protestat în Piața Victoriei, solicitând încetarea stării de alertă

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 iunie 2020, 21:52 Actualitate | Esenţial


Protest Piata Victoriei
Foto: Captura video Facebook
Câteva sute de persoane, printre care și omul de afaceri Viorel Cataramă, au protestat sâmbătă seară în Piața Victoriei, solicitând încetarea stării de alertă din România.

Potrivit Mediafax, protestatarii au purtat pancarte prin care solicitau demisia președintelui Klaus Iohannis, cu mesaje precum „Frica ucide România” sau prin care solicitau ca toți bolnavii să fie tratați în spitale.



Anterior, Viorel Cataramă a anunțat, într-o postare pe Facebook, că în Piata Victoriei „se naste Micarea Patrioților Români, o forta care lupta pentru suveranitatea României”.

„Condamnam cu fermitate suprimarea drepturilor si libertatilor fundamentale ale oamenilor, actiuni comise abuziv, constient si asumat prin incalcarea Constitutiei, de catre presedintele tarii si toate partidele parlamentare!Milioane de concetateni au fost adusi in pragul nebuniei, al saraciei sau chiar al foametei, milioane de romani au fost considerati infractori si arestati la domiciliu fiind gasiti vinovati ca au peste 65 de ani. S-a suprimat dreptul la viata (prin interzicerea accesului in spitale) a unor bolnavi a caror singura vina a fost ca nu s-au imbolnavit de Covid-19. Cerem cu fermitate Parchetului General sa demareze o ancheta si sa-i aduca in fata justitiei pe toti cei vinovati de moartea acestor oameni nevinovati!”, a scris Cataramă.

Viorel Cataramă a mai protestat la jumătatea lunii mai față de modul în care autoritățile au gestionat criza coronavirusului. În acea perioadă omul de afaceri a fost testat negativ cu COVID-19, după ce a mers într-o comunitate focar pentru a se infecta.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6569 vizualizari

  • +8 (32 voturi)    
    Mare-i gradina ta , Doamne , (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 22:09)

    kokos [utilizator]

    si multi spalati pe creier sar gardul!
  • -14 (34 voturi)    
    Zeci de mii (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 22:16)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    de bolnavi conici au murit, lipsiți fiind de asistență medicală. Economia distrusă. Sute de mii de IMM-uri in faliment. Pese un milion de șomeri - „mărețele” realizări ale propagandistului de la Cotroceni și a găștii sale care a confiscat sigla „PNL”.
  • +7 (33 voturi)    
    Asta li s-a ordonat de la Moscova, asta fac. (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 22:16)

    Marionette [utilizator]

    Tot mai multe dovezi categorisesc PSD ca un Partid Antiromanesc.
    -Nastase a vandut petrolul tarii pe nimic. PSD n-a lasat fara petrol.
    -Ciolacu incerca in primavara sa dea Ardealul. PSD vrea dezmembrarea tarii.
    -De cand au vazut ca nu se moare masiv PSD dinamiteaza lupta cu coronavirusul cu scopul a a omori cat mai multi romani.
    Mai pe scurt aceasta manifestatie a PSD fara nici un dubiu pozitioneaza PSD ca Partid Antiromanesc al Rusiei din Romania.
    • +1 (7 voturi)    
      Problema e ca noi am scris Constitutia, nu rusii! (Duminică, 14 iunie 2020, 9:01)

      Alui [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Daca nu ne pasa de Constitutie, nu suntem nici macar tara bananiera!
  • +9 (25 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 22:30)

    gavrone [utilizator]

    Catarama e atat de antipatic incat nici virusul n-a vrut sa aiba de-a face cu el.
  • +8 (26 voturi)    
    sute????? (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 23:36)

    bokila1 [utilizator]

    maximum 150 dupa cum se vede din imagini.....mult mai putini decat cei care cred ca pamantul e o placinta carata in spate de trei balene dolofane.....sa te tii cand or iesi si aia
    • +1 (17 voturi)    
      Sunt atat de putini in raport cu suprafata Pietei (Duminică, 14 iunie 2020, 7:10)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui bokila1

      incat nici macar nu pot fi sanctionati pt nepastrarea distantarii fizice ! :)))))
  • +3 (25 voturi)    
    hehe (Sâmbătă, 13 iunie 2020, 23:46)

    transpenibilus [utilizator]

    PSD nici nu stii
    Ce istorie esti si devi!!!
  • +5 (21 voturi)    
    ce miscare ? (Duminică, 14 iunie 2020, 0:25)

    biniamin [utilizator]

    un caraghios de 2 bani !
  • -6 (24 voturi)    
    bravo lor (Duminică, 14 iunie 2020, 3:02)

    aero [utilizator]

    NU pot sa cred ca am ajuns sa scriu asta..cautati vina la arab..pre multi bani!
  • -3 (15 voturi)    
    Covid si transmitere (Duminică, 14 iunie 2020, 5:44)

    GorillaKilla [utilizator]

    Imi plac astia perseverenti! Astia pana nu si-l iau nu se lasa!
    Intrebare de om la 42 de ani, aproape de midlife crisis, docenta aia cu prazul, nu a fost pe acolo?
  • 0 (8 voturi)    
    Nu sunt prosti (Duminică, 14 iunie 2020, 11:35)

    Ephemeris [utilizator]

    sunt doar manipulatori si creatori de haos si anarhie.
    Nu stiu daca ati sesizat, dar la plecarea din piata, participantii si-au pus mastile de protectie.
    Ce inseamna asta? Inseamna ca nici ei nu cred in ce spun, dar o fac din nemernicie si pentru ca fac parte dintr-o strategie mai ampla de dezinformare si creare de confuzie. In aceasta strategie au un rol important si PSD si acolitii lui, trolii de pe site-uri si retele sociale, avocatul poporului, CCR si alte cozi de topor din zona politicului si administratiei
  • -3 (3 voturi)    
    Auzisem ca sunt plătiți (Duminică, 14 iunie 2020, 13:08)

    mr_mojo [utilizator]

    Dar nu bag mâna în foc mai ales ca nu văd interesul.
    In orice caz nu știu ce altceva îi mână în oiață.
    • 0 (0 voturi)    
      daaa (Luni, 15 iunie 2020, 1:32)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      cei care vor libertate suint platiti, iar cei care vor botnite si lanturi o fac de bunavoie; chiar si asa, e jalnic de tot