Un nou gest de cruzime față de animale: Doi copii din Hunedoara au aruncat un câine de pe bloc

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 iunie 2020, 19:15 Actualitate | Esenţial


Politie
Foto: Facebook
Doi copii din orașul Vulcan, județul Hunedoara, au dus, sâmbătă, un câine pe bloc și l-au aruncat în gol, animalul murind. Poliția a deschis o anchetă și a stabilit identitatea celor doi copii, relatează Mediafax.

Poliția Vulcan, din județul Hunedoara, a fost sesizată sâmbătă după-amiaza, că niște copii au aruncat un câine de pe acoperișul unui bloc. Polițiștii i-au identificat pe cei doi copii, aceștia având 11, respectiv 14 ani.

„Au dus pe acoperișul blocului un câine, apoi l-au aruncat in gol. În momentul sosirii polițiștilor la fața locului, cadavrul câinelui nu se mai afla pe trotuar deoarece fusese aruncat la gunoi”, spun reprezentanții Poliției județului Hunedoara.

Oamenii legii au deschis un dosar penal pentru ucidere a animalelor cu intenție, fără drept.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3876 vizualizari

  • -3 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 21:29)

    [anonim]

    • 0 (6 voturi)    
      Despre ce vorbim aici? (Duminică, 7 iunie 2020, 1:34)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui

      Nu zice nimeni ca cineva sadic e prost. Hai sa fim clari aici: este o diferenta intre inteligenta si desteptaciune. Eu unul sunt foarte inteligent, nu-s destept. Asta din lene. Multi mi-au zis ca-s branza buna in burduf de caine, dar... nu o sa ma schimb prea curand.

      Revenind. Cei destepti sunt cei care iti raspund la teste de cultura generala. Cei inteligenti sunt cei cu gandiri iesite di ncomun, analitici etc.

      Cotninuand ideea ta, este logic ca multi criminali in serie sunt inteligenti, nu se pune problema sa stie care este inaltimea varfului X sau ce populatie are un sat de care nu a auzit nimeni, dar sunt greu de prins. Sa nu uitam profilul lui Dinca.

      Desigur, asta nu ma face pe mine crominal in serie si nu face criminali in serie prosti.

      Dar sincer nu despre inteligenta si educatie vorbim aici. Doar nu insinuezi ca pe langa toate materiile ar trebui sa avem o materie numita "de ce sa nu omori fiinte vii", nu?

      Si sper ca nu vom incepe cu comparatii intre caini si gandacii de bucatarie. Sau de tantarii care imprastie Ebola.

      What's your point, ca nu ma prind... le cauti scuze sau ce?
    • +1 (3 voturi)    
      Sa nu cream prejudecati (Duminică, 7 iunie 2020, 2:30)

      TheFreeOne [utilizator] i-a raspuns lui

      Ar insemna ca atunci cand vezi o persoana inteligenta, sa presupui automat ca este si sadica.

      Uite, vin si eu cu o idee de genul asta: foarte multi homelesi sant sadici, pentru ca uneori, la o cearta, isi pot ucide partenerul cu care aveau o disputa.

      Sa mai vorbim despre drogati, recidivisti, negri etc?
    • +2 (2 voturi)    
      nu pot sa inteleg (Duminică, 7 iunie 2020, 8:45)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui

      Ce v-a determinat sa faceti chestia asta???

      Vine din nevoia de a domina???
      • +1 (1 vot)    
        Daca-i citesti alte comentarii pe aici (Duminică, 7 iunie 2020, 12:09)

        justin puscasu [utilizator] i-a raspuns lui ..13

        o sa observi ca e vorba de o combinatie intre prostie si agresivitate.
      • -1 (3 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Duminică, 7 iunie 2020, 13:57)

        [anonim] i-a raspuns lui ..13

        • +1 (1 vot)    
          Comentariu sters de utilizator (Duminică, 7 iunie 2020, 14:41)

          [anonim] i-a raspuns lui

      • +1 (1 vot)    
        Comentariu sters de utilizator (Duminică, 7 iunie 2020, 14:02)

        [anonim] i-a raspuns lui ..13

    • +2 (2 voturi)    
      Toti marii criminali (Duminică, 7 iunie 2020, 10:54)

      justin puscasu [utilizator] i-a raspuns lui

      au inceput la fel. Bravo, esti pe drumul cel bun!
  • +6 (8 voturi)    
    In cartierul ala nu m-ar surprinde (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 21:39)

    mynickname [utilizator]

    ca intr-o zi un copil sa-l arunce pe altul de la etaj.
    Cautati pe net 'cartierul Dallas Vulcan'. Nu trebuie sa cititi continuturile, doar titlurile gasite.
    Incidentul se pare ca s-a intamplat pe str. Ștefan Octavian Iosif din Vulcan.
  • +8 (10 voturi)    
    Cazier penal (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 23:25)

    Monica Balaban [anonim]

    Doi posibili viitori criminali. Documentarea in cazierul penal al unui individ a oricaror acte de cruzime impotriva animalelor a devenit obligatorie in SUA in anii 1990 dupa ce s-a constatat ca 65% dintre criminalii in serie au istoric de acte de cruzime asupra animalelor in perioada de copilarie si adolescenta. O legatura psihologica oribila si din pacate premergatoare crimelor.
  • +3 (3 voturi)    
    unii au o predispozitie naturala (Duminică, 7 iunie 2020, 9:01)

    ..13 [utilizator]

    si daca nu sunt corectati ajung ca vai de mama lor.

    Cred insa ca predispozitia naturala a celor care traiesc placerea de a chinui, de a ucide, de a minti ii face inapti pentru orice munca care sa insemne conducere,sau orice raport cu fiinta umana. Foarte probabil vor ramane incapabili de afectiune, de dragoste,

    Posibil ca unii dintre ei sa fie educabili prin arta.

    Societatea poate atenua anumite asperitati ale personalitatii sau ele pot sa fie mascate dar samanta ramane acolo, Sau vice-versa,
    • +1 (1 vot)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 7 iunie 2020, 14:01)

      [anonim] i-a raspuns lui ..13