VIDEO Scandal la conferința de presă a lui Nicușor Dan. Viceprimarul Bădulescu s-a îmbrâncit cu candidatul PNL-USR - UPDATE

de D.D.     HotNews.ro
Vineri, 5 iunie 2020, 10:08 Actualitate | Esenţial


Nicusor Dan si Aurelian Bădulescu
Foto: AGERPRES
Conferința de presă a lui Nicușor Dan, în care prezintă bilanțul Gabrielei Firea, este bruiată de viceprimarul Aurelian Bădulescu, care și-a făcut apariția acolo cu un dulap și care vociferează și îl întrerupe continuu. Nicușor Dan i-a spus să păstreze distanța de protecție de 2 metri și a avut loc un moment tensionat, în care cei doi s-au îmbrâncit.


Nicușor Dan a susținut o conferință de presă în zona Prelungirea Ghencea, iar acolo și-a făcut apariția și viceprimarul Capitalei, Aurelian Bădulescu, care stă lângă el și vociferează continuu și îi întrerupe discursul. La orice afirmație a lui Nicușor Dan, Bădulescu spune: ”Fals”, ”Minți”, ”Nu este adevărat”.

Viceprimarul Capitalei, Aurelian Bădulescu, a apărut acolo cu un dulap, încercând să îl împiedice pe Nicușor Dan să vorbească. Nicușor Dan a luat dulapul, vrând să îl mute în afara cadrului.





”Ați văzut omenii lui Nicușor Dan, huliganii, m-au lovit în operație”, s-a plâns Bădulescu.

Când a început conferința, Bădulescu a venit lângă Nicușor Dan. Acesta i-a spus să păstreze distanța și l-a împins ușor pe Bădulescu, dar acesta tot venea peste el și nu l-a lăsat să vorbească.

"Stați la 2 metri de mine”, i-a spus Nicușor Dan.

"De ce mă împingi? De ce esti violent? Hai, marș, ia mâna după mine. Eu am venit la bilanț (..) De ce mă împingi?", a replicat Bădulescu, în timp ce Nicușor Dan încerca să îl îndepărteze.

A urmat un moment tensionat, cu îmbrânceli.

La fața locului s-au aflat și câteva persoane, care au huiduit.

Candidatul USR-PNL a reușit să își înceapă conferința de presă, fiind însă bruiat continuu de Bădulescu.

Viceprimarul Bădulescu s-a certat și cu un cetățean care s-a oprit cu motocicleta și a reproșat aministrației Firea că în 4 ani nu a lărgit strada Prelungirea Gencea. ”Dă banii înapoi, nu te cunosc eu pe tine?”, a strigat Bădulescu la bărbat.

Nicușor Dan a prezentat bilanțul Gabrielei Firea: falimentul RADET, starea proastă a infrastructurii de transport, eșecul atragerii fondurilor europene, condamnarea României la Curtea de Justiție a UE pentru poluarea din București, despre ”jaful” de la Parcul Verdi și de la companiile municipale. Aurelian Bădulescu vociferează puternic și încearcă să îl acopere pe Nicușor Dan.

La conferința lui Nicușor Dan a venit și directorul STB, Hazem Kansou, și consilierul personal al Gabriela Firea pe probleme de infrastructură, Marius Coaje, dar aceștia au stat retrași.

Principalele declarații din bilanțul făcut de Nicușor Dan

Doamna Firea ne-a promis exact acum 4 ani o revoluție în trafic. Indicele de congestie este mai rău decât la începutul mandatului. Bucureștenii stau 9 zile pe an blocați în trafic. Investițiile în infrastructură rutieră au fost în 2017-2019, de 250 milioane lei. Mai puțîn de jumătate decât investiția de aici din Prelungirea Ghencea. Mari parcări la intrarea în oraș: zero. Investiții în modernizarea șinelor de tramvai: zero. Tramvaiele deraiază. De trei ani nu e în stare să facă buclă de închidere la tramvaiul 5. Benzi unice pentru autobuze: zero. Semaforizare inteligentă: zero. Piste pentru biciclete: aproape zero. Două linii trasate pe asfalt pe Bulevardul Aviatorilor.

Iarna trecută, zeci de mii de bucureșteni au tremurat în case și n-au avut apă caldă. Sub Gabriela Firea, Radetul a intrat în faliment, cu litigiu pe datoria de 4 miliarde de lei. Termoenergetică ii calcă pe urme, cu datorii curente de 300 de milioane de lei. Peste cele 4 miliarde înghețate odată cu falimentul Radet. Nu s-a reabilitat aproape nimic din această infrastructură depasită. Erau 180 milioane euro fonduri europene disponibile, nu au fost accesați.

Ne batem și aici la titlul de cea mai poluată capitală din Europa. E vorba de depășirea limitelor maxime admise de organizatisa mondială a sănătății. E vorba de sănătatea bucureștenilor, în special a copiilor și a vârstnicilor. Recent România a fost condamnată de Curtea de Justiție a Uniunii Europene. Comisia Europreana spune explicit că planurile pentru îmbunătățirea calității aerului, și din mandatul Oprescu, și din mandatul Firea, sunt iluzorii. Povești pe hârtie.

Niciun progres cu registrul spațiilor verzi. Dimpotrivă, dispar spații verzi; prin PUZ-urile de sector promovate de primărie se propune desființarea a sute de hectare de spațiu verde, construire în Herăstrău, Pădurea Băneasa. Din fericire două au fost suspendate de instanța.

Dispar bazele sportive. Luna trecută s-a dat PUZ pentru că baza Giruetă să devină hipermarket. A promis 25 de stații de monitorizare a poluării: a realizat zero. Continuă asazisele toaletari, în care oameni cu drujbe, fără pregătire, omoară zeci de mii de copaci în fiecare an.

Fonduri europene: practic zero. Cheltuirea banului public - iresponsabilă. 20 de milioane de lei pe an publicitate. Jaful de la Parcul Verdi: 50 milioane euro, de peste 10 ori prețul pieței. Aproape cât toate investițiile în infrastructură rutieră. Companiile înființate de Gabriela Firea au produs principala gaură financiară. Jumătate de miliard de euro în activele noilor companii, fără vreo scădere a costurilor de utilități cum prom isese. Doar salariile directorilor și membrilor CA 10 milioane lei / luna.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















31314 vizualizari

  • +102 (110 voturi)    
    La ce te poți aștepta (Vineri, 5 iunie 2020, 10:13)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    .. de la un mafiot slugă a ex-mâncătoarei de (...) de la Latrina 3 (și membru al grupării infracționale psd)?
    • +55 (55 voturi)    
      Astia sunt! (Vineri, 5 iunie 2020, 12:07)

      aladdin [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Asta reprezinta PSD-ul, astia sunt oamenii din PSD. Niste golani, niste marlani, niste oportunisti. Oameni cu care ti-e frica sa te intalnesti noaptea pe strada.
      Si totusi, o mare parte a populatiei se identifica cu ei...
    • +59 (59 voturi)    
      ajutor nesperat (Vineri, 5 iunie 2020, 12:30)

      vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Mare tantalau badulescu asta.
      Conferinta de presa a lui Nicusor acum este breaking news in toate ziarele si posturile TV.

      Iar circul lui badulescu este penibil chiar si pentru un psdist infocat.

      Bravo badulescu
    • +38 (40 voturi)    
      disperarea... (Vineri, 5 iunie 2020, 13:00)

      Capac1947 [anonim] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Asta e doar inceputul... cu cat se apropie data alegerilor cu atat o sa devina mai agresivi si lipsiti de orice scrupule jegosii astia de la PSD!!!
    • +7 (7 voturi)    
      Parcari -1 (Vineri, 5 iunie 2020, 21:02)

      mimiloi [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      La intrarea din A1 era parcare la autogara Militari. A fost desfiintata si acum se inalta mindre blocuri.
  • -108 (124 voturi)    
    bravo HN (Vineri, 5 iunie 2020, 10:15)

    cucuveauamov [utilizator]

    nicusor il impinge pe badulescu si ii arunca pupitrul in rapa, lucru pe il vezi daca te uiti, iar voi ati gasit un titlu! cand a murit jurnalismul in Romania?
    • +83 (85 voturi)    
      Mare papagal esti ma (Vineri, 5 iunie 2020, 11:41)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Deci ala vine si se baga peste el in timpul conferintei, il obstructioneaza si tu vrei ca Nicusor sa stea sa se uite cum il scuipa in fata.
      • -19 (25 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Vineri, 5 iunie 2020, 14:20)

        [anonim] i-a raspuns lui Maspp

        • +14 (14 voturi)    
          Da, da (Vineri, 5 iunie 2020, 18:36)

          Maspp [utilizator] i-a raspuns lui

          Saracul Badulescu, a fost traumatizat dupa ce l-a impins Nicusor ajuns la exasperare de nesimtirea individului. Dupa aia si-a adus aminte ca i-au dat la operatie.
    • +40 (44 voturi)    
      atunci cand (Vineri, 5 iunie 2020, 11:41)

      ipsilon [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      te-ai desteptat tu ... niciodata.
      • +28 (28 voturi)    
        Bădulescu tăinuiește Operațiunea 10 08 (Vineri, 5 iunie 2020, 12:45)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui ipsilon

        2018 !

        DUamna Gabi a risipit 400 milioane euro in 22 Găuri de Colon Sirmat !

        P$D la București = Voluntarisarea Bucureștiului !
        • 0 (0 voturi)    
          numai un plus (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 17:39)

          ..13 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          ca deh...
    • +35 (35 voturi)    
      Nu ti-e putin rusine? (Vineri, 5 iunie 2020, 12:15)

      Mdv [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Sa vii cu asemenea tampenii de comentarii?
    • +36 (36 voturi)    
      vai tu (Vineri, 5 iunie 2020, 12:39)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      intotdeauna gasesti scuze stapanilor tai si apoi mai ai si tupeu sa spui ca nu esti cu vreun partid politic
      minti si in somn... esti cumva ruda cu ponta?!
    • +16 (16 voturi)    
      Du-te si ROAGA-TE (Vineri, 5 iunie 2020, 13:15)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      sa NU cumva sa incepa sa DOARA ................
    • +22 (22 voturi)    
      Pe banii cui cară mobilă umflatul? (Vineri, 5 iunie 2020, 13:17)

      2mai [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Fără supărare, dar viceprimarul nu ar fi trebuit să fie la muncă la ora aia? Ce căuta grăsanul la plimbare cu dulapul, deja la 10 dimineața s-a terminat programul de muncă la primărie?
    • +13 (13 voturi)    
      L-a atins la vaccin. (Vineri, 5 iunie 2020, 13:55)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Asta ai uitat sa zici.
      • +10 (10 voturi)    
        la testarea Covid Neefectuata de DUamna (Vineri, 5 iunie 2020, 15:20)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui alibaba_zeul_meu

        Gabi !

        a aburit Bucurestiul ca testeaza pe toata lumea !

        DACA a testat pe cineva inseamna ca atestat salariatii PMB care stau in Voluntari !
    • +19 (19 voturi)    
      cucuveaua are dreptate, (Vineri, 5 iunie 2020, 13:59)

      constan [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Ma refer la expresia <rapa>,intradevar locul acela este o rapa si cam la fel este tot Bucurestiul,o rapa mare.Este meritul lui Badulescu si al Firutei,felicitari si bucurestenilor care I-au ales.
    • +6 (6 voturi)    
      Badulescu plange (Vineri, 5 iunie 2020, 21:32)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ca Nicusor Dan i-a facut buba la operatie. Pai daca este operat, de ce nu sta acasa ?! De ce se comporta ca un huligan ? De fapt acesta este stilul Badulescu: HULIGAN! L-am vazut si la o sedinta a C.G.al Capitalei injurand si amenintand o femeie, consilier USR.
  • +76 (78 voturi)    
    /// (Vineri, 5 iunie 2020, 10:18)

    GemstonePig [utilizator]

    Badulescu chipurile este apolitic dar de fapt toata bruiala este facuta de Firea.
    • +24 (24 voturi)    
      Badulescu (Vineri, 5 iunie 2020, 12:55)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui GemstonePig

      Badulescu este avocatul lui Fecali, Fecali este nasul prompteristei de la Haznaua 3. Familia astora a ajuns sa conduca Bucurestiul in 2020.
  • -67 (75 voturi)    
    bun (Vineri, 5 iunie 2020, 10:21)

    cucuveauamov [utilizator]

    apreciez ca va schimbati titlul atunci cand evidenta e cam mare
    • +35 (35 voturi)    
      eu as aprecia (Vineri, 5 iunie 2020, 12:41)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      ca hotnews sa modereze mai bine comentariile...
      de exemplu slugile psdiste care mint cu premeditare pe acest site nu au ce cauta!

      daca eu vin si iti stric conferita cum ai actiona tovarase?!
      stiu cum actioneaza stapanii tai cand cineva le strica minciunile: nminti , acuza la randul lor si daca sunt plebi nenorociti care oricum nu-i voteaza pun jandarmii pe ei!

      hai ciocu mint cu brutalitatea si jkignirile pentru ca partidul care e expert la asa ceva e psd... incepand cu mineriadele si terminand du 10.08!
      • -1 (9 voturi)    
        Permiteti, scuzati... (Vineri, 5 iunie 2020, 20:22)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Daca tot o dai cu stapanii pe aici si cenzura comunista caracteristica nostalgicilor imbatraniti in rele, ia intreaba tu de data asta pe stapanii tai de ce au lasat-o balta cu 10.08...

        Intreaba la sursa la PNL de ce au pus batista pe tambal, intreaba pe "martirul" infasurat in tricolor in emisiune in prime time, Rares Bogdan, care urla schizofrenic "opriti macelul" de ce dupa ce s-a capatuit cu functie la Bruxelles a uitat ce a dejectat atunci in emisiune, de Diaspora, de Libertate etc. si ca un pervers patentat s-a orientat doar catre buzunarul propriu, oare a inceput sa constientizeze penibilul situatiei respective? nu cred. Functia a fost o recompensa pentru munca intelectuala depusa in emisiunea televiziunii lui Gusa cumparata cu drept de reactivare la urmatoarele alegeri...asa se poarta la partid...

        Intreaba-ti stapanirea de ce face jocul pesedereului si nu merge cu ancheta promisa de ani de zile mai departe, cam asta trebuie sa faci inainte sa acuzi pe cineva si sa invoci 10 aug altfel nu te prezinti decat un alt postac platit sa scrie continuu despre 10 aug.

        Telenovela curata, gata gata sa fie transformata in zi de doliu national de la nici 5 butelii de gaz lacrimogen. Nu stiu daca cunosti dar cu o jumatate de butelie jandarmii evacueaza stadionul Dinamo cand e vorba de scandal.

        Au inregistrarile pe mana, ministerul, inspectoratul de politie, jandarmeria, au tot ce le trebuie ca sa poata sa elucideze daca a fost vina cuiva sau nu, daca a gresit careva, imi dau seama ca pana acum deja erau rastigniti pesedeii in piata publica de mult timp.
        • +1 (1 vot)    
          ai gresit retorica baiete... (Vineri, 5 iunie 2020, 23:57)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

          nu am nici o treaba cu pnl... nu i-am votat si nu o sa-i votez
          mai mult nu are nici un partid din romanica bani sa ma cumpere...

          si stiu ca "e" grele cu ironia... apropos de faza cu "cenzura comunista" ...
          • -1 (1 vot)    
            Ok (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 1:18)

            Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            Nu trebuie sa te justifici, nu ma intereseaza.

            Problema 10 aug ori nu intereseaza pe actuala putere ori nu exista vinovati, tot ce a fost a fost legal, pa si la revedere....

            Voteaza fratele meu alb cu cine vrei tu, mi-am permis eu sa-ti zic ce sa faci? Asta ai inteles? Pacat!
    • +12 (12 voturi)    
      /// (Vineri, 5 iunie 2020, 15:01)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Badea, tu esti?
  • +87 (91 voturi)    
    badulescu ,,, un grobian analfabet plin de ifose (Vineri, 5 iunie 2020, 10:21)

    viziru [utilizator]

    badulescu ,,, un grobian analfabet plin de ifose ..... un cocalar de bucuresti .....
  • +71 (77 voturi)    
    tipic (Vineri, 5 iunie 2020, 10:23)

    Ilidia [utilizator]

    Va mira? Comportament tipic ptr. un mancator de kko rosu marca PSD...
    • +28 (28 voturi)    
      mda... (Vineri, 5 iunie 2020, 12:38)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

      in cacat psdist ramane doar un cacat psdist...
      • 0 (0 voturi)    
        corect (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 1:44)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        n-are cum sa devina un kkt penelist sau userist, aia sunt de alta culoare :))
  • +75 (79 voturi)    
    Badulescu (Vineri, 5 iunie 2020, 10:24)

    Alexa.99. [utilizator]

    mi se pare un mega tupeist si lipsit de orice limita. Problema e ca multi in Bucuresti sunt ca el si de-asta si este acolo, pentru ca votam oamenii care ne reprezinta, din pacate. La fel ca si-n cazul lui Firea. Daca meritam unii mai buni, erau unii mai buni.
    • -18 (24 voturi)    
      Buna dimineata! (Vineri, 5 iunie 2020, 12:33)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui Alexa.99.

      Iata in fine cineva care pune punctul pe "i": asta este relatia cauzala corecta, Dl. Badulescu a procedat asa nu penteu ca este dumenalui personal tupeist si lipsit de bun simt, ci penrtu ca STIE ca actiunea dumnealui da foarte bine la electoratul pedesereului!
      De aceea Nicusor Dan si V. Vociulescu nu au nici umbra unei sanse, liberalii sau USR-PLUS sau alte partide trebuie sa gaseasca URGENT un candidat la fel de obraznic si brutal ca Dl. Badulesc, si la fel de prolific ca Dumana Fierea!
      Cristi Borcea ar stisface aceasta ultima cerinta, dar este mult prea manierat,
      In plus, chiar daca dumnealaui nu s-a omorat cu scola, pricepe importnata educatiei, "a cheltuit o sumă uriaşă pentru studiile copiilor " - asta este o imensa bila neagra pentu votantii pedesere!
      • +24 (24 voturi)    
        Te inseli (Vineri, 5 iunie 2020, 13:01)

        vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui Sunt_nimic!

        Badulescu a ieșit umilit din show ul asta, oamenii îl vor percepe ca pe un perturbator, lătrăul de pe margine, iar PSD istilor le plac dulăii. Dragnea ar fi făcut așa ceva vreodată? Never!
      • +7 (9 voturi)    
        Ai dreptate intr-un fel... (Vineri, 5 iunie 2020, 17:17)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui Sunt_nimic!

        De asta i-a si mers lui Basescu...

        Pana la urma te adaptezi electoratului daca vrei sa castigi, si pe urma il educi, sau nu... depinde de intentii.
  • +69 (73 voturi)    
    Nesimțirea lui Bădulescu iese la lumină. (Vineri, 5 iunie 2020, 10:26)

    asavreau [utilizator]

    Bădulescu se dovedește hârtia igienică folosită de Firea pentru a-și masca mirosurile .
  • +60 (66 voturi)    
    Bravo Nicusor Dan! (Vineri, 5 iunie 2020, 10:27)

    Gogu27 [utilizator]

    Afara cu gasca de maestrii in delapidari din banul public, cu master si practica in administratie publica facute in Voluntari!!!! Numai asa vom ave o viata sanatoasa si normala in Bucuresti !!!
  • +74 (80 voturi)    
    felicitari Aurelian Badulescu (Vineri, 5 iunie 2020, 10:28)

    koala1712 [anonim]

    m-ati convins sa il sustin pe Nicusor Dan
    • +11 (17 voturi)    
      Dar nu pentru dumneata (Vineri, 5 iunie 2020, 12:35)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui koala1712

      Demonstrata Dlui. Badulescu nu era ca sa te convinga pe dumneata sau pe mine ca Nicusor Dan este rau, perfromanta dumnelui se adreseaza exclusiv celor din bazinul electoral al pedesereului, pe care i-a mobilizat puternic sa mearga la vot!
      • +16 (16 voturi)    
        eu cred (Vineri, 5 iunie 2020, 13:08)

        koala1712 [anonim] i-a raspuns lui Sunt_nimic!

        eu cred ca in aceeasi masura i-a mobilizat pe toti cei indecisi sa iasa la vot si sa voteze impotriva pesedeului
  • +61 (67 voturi)    
    Sa nu uitam (Vineri, 5 iunie 2020, 10:31)

    Zache58 [utilizator]

    golaniile PSD.Un incident care ne reaminteste fata unui partid care dorea distrugerea justitiei din Romania.Nu conta ca eram scosi din Europa.Ramaneam pe mana baronilor!.
  • +55 (61 voturi)    
    Abject comportament al PSD Badulescu (Vineri, 5 iunie 2020, 10:33)

    rtibv [utilizator]

    Abject comportament al PSD Badulescu
  • +56 (58 voturi)    
    Golanii tot golani (Vineri, 5 iunie 2020, 10:33)

    gogu70 [utilizator]

    Sa vina alegerile alea odata s-o trimitem pe Pandele si gasca ei la Voluntari - daca i-o mai vrea cineva si acolo!
  • +62 (68 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 5 iunie 2020, 10:38)

    [anonim]

    • +18 (18 voturi)    
      Exact! (Vineri, 5 iunie 2020, 12:36)

      Sunt_nimic! [utilizator] i-a raspuns lui

      " trebuie sa fii foarte sarac cu duhul ori sa fii jigodie ca si ei! "

      Se cheama rezonanta culturala, comportamentul Dlui. Badulescu da extrem de bine la electoratul specific al pedesereului!!!
  • +56 (58 voturi)    
    Badulescu (Vineri, 5 iunie 2020, 10:39)

    hamurabi [utilizator]

    Acest mardeias de cartier nu ar trebui evacuat de politie ?
    • +21 (21 voturi)    
      politia locala e doar parte din mafia psd... (Vineri, 5 iunie 2020, 12:39)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui hamurabi

      politia locala e doar parte din mafia psd...
  • +58 (60 voturi)    
    bravo (Vineri, 5 iunie 2020, 10:39)

    Ademordna [utilizator]

    Nicusor ar trebuie sa-i multumeasca in privat lui Badulescu.
    Faptul ca un personaj atat de murdar si toxic l-a sicanat demonstreaza oricui ca PSD-ului nu-i convine deloc de Nicusor Dan.
  • -56 (68 voturi)    
    Nicushoare, ce-i cu pleata aia, tatā? (Vineri, 5 iunie 2020, 10:42)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... sa-i spuna cineva ca s-au deschis frizeriile :)
    • +26 (26 voturi)    
      .. (Vineri, 5 iunie 2020, 11:51)

      Andrei_Buc [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      ai metehne vechi de partid, ce, partidu il vrea tuns?
    • +26 (26 voturi)    
      .... (Vineri, 5 iunie 2020, 12:41)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      mama ce am mai ras... ai iesit si tu din canal si ai adus glumele de cartier cu tine... asta e nivelul cocalarilor din PSD !
    • +20 (20 voturi)    
      sa-i spuna cineva (Vineri, 5 iunie 2020, 12:43)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      lui badulescu ca e nesimtire sa intrerupi pe un om care vorbeste!
      si portacilor psd sa le spuna ca ad hominem nu e un argument. poate sa vina in chiloti la dezbatere, argumentele lui sunt diferite de persoana lui! dar parrtidul care traieste din atacuri la persoana si jigniri, categoric nu stie asa ceva!
  • +57 (59 voturi)    
    pe badulescu scrie somer (Vineri, 5 iunie 2020, 10:49)

    snowflake [utilizator]

    prin urmare e disperat
    • +18 (18 voturi)    
      scrie bogat... (Vineri, 5 iunie 2020, 12:42)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

      scrie bogat... la cat a furat alaturi de Firea ... o sa traiasca generatii.
  • +59 (63 voturi)    
    Huliganul Badulescu (Vineri, 5 iunie 2020, 10:50)

    animatron [utilizator]

    Dl Nicusor Dan nu e vreo "bestie" politica, nu are carisma, nu are o prezenta impunatoare la discursuri, a fost si tradat de cei din partidul pe care l-a fondat, dar e unul dintre foarte rarii politicieni cinstiti si devotati unor principii de buna cuviinta si munca.

    Numitul Badulescu se comporta cu o lipsa de bun simt caracteristica unei parti din clasa politica, acea parte care e convinsa ca tupeul, mojicia, huliganismul sunt rasplatite cu voturi, pt ca o parte a electoratului vrea scandal, pumni, panarama, agitatie, nu explicatii rationale sau argumente.

    Sa stiti ca astfel de oameni, pana nu primesc o lectie dura de la cineva exact ca ei, nu se lasa convinsi de moralitate sau norme de civilizatie.

    Fostul presedinte Basescu, un foarte bun cunoscator al clasei politice (e acolo de 30 de ani) spunea grosso modo ca "iti trebuie un hot ca sa se ocupe de alt hot, de un golan care sa se ocupe de alt golan" !

    Poate ca la un moment dat va da si Badulescu de un huligan sa vina peste el la conferinte de presa, sa-i urle in fata la 20 de cm, etc.

    Votati-l pe dl Nicusor Dan pt ca cei ca Badulescu sa ajunga acolo unde le este locul in mod natural (gunoi, puscarie, groapa Istoriei).
  • +53 (57 voturi)    
    Ce golan acest Aurelian Bădulescu (Vineri, 5 iunie 2020, 10:50)

    PavelSiNuAltii [utilizator]

    Cat tupeu, si nesimtire, pe acest caine de paza, Aurelian.

    In antiteza, vad un tanar bine pregatit, inteligent, care a intentat si castigat procese primariei Bucuresti, ptr a proteja interesul locuitorilor orasului.
  • -54 (66 voturi)    
    vom avea prima competitie ne-mimata.. (Vineri, 5 iunie 2020, 10:53)

    demaGOGU [utilizator]

    ...directa, fata in fata, in care argumentele contra-candidatului sunt demontate, adresate in timp real!

    de urmarit.
    • +33 (37 voturi)    
      Viitorul (Vineri, 5 iunie 2020, 10:57)

      AndreiIV [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Usor usor asa o sa ajungeti toti de teapa voastra ... zgomot de fundal :)
    • -26 (38 voturi)    
      Pune ma minutul la care s-au îmbrâncit! (Vineri, 5 iunie 2020, 11:05)

      simplex1 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Dați exact minutul la care s-au îmbrâncit cei doi ca nu stau sa ma uit la un video de aproape o jumătate de ora pentru a găsi scena cu altercația.

      Citat: "Conferința de presă a lui Nicușor Dan, în care prezintă bilanțul Gabrielei Firea, este bruiată de viceprimarul Aurelian Bădulescu, care și-a făcut apariția acolo cu un dulap și care vociferează și îl întrerupe continuu. Nicușor Dan i-a spus să păstreze distanța de protecție de 2 metri și a avut loc un moment tensionat, în care cei doi s-au îmbrâncit."
    • +17 (17 voturi)    
      ce s-au activat (Vineri, 5 iunie 2020, 12:46)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      portacii psd...

      "MINTI!"

      gata ti-am terminat argumentul si e dovada clara ca nu ai dreptate...
      tu asta ai spus tovarase: daca vine unu si incepe sa te acuze ca minti in timpul unei dezbateri inseaman ca are dreptate... dreptu urmare cuvantul "minti" este suficient ca sa iti demontez argumentul (nu ca ar fi fost cine stie ce argument)!

      de urmarit cat de penibil e vice primarul si de citit pe forumuri cat de disperati si mincinosi sunt portacii psd. apropos, mazeta nu vine?! ca-n rest cred ca sunteti toti. ca mustele in juru rahatului (in cazu asta in jurul badulescului)
      • +11 (11 voturi)    
        mazeta (Vineri, 5 iunie 2020, 13:24)

        2016 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        nu si-a primit rublele si este in greva. cucuveaua si minte simpla fac doar gargara, se plictiseste neuronul lor stingher in pandemie, asa ca si-l paseaza de la unul la altul!
  • +47 (49 voturi)    
    a venit Mazeta sa faca circ, ca de obicei (Vineri, 5 iunie 2020, 10:54)

    FPop2013 [utilizator]

    badulescu e Mazeta-Trotineta, a venit ca sa faca circ, asa face mazeta de obicei.
    • +26 (34 voturi)    
      Degeaba.. (Vineri, 5 iunie 2020, 11:24)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui FPop2013

      ... Nicushor castiga detasat alegerile. Firea pleaca in exil la Voluntari.
  • +48 (52 voturi)    
    disperare (Vineri, 5 iunie 2020, 10:57)

    Wheelwright [utilizator]

    Mare disperare la PSD.
    Ei cred ca mitocania lor ii ajuta cu ceva?
    Nu sunt bucurestean, dar pentru prestigiul Romaniei mi-as dori sa avem o alta persoana la primaria capitalei.
    • +13 (13 voturi)    
      bai (Vineri, 5 iunie 2020, 12:47)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Wheelwright

      TREBUIE sa castige alegerile astea PESTE TOT!
      ce nu intelegi??
      sunt 33 miliarde de la UE de furat, + liber la inflatie si deficit! iti dai seama ce orgasme au pesedeii cand se gandesc la asta?! mai mult furt ca-n vremea lui ilici!
  • +43 (45 voturi)    
    nesimtire si tupeu (Vineri, 5 iunie 2020, 11:01)

    QED [utilizator]

    acest individ care reprezinta prelungirea tatei din jiltul de primar s a comportat permanent intr un mod care ii releva lipsa de educatie si caracter incercand sa atraga atentia poate va fi viitorul candidat. daca cineva cu un comportament atat e josnic poate fi viceprimarul capitalei cred ca asta sune destul despre nivelul politicii ddin tara noastra si al majoritatii care voteaza. ca sa sintetizez intr un cuvant dezgustator
  • +39 (41 voturi)    
    ce sa te astepti (Vineri, 5 iunie 2020, 11:02)

    varavara [utilizator]

    la un individ necioplit ca badulescu.
  • +47 (51 voturi)    
    mafia PSDista (Vineri, 5 iunie 2020, 11:10)

    tahomir [utilizator]

    in plina actiune.
    Badulescu e reprezentativ ptr electoratul PSD.
    grobian, hot, mincinos, plin de tupeu.
    Asta promoveaza PSDul. Asta e Firea.
  • -56 (64 voturi)    
    Nicusor Dan (Vineri, 5 iunie 2020, 11:11)

    Criogenia [utilizator]

    Circarul asta deschidea procese atacand toate autorizatiile de construire,documentatiile PUD si PUZ in speranta ca va veni partea interesata la el sa decarteze pentru retragerea plangerii respective.

    Are la activ peste 1000 procese deschise si inchise pe temele astea....l-a intrecut de 10 ori pe Vadim Tudor la numarul de procese, nu stiu cum de i se permite deschiderea atator procese, atatia , judecatori,procurori si politisti pusi pe jar, ar trebui sa existe o amenda zdravana.
    • +32 (38 voturi)    
      foarte bine va face.. (Vineri, 5 iunie 2020, 11:25)

      Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

      ... tu esti unu din ala pee care l-a impiedicat sa construiasca ilegal?
      • -3 (5 voturi)    
        Tribunal (Vineri, 5 iunie 2020, 17:06)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

        Omul e dus cu pluta, o gramada de informatii publice pe tot netul despre procese pierdute ale individului si multe despagubiri de platit tertilor de pe o platforma falimentara.

        As fi veut eu sa fiu un VIP...macar sa ma dea obositul asta in judecata...
    • +9 (11 voturi)    
      stii care e problema?! (Vineri, 5 iunie 2020, 12:48)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

      ca o mare parte din ele le-a castigat!
      doar ca idee

      cat despre procese peste procese sunt de acord cu tine... sa existe o taxa (amenda e aberant), pentru ca se poate abuza... de exemplu anumiti dragni, pot sa ceara eliberarea conditionata de vreo 2 ori pe luna...
      • -4 (6 voturi)    
        Culmea este ca.... (Vineri, 5 iunie 2020, 17:19)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Nu a castigat mai nimic...eu am gasit pe net numai procese pierdute si cu obligatia de a achita anumite daune materiale fata de terti atat el cat si platforma de pe care isi permite sa se destrabaleze...Vadim Tudor direct.

        Ce a castigat sunt niste mutari de virgule prin anumite texte de hotarari de consilii locale pe la 2 primarii de sector in rest nu am gasit nimic "fantastic" astfel incat sa-l recomande ca "salvator al Bucurestiului" , omul este duuuus , n-o mai intindeti cu el....

        Scopul este sa piarda Firea, ori cu panarama asta nu poate decat sa castige inca un mandat, nu ati inteles ca s-a terminat cu vrajeala?

        Trebuie contracandidat serios altfel...Clanul Pandele va fi in Bucuresti 4 life!!!
        • +1 (1 vot)    
          pandele nu castiga (Vineri, 5 iunie 2020, 23:59)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

          pt ca nu are contracandidat, ci pentru ca are prea multi contracandidati!\

          d c crezi ca latra psd cu alegerile intr-un singur tur?! le ofera un avantaj enorm!
          • -1 (1 vot)    
            E mai complicat (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 1:45)

            Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

            L-a tradat USR odata, o va mai face inca odata, la Bucuresti la primaria mare si cele de sector sa negociaza pe cascaval serios om cu om, organizatie cu organizatie, ghici cine are bani.....

            E foarte greu sa convingi toate aceste partidulete de pe langa PNL sa nu puna botul la cascavalul concurentei si sa viseze doar la cascavalul promis de PNL in conditiile in care N Dan are reputatia asta cu procesele pentru orice virgula, PSD va toca la el pe toate caile posibile, vor scoate toate procesele pe la Antene si pe unde mai au ei liber la exprimare.

            Firea in schimb, tzatza din nascare va arunca toata neputinta si nepriceperea pe astia cu salvati Bucurestiul in special zicand ca din cauza lor si a PNL nu a facut nu a dres, ba chiar o sa se laude cu multe "reusite", o sa spele strazile o luna in continuu, o sa umple cu panselute parcurile si inca un tur de vouchere...gata iar 4 ani.

            Aici trebuie un candidat care sa starneasca emotie, alegatorii romani merg pe fenta, pe emotie ori nea asta...sa ma ierte Dumnezeu, o sa-l faca PSD-ul praf.

            Are fata asta perversa care ascunde apucaturi, metehne, orgoliu, parerea mea, pot sa gresesc, om trai si om vedea.
    • +7 (7 voturi)    
      criogenia, (Vineri, 5 iunie 2020, 13:28)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui Criogenia

      se vede ca ai mintea inghetata!
      La cate furturi sunt in Bucuresti, ne trebuie vreo 1000 de persoane ca Nicusor Dan sa poata face fata mafiotilor hoti din pzd.
      • -2 (4 voturi)    
        1000 si una de nopti... (Vineri, 5 iunie 2020, 17:10)

        Criogenia [utilizator] i-a raspuns lui 2016

        Ce zici tu ar insemna "pandemie" de vagabonteala, santaj si descreierare intr-o Romanie rapusa deja de infractori...
  • +39 (41 voturi)    
    sunt disperati baietzii (Vineri, 5 iunie 2020, 11:11)

    mazgalici [utilizator]

    ca mai au cateva luni de mandat si la cat au furat ii asteapta puscaria grea
    UE Firea!
  • +41 (41 voturi)    
    asa fac pesedistii (Vineri, 5 iunie 2020, 11:16)

    FPop2013 [utilizator]

    Asa fac pesedistii intotdeauna, cand e un adversar in acelasi loc nu il lasa sa vorbeasca, asa fac si la tv, intra in vorba peste el, il bruiaza, nu il lasa sub nici o forma sa isi expuna ideile. Cand cineva organizeaza o conferinta de presa, sa intri peste el si sa vorbesti in acelasi timp cu el nu e altcev decat mitocanie pesedista marsaca, comportament tipic de pesedist, deci de mazeta sau de demaGOG de 2 bani.
  • +40 (44 voturi)    
    Badulescu (Vineri, 5 iunie 2020, 11:17)

    finutza [utilizator]

    Ha, ha! Il cunoaste pe motociclist, stie ca a luat bani. Doamne, ce jeguri...!!! Astia inca mai cred ca oamenii-s prosti.
    • +26 (34 voturi)    
      Pai (Vineri, 5 iunie 2020, 11:22)

      BartSimpson [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Si nu sunt prosti ? Cum ma sa iasa Fierea cu 15% din voturile buCURestenilor ? Cum daca oamenii nu sunt infernal de prosti ? ND nu le-a placut taranilor veniti in bucuresti asa ca au stat acasa la vot. Dar nu-i nimic, au iesit analfabetii ca aia sunt prosti dar bine organizati. Vedeti poate faceti la fel si acum. Sa nu cumva sa nu aveti de ce va plange pentru inca 4 ani ...
  • +32 (40 voturi)    
    Pasul 2 va fi sa cheme jandarmii sa dea gaz (Vineri, 5 iunie 2020, 11:19)

    PuieMonta007 [utilizator]

    Cum poate Nicusor Dan sa'si permita sa ceara infrastructura si un aer curat de la preastimabilul si preaonorabilul Badulescu?
    Sa'ti fie rusine Nicusor! Noi vrem praf, noi vrem gunoaiem, noi vrem coruptie si pe Firea la timona.
  • +20 (30 voturi)    
    Furie (Vineri, 5 iunie 2020, 11:23)

    NasoalaTreaba [utilizator]

    Furie ma face sa simt Bucurestiul in fiecare zi in trafic, in transportul public, pe strada sau in interactiunea cu administratia. Apoi vine acest dobitoc sinistru, purtator ilegal de 150 de kile de cacat in el, si face ca maimuta in conferinta unui contracandidat. Asta e nivelul Bucurestiului, asta e nivelul PSD in continuare.

    Problema e ca majoritatea oamenilor din Bucuresti sunt Badulescu. Sunt aia care ies jumate pe geam de la volan sa te injure, care te claxoneaza pe trecere, care scuipa pe jos in fata ta, care asculta manele tare si isi arunca tigarile pe jos. Si d-aia o sa ma ia Firea un mandat, ca de fapt ei sunt majoritatea.
  • +28 (30 voturi)    
    de ce nu intervine Politia? (Vineri, 5 iunie 2020, 11:33)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    sa ii dea amenda si eventual sa il indeparteze, pt "combaterea zadarnicirii bolilor"?
  • +30 (32 voturi)    
    hehe (Vineri, 5 iunie 2020, 11:39)

    transpenibilus [utilizator]

    Nu mai era nevoie dar asta e inca o dovada ca

    PSD trsbuie scos in afara legii si desfiintat!
  • +30 (32 voturi)    
    pai (Vineri, 5 iunie 2020, 11:40)

    martel55 [utilizator]

    daca 4 ani nu ai facut nimic, normal ca nu poti veni acum decat cu circ
  • +21 (29 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 5 iunie 2020, 11:40)

    [anonim]

  • +36 (38 voturi)    
    Mergeti la vot!! (Vineri, 5 iunie 2020, 11:44)

    Remarque [utilizator]

    Firea a fost aleasa printr-o conjunctura favorabila: penibila lege a alegerilor intr-un singur tur si absenta masiva la vot, cu sprijinul nemijlocit al PNL care a divizat voturile dreptei, nominalizand trei candidati in trei luni, nici unul cu sanse.

    Deci firea sa ne lase cu reprezentativitatea, a fost aleasa doar de o mana de oameni dar care AU FOST LA VOT!

    Anul acesta, cu bune si cu rele, dreapta si-a invatat lectia si a nominalizat un candidat unic la primarie. firea se teme de Nicusor Dan, dovada sta inclusiv acest bruiaj de mahala.

    Trebuie sa iesim masiv la vot, este singura sansa ca Bucurestiul sa nu mai fie rosu, singura sansa sa directionam banii publici catre oras.
    Cu o prezenta spre 50% la vot firea si psd nu au nici o sansa. Nu pot ei fura cat putem noi vota!
  • +31 (33 voturi)    
    Politicianul PSD (Vineri, 5 iunie 2020, 11:45)

    AlexMateiut [utilizator]

    Astia e din aceeasi specie de crocozaur ce l-a batut pe unul de la USR in studioul B1tv. A venit trimis ca sageata de Firea.
  • +11 (11 voturi)    
    genul de emanati (Vineri, 5 iunie 2020, 11:49)

    ananstef [utilizator]

    cand o sa scapam de figurile astea sinistre gen badulescu?
  • +15 (15 voturi)    
    un GROBIAN! (Vineri, 5 iunie 2020, 11:49)

    cristi_an [utilizator]

    afara cu jegurile astea ...
    personal am sa fac campanie pt ND asa cum pot...am sa incerc sa conving cat mai multi ca el este alegerea perfecta pentru Bucuresti!!
  • +19 (19 voturi)    
    Radem, glumim... (Vineri, 5 iunie 2020, 12:05)

    Marian Barsan [anonim]

    Radem, glumim dar Dl Bădulescu a făcut dintr-o conferinta plictisitoare, cea mai atractiva conferinta a D-lui Nicușor Dan. Sa ii mulțumumim, zic ��.
    L-as fi votat oricum pe ND dar acum cred ca i s-a ridicat cota la un maxim istoric, devenind favorit la câștigarea mandatului de primar al capitalei.
  • +15 (15 voturi)    
    tipic PSD (Vineri, 5 iunie 2020, 12:08)

    cugetatorul [utilizator]

    toparlani fara frontiere
  • +14 (14 voturi)    
    ce dreac mai cauta Badulescu pe acolo??? (Vineri, 5 iunie 2020, 12:13)

    ..13 [utilizator]

    vedeti daca magistratii nu isi fac treaba repede si corect ca asta, Badulescu, nu mai apuca acuma sa se impinga cu Dan Nicusor.

    HUO BADULESCU si toti cei care te-au trimis si te sustin acolo!

    HUO!!!!
  • +16 (16 voturi)    
    Si uite asa, PSD-ul mai necrozeaza un pic (Vineri, 5 iunie 2020, 12:15)

    marianstefi20 [utilizator]

    E destul de interesant sa observi ultimele zvacniri muribunde ale unui partid blocat in timp.
  • +16 (16 voturi)    
    tipic. pesede. (Vineri, 5 iunie 2020, 12:21)

    Atlantic [utilizator]

    Grosolanie,aroganta,manipulare,incompetenta.Este politicianul tipic pesedist,hai sa scapam de ei macar cativa ani buni!
  • +13 (15 voturi)    
    Intrebarea este (Vineri, 5 iunie 2020, 12:26)

    AureliusM [utilizator]

    De unde a stiut Badulescu sa fie prezent acolo si la acea ora?
    Evident grobianul Badulescu a venit sa il troleze.

    Nicusor are cel putin un turnator in echipa, tb gasit imediat. De aia are PSD success, e bine infiltrat la celelalte partide.
    • +8 (8 voturi)    
      Nu neaparat turnator in echipa (Vineri, 5 iunie 2020, 13:29)

      coldplayer211 [utilizator] i-a raspuns lui AureliusM

      Conferinta a fost cu presa. Deci, ceva mai multa lume decat echipa stia despre eveniment.
    • +1 (1 vot)    
      Simplu (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 13:21)

      AlexMateiut [utilizator] i-a raspuns lui AureliusM

      Nu cred ca are turnator. Ci omu' a anuntat la presa ca face conferinta. Ghici care presa?! Aa..da..exact. Te-ai prins. Apoi slugile din presa au instiintat-o pe "FiiRea".
  • +15 (15 voturi)    
    atat stiu psdistii (Vineri, 5 iunie 2020, 12:37)

    liviu_ [utilizator]

    sa fie badarani, nesimtiti, tupeisti si hoti
  • +14 (14 voturi)    
    incalificabil (Vineri, 5 iunie 2020, 12:52)

    mmmircea [utilizator]

    comportamentul lui badulescu. Vad ca lumea e inflamata de nu stiu ce declaratii ale unui vlogger necunoscut, dar pe badulescu nu-l vede nimeni ce comportament de primata are ? Cum poate badulescu sa fie intr-o functie publica intr-o tara europeana in 2020 ? El, ninel peia, codrin stefanescu, ar trebui urgent scosi din circulatie.
  • +11 (13 voturi)    
    La conferința lui Nicușor Dan (Vineri, 5 iunie 2020, 13:03)

    anginsan [utilizator]

    a venit și directorul STB, Hazem Kansou, și consilierul personal al Gabriela Firea pe probleme de infrastructură, Marius Coaje, dar aceștia au stat retrași.

    ... oare or fi venit cu tramvaiele-troleibuzele-autobuzele turcesti?
    • 0 (0 voturi)    
      hohoho (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 17:51)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui anginsan

      Numai unul a fost cu elanul muncitoresc la el...
  • +8 (8 voturi)    
    hopa (Vineri, 5 iunie 2020, 13:20)

    sorvas [utilizator]

    A dat drumu Firea la caine!
  • +6 (6 voturi)    
    Badulescu TREBUIE votat (Vineri, 5 iunie 2020, 13:31)

    fdaniel [utilizator]

    El este un reprezentant perfect al marii mase de votatori grobieni, a mitocăniei și neam-prostiei care e reprezentativă mândrei noastre nații.....
  • +8 (8 voturi)    
    Jos palaria (Vineri, 5 iunie 2020, 15:40)

    vladzy [utilizator]

    Jos palaria pentru Nicusor Dan ca si-a tinut firea. Sa vedem acum daca mai are Firea cum sa-l tina pe el din cursa catre Primarie...
    • 0 (0 voturi)    
      si daca cineva crede ca este usor sa fii (Sâmbătă, 6 iunie 2020, 17:52)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui vladzy

      Consilier in administratia condusa de Fi Rea se inseala
  • +8 (8 voturi)    
    In fotbal.. (Vineri, 5 iunie 2020, 15:42)

    vladzy [utilizator]

    In fotbal asta se numeste fault si se pedepseste cu cartonas rosu. Haideti la vot sa le dam cartonasul rosu PSD-istilor!