Un om al străzii din Târgoviște a mințit medicii că s-a întors din Anglia ca să fie trimis în carantină instituționalizată

de D.D.     HotNews.ro
Joi, 28 mai 2020, 16:46 Actualitate | Esenţial


Persoana fara adapost
Foto: Wikimedia Commons
​Un om al străzii a mințit medicii din Târgoviște că a venit din Anglia ca să fie trimis în carantină instituționalizată. Procurorii au deschis pe numele bărbatului dosar penal pentru fals în declarații.

Bărbatul s-a prezentat la UPU din Târgovişte pentru o consultaţie şi le-a spus medicilor că la începutul lunii mai s-a întors din Anglia. Medicii au acţionat rapid şi l-au trimis în carantină pentru 14 zile, scrie Mediafax.

Procurorii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgovişte au deschis pe numele bărbatului dosar penal.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3446 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Din bine in mai bine :) (Joi, 28 mai 2020, 17:07)

    Amad [utilizator]

    Mancare si cazare .... tot moka.
  • +2 (2 voturi)    
    Baiat destept.... (Joi, 28 mai 2020, 17:33)

    ggiiggii [utilizator]

    a vrut sa stea si el 14 zile pe banii statului....altii stau si cate 30 de ani degeaba pe banii statului( si nu doar mancare si cazare).
  • +3 (3 voturi)    
    bataie de joc (Joi, 28 mai 2020, 18:01)

    carmen_i [utilizator]

    IPS Teodosie imparte boala cu lingurinta si nu pateste nimic.
    Dar daca este un om al strazii care avea nevoie de o masa si un pat, atunci i se face repede dosar penal.
  • +3 (3 voturi)    
    Dosar penal ... (Joi, 28 mai 2020, 18:14)

    fdaniel [utilizator]

    Îi era foame, vai de capul lui.
    Procurorii zeloși trebuie să-și facă planul la număr de dosare / capita, bag de seamă.
  • +1 (1 vot)    
    si ce!!! (Joi, 28 mai 2020, 18:31)

    exilatul [utilizator]

    omul si a riscat , poate viata ( daca lua virusul de la aia care "muncesc"pe afara ) , pt a avea doar unde dormi si minca 2 saptamini...sa faca statul de hoti si escroci , adaposturi pt oamenii strazii unde sa poata locui din timp in timp , mai ales iarna....condamnati i pe aia care nu au respectat masurile si au mintit ca militianul ala din buc care a inbolnavit zeci de oameni...
  • +2 (2 voturi)    
    Saracul ... (Joi, 28 mai 2020, 18:34)

    OG [utilizator]

    Isi dorea si omul un adapost si o masa calda ... Iar procurorii au intervenit in forta asa cum fac cu multe alte situatii grave din Romania precum mafia lemnului, hmm, wait, maybe not ... Cand vom vedea si noi o justitie serioasa in Romania ?
  • +1 (1 vot)    
    si o sa ii spuna judecatorului (Joi, 28 mai 2020, 18:40)

    DanIonita1 [anonim]

    ca ii era foame si a dorit sa aiba ce manca 14 zile fara sa fure si sa nu dea in cap la nimeni. Nu cred ca vreun judecator in toate mintile l-ar condamna.
  • +1 (1 vot)    
    dar sa privim in ansamblu (Joi, 28 mai 2020, 20:39)

    ..13 [utilizator]

    De ce nu se asigura pentru amaratii astia care stau pe strada un minim de conditii -

    Unde sunt frumosii de la pesedea sa vina c ajutoarele... Aaaa astia nu sunt dintre cei care au BI si pot sa ofere un vot... Am uitat...

    cred ca unii dintre sarmanii astia chiar pot sa fie reintegrati in societate - atat cat pot ei sa munceasca si sa faca un ban..

    Usor este sa ii faci dosar penal ca a mintit

    Si mai usor este sa il lasi sa moara pe strada.