Articol actualizat

VIDEO Blocaj în vama Nădlac: Timpii de așteptare au ajuns la 7 ore / Oamenii încep să se revolte și să huiduie- UPDATE

de C.P.     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 mai 2020, 15:43 Actualitate | Esenţial


Coada la granita de la Nadlac
Foto: Captura Facebook
Punctul de trecere a frontierei Nădlac I este absolut blocat pe sensul de intrare în România, formându-se cozi de peste 7 kilometri, scriu publicațiile locale. Potrivit datelor poliției de frontieră, timpul de așteptare este de circa 300 de minute.


UPDATE 17.00 Timpii de așteptare au crescut până la 7 ore. Oamenii și-au pierdut răbarea și au început să huiduie.



Trecerea frontierei, dinspre Ungaria, prin județul Arad, se face doar prin punctul de trecere Nădlac I, PTF Nădlac II fiind deschis doar pentru camioane, scrie Special Arad.

„Tocmai mă pregăteam să plec spre Nădlac I. Am fost și ieri acolo, merg și acum, fiindcă se pare că problemele încă persistă. Din păcate, totul depinde de statul maghiar, care nu are suficienți lucrători la frontieră. Sau cel puțin aceasta este informația pe care am primit-o și eu. Din informațiile mele, noi avem în jur de 60 de lucrători. În ceea ce privește punctul de trecere Nădlac II, pe acolo trec doar camioanele, pentru a nu fi ținute în loc”, a declarat prefectul Gheorghe Stoian pentru Special Arad.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5859 vizualizari

  • -5 (21 voturi)    
    Foarte bine! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 15:49)

    Marionette [utilizator]

    Ori stati in Romania, ori stati in Occident. Asa cum va invataseti voi inainte ca va luati un bemve la mana a 8-a la 200 Euro si mergeti saptamanal nu prea mai e fezabil.
  • -2 (10 voturi)    
    Coadă la șpagă (Sâmbătă, 16 mai 2020, 16:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sunt camere de luat vederi. E greu de dat șpagă ca să te lese milițienii de frontieră. Durează până se ivește momentul potrivit.
  • -2 (10 voturi)    
    Nu ȋnţeleg ! (Sâmbătă, 16 mai 2020, 16:33)

    Lu48 [utilizator]

    Blocajul ar fi la partea maghiară, dar cozile interminabile sunt la intrarea ȋn România. Dacă se stă mult mai mult la unguri, cum susţin autorităţile noastre, la noi n-ar trebui să existe nicio coadă.
  • +2 (2 voturi)    
    Lol (Sâmbătă, 16 mai 2020, 17:44)

    mitg [utilizator]

    Ce-i cu moldovenii aia iubitori de dodon pe caseta?
  • +2 (6 voturi)    
    Stati la cozi ca 30 de ani (Sâmbătă, 16 mai 2020, 18:07)

    John M. [utilizator]

    i-ati votat pe comunistii corupti si n-ati intrat in Schengen. La coada, ca pe vremea lui Ceasca la "adidasi". Asa va trebuie, fanii lui Iliescu !
  • +2 (4 voturi)    
    Coronavirus (Sâmbătă, 16 mai 2020, 19:15)

    robyzs [utilizator]

    Asa s-au infectat mii de romani, de la frații veniți de peste hotare, statul ignora acest fapt pentru ca nu ii mai pune in carantina ci au incredere ca vor fi auto izolati. apoi cans creste numarul infectarilor Iohannis si PNL iar ne vor tine 2 luni in casa.
  • 0 (0 voturi)    
    baii (Sâmbătă, 16 mai 2020, 22:04)

    Cib Ara [anonim]

    de unde vin la ora asta??
  • 0 (0 voturi)    
    asta-i valul doi de cov? (Duminică, 17 mai 2020, 12:31)

    iodixit [utilizator]

    ???