VIDEO Un bărbat a pierdut un plic cu 30.000 de euro într-un magazin din Timișoara. Motivul pentru care nu a fost identificat deși apare pe camere

de D.D.     HotNews.ro
Miercuri, 13 mai 2020, 8:55 Actualitate | Esenţial


Market Timisoara
Foto: Captura YouTube
Un bărbat din Timișoara a pierdut un plic cu 30.000 de euro într-un supermarket din Timișoara, însă de câteva zile polițiștii nu reușesc să-l identifice, deși momentul a fost surprins de camerele de supraveghere. Procedura este foarte greoaie din cauza faptului că bărbatul purta mască de protecție pe față, potrivit opiniatimisoarei.ro.

Pe imagini se vede când banii i-au cazut din buzunar în momentul în care bărbatul, care nu a cumparat nimic din magazin, pentru a nu sta la coada, se strecoara printre barele care directioneza clientii spre iesire, pe langa casele de marcat. La cateva secunde, un alt client dă cu caruciorul peste plicul în care se aflau cei 30.000 de euro. Imediat, o angajată ia plicul și aleargă dupa păgubit, dar nu reușeste sa îl ajungă din urmă.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















21055 vizualizari

  • +18 (22 voturi)    
    Salariul lu @Mazeta (Miercuri, 13 mai 2020, 8:59)

    un domn [utilizator]

    Pe următorii 10 ani
  • +18 (18 voturi)    
    Probabil . . . (Miercuri, 13 mai 2020, 9:10)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . erau bani din mita, de nu s-a intors dupa ei!
  • +20 (20 voturi)    
    cine plimba plicuri (Miercuri, 13 mai 2020, 9:17)

    iondelaafumati [utilizator]

    banii de spaga !
  • +25 (25 voturi)    
    Alo...ANAFul.... (Miercuri, 13 mai 2020, 9:42)

    ggiiggii [utilizator]

    Cine umbla pe strada si prin supermarket cu plicuri cu 30.000 euro?
    80% din Romani muncesc zeci de ani pentru banii astia....si asta i-a pierdut asa, casual la coada la supermaket?:)))
    Nu a venit sa ii ia de frica..ca sunt din furaciuni sau alte combinatii si nu ii poate justifica.
  • +13 (13 voturi)    
    se stie (Miercuri, 13 mai 2020, 10:18)

    hanu [utilizator]

    ca in Timisoara nu ne aplecam dupa maruntis :))
  • +2 (10 voturi)    
    pensionar special (Miercuri, 13 mai 2020, 10:22)

    di livio [utilizator]

    o fi pensionar special militar, poate din servicii speciale...ăștia specialii fac afaceri la greu amu cu măști, covizi, declărății, amenzi...da masca îi bună, amu m-am convins...raiu teroriștilor, cu masca pe față...alo, paranoicii cu masca pîn la Revelion...dacă ăsta era de la ISIS, îl recunoștea SRI-u cu mască?...dacă avea bombă la el?
  • +12 (12 voturi)    
    Jos palaria! (Miercuri, 13 mai 2020, 11:32)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Tot respectul pentru tovarasul pedeserist ce se plimba prin supermaket cu plicul cu 30.000 de Euro!

    Nu am avut niciodata atatia bani IN NUMERAR.
    In 2014 am vandut apartamentul unchiului cu 45.000, dar suma s-a impartit la patru mostenitori, dar mai ales a intrat direct in cont, la notariat am PLATIT onorariu si taxele catre Stat.

    Niciodata nu am tinut in mana 30.000, nu mai vorbim sa ma PLIMB cu acesti bani prin supermarket ...

    Cu sau fara pandemie, daca imi cad din buzunar monede sau bancnote de 1 leu, nu ma aplec sa ii iau, dar pedeseristul nu se apleaca pentru 30.000!

    De aceea zic inca o data, TOT RESPECTUL!
  • +3 (5 voturi)    
    Film prost (Miercuri, 13 mai 2020, 18:34)

    BunObservator [utilizator]

    Eu zica ca e o campanie de marketing proasta.

    Rapiditatea pierderii, impiedicarii, aparitiei angajatei ce da disperata impiedicatul la o parte... toate duc la un scenariu "bun", cu actori slabi.
    Parca il vad pe directorul de marketing cum zice:
    - Grigore, tu esti securistu' cu plicu' la piept. Vii fara carucior... vezi sa ai niste manusi, ia ceva de acasa, poate sa fie si de sudor. Deci vii, te apleci, iti cade plicul... nu te uiti cum cade si te duci spre iesire.
    - Manole, tu esti in rolul filipinezului... faci ochii mici, vii cu carutul si dai cu piciorul in plic. Lumea va zice cum ai dat cu piciorul la soarta.
    - Paula, tu vii repede si nu il lasi pe "piciorush" sa ia plicul. Il iei de pe jos, te uiti asa pic mirata la el, un fel de "Ce aratare este si asta?" si te duci dupa Manole.

    Gata shefu', asa facem.
    • +4 (4 voturi)    
      Ai fi uimit... (Miercuri, 13 mai 2020, 21:45)

      ggiiggii [utilizator] i-a raspuns lui BunObservator

      Dar lumea este plina de astfel de..."actori prosti"..
      Grigore, Filipinezu' si Paula sunt la orice colt de strada, in orice scara de bloc, si orice supermarket...ai fi uimit de cati prosti sunt in lumea asta si mai ales cum percep fiecare realitatea