Premierul Rusiei, depistat cu coronavirus

de DG     HotNews.ro
Joi, 30 aprilie 2020, 20:13 Actualitate | Esenţial


Mihail Misustin
Foto: en.kremlin.ru
Premierul Rusiei, Mihail Mișustin, a fost depistat cu coronavirus, potrivit Reuters. Anunțul a fost făcut într-o ședință televizată condusă de președintele Vladimir Putin.

Premierul l-a informat joi pe președintele Vladimir Putin că a fost diagnosticat cu infecția cu noul coronavirus.

Vorbind la o reuniune televizată, Mishustin a sugerat că locul său poate fi ținut de vicepremierul Andrei Belousov, propunerea fiind acceptată de Putin.

Rusia a înregistrat până acum 106.498 cazuri de infecții și 1.073 de decese.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9363 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    eh (Joi, 30 aprilie 2020, 20:17)

    nikita11 [utilizator]

    rusia are 10 premieri. sau niciunul
  • -1 (9 voturi)    
    He he... (Joi, 30 aprilie 2020, 20:22)

    Nyk1 [utilizator]

    A fost inspirat Medvedev că a fost de acord să fie înlocuit!
  • +4 (6 voturi)    
    Și îl mai ține Putin pe lângă el? (Joi, 30 aprilie 2020, 20:22)

    comentatordiletant [utilizator]

    Mi-e că va scăpa de funcție mai repede decât de covid.
  • 0 (8 voturi)    
    Da Doamne la Cracanat ! (Joi, 30 aprilie 2020, 20:32)

    un domn [utilizator]

    Sa Nu mai Punem steagul NATO pe Kremlin ! Desi Voiam !
  • -4 (10 voturi)    
    Sa nu se apropie de geam (Joi, 30 aprilie 2020, 20:35)

    Fides [utilizator]

    Hai ca si aici a fost depasit de cel al Angliei. Si Lucovid a fost in carti, csf, ncsf.
  • +13 (17 voturi)    
    oricum (Joi, 30 aprilie 2020, 20:46)

    stefan2008 [utilizator]

    ...in dictatura putiniana nu conteaza cine-i premierul sau prsedintele cand unul din ei e Putin.
    Eu de tipul asta n-am auzit niciodata, nici nu stiam ca exista. Probabil nici rusii nu stiu.
  • -1 (9 voturi)    
    Asa o fi... (Joi, 30 aprilie 2020, 20:59)

    Cataleya [utilizator]

    ...dar nu-i cred pe rusi nici daca l-as vedea pe Misustin cu vata in nas si imbalsamat alaturi de Lenin.
    Asa cum nu cred ca albinosul Boris de la Londra ar fi fost infectat cu corona!
    Dar asta e doar parerea mea, absolut irelevanta.
  • +8 (16 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 30 aprilie 2020, 21:05)

    [anonim]

  • +9 (15 voturi)    
    Cred (Joi, 30 aprilie 2020, 22:00)

    Wheelwright [utilizator]

    ca nici rusii nu stiu cum il cheama pe acest prim ministru al lor.
    • 0 (8 voturi)    
      Vor ști cu siguranță cu îl va chema pe unul dintre (Joi, 30 aprilie 2020, 23:37)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Wheelwright

      ...următorii prim-miniștri. Indiciu: inițialele sale sunt VVP.
  • +5 (7 voturi)    
    minciuni (Joi, 30 aprilie 2020, 22:52)

    I [utilizator]

    n-are cum! o zis trolii rusi ca in Rusia nu este covid! :))))
  • +2 (4 voturi)    
    Dacă nu a vrut să mănâce ciuperci, (Vineri, 1 mai 2020, 10:18)

    Rescator [utilizator]

    FSB/KGB i-au dat Covid-19.La ruși nu ști când și de
    ce mori.