Un bărbat care făcea scandal pe holul unui imobil din București, a fost împușcat polițiști și a murit la spital / Cine este victima

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 22 aprilie 2020, 7:38 Actualitate | Esenţial


Interventie a Politiei
Foto: Facebook
Un bărbat a ieșit pe holul unui imobil din Sectorul 1 dezbrăcat și amenința vecinii, având asupra sa mai multe obiecte ascuțite. La vederea polițiștilor, individul a devenit agresiv, a lovit un om al legii și a fugit, fiind prins ulterior la un etaj superior, când a fost împușcat, transmite Mediafax. Bărbatul a murit ulterior la spital.

UPDATE 11.31 Bărbatul care a murit fusese împușcat de polițiști în piept, nu în picior, așa cum indicau primele informații despre incident. El ar fi înjunghiat un angajat MAI cu o foarfecă, acesta din urmă fiind internat la acest moment în spital. Potrivit unor surse citate de Mediafax, bărbatul care a provocat scandalul este cel care, în 2016, a intrat cu maşina personală în gardul Guvernului.

UPDATE 10.03 Poliția Capitalei a transmis, ulterior, că bărbatul a murit la spital: „Cadavrul urmează să fie ridicat și transportat la INML în vederea efectuării necropsiei”

Oamenii legii au fost sesizați miercuri dimineața, în jurul orei 04.00, prin apel 112, de o persoană dintr-un imobil situat în sectorul 1, că un bărbat dezbrăcat, aflat doar în lenjerie intimă, amenință pe holuri, având asupra sa mai multe obiecte ascuțite.

Polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție l-au localizat pe scandalagiu.

„La vederea polițiștilor, bărbatul a devenit violent și a reușit să îi lovească, ulterior fugind. A fost localizat la un nivel superior, unde a încercat din nou să lovească și i-a amenințat, motiv pentru care, după somație, unul din polițiști a executat foc cu armamentul din dotare, rănindu-l”, au transmis reprezentanții Poliției Capitalei.

Un echipaj de prim ajutor solicitat la fața locului l-a preluat pe bărbat, acesta fiind dus la spital pentru îngrijiri medicale.

Cercetările au fost preluate de Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Serviciul Omoruri din Poliția Capitalei, pentru stabilirea condițiilor în care s-a produs evenimentul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10235 vizualizari

  • +25 (31 voturi)    
    părere (Miercuri, 22 aprilie 2020, 7:53)

    Arl [utilizator]

    Să vedem acum anchetă pe capul polițistului, de ce a tras, era nevoie, a respectat legea etc...
    • +24 (26 voturi)    
      oricum se deschide ancheta (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:42)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Arl

      chiar si cand e evident ca a respectat legea. Orice folosire a armei cere deschiderea unei anchete care sa stabileasca daca arma a fost folosita legal sau a fost abuz din partea agentului.
      Problema este ca ea sa fie corecta.
    • -7 (29 voturi)    
      Iata un om care si-a pierdut pensia speciala (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:48)

      justin puscasu [utilizator] i-a raspuns lui Arl

      Din pacate nu suntem in America si legea romaneasca depre legitima aparare parca tine cu ursul.
      Iata cateva aspecte care trebuie bine clarificate in instanta, daca se va invoca legitima aparare:
      1. Individul era singur, politistii erau doi sau mai multi.
      2. In momentul cand a incasat glontul, individul fugea. Nu executa un atac asupra politistilor.
      3. Riposta trebuie sa fie proportionala/comparabila cu atacul. Doua trei pistoale contra o foarfeca nu pare proportional.
      4. Individul nu era in carantina, deci nu se poate invoca starea de urgenta.
      Probabil ca pistolarul va scapa de puscarie, dar va primi a treia cizma.
      • +2 (16 voturi)    
        in primul rand politistii nu au pensii speciale (Miercuri, 22 aprilie 2020, 13:36)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui justin puscasu

        Ei au pensii de serviciu, e putin altceva (parlemantarii si sportivii au pensii speciale).
        In al doilea rand, cam peste tot in lume, daca fugi cand te someaza politia, se trage. La fel si daca agresorul este la o distanta mai mica de 2m fata de politist si il ataca.
        Insa sa nu ne pripim, asa cum am spus mai sus, pentru orice folosire a armei se deschide ancheta, apoi se decide daca arma a fost folosita legal sau se face dosar penal politistului.
        • +3 (3 voturi)    
          ... (Miercuri, 22 aprilie 2020, 18:44)

          Dor-El [utilizator] i-a raspuns lui bancher

          Daca politistul e la 2m de agresor cand acesta se repede la el sa il injunghie atunci si-o ia fara drept de apel.
          Si cu mana pe arma si uitandu-se la agresor si nu are cum sa il opreasca.
          Chiar daca e cu arma indreptata spre agresor si apuca sa traga si sa il nimereasca, agresorul nu moare instant si tot apuca sa il injunghie.
          Cat despre legitima aparare... chiar credeti in asa ceva? E pur si simplu un prag functie de care esti considerat victima sau agresor in instanta. Mult noroc sa scapi intreg si gasesti pragul asta fara sa il depasesti intr-o confruntare pe strada. Asa sa iti ajute martorii. Nu-i de gluma cu asa ceva.
      • +8 (10 voturi)    
        ai reusit sa o dai de gard (Miercuri, 22 aprilie 2020, 15:17)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui justin puscasu

        Conform celor spuse de tine un politist nu ar avea voie sa foloseasca arma decat daca
        1- numarul infractorilor e eegal cu numarul politistilor
        2- infractorul -presupus ataca politia, nu si fuge de ea( nu conteaza ca anterior asta a comis o infractiune si are loc o urmarire, a fost somat, etc.)
        3- Infractorul are si el cel putin un pistol(fiindca politia nu e dotata cu foarfece sau sticle sparte)
        4- Tulburarea linistii publice si lovituri de cauzatoare de moarte exista in codul penal cu sau fara starea de urgenta.
        Deci tocmai ce ai reusit sa spui niste prostii si rescrii legile in favoare infractorilor.
        Nu stiu cum sa iti spun dar 99,99% din legile aplicabile in tara asta exista cu mult inainte de Starea de urgenta!
      • 0 (0 voturi)    
        esti paralel (Vineri, 24 aprilie 2020, 16:18)

        iuflo [utilizator] i-a raspuns lui justin puscasu

        daca erai politist si colegul tau ca care faci serviciu si treci prin atatea zilnic era injunghiat ce faceai??? trebuiau politistii sa stea fiecare sa lupte corp la corp cu un descreierat ce nu stii cum reactioneaza??? tragi in oricine nu se supune somatiei inteligenta ca de aia esti politist si asa prevede legea... ce treaba are carantina aici??? dar dupa ce vorbesti as intelege ca esti si tu vreun apropiat al infractorilor ca "vrei" cam multe drepturi in ceea ce postezi insa de obligatii nu spui nimic!!...auzi pistolarul!! nu stiu ce legi citesti tu.......dar in cap nu ai decat vid......cu scuze daca e cazul......
  • +27 (47 voturi)    
    Foarte Bun Tratamentul ! (Miercuri, 22 aprilie 2020, 7:58)

    un domn [utilizator]

    La 4 dimineata se doarme nu se face scandal !
    • -16 (26 voturi)    
      Ce vecin nu l-a lasat sa doarma? Ala e criminalul (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:33)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Logic, daca era in lenjerie pe casa scarii, inseamna ca cineva nu l-a lasat sa doarma si nu era prima data, de si-a iesit din minti.

      Poate acel vecin o facea sistematic si special. Trebuie ancheta printre toti vecinii, desi ma tem ca in aceasta situatie se va marsa doar pe culpa mortului.
      • +6 (8 voturi)    
        Jenny, vecina (Miercuri, 22 aprilie 2020, 14:06)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui D-or

        ...vecina mea este tamplar
      • +11 (11 voturi)    
        Tu asa procedezi? (Miercuri, 22 aprilie 2020, 15:22)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui D-or

        Cand iti iesi din minti fiindca un vecin nu te lasa sa dormi iesi pe casa scarii in chiloti si cu o forfeca si ii iei pe toti la rand?
        Mm, interesant, eu credeam ca trebuie sa suni la 112.
  • +28 (46 voturi)    
    Excelent! (Miercuri, 22 aprilie 2020, 8:00)

    charlie666 [utilizator]

    Ușor-ușor apare și reacția potrivită a oamenilor legii față de astfel de descreierați fără limite!
    E un bun început cu piciorul acestui dăunător, trebuie treptat urcat spre cap, oricum nu le folosește la nimic!
  • +21 (45 voturi)    
    FB (Miercuri, 22 aprilie 2020, 8:14)

    falcoind [utilizator]

    felicitări polițistului care a acționat corect. In clipa in care ești somat și nu respecți somația in USA nu sta nimeni sa te avertizeze a doua oara. Iar dacă au senzația încercări de a scoate o arma ești ca și mort. Nu vad de ce ar trebui sa plângă mama unui polițist, mai bine plângă mama idiotului. Iar presa asa ar fi corect sa pună problema.
    • -14 (34 voturi)    
      În SUA sunt 113 arme la 100 de cetățeni (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:02)

      BleahBleah [utilizator] i-a raspuns lui falcoind

      În România sunt 0,7-0,9 arme la 100 de cetățeni ... Observi diferența?
      • +23 (25 voturi)    
        da, observam, (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:45)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui BleahBleah

        dar problema este ca aceste 0.9 arme sunt la rromi si clanuri de interlopi. Stii ca la Tandarei s-au gasit arme AKM in casele romilor, care se pare ca erau si legal detinute?? Cum poti detine legal un AKM, cred ca numai ca arma de colectie...
        Ma rog, atata timp cat infractorii si interlopii au arme, si politia trebuie sa le foloseasca pe ale ei.
      • +13 (17 voturi)    
        de care arme? (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:47)

        Ismail Paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui BleahBleah

        ca poti muri foarte usor si de cutit, foarfeca sau cheie franceza.
      • -1 (3 voturi)    
        ... (Miercuri, 22 aprilie 2020, 18:01)

        Dor-El [utilizator] i-a raspuns lui BleahBleah

        Mi se pare normal sa fie asa. La sclavi nu se dau arme.
      • +2 (2 voturi)    
        arme (Miercuri, 22 aprilie 2020, 23:26)

        Eduard Ivan [anonim] i-a raspuns lui BleahBleah

        cutitul, toporul, o sticla sparta sau chiar pumnul pot fi arme mortale. Cand esti somat de politie, ridici mainile sus sau te arunci la pamant . In caz contrar au tot dreptul sa traga....
  • +20 (34 voturi)    
    Titlul este incomplet! (Miercuri, 22 aprilie 2020, 9:08)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Citesti: "Un bărbat care făcea scanda , împușcat" si ii blamei pe politisti pentru abuz de forta!

    Din articol rezulta insa perfect clar: "având asupra sa mai multe obiecte ascuțite. La vederea polițiștilor, individul a devenit agresiv, a lovit un om al legii"
    -deci este o reactie fireasca, ba chiar intra la "legitima aparare"!

    De ce titlul induce in eroare?
  • -17 (41 voturi)    
    faza e ca omul a murit (Miercuri, 22 aprilie 2020, 9:14)

    @Dem [utilizator]

    si se schimba situatia
    daca era doar ranit bravo politistului
    ca si la vatra dornei unde a fost sprayat de la 1cm in nas un infractor deja imobilizat si care a murit ulterior dovada e negijenta si lipsa de instruire a personalului. toti vor angajari in politie ca e u job sigur la stat dar putini isi asuma aceste riscuri, trebuie pregatirede la sangele rece in actionare pana la cum trebuie actionat unde sa tragi sa nu omori victima. impuscat in picior poate fi letal daca a atins o artera ca cea femurala. in USA se impusca letal fiindca intr-o fractiune poti fi tu cel impuscat. aici nu e cazul ai timp sa impusti "unde trebuie" un om cu cutit si care si fugea de tine
    • +16 (32 voturi)    
      aha (Miercuri, 22 aprilie 2020, 9:57)

      Arl [utilizator] i-a raspuns lui @Dem

      Ai timp? „Hm, individul e la 5 pasi de mine, se repede cu un cutit in mana, pus pe rele, nu e graba, ia sa vad, unde trag ca sa nui-i fac rau? In degetul mic de la piciorul stang? Sau in palma? ” Haideti sa ne gandim si la varianta asta, incerci sa ochesti ceva neletal, ratezi sau nu are efect, in secunda urmatoare tipul e cu cutitul in gatul tau ( ca in cazul politistului de la Suceava). Apoi iti ia pistolul si il foloseste mai departe...
      Daca era impuscat in cap , piept da, era o problema . Politistul a tras corect, in picior. Chiar daca a ochit bine, tipul era in miscare, glontul a nimerit o artera...
      • +12 (36 voturi)    
        Dupa toate probabilitatile... (Miercuri, 22 aprilie 2020, 10:14)

        Sparafucile [utilizator] i-a raspuns lui Arl

        Glontul i-a sectionat artera femurala. Omul a murit prin pierdere de singe dar si-a cautat-o cu luminarea. Politistul ar trebui avansat findca n-a sovait. Nebunii trebuie mai intai facuti inofensivi si abia apoi inhumati.
    • +9 (15 voturi)    
      daca agresorul e la mai putin de 2m (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:47)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui @Dem

      de tine poti sa tragi fara somatie si unde vrei tu.
      Asta cu somatia si trasul la picior se aplica cand infractorul e la distanta si ai timp sa ochesti.
  • +13 (21 voturi)    
    Normal (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:20)

    BEDE [utilizator]

    Agresiune împotriva poliției și cu armă, la ce să te aștepți?
    Vă mirați că nu l-a împușcat în picior sau în mână, ci în piept?
    Doar în filmele western vezi de-astea. Este tare greu să nimerești mâna sau piciorul când tragi cu pistolul. Cel mai repede se nimerește pieptul sau abdomenul. Și chiar trebuie să fie repede dacă insul este agresiv. Altfel, dacă e mai domol, nici nu trebuie folosit pistolul.
    Sper ca tribunalul să decidă cât mai repede că polițistul era îndreptățit să facă ceea ce a făcut. Doar este cazul să le fie frică ăstora care nu vor să primească alt fel de educație.
  • +20 (28 voturi)    
    Perfect ! (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:22)

    MenInBlack [utilizator]

    Bravo poliţistului pentru reacţia promptă şi în legitimă apărare. Trebuie avansat, iar infractorii să ia aminte de acum încolo.
  • -21 (37 voturi)    
    A fost executat in piept. Ce vecin l-a provocat? (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:26)

    D-or [utilizator]

    Asta nu mai e legitima aparare pt politist. Daca omul era lasat in pace, se potolea singur.

    Omul avea doar o criza de nervi, o cadere nervoasa.
    Cine l-o fi provocat?
    Batea cineva cuie noaptea sau invata sa cinte la tobe, precum vecinul meu (ala cu centrala de 47 kw)?

    Sunt sanse mari ca exact vecinul cel care l-a scos din minti sa fi chemat si politia in ajutor.
    • +17 (21 voturi)    
      Lol (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:53)

      mitg [utilizator] i-a raspuns lui D-or

      Tu cand ai crize de nervi iesi cu foarfeca pe scari si ciopârțești lumea?
      • +6 (8 voturi)    
        numai gura e de el (Miercuri, 22 aprilie 2020, 14:11)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

        pare mai degraba genul care isi bate femeia si copiii
      • +2 (4 voturi)    
        el cu vecinul cu centrala de 47kW are ce are (Miercuri, 22 aprilie 2020, 15:27)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui mitg

        Pot sa pariez ca e centrala in condensatie.
        • -2 (2 voturi)    
          Da, si bate si la tobe noaptea pe la 3 (Miercuri, 22 aprilie 2020, 16:19)

          D-or [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Cu justitia, in numai 6-7 ani il dovedesc!
          Pentru centrala, ca nu vreau sa-i ruinez cariera de baterist.
    • +5 (7 voturi)    
      cand te mai superi ca vecinul tau are 47 Kw (Miercuri, 22 aprilie 2020, 13:01)

      asadar... [utilizator] i-a raspuns lui D-or

      ia toate foarfecele din casa si iesi la 4 dimineata afara sa faci scandal.
  • +16 (24 voturi)    
    In momentul in care.. (Miercuri, 22 aprilie 2020, 12:51)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... nu te supui cand esti somat de omul legii, ti-ai pierdut cam tote drepturile cetatenesti. unde mai pui cand injungii politistul.
    Felicitari politistului pentru fermitate!
  • +3 (13 voturi)    
    totusi (Miercuri, 22 aprilie 2020, 13:03)

    andrei1245 [utilizator]

    o ancheta pe bune nu ar strica. vad ca sunt multi pe forum care acorda incredere fara rezerve politistilor. nu se intreaba nimeni de ce nu au fost folosite mijloace neletale.nu se intreaba nimeni de ce poate politistii nu au asemenea mijloace in dotare . putea fi gazat lovit cu taser sigur e usor sa il omori fara sa te mai chinui dar legea si drepturile omului in secolul 21 in UE sunt altele
  • +3 (9 voturi)    
    poate se mai linistesc si stolurile agresive! (Miercuri, 22 aprilie 2020, 13:15)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • -3 (7 voturi)    
    da (Miercuri, 22 aprilie 2020, 13:20)

    iuflo [utilizator]

    asa trebuie intervenit!! la noi multi au numai drepturi obligatii zero!! asta e rolul politistului....nu se supune tragi!! ce dincolo trebuiesc focuri de avertisment?? cand legile vor fi schimbate in bine amenzile platite sau daca nu inchisoare, atunci putem vorbi de democratie!!! altfel inseamna favorizarea infractorului...... ce e aia inchisoare cu suspendare dupa ce ai omorat oameni sau ai pus in pericol vietile altora???
  • +1 (11 voturi)    
    dotare (Miercuri, 22 aprilie 2020, 13:40)

    revo [utilizator]

    Dar de ce Politia noastra nu e dotata si cu alte mijloace de oprire si neutralizare a agitatilor si violentilor, ca pistoale cu electrosocuri, gaz lacrimogen, spray cu piper si ce-o mai exista?

    Ma rog, cu gazul lacrimogen nu pot da, pentru ca, de regula, nici ei nu sunt protejati cand intervin la scandaluri mici, domestice.

    Poate ca ar trebuie ca in cazul reclamatiilor de violenta, sa se trimita echipaje imbracate si dotate corespunzator, nu in camasa subtire si cu sepcuta aia pe cap.

    Omul care a murit era un chinuit, acum a scapat de toate.
    • -1 (5 voturi)    
      fiindca suntem o tara saraca de aia (Miercuri, 22 aprilie 2020, 15:32)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui revo

      De ce nu avem nu stiu cati metri patrati in inchisorile patriei, de ce nu avem spitale ca in Vest, de ce nu avem scoli ca in Vest, de ce nu avem autostrazi ca in Vest? de ce nu avem tasere si bodycam la politisti.
      Cazuri ca celd e mai sus sunt rare.
      Daca ai fi guvernant ce ai prioritiza; autostrazile, sanatatea, educatia? sau dotarea politiei astfel incat dobitocii care nu respecta legea sa aiba in schimb "drepturile" respectate la virgula?
      • +1 (5 voturi)    
        De ce (Miercuri, 22 aprilie 2020, 16:17)

        soringusar [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        "De ce nu avem nu stiu cati metri patrati in inchisorile patriei, de ce nu avem spitale ca in Vest, de ce nu avem scoli ca in Vest, de ce nu avem autostrazi ca in Vest? de ce nu avem tasere si bodycam la politisti. "
        Te rog frumos , scuza-ma , dar raspunsul este atat de clar : PENTRU CA SE FURA
        Se fura in transporturi ( autostrazi , cai ferate , flota , pardon , care flota ?) , achizitii publice de toate categoriile
        Ba mai mult , tot hotii sunt apoi votati ca primari , parlamentari , care fac legi pt protectia hotilor samd
        • +2 (2 voturi)    
          "se fura", " nu se vrea" (Miercuri, 22 aprilie 2020, 21:50)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui soringusar

          Ce imi plac mie exprimarile astea.
          Bun, se fura, dar banii care nu se fura cum ii distribuim? Care sunt prioritatile? Sau crezi ca daca vindem maine proprietatile lui Voiculescu, Dragnea, Oprisan si care or mai fi subit se va dubla PIB ul pe cap de locuitor.
          Aici discutia era daca infractorul merita un tratament mai bun decat bolnavul din spital in conditiile in care ambii traiesc in aceeasi tara, primul "fura" si al doilea plateste taxe.
  • +1 (5 voturi)    
    mortul daca este tot ala cu gardul (Miercuri, 22 aprilie 2020, 14:19)

    ..13 [utilizator]

    Nu era chiar sanatos - cred ca acum era in izolare si intrebarea mea este daca isi mai lua tratamentul?

    DAca nu isi mai lua tratamentul este normal ca iarasi l-au apucat nebuniile, a iesit in chiloti pe hol. a inceput sa strige si probabil sa ameninte, a sarit cu foarfeca la politist dar tu sa nu stii cum sa il anihilezi ci doar sa ii tragi un glontz??? Nu stiu daca este chiar bine... Acum a murit la spital sau, ma iertati, a fost lasat sa moara???

    Pare din diferite unghiuri de vedere ca este mai bine ca a murit.

    Stirea initiala a fost precum ca a fost lovit in picior ca acum sa vedem ca de fapt a fost lovit in piept si asta ma pune pe ganduri...

    Viata este dura pentru toti
    • +2 (4 voturi)    
      @...13 (Miercuri, 22 aprilie 2020, 16:32)

      Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      Pai cum ati proceda Dvs. ca sa anihilati un individ care va ataca cu o foarfeca? Ati scoate si Dvs. foarfeca, sa fiti sigur ca raspundeti “proportional”? ��
      • 0 (0 voturi)    
        intrebarea Dvs. ma onoreaza (Joi, 23 aprilie 2020, 13:46)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Godzillagrrr

        Daca as fi politist si presupun ca as fi pregatit/ antrenat pentru a ma confrunta in diferite situatii atunci probabil ca a- si fi fandat, ii prindeam mana, i-o suceam si il puneam la pamant. Chestiuni care cred ca sunt stiute de polisti dar poate mai putin practicate pentru a se insuruba mai bine ...

        In al doilea rand puneam spray-ul in actiune si evitam contactul cu dansul.

        Daca insa venea pe la spate doar cel de sus mai putea sa ma apare sau colegul/colegii ca acolo nu am fost de unul singur si nici cu mana goala.

        daca reuseam il imobilizez, ii luam foarfeca - arma si cu siguranta ca as fi croit, pe loc, am un hobby si il practic ca relaxare, un costum mai lejer, de masura mai mare pentru ca este evident ca acela - chiar daca este vorba despre un chilot - il strangea rau de tot - mai glumesc si io...
  • +3 (5 voturi)    
    Taser? (Miercuri, 22 aprilie 2020, 16:28)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Intreb pentru ca nu stiu: politistii au numai pistol sau si taser?

    Daca nu au si taser, e foarte rau. Insa nu e vina individuala a politistului.

    Daca avea taser, ar fi fost, desigur, preferabil sa il foloseasca (daca situatia i-o permitea).

    Daca nu avea taser (sau daca situatia nu ii permitea sa il foloseasca eficient), atunci bineinteles ca a facut foarte bine ca a folosit pistolul.
  • +4 (4 voturi)    
    In sfarsit, politia romana (Miercuri, 22 aprilie 2020, 17:12)

    John M. [utilizator]

    si-a luat rolul in serios si si-a recastigat onoarea. Vorbesc serios. Era si timpul si cazul.
  • +5 (5 voturi)    
    Perfect... (Miercuri, 22 aprilie 2020, 17:52)

    ciuma.rosie [utilizator]

    ...repetati sablonul si in cazurile de acum cateva zile din Sacele, Bucuresti, Ploiesti ...si toata lumea o sa fie multumita !!!!