VIDEO Brașov: Mai multe persoane au atacat cu bâte și răngi o patrulă de jandarmi

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 14 aprilie 2020, 18:39 Actualitate | Esenţial


Jandarmi atacati
Foto: YouTube
Mai multe persoane din localitatea brașoveană Teliu au atacat cu bâte și răngi o patrulă de jandarmi care venise pentru o descindere ce viza niște localnici suspectați pentru furt de fier vechi, potrivit radiobrasovfm.ro.

Potrivit BizBrasov, romi din localitate fuseseră „deconspirați” că au dat atacul la o fabrică din localitate și au furat niște țevi. Polițiștii au mers după urmele de pneuri și astfel au ajuns la locul unde marfa furată fusese depozitată. Oamenii legii nici nu s-au dat bine jos din mașină că au fost luați la pietre și amenințați cu toporul.

Ca urmare, polițiștii au răspuns cu o acțiune cu efective mărite în localitățile Săcele, Tărlungeni, Teliu și Budila.

Cu ocazia activităților desfășurate, polițiștii au constatat 3 infracțiuni, au legitimat peste 1.500 de persoane, au verificat aproximativ 1.100 autovehicule și au aplicat 69 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 120.000 lei.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7376 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Sucursala Aeroportului Tandarei (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:43)

    un domn [utilizator]

    Astia au prurit
    • +2 (2 voturi)    
      Riposta ,,pilotilor" (Marţi, 14 aprilie 2020, 20:19)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      :)
  • +17 (17 voturi)    
    FOC DE VOIE!!!! (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:46)

    Tayen [utilizator]

    Doar așa pot fi educați acești croncănitori. Chiar ei râdeau, bruneciorii, de miliția română, făcând comparație cu cei austrieci, care le puneau pistolul la tîmplă și-i lipeau de asfalt!!!!!
  • +13 (13 voturi)    
    hai sa nu le zicem persoane (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:47)

    Captain Obvious [utilizator]

    la bipezii aia
  • +15 (15 voturi)    
    Interesant (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:48)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Ai ridicat mana la mine, ti-am dat cu bata-n cap
    Ai scos bata la mine, te-am impuscat!
    E simplu si are si rima!
    Sau are rima numai cand e vorba de demonstratii pasnice si anuntate?
    Suntem `legea` sau nu suntem deloc?
    Asta e intrebarea!
  • +15 (17 voturi)    
    rasism!!!! (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:50)

    exilatul [utilizator]

    ar trebui trimisi sa traiasca acolo , aia care sar de c-r in sus atunci cind unul foloseste cuvintul tigani sau afiseaza fotografii cu ....zburatare pe gard....nu de alta , dar sa fie cu...sufletul impacat...
  • +12 (12 voturi)    
    nah (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:53)

    nikita11 [utilizator]

    toate culorile. frate ce guitzeaza astia. si ce distantati social sunt. astia sunt genul care taie cablurile de inalta tensiune cu stalp cu tot
  • +15 (15 voturi)    
    ha ha ha (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:54)

    rei [utilizator]

    unde sunt aia cu rasismul sus si tare?

    si-au luat zborul imediat inaripatele cand au vazut jandarmii :)))))
  • +8 (8 voturi)    
    romi... (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:57)

    jaridian [utilizator]

    q.e.d. si sper ca nu isi imagineaza cineva ca vor si plati vreo amenda.
  • +3 (7 voturi)    
    ohhooohoooo...diaspora noastra (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:57)

    Je__ [utilizator]

    au invatat de la belgieni...


    asa da.....sa intremat oaia noastra mioritica, si mai ales oile mai negre au inceput sa zburde si sa dea din copite
  • +16 (16 voturi)    
    Cum adică (Marţi, 14 aprilie 2020, 18:58)

    gebica [utilizator]

    Contravenționale? Dacă e vorba de prietenii interlopi furtul nu mai e penal?
  • +11 (11 voturi)    
    stare de urgenta (Marţi, 14 aprilie 2020, 19:15)

    oaresicare [utilizator]

    E stare de urgenta, asta in Romania inseamna ca toate pedepsele se reduc, de la cei ce fura la achizitii publice pana la amaratii de la fier vechi. Rezistenta la retinere, ofensa autoritatii si ce s emai vede/aude in video la noi nu sunt infractiuni, sunt difernte culturale, tin de aportul romanesc la civilizatia europeana...
  • +11 (11 voturi)    
    viitorul (Marţi, 14 aprilie 2020, 19:21)

    DiDiRo [utilizator]

    Romaniei
  • +13 (13 voturi)    
    Mijto. Fac ce "vrea" mujchiu lor (Marţi, 14 aprilie 2020, 19:25)

    Doru1963 [utilizator]

    Intr-o tara in care se fura padurile de parca ai fura ace si le-ai ascunde in buzunar, unde se aduc din afara deseuri si se ard de parca am fi groapa de gunoi a Europei, tara unde indivizi care n-au muncit o zi din viata lor arunca cu pietre in oamenii legii.

    Asta-i Romania... In timp, la TV, ministri mimeaza interesul pentru oameni.
  • +12 (12 voturi)    
    Ultrajul nu mai e infractiune? (Marţi, 14 aprilie 2020, 19:35)

    mescaline [utilizator]

    N-am nimic impotriva, dar constitutional ar trebui sa fim egali in fata legii.
  • +8 (8 voturi)    
    Asa ne trebuie (Marţi, 14 aprilie 2020, 20:10)

    Alexa.99. [utilizator]

    daca de 30 de ani i-am lasat sa faca ce vor, nu ne-a pasat ca ne fac de toata rusinea peste tot, s-au intors acum, sa suportam ce am incurajat 30 de ani, ca nimeni n-are curaj sa le zica "da-te mai incolo!"
    Munca noastra, impozitele noastre, la ajutoare sociale ca sa aiba ei 10 copii si noi niciunul, ca suntem toata ziua la serviciu, ca sa muncim si pentru ei.
  • +1 (1 vot)    
    tiganie (Miercuri, 15 aprilie 2020, 0:51)

    was [utilizator]

    Tiganii se comporta atare. vad ca la 4:34 cainele marcheaza masina Politiei. Nici cainele tiganilor nu da 2 bani pe autoritate.