Sondaj IRES - România în pandemie: Raed Arafat, personalitatea în care românii au cea mai mare încredere. Ce cote au Iohannis și Orban

de D.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 10:00 Actualitate | Esenţial


Arafat
Foto: Digi24.ro
​Raed Arafat este personalitatea publică în care au încredere peste trei sferturi dintre români (78%), cota președintelui Klaus Iohannis fiind la jumătate (39%), potrivit unui sondaj IRES, realizat în perioada 7-8 aprilie.

Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, se bucură de încredere a 37% dintre cei chestionați, în timp ce în premierul Ludovic Orban și în ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, spun că au încredere aproape un sfert dintre participanții la studiu (24%, respectiv 26%).

CONSULTĂ AICI SONDAJUL IRES INTEGRAL

În Raed Arafat au încredere ridicată votanții PNL, PSD și cei ai altor partide fiind creditat cu încredere mai scăzută din partea votanilor Alianței USR+PLUS sau din partea indecișilor sau a celor care nu răspund sau care nu votează la alegerile parlamentare.

Respondenții care declară că votează la alegerile parlamentare cu PNL sunt cei care au încredere ridicată în președintele Klaus Iohannis.

Armata se află pe primul loc în instituțiile în care românii au cea mai mare încredere, 84% dintre participanții la studiu declarând că au multă și foarte multă încredere în această instituție. Trei sferturi dintre români au multă și foarte multă încredere în IGSU, mai bine de două treimi în Comitetul Național pentru Situații de Urgență.

În Jandarmerie au încredere multă și foarte multă 65% dintre participanții la studiu. Biserica și Poliția Română se află la egalitate, fiecare fiind creditate de încrederea a 61% dintre participanții la acest studiu.

În Guvern au multă și foarte multă încredere doar puțin peste un sfert dintre participanții la studiu (26%), în timp ce în Ministerul Sănătății și în Ministerul Afacerilor Interne încrederea depășește 50%, 57%, respectiv 58%.

Aproape 6 din 10 români cred că Guvernul a ascuns informații cu privire la pandemia de COVID-19, iar 1 din 2 români este de acord cu opinia conform căreia Executivul a reacționat rapid.

Cu toate acestea, 57% dintre cei intervievați nu cred că Guvernul a pus la dispoziția insitituțiilor și profesioniștilor din sistemul sanitar mijloacele necesare pentru a se lupta cu virusul SARS-CoV2.

6 din 10 respondenți cred că măsurile luate de Guvern pe durata pandemiei de COVID – 19 vor avea efecte preponderent pozitive asupra sănătății populației, dar și asupra digitalizării serviciilor publice și doar 21% cred că măsurile vor avea un impact pozitiv asupra economiei. 47% cred că măsurile vor avea un impact pozitiv în ceea ce privește interacțiunea între oameni.

Sondajul IRES a fost realizat în perioada 7-8 aprilie, telefonic, pe un eșantion de 1.055 de persoane. Marja de eroare este de +/-3%.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















15074 vizualizari

  • +10 (34 voturi)    
    De ce nu a avut curajul IRES ? (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 10:10)

    Susufler0 [utilizator]

    De ce nu a avut curajul IRES sa puna inca o intrebare :
    "Daca duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare cu ce partid ati vota (inclusiv "independenti") ?
    • +6 (10 voturi)    
      Da da (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 10:32)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      De asta vorbim de ani de zile
    • -1 (21 voturi)    
      Nu are relevanta. (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 10:55)

      Marionette [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Daca se aplatizeaza curba si in iulie nu mai avem cazuri noi si incet-incet dispar cazurile vechi PNL va lua 90%. Din contra daca se reincepe prea devreme munca apare valul 2 ca in Singapore, si ne prinde toamna cu 10 milioane de infectati dintre care deja 3 milioane morti atunci PNL ia 1%.
      • +9 (13 voturi)    
        Indiferent de Situație (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:57)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

        P$D nu are Voie sa aibă mai mult de 15 % !

        Altfel bătăi ca la 10 08 2018 vor înlocui știrile de la ora 19 !
      • -4 (14 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 18:41)

        [anonim] i-a raspuns lui Marionette

      • +3 (5 voturi)    
        30% mortalitate? (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 21:42)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

        De unde ai scos cifra?
        Ca sa nu mai zicem de gluma cu 90% PNL.
        Nu stiu de ce am impresia ca tii cu ursul.
    • +12 (14 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:36)

      [anonim] i-a raspuns lui Susufler0

    • +1 (7 voturi)    
      Au intrebat, (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 12:07)

      adi_69 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      dar nu au grafice fix cu asta. Probabil le tin pentru vanzare... Dar la increderea in personalitati au si tabele cu defalcarea raspunsului functie de raspunsul la intrebarea cu ce partid ar vota.
      Raed Arafat e singurul care ia aproximativ in mod egal si de la PSD si de la PNL, peste 80%/. De aceea e foarte periculos :)
    • -1 (11 voturi)    
      100% cu cei ce maresc veniturile... (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:23)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      poate sa-i cheme si partidul zgripturoilor , daca maresc salariile , pensiile si dubleaza alocatiile pentru copii , vor fi votati in unanimitate ! pnl-ul urmeaza sa taie in carne vie si s-a dus viitorul lor , vor avea soarta pntcd ! e timpul pentru partide noi , moderne ,astia sunt niste hodorogi depasiti de timpuri , toti au fost comunisi cu carnet , chiar daca nu au vrut , erau obligati , si asa au deprins mentalitatea de vatafi !
      • +5 (7 voturi)    
        Include și P$D in Mesajul Comentariului (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:58)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        Tău și are Sens ce Spui
  • +30 (52 voturi)    
    De ce nu ma mira? (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 10:11)

    romanul_cu_spirit_civic [utilizator]

    Daca cineva credea ca Romanul a invatat ceva de la Colectiv s-a inselat amarnic. Mai bine ne cucereau nemtii.
    • -11 (17 voturi)    
      atunci (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 10:39)

      nicoR [utilizator] i-a raspuns lui romanul_cu_spirit_civic

      era ca in Schindler's List, iar tu ... unul din curte ...
    • -11 (17 voturi)    
      atunci (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:27)

      nicoR [utilizator] i-a raspuns lui romanul_cu_spirit_civic

      era ca in Schindler's List, iar tu ... unul din curte ... vezi ala luat drept tinta de nemtalau ...
    • -7 (21 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:39)

      [anonim] i-a raspuns lui romanul_cu_spirit_civic

      • +9 (15 voturi)    
        @AndyX1: "oamenii capabili' au intarziat (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 14:53)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui

        cu cel putin 10 zile luarea masurilor impotriva pandemiei, ne fiind hotarati daca mai continua demersurile pt anticipate !

        PS. Fara suparare dar intarzierea asta poate insemna un nr de victime in plus ! :((
    • +10 (24 voturi)    
      eternul domn Calafat (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 12:29)

      Consonant [utilizator] i-a raspuns lui romanul_cu_spirit_civic

      Departamentul pentru situații de urgență a fost complet nepregătit, fără rezerve de echipament de protecție, fără nimic în afară de gargara domnului Calafat.
      • -14 (16 voturi)    
        mai nea... (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:38)

        muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui Consonant

        in caz de ceva rau , cine ai vrea sa te salveze ,pnlci iohanis in fraunte , sau Mr. ARAFAT !? fi cinstit cu tine , ca poti pati ceva oricand ! astept raspuns de la tine , dar sa fie sincer !
      • +4 (6 voturi)    
        A recunoscut si Orban intr-un interviu (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 22:10)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Consonant

        La Europa fm: la preluarea guvernarii de catre pnl, depozitele departamentului de situatii de urgenta erau goale, adica Arahat nu sa ocupat de nimic. de aici restrictiile si amenzile cele mai mari din Europa, (cea mai mare este in Italia 3000 de euro, In Germania nu exista amenzi), date tocmai pt. asi ascunde incompetenta, sa nu zic impostura.
        Daca depozitele erau intradevar goale cum declara Orban, Arahat poate fi acuzat pt. zadarnicirea raspandirii bolilor.
    • +14 (18 voturi)    
      Foarte adevărat (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:07)

      Mateiul [utilizator] i-a raspuns lui romanul_cu_spirit_civic

      românul nu învață din niciun eveniment pe care l-a trăit, dar, e mândru. tot el știe mai bine
    • -16 (22 voturi)    
      daca... (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:26)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui romanul_cu_spirit_civic

      daca ne cucerea hitler , acum vorbeai pasareasca lui iohanis si chemam sa ne culeaga dimineata ,castravetii , ca-n armata , cine a facut-o stie ,pe germani ! si asa astia si astea au cam uitat ce inseamna un castravete proaspat , ei servesc numai cartofel si subtirele sparanghel !
    • -8 (22 voturi)    
      cine a dat foc ... (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:31)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui romanul_cu_spirit_civic

      daca imi spui a cui e vina pentru focul de la colectiv , ai de la mine o bere la gard ! ai vazut cum tipu' ala de pe scena vroia sa stinga flacara cu berea din sticla , glumind ca asta nu era prevazut in spectacol . pai ba nene , cand vezi foc sau inundatii ,nu te joci ,lasi orice zdranganeala din mandolina si pui mana pe stingator, galeata , furtun , nu te apuci sa te tii de glume ca un turmentat ! asa caz au avut si americanii si n-au facut fatza , nu te face ca nu stii ! si aia sunt mai dotati , si tot au dat-o-n bara ! sa tii minte cu focul nu te joci !
  • -12 (18 voturi)    
    Si pe buna dreptate. (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 10:13)

    Marionette [utilizator]

    El a fost care a facut presiuni sa se faca aceasta carantina cand situatia nu era scapata de sub control, politicienii visau cai verzi pe pereti, cum putem noi sa luam fata Occidentului dpdv economic.
    Daca va vorbi in continuare pentru a controla aceasta epidemie si pentru a o face sa dispara va fi o personalitate de top.
    Aud voci despre reluarea scolilor, a activitatii economice, voi vedeti ca Singapore are valul 2? Voi sunteti intregi la minte? Sper ca in extremis populatia sa nu se duca pana ce cazurile de bolnavi noi nu dispar.
  • +10 (22 voturi)    
    Arafat (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 10:20)

    vonamor [utilizator]

    Oare de ce nu ma mir?;Nu ne facem bine curand!
  • +8 (26 voturi)    
    Logic: (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:07)

    Miky113 [utilizator]

    Arafat e un doctor, in multe cele !

    In schimb Orban si Catu, sunt lucratori de geniu, pe un teren minat de toata lumea (buna).
    Plin de cartofi fierbinti si bombe cu ceas , uitate de psd din simpla intamplare.

    Cum ar rezolva Arafat chestiunea pensiilor speciale ?!
    Ar pica precum Base, tot rasucindu-se cu parasuta incalcita peste el.
  • +13 (17 voturi)    
    Ei nah! (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:09)

    Calin_file_de_dosar [utilizator]

    Cine naiba mai crede in IRES?!..
    • +8 (10 voturi)    
      ires (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 18:55)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Calin_file_de_dosar

      este oficina de sondaj e a varanului de trista amintire, care mai traieste, nu e in puscarie si nici prejudiciul adus statului nu l-a platiti si nici n-are de gind.
  • +13 (19 voturi)    
    nu am (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:15)

    nahir [utilizator]

    absolut nicio încredere în acest individ arivist.
  • +1 (25 voturi)    
    armata....un mare procent de incredere!? (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:16)

    Je__ [utilizator]

    cata naitivitate

    mai baieti...armata profesionista nu apratine cetatenilor, nu apara cetatenii.....ei sunt mercenari si apara interesele puterii si a celor care le platesc

    se vede ca suntem creduli si venim din comunism

    Daca in 89 armata nu era din recruti, regimul ceausescu nu ar fi cazut....pentru ca armata nu ar fi schimbat niciodata tabara!

    asta e si motivul pentru care toate curtile regale, si aristrocratii de vaza aveau armata din mercenari elvetieni. Cum guitzau iobagii, cum le luau jugulara!

    Revolutia franceza a avut marea sansa sa sparga depozitele de arme si munitie ale Bastiliei, altfel era un fel de 1907 romanesc, cand liberalii au tras cu tunurile in tarani
    • +5 (9 voturi)    
      Se poate un Altfel de 1907 (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 14:01)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      Dar in bătaia tunurilor sa fie locatarii din Kiseleff 10 care Au Bântuit Romania din 20 05 1990
    • -4 (10 voturi)    
      Dovadă că judeci bine lucrurile (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 14:21)

      hic sunt leones [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      este Napoleon care a pus tunurile pe mulțime atunci când poporul a lăsat din mână controlul.
    • +1 (1 vot)    
      ai spus in multe cuvinte tot atatea minciuni (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 22:20)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Je__

      Cele mai multe de sorginte comunistoida
      armata din '89 era formata din recruti? deci in 89 toamna s-au lasat la vatra toate contingentele si s-au adus altele? ofiterii erau si ei recruti?
      Armata profesionista e de mercenari? Idi...ie pura.
      revolutia franceza si Bastilia? mit revolutionar repovestit de atitea ori incat ati ajuns sa credeti ca e realitate? Vrei sa spui ca daca taranii puneau mana pe vreun arsenal la 1907 Romania era acum gubernie sovietica?
  • -7 (19 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:32)

    [anonim]

    • -6 (10 voturi)    
      40% (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:41)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui

      vrei sa zici 40% dupa ce taie pensii , salarii si alocatii ?poate 40% sau mai mult , pumni in cap !
    • +5 (9 voturi)    
      USR ar trebui Tot Atât (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 14:02)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui

      P$D 12 % și după ei potopul
    • -3 (9 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 18:43)

      [anonim] i-a raspuns lui

      • +1 (3 voturi)    
        raportat la ce? (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 22:21)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui

        cum adica pe grupe de varsta? Poti sa ne luminezi?
  • +13 (17 voturi)    
    Cifrele nu mi se par reale. (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:35)

    asavreau [utilizator]

    Sincer.Prostiile făcute de unii preoți nu cred-că fac ca românii să aibă încredere în biserică..Arafat prins de pandemie total nepregătit și cu grija unora de a pasa problema la Guvern,nu cred-că suntem atât de fraieri.Adică Arafat responsabil pentru situații de urgență nu avea un minim necesar pentru personalul propriu.Lucrau //băieții(și fetele)//lui Arafat în costume de oraș transportând bolnavi.Nu aveau/nu foloseau nici-un fel de echipament de protecție cu toate că unii bolnavi puteau fi infectați cu viruși,poate mai periculoși decât COVID-19.Este drept că în ultimul timp fac o campanie antiromânească mulți din presă,dar,poate că este bine.Așa aflăm și noi cine ne sunt //formatorii de opinie//.Sunt inconștienți,se termină cu COVID și nu-i vom menaja.
  • +21 (27 voturi)    
    ce usor (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:49)

    martel55 [utilizator]

    e sa manipulezi lumea si sa scoti in fata un incapabil ca fiind erou? am uitat asa repede de faptele de arme ale lui arafat in cazul accidentului din apusieni, de la siutghiol si mai ales de la Colectiv? e ciudat cum un om cu multi morti pe constiinta (la fel ca si Ponta sau Banicoiu spre exemplu, care umplu ecranele TV sa dea lectii cand trebuiau sa infunde puscaria) ajunge sa fie vazut ca un erou, desi nu a facut nimic, nu a initiat proceduri adecavte (vedem haosul din spitale), nu a pregatit stovcuri de echipamente, nu a pregatit o capacitate suficienta de testare, romania avand cea mai mica rata de testare din europa (probail mergem pe princiipiul chinezilor, nu testam nu avem cazuri oficial); sa nu s einteleaga ca arafat e singurul vinovat, da run este cu nimic mai presus de ceilalati din guvern asa ca e ciudat cum de el e scos in fata cu iamgine atat de buna
    • +3 (17 voturi)    
      @martel55: Excelenta observatia ! (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 14:18)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui martel55

      Romanii voteaza in continuare ca in Duminica Orbului !

      In Anglia, in Suedia, in Norvegia, in Germania, in SUA si in alte tari asemenea exemplelor date mai sus, daca prin absurd era la conducerea ministerului in subordinea caruia se obtineau rezultate gen Apuseni, Sutghiol, Colectiv, o personalitate cu 'rezultatele lui Arafat, aceasta era demisa daca nu isi dadea ea demisia imediat dupa primul esec !
      Poate asta e si raspunsul de ce romanii merg in continuare pe mana celor care si-au aratat capacitatea si nu incearca sa aduca la putere partide noi gen USR !
  • +10 (18 voturi)    
    = (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:55)

    chhe [utilizator]

    Arafat, presedinte! ))))))
    Eu cred ca cei mai multi dintre respondenti nici macar nu stiu cu ce se ocupa Arafat. Daca apare des la televizor, e bun. N-am zis ca e rau. Doar e.
  • +11 (19 voturi)    
    Arafat (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 11:57)

    schumi [utilizator]

    Arafat e omul care zice ca totul e bine, iar romanul asta vrea sa auda pentru ca in marea majoritate inca sunt niste comunisti fricosi indoctrinati...gura mare, dar prosti in principiu...asta demonstreaza ca PSD, ALDE, PRo Romania, UDMR au inca 75% ...
  • +12 (22 voturi)    
    ????? (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 12:29)

    paulbutoi [utilizator]

    Oficial , Raed Arahat este secretar de stat DSU - MAI , iar MAI este parte a Guvernului .
    Poporul spune :
    Raed Arahat 78 %
    Guvern 26 %
    Un mic paradox , aparent …
    Care o fi explicatia ?
    Oare Poporul considera ca Raed Arahat e pe " persoana fizica " ?
    La fel ca atunci cand " a facut SMURD ul " ?
    Bravo Raed Arahat , esti cel mai mare ...…..
    • +3 (15 voturi)    
      boboru (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:35)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui paulbutoi

      gandeste asa: guvern, sica mandolina, penele...:-)
      • +3 (13 voturi)    
        guvern? nici macar (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 14:23)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        ...ci presedintele....
        ca ceausescu le-a dat casa, servici, si asta nu face nimic
    • -14 (18 voturi)    
      mirosi arahat ... (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:46)

      muscha mbanana [utilizator] i-a raspuns lui paulbutoi

      bai , copile ,iti bati joc de un om adevarat ,fara el erai tu in rahat de mult, cine infiinta smurd, base sau ciolanis ? pai ,astia nu stiu decat un lucru : sa le fie lor bine si sa aiba case multe 5-6 sau mai multe ! ar trebui sa-l pupi in arahat pe Mr.ARAFAT , pusti ga....zar , vorba lui base ! gandeste din spatele tastaturii si pe urma scrie , altfel rade lumea de tine ca traiest pe alta planeta !
      • +3 (5 voturi)    
        Daca nu era arafat nu mai exista Romania (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 22:03)

        dezamagitul [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

        Cred ca esti miop sau orb , de ce nu vezi neralizarile acestui oportunist arab ca majoritatea celor care au venit la noi din tarile cu majoritate terorista. Oare cati din banii acestui individ se scurg la asemenea criminali. Matale nu zici nimic de accidentul din Apuseni care nici pana azi nu este rezolvat, sau cazul colectiv, iar cazul caracal cand serviciul 112 care a aratat ce este bun numai de mancat banii, si care trebuia administrat de acest mic om si mare lichea. S-a uitat ca acest om care poarta numele altui terorist arafat care pe timpul comunismului era bine primit de ceausescu , care ii crea toate conditiile chiar ii punea la dispozitie si copii minori . Chiar lumea a uitat ca era pot drapelul psd-ului ,pregatit de oficinele altui securist excroc voiculescu care este bine mersi acasa si nu a platit nimic din cea furat .Nu zic ca johanis este usa de biserica sau liberali sant niste ingeri . Cand au ajuns la putere liberali ,credeai ca vor face dreptatea absoluta si ii vor inlocui pe acesti nemernici dar vad ca zmeul de la interne aproape sta in pozitie de drepti in fata acestui lingau.
        Eu nu cred in aceste sondaje de diversiune, cineva ii subventioneaza cu bani buni pentru a crea deruta in randul oamenilor. Daca stai drept si judeci stramb te intrebi de unde aduna atatea procente.Chiar si daca ii intreba numai pe psd-isti antenelor sau televiziunii lui ghita un alt infractor ;tot nu adnau nici 20%. Sa facem un exercitiu de logica. Daca la ultimele alegeri in general au participat la vot cam 40% , iar psd-ul au luat 40% impreuna cu toate aripioarele de la ponta,tariceanu,colonelul de la unpr. Cred ca astia cu sondajul i-au inergogat pe mortii din ultimi 50de ani ca sa le dea aceste procente. Face-ti o simpla adunare 78%+39%=117%.Excrocii astia de la ires sau cum le-o zice au reusit sa il depaseasca pe ceusescu cu rapotarile la hectar de procente.Si mai zicem ca evoluam si aceste specimene ar fi disparut la groapa de gunoi a istoriei.pamflet.
  • -1 (13 voturi)    
    arafat (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 12:55)

    nash pandelica [utilizator]

    viitorul presh al romanicai !
    sa fie primit !
  • +16 (24 voturi)    
    arafat? (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 12:59)

    IDontKnow [utilizator]

    arafat? serios? il pregatim si pe el de un post de premier macar 2-3 luni acolo sa se bucure inima romanului?
    pe groparul asta? serios? i-l punem si pe gen. Oprea in spate sa-i zica "spune-le ba cum e cu planul rosu".
  • -15 (19 voturi)    
    ARAFAT PRESEDINTE ! (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 13:48)

    muscha mbanana [utilizator]

    DUPA CRIZA , ARAFAT V-A FI ALES PRESEDINTE IN LOCUL ACTUALULUI , CARE NE-A TINUT DEGEABA IN CASA , CU DEZINFORMARILE VATAFULUI VELEA !
    • +9 (15 voturi)    
      amețeală, (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 16:43)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      ești în sevraj?
      Gângavul de velea citea ce-i scrisese arafatul tău și ciu cealaltă somitate, escrocul streinu, ciubucarul vaccinurilor importate, că de alea care se făceau în țară a avut el grijă să dispară.
    • +3 (5 voturi)    
      voteaza-l mai presedinte la blocul tau (Sâmbătă, 11 aprilie 2020, 22:29)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui muscha mbanana

      Daca urli asa si vrei sa il iei acasa.
      Dar lasa-ne cu istericalele si prostiile.
  • +1 (3 voturi)    
    Cea mai mare incredere in (Duminică, 12 aprilie 2020, 2:40)

    Rahan5 [utilizator]

    Raed Arafat o au Bashar al Assad si Putin !.
    Raed Arafat este o unealta a intereselor palestinienilor si sirienilor filorusi in Romania.
    Inhaitarea cu Dragnea al lui Raed Arafat dintre 2017 si 2019 este cea mai buna dovada.
    Palestinienii / sirienii au tot dreptul sa lupte contra israelienilor pentru pamanturile lor din Palestina, inclusiv ajutati de Putin, dar cand asta se face ,,platind datorii catre Putin pe spinarea Romaniei" si actionand ca Demnitar Public din Romania contra Intereselor Romaniei (in favorea lui Putin) este un lucru foarte rau si retrograd !.