„Țara asta arde și vouă vă arde de radar!”. Prins cu viteză, un primar a făcut scandal pe motiv că se grăbea să izoleze oamenii. VIDEO

de D.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:42 Actualitate | Esenţial


Primar prins de radar
Foto: Facebook
Un primar din Giurgiu le-a făcut scandal polițiștilor de la Rutieră care l-au oprit pentru depășirea vitezei în localitate, spunând că se grăbea ca să izoleze oamenii în contextul coronavirusului.

„Țara asta arde și vouă vă arde de radar!”, i-a spus Marian Pătuleanu, răstit, polițistului care l-a prins. El a spus pe un ton ridicat că vine de la o ședință cu șeful Poliției Giurgiu care l-a trimis să izoleze oamenii și nu poate să facă asta pentru că a fost oprit de oamenii legii.

„Și-o să-i dau telefon și lu` domnul Marcel Vela (ministrul de Interne -n.r.) să vadă ce face Poliția Română pe timpul ăsta”, a amenințat el, potrivit unei înregistrări postate pe Facebook.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9049 vizualizari

  • +28 (36 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:47)

    [anonim]

    • +11 (13 voturi)    
      reprezentativ pt... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:31)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui

      tot poporul ala...
  • +29 (31 voturi)    
    Ce Inseamna Sa Fi P$Dist ? (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:49)

    un domn [utilizator]

    Inseamna sa fi Mafiot ! Aceste replici ale primarului P$Dist sunt Invatate la Scoala De “Buna Crestere” Giovani Becali ! Da da !
    • -6 (12 voturi)    
      De acord! (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:47)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Sunt alături de Dvs. privind concepția și filosofia Dvs. de viață. Mai puțin gramatica ..... “fii” cu doi de “I” !
      • +11 (11 voturi)    
        Emotia + Graba (Sâmbătă, 21 martie 2020, 15:06)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

        Doar cine nu tasteaza nu greseste
  • +30 (32 voturi)    
    primarul e tare-n clanta (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:51)

    qwerasdf [utilizator]

    bai, papagalule, legea e lege. N-ai voie sa circuli peste limita de viteza daca nu faci parte din serviciile de urgenta.

    Jet!

    Bravo politistului!
  • +28 (30 voturi)    
    ia uite la ghertzan ce se impacienteaza (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:52)

    Enofereus [utilizator]

    ar trebui sa le multumeasca ca l-au oprit si (poate) nu a provocat vreun accident
    • +4 (4 voturi)    
      Normal (Sâmbătă, 21 martie 2020, 17:28)

      dragossorin [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      Si viteza ucide nu doar virulus cornuta proasta
  • +21 (23 voturi)    
    Ce treaba are una cu alta? (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:59)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Una e sa fii bun samaritean si sa ajuti la o problema pentru ca ai simt civic (sau in cazul astuia e o scuza ce nu poate fi dovedita, iar treaba face oricum parte din sarcinile sale) si alta e respectarea legii circulatiei.

    Faptul ca ajuti nu te excepteaza de la alte legi.

    Inca un borfas care se crede intangibil si i se pare normal sa fie exceptat de la respectarea legii.

    Apropo daca va intrebati despre "echipa" in cauza:

    https://www.hotnews.ro/stiri-politic-23706911-liderul-pnl-giurgiiu-anunta-600-membri-organizatiei-alde-alaturat-liberalilor-nasterea-unui-proiect-politic-important.htm

    Da, ALDE-PNL.
  • +24 (24 voturi)    
    Le arde de radar (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:59)

    jas [utilizator]

    Si bine fac, dar etilotestul?
    • +12 (12 voturi)    
      La baiatu asta Premaruu cred ca Ayahuascaa (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui jas

      I a dat asa stare de Exaltare !
  • +25 (27 voturi)    
    k (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:08)

    cartofiprajiti [utilizator]

    exemplu perfect de politician roman !!! 99% sunt asa ...j/e/g/u/r/i ...
  • +14 (16 voturi)    
    Normalitate (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:13)

    fdaniel [utilizator]

    E foarte important să ne agățăm și să ne mințim că încă trăim în normalitate: cu polițiști șpăgari, cu primari mitocanu, etc
  • +24 (24 voturi)    
    Comunistii n-au murit... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:14)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    "...pe proprietatea mea... ", "... pe teritoriul meu..."
    Comuna aia nu e luata prin alegeri "pe persoana fizica".

    Cred ca daca-l testau si pentru alcool ar fi avut o revelatie... Sau l-au testat, a iesit negativ, dar omul este pierdut in alte vremuri si crede ca e stapan pe feuda si nimeni nu poate sa-i faca nimic.

    Ar merita si un dosar pentru ultraj, ca pune la indoiala competentele si autoritatea Politiei Rutiere "pe proprietatea lui".
  • -10 (18 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:15)

    briciu [utilizator]

    Doi agarici, daca cu un primar vorbeste asa militistul pe un om oarecare il ia la bataie !!!
    Mai nou militistii filmeaza doar cand e in favoarea lor !!
    Nu vreau sa spun ca Primarul nu e vinovat !!
  • +15 (15 voturi)    
    Dorel (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:20)

    fat.cat [utilizator]

    Era in misiune. Salva vieti. Cum ati indraznit sa-l opriti, bre? Voi nu stiti ca primarii sunt deasupra legii?
    • +2 (2 voturi)    
      Exact (Sâmbătă, 21 martie 2020, 20:36)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      Dacă era un amărât de medic sau asistentă... ăia plăteau.
  • +16 (16 voturi)    
    Povesti... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:40)

    tddrg [utilizator]

    Pai daca se grabea sa izoleze oamenii, de ce o freaca cu telefonul in mana 15 minute? Bai primar prost daca circulai regulamentar ajungeai la timp... asa doar te dai in stamba si nu faci nimic!
  • +23 (23 voturi)    
    ironic (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:54)

    Gica Georgescu [anonim]

    Radarul ala fusese pus acolo ca, prin amenzi, sa se stranga bani pentru a-i plati lui pensia speciala
  • +4 (4 voturi)    
    Si viteza ucide nu dor virusul (Sâmbătă, 21 martie 2020, 17:23)

    dragossorin [utilizator]

    Trebuia sa ii spuna la cap de bou ca si viteza ucide, un om normal la cap intelege ca a gresit, plateste si data viitoare are mai multa grija, da cornuta stie una si buna, il mai si aleg oameni primar
  • +2 (2 voturi)    
    Romania tara tuturor... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 18:08)

    Anticorp [utilizator]

    ...incompetentilor. De la militienii analfabeti dar cu cont pe Fuckbook si telefoane cu "camera" pana la primari la fel de analfabeti nu exista decat o mica diferenta...functiile. Apoi aceasta molima este extinsa si la populatie, mai nou Nordisti si Sudisti conform unor afirmatii "inteligente" de pe aici. Sa aperi un militian in Romania este blasfemie curata iar sa faci comparatie intre primarii din Sud si cei din Nord inseamna ca vrei sa spui ceva dar nu sti cum s-o faci. Indrazneste, mai incearca.
  • +4 (4 voturi)    
    "Stati... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 18:46)

    Motanezu [utilizator]

    ...pe proprietatea mea ,fara acordul meu !" Asta e nebun am impresia.Auzi la el,se crede cumva in Evul Mediu ,unde taranii erau sclavii lui , si erau obligati sa-i munceasca pamantul ? Ne meritam soarta, au confiscat totul pe partid ...
  • +1 (1 vot)    
    Trebuia dat afara din partid. (Sâmbătă, 21 martie 2020, 21:53)

    clint [utilizator]

    Daca am avea partide. Noi avem niste gasti mafiote, grupuri infractionale organizate.
    • +3 (3 voturi)    
      Taxidermia este Masaj (Sâmbătă, 21 martie 2020, 23:53)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Trebuie sa nu mai prinda parlamentul numita ciuma roshie
  • +1 (1 vot)    
    Primar sau cocalar ? (Duminică, 22 martie 2020, 10:52)

    Ibit [utilizator]

    In mod normal acest individ trebuia sa prezinte actele si sa stea in masina .
    Daca nu respecta aceasta regula , trebuia incatusat !
    Politia ar trebui sa dea cateva exemple !