„Țara asta arde și vouă vă arde de radar!”. Prins cu viteză, un primar a făcut scandal pe motiv că se grăbea să izoleze oamenii. VIDEO

de D.D.     HotNews.ro
Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:42 Actualitate | Esenţial


Primar prins de radar
Foto: Facebook
Un primar din Giurgiu le-a făcut scandal polițiștilor de la Rutieră care l-au oprit pentru depășirea vitezei în localitate, spunând că se grăbea ca să izoleze oamenii în contextul coronavirusului.

„Țara asta arde și vouă vă arde de radar!”, i-a spus Marian Pătuleanu, răstit, polițistului care l-a prins. El a spus pe un ton ridicat că vine de la o ședință cu șeful Poliției Giurgiu care l-a trimis să izoleze oamenii și nu poate să facă asta pentru că a fost oprit de oamenii legii.

„Și-o să-i dau telefon și lu` domnul Marcel Vela (ministrul de Interne -n.r.) să vadă ce face Poliția Română pe timpul ăsta”, a amenințat el, potrivit unei înregistrări postate pe Facebook.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9550 vizualizari

  • +28 (36 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:47)

    [anonim]

    • +11 (13 voturi)    
      reprezentativ pt... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:31)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui

      tot poporul ala...
  • +29 (31 voturi)    
    Ce Inseamna Sa Fi P$Dist ? (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:49)

    un domn [utilizator]

    Inseamna sa fi Mafiot ! Aceste replici ale primarului P$Dist sunt Invatate la Scoala De “Buna Crestere” Giovani Becali ! Da da !
    • -6 (12 voturi)    
      De acord! (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:47)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Sunt alături de Dvs. privind concepția și filosofia Dvs. de viață. Mai puțin gramatica ..... “fii” cu doi de “I” !
      • +11 (11 voturi)    
        Emotia + Graba (Sâmbătă, 21 martie 2020, 15:06)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

        Doar cine nu tasteaza nu greseste
  • +30 (32 voturi)    
    primarul e tare-n clanta (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:51)

    qwerasdf [utilizator]

    bai, papagalule, legea e lege. N-ai voie sa circuli peste limita de viteza daca nu faci parte din serviciile de urgenta.

    Jet!

    Bravo politistului!
  • +28 (30 voturi)    
    ia uite la ghertzan ce se impacienteaza (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:52)

    Enofereus [utilizator]

    ar trebui sa le multumeasca ca l-au oprit si (poate) nu a provocat vreun accident
    • +4 (4 voturi)    
      Normal (Sâmbătă, 21 martie 2020, 17:28)

      dragossorin [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      Si viteza ucide nu doar virulus cornuta proasta
  • +21 (23 voturi)    
    Ce treaba are una cu alta? (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:59)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Una e sa fii bun samaritean si sa ajuti la o problema pentru ca ai simt civic (sau in cazul astuia e o scuza ce nu poate fi dovedita, iar treaba face oricum parte din sarcinile sale) si alta e respectarea legii circulatiei.

    Faptul ca ajuti nu te excepteaza de la alte legi.

    Inca un borfas care se crede intangibil si i se pare normal sa fie exceptat de la respectarea legii.

    Apropo daca va intrebati despre "echipa" in cauza:

    https://www.hotnews.ro/stiri-politic-23706911-liderul-pnl-giurgiiu-anunta-600-membri-organizatiei-alde-alaturat-liberalilor-nasterea-unui-proiect-politic-important.htm

    Da, ALDE-PNL.
  • +24 (24 voturi)    
    Le arde de radar (Sâmbătă, 21 martie 2020, 13:59)

    jas [utilizator]

    Si bine fac, dar etilotestul?
    • +12 (12 voturi)    
      La baiatu asta Premaruu cred ca Ayahuascaa (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui jas

      I a dat asa stare de Exaltare !
  • +25 (27 voturi)    
    k (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:08)

    cartofiprajiti [utilizator]

    exemplu perfect de politician roman !!! 99% sunt asa ...j/e/g/u/r/i ...
  • +14 (16 voturi)    
    Normalitate (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:13)

    fdaniel [utilizator]

    E foarte important să ne agățăm și să ne mințim că încă trăim în normalitate: cu polițiști șpăgari, cu primari mitocanu, etc
  • +24 (24 voturi)    
    Comunistii n-au murit... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:14)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    "...pe proprietatea mea... ", "... pe teritoriul meu..."
    Comuna aia nu e luata prin alegeri "pe persoana fizica".

    Cred ca daca-l testau si pentru alcool ar fi avut o revelatie... Sau l-au testat, a iesit negativ, dar omul este pierdut in alte vremuri si crede ca e stapan pe feuda si nimeni nu poate sa-i faca nimic.

    Ar merita si un dosar pentru ultraj, ca pune la indoiala competentele si autoritatea Politiei Rutiere "pe proprietatea lui".
  • -10 (18 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:15)

    briciu [utilizator]

    Doi agarici, daca cu un primar vorbeste asa militistul pe un om oarecare il ia la bataie !!!
    Mai nou militistii filmeaza doar cand e in favoarea lor !!
    Nu vreau sa spun ca Primarul nu e vinovat !!
  • +15 (15 voturi)    
    Dorel (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:20)

    fat.cat [utilizator]

    Era in misiune. Salva vieti. Cum ati indraznit sa-l opriti, bre? Voi nu stiti ca primarii sunt deasupra legii?
    • +2 (2 voturi)    
      Exact (Sâmbătă, 21 martie 2020, 20:36)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      Dacă era un amărât de medic sau asistentă... ăia plăteau.
  • +16 (16 voturi)    
    Povesti... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:40)

    tddrg [utilizator]

    Pai daca se grabea sa izoleze oamenii, de ce o freaca cu telefonul in mana 15 minute? Bai primar prost daca circulai regulamentar ajungeai la timp... asa doar te dai in stamba si nu faci nimic!
  • +23 (23 voturi)    
    ironic (Sâmbătă, 21 martie 2020, 14:54)

    Gica Georgescu [anonim]

    Radarul ala fusese pus acolo ca, prin amenzi, sa se stranga bani pentru a-i plati lui pensia speciala
  • +4 (4 voturi)    
    Si viteza ucide nu dor virusul (Sâmbătă, 21 martie 2020, 17:23)

    dragossorin [utilizator]

    Trebuia sa ii spuna la cap de bou ca si viteza ucide, un om normal la cap intelege ca a gresit, plateste si data viitoare are mai multa grija, da cornuta stie una si buna, il mai si aleg oameni primar
  • +2 (2 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Sâmbătă, 21 martie 2020, 18:08)

    [anonim]

  • +4 (4 voturi)    
    "Stati... (Sâmbătă, 21 martie 2020, 18:46)

    Motanezu [utilizator]

    ...pe proprietatea mea ,fara acordul meu !" Asta e nebun am impresia.Auzi la el,se crede cumva in Evul Mediu ,unde taranii erau sclavii lui , si erau obligati sa-i munceasca pamantul ? Ne meritam soarta, au confiscat totul pe partid ...
  • +1 (1 vot)    
    Trebuia dat afara din partid. (Sâmbătă, 21 martie 2020, 21:53)

    clint [utilizator]

    Daca am avea partide. Noi avem niste gasti mafiote, grupuri infractionale organizate.
    • +3 (3 voturi)    
      Taxidermia este Masaj (Sâmbătă, 21 martie 2020, 23:53)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui clint

      Trebuie sa nu mai prinda parlamentul numita ciuma roshie
  • +1 (1 vot)    
    Primar sau cocalar ? (Duminică, 22 martie 2020, 10:52)

    Ibit [utilizator]

    In mod normal acest individ trebuia sa prezinte actele si sa stea in masina .
    Daca nu respecta aceasta regula , trebuia incatusat !
    Politia ar trebui sa dea cateva exemple !