Lia Olguța Vasilescu anunță că va candida la Primăria Craiova

de S.J.     HotNews.ro
Joi, 5 martie 2020, 23:13 Actualitate | Esenţial


Olguta Vasilescu
Foto: PeBloguri
​ Lia Olguţa Vasilescu a postat, joi, pe pagina de Facebook un mesaj prin care îşi anunţă, în mod oficial, candidatura la Primăria Craiovei, anunță Mediafax.

Fostul ministru spune că în sondaje oamenii o consideră cel mai bun primar al Băniei.

Lia Olguţa Vasilescu a decis să renunţe la postul de deputat din Parlamentul României şi să candideze la Primăria Craiovei. Anunţul a fost făcut chiar de fostul ministru al Muncii, pe Facebook.

Biroul Permanent municipal al PSD Craiova a aprobat în unanimitate, candidatura Liei Olguţa Vasilescu.

„Astăzi (joi – n.r.), Biroul Permanent Municipal Craiova a aprobat, in unanimitate, candidatura mea la Primaria Craiovei. Am fost foarte onorată să constat, în urma sondajului de opinie realizat, că locuitorii orașului consideră că am fost cel mai bun primar de după Revoluție și că un procent foarte mare dintre ei își doresc să revin ca primar. Le mulțumesc pentru încredere, atât lor, cât și colegilor mei, și îi asigur că, în următorii patru ani, voi depune toate eforturile pentru ca toți cetățenii să se regăsească în proiectele primăriei!”, a scris Olguța Vasilescu pe Facebook.

Fostul ministru a precizat că în perioada imediat următoare va prezenta echipa și programul cu care candidează la primărie, o listă de investiții necesare și modul cum vrea să facă din Craiova cel mai frumos oraș din România.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3707 vizualizari

  • +17 (21 voturi)    
    Dacă iese reinventăm bancurile cu olteni (Joi, 5 martie 2020, 23:21)

    mr_mojo [utilizator]

    Sper să nu se dovedească că și in Craiova s-a răsturnat ceva.
    • +8 (12 voturi)    
      Asta i (Vineri, 6 martie 2020, 0:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      Franciza Districtul Rosu
    • -11 (19 voturi)    
      oare in bucuresti... (Vineri, 6 martie 2020, 0:53)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      cite carute s au rasturnat????....
      • +7 (7 voturi)    
        Multe,multe (Vineri, 6 martie 2020, 6:07)

        sipu [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        Dupa 1960 au inceput sa vina in viteza” mare, nici acum nu sau oprit ................
  • +12 (14 voturi)    
    Le Toute Absolute (Joi, 5 martie 2020, 23:27)

    un domn [utilizator]

    Dans Le Tramvai
  • -5 (11 voturi)    
    sa fie atenta (Joi, 5 martie 2020, 23:38)

    nash pandelica [utilizator]

    la banii marcati....
    • +1 (1 vot)    
      Mai bine (Vineri, 6 martie 2020, 12:22)

      sipu [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      la parcarile care se fac sub geamul de la birou , sa controleze prizele ca nu se stie ...............
  • +12 (16 voturi)    
    Fostul ministru al muncii (Joi, 5 martie 2020, 23:42)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Dar oare a muncit vreun ban cinstit macar o zi din viata ei?

    P.S. pentru nostalgici:
    https://www.youtube.com/watch?v=43cpoTJH9LE
  • +5 (9 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Vineri, 6 martie 2020, 1:44)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    reiese ca nu v-a ajuns o data ...
  • 0 (4 voturi)    
    sa candideze ! (Vineri, 6 martie 2020, 8:08)

    ionelcoroiu2010 [utilizator]

    nu cred ca oltenii sunt atit de timpiti ,incit sa o sustina !!!
  • +1 (5 voturi)    
    Lia Olguța Vasilescu vrea. (Vineri, 6 martie 2020, 8:32)

    asavreau [utilizator]

    De ce nu ar vrea niște fraieri ca să câștige ea,stând degeaba.Sper că craiovenii se trezesc și vor vrea ca orașul lor să nu fie o țigănie cu naționalism neghiob.
  • -8 (10 voturi)    
    foarte bine (Vineri, 6 martie 2020, 9:46)

    costelo999 [utilizator]

    sa cistige detasat in fata holerei galbene, a facut mult pentru orașul ala, arata foarte bine, la mai mare olgutza, sa se tavaleasca haterii
    • +2 (2 voturi)    
      Ești Dragutz (Vineri, 6 martie 2020, 12:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui costelo999

      Când tastezi cu spume ( la gura )
      • 0 (0 voturi)    
        o sa vezi (Vineri, 6 martie 2020, 19:52)

        costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        tu spume cind o cistiga alegerile, ce o sa tavaleasca haterii
  • +2 (2 voturi)    
    Oare (Vineri, 6 martie 2020, 11:35)

    varavara [utilizator]

    nu este cazul ca PNL, USR+ si PMP sa procedeze si la Craiova ca si in Bucuresti si sa prezinte candidat comun? Astfel ar avea sanse sa scape Craiova de ciuma rosie.
    • +1 (3 voturi)    
      Pemep€ este Fratilii LOV (Vineri, 6 martie 2020, 12:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui varavara

      Acolo
  • +2 (2 voturi)    
    revenire (Vineri, 6 martie 2020, 14:15)

    madafaca [utilizator]

    Pai daca, cariera la Bucale i-a apus la madame, ce sa faca si dansa, trebe sa suga niste bani de undeva.
  • +2 (2 voturi)    
    Gata (Vineri, 6 martie 2020, 14:18)

    ranuhasu [utilizator]

    S-a terminat bursa de studiat traficul de influenta la sectia de specializare PSD de la Bucuresti.
    De cateva luni Goguta si a tinut scociul pe gura ca sa uite lumea ca e antipatica. Se repliaza si ea acum, reia activitatile baronale de inceput de cariera politica in Banie, ncsf