Polițist din Cluj acuzat că a furat dintr-un magazin două flexuri

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 4 martie 2020, 15:43 Actualitate | Esenţial


Politie
Foto: Facebook
Un polițist din Cluj este acuzat că a furat dintr-un magazin două flexuri. Polițistul este cercetat disciplinar, iar la Poliția Cluj are loc și o anchetă internă.

Polițiștii din Cluj-Napoca au fost sesizați de către avocatul unei firme din oraș că, în perioada 28 - 29 februarie, un bărbat de 45 de ani a furat din magazinul societății două unelte electrice.

"În cauză se continuă cercetările pentru furt, iar întrucât din verificările efectuate s-a stabilit faptul că persoana în cauză are calitatea de polițist, în paralel, se efectuează și o anchetă internă. Conducerea IPJ Cluj a dispus cercetarea disciplinară a acestuia”, se arată într-un comunicat al Poliției.

Surse judiciare au declarat, pentru Mediafax, că polițistul a furat două flexuri de la magazin.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1270 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    cum ma cercetat disciplinar? (Miercuri, 4 martie 2020, 15:45)

    cristi_an [utilizator]

    nu e furt? cercetat pentru furt!
    • +2 (2 voturi)    
      /sigh (Miercuri, 4 martie 2020, 16:20)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui cristi_an

      "În cauză se continuă cercetările pentru furt, iar întrucât din verificările efectuate s-a stabilit faptul că persoana în cauză are calitatea de polițist, în PARALEL, se efectuează și o anchetă internă."

      cititi mai toata stirea! :P
  • +1 (1 vot)    
    Altul prins în „exercițiul funcțiunii”!!! (Miercuri, 4 martie 2020, 16:01)

    Tayen [utilizator]

    Nu mai poți decât să strigi „HUOOO”!!!
  • -1 (1 vot)    
    Pentru??? (Miercuri, 4 martie 2020, 16:17)

    2ingineri [utilizator]

    Dragnea? Nu a reusit Dragnea sa-si taie venele cu un flex si vrea 2 acum?
  • 0 (2 voturi)    
    ce e aia flex, nea editorialist? (Miercuri, 4 martie 2020, 16:23)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    flex e o firma... voiai sa spui fierastrau unghiular?
    • -1 (1 vot)    
      E ceva cu ce le-aș face frizura pizideilor. (Miercuri, 4 martie 2020, 16:52)

      Tayen [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Eeee....? După aia poți să-i spui cum vrei tu!
  • 0 (0 voturi)    
    preocupari extraprofesionale (Miercuri, 4 martie 2020, 16:56)

    mos ion roata [utilizator]

    dobandite in campul muncii