​Anunț umanitar: Ajutor pentru un tată de 30 de ani care suferă de cancer la plămâni

de Red.     HotNews.ro
Luni, 2 martie 2020, 11:23 Actualitate | Esenţial


Anunț umanitar Dan Grigore
Foto: arhiva personala
Dan Grigore este tatăl unei fetițe de 6 luni, care în urmă cu puțin timp a fost diagnosticat cu cancer pulmonar. Din datele pe care le are de la doctori în momentul de față cancerul este inoperabil, dar urmează o serie de investigații care să stabilească cursul tratamentului. Din păcate, în urmă cu mai puțin de o săptămână Dan a suferit o operație de urgență la inimă, din cauza unor complicații, ceea ce întârzie tratamentul oncologic și ridică costurile pentru familie.

Acum Dan este internat și se recuperează după operația de la inimă, urmând ca atunci când se va simți mai bine să demareze tratamentul pentru cancer. Până în acest punct costurile se ridică la 30.000 RON, fară să fi început tratamentul cancerului.

Cei care își doresc să îl ajute pe Dan și pe familia acestuia o pot face în conturile de mai jos:

RON: RO66INGB0000999901781516


Beneficiar: Maria Cristina Grigore (soția lui Dan)

EURO: RO56INGB0000999910125830



Beneficiar: Maria Cristina Grigore 


cod SWIFT: INGBROBU

La descrierea plății se poate trece “Donație”.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















36644 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Sanatate !!! (Luni, 2 martie 2020, 11:56)

    BogdanAngheluta [utilizator]

    Sanatate !!!
  • +3 (3 voturi)    
    Cod BIC/SWIFT (Luni, 2 martie 2020, 21:41)

    strelka [utilizator]

    Exista un cod BIC/SWIFT asociat contului pt. donatii ? Ar fi util pt. cei care transfera de pe Revolut. Mltumesc !
    • +3 (3 voturi)    
      raspuns (Marţi, 3 martie 2020, 11:18)

      Alexandra Ciordas [hotnews.ro] i-a raspuns lui strelka

      Multumim de observatie.

      Codul SWIFT este urmatorul: INGBROBU

      Vom adauga si in articol
    • 0 (0 voturi)    
      exista utilitare (Miercuri, 11 martie 2020, 14:56)

      mache [utilizator] i-a raspuns lui strelka

      bancare care pot transforma IBAN-ul in BIC/SWIFT

      in EU sunt cam standard
  • +3 (3 voturi)    
    sanatate! si sa speram ca se va gasi o cale (Marţi, 3 martie 2020, 0:31)

    qwerasdf [utilizator]

    de tratatament

    in ziua de azi, daca nu ai economii semnificative...
    • +1 (1 vot)    
      dar in ziua de ieri ... (Marţi, 3 martie 2020, 12:43)

      Gabriel Valentin Vrabie [anonim] i-a raspuns lui qwerasdf

      ... daca nu am fi avut economii semnificative ( si NU le aveam ) si ne-amfi pricopsit cu un cancel pulmonar, ce s-ar fi intamplat ?! La fel ca astazi ... nimic !
  • +3 (3 voturi)    
    cont paypal (Marţi, 3 martie 2020, 17:36)

    flopu [utilizator]

    Daca ati posta si o adresa de e-mail conectata la contul bancar pentru a face viramentul prin e-transfer sau paypal cred ca ar putea creste numarul de donatori. Doresc multa sanatate!
  • +3 (3 voturi)    
    PayPal (Joi, 5 martie 2020, 12:56)

    Wildschwein_007 [utilizator]

    Nu inteleg de ce nu se poate si cu PayPal. Sa platesc din banca este pentru mine cel putin prea complicat.
  • +1 (1 vot)    
    Donat, multa sanatate (Vineri, 13 martie 2020, 23:35)

    Rezistam [utilizator]

    Succes!
  • -4 (4 voturi)    
    tratament gratuit (Miercuri, 25 martie 2020, 17:14)

    Ezo [utilizator]

    Salut, Dan.

    Cancerul nu e o boală incurabilă. Faptul că ai 30 de ani te avantajează, ai șanse mari de vindecare.

    O să scriu aici esența a ce te sfătuiesc să faci. Dacă vrei detalii, răspunde și revin cu o postare mai mare.

    Celulele sănătoase dintr-un organ oarecare pot procesa grăsimi sau glucide. Celulele canceroase din același organ pot procesa doar glucide. Este un fapt dovedit științific, s-a studiat genomul celulelor.

    Ideea este că atît timp cît mănînci dulce, tumorile sau celulele canceroase vor fi alimentate și se vor multiplica. Dacă vei mînca alimente cu puțini carbohidrați, cancerul va regresa. Evident că asta depinde și de vîrsta bolii, și de sistemul tău imunitar.

    La extrem, poți să încerci o sesiune de post negru. Adică să nu mănînci nimic timp de să spunem 10 zile și să te hidratezi doar cu apă. După 3 zile metabolismul ți se va schimba din anabolic în catabolic, vei intra în starea de ketoză și vei funcționa pe rezervele de grăsime. Este o metodă sigură și fără efecte secundare, cu condiția să ai rinichii și ficatul în stare bună. Aici ai marele avantaj că celulele stem se vor activa și vor repara orice este stricat în organele tale, inclusiv plămînii și inima.

    Dacă prin alimentația săracă în carbohidrați inevitabil vei consma puțin dulce, în timpul postului țesuturile canceroase nu mai au cu ce se hrăni, fiindcă noul combustibil al întregului organism constă în corpii cetonici proveniți din grăsimile proprii.

    Deci ai de făcut practic două lucruri:

    1. Cauți o listă cu alimente ketogenice, mai exact ceea ce au voie să consume diabeticii. Fără zahăruri!

    2. Ții post. Asta presupune să te documentezi, să știi ce avantaje poți avea, să te pregătești cu răspunsuri pentru cei din jur care te vor asalta cu întrebări. Este sigur, funcționează și e absolut gratuit.
  • +2 (2 voturi)    
    donat (Joi, 26 martie 2020, 22:54)

    dum_i [utilizator]

    am donat. sunt si eu tata

    Doamne Ajuta!
  • 0 (0 voturi)    
    donatii (Duminică, 29 martie 2020, 15:04)

    was [utilizator]

    Ar venii bine si un update cu starea donatiilor. A fost atins suma necesara sau nu. Precizez ca am donat deja cand a avut 32mii de vizualizari, poate as mai dona daca situatia o cere.
    Numai bine va doresc.