Un elev al Școlii de Poliție din Câmpina, prins la furat de inele dintr-un mall

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 1 martie 2020, 20:18 Actualitate | Esenţial


Persoana retinuta de politie
Foto: Facebook / Politia Romana
Un elev al Școlii de agenți de poliție din Câmpina a fost prins, duminică, după ce a furat mai multe inele dintr-un magazin aflat într-un mall din Ploiești. Tânărul a fost dus la audieri, relatează Mediafax.

Potrivit IPJ Prahova, polițiștii au fost sesizați, duminică, de reprezentanții unei firme de pază despre faptul că au reținut un tânăr suspectat că ar fi furat dintr-un centru comercial mai multe bunuri.

„Din primele verificări s-a stabilit că acesta ar fi un tânăr de 19 ani, elev al Școlii de agenți de poliție <Vasile Lascăr> Câmpina”, au transmis reprezentanții Poliției Prahova.

Surse judiciare au declarat, corespondentului MEDIAFAX, că tânărul a fost prins de un agent de pază după ce ar fi furat trei inele în valoare totală de 50 lei, exact când ieșea din magazinul aflat într-un mall din Ploiești.

Polițiștii anunță că în acest caz continuă cercetările pentru furt, iar la nivelul Școlii de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina a fost începută procedura de cercetare disciplinară, urmând să fie luate măsuri la finalul verificărilor.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9967 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Clar (Duminică, 1 martie 2020, 20:26)

    war4peace [utilizator]

    Era în practică...
  • +22 (22 voturi)    
    facea si el practica..... (Duminică, 1 martie 2020, 20:26)

    viziru [utilizator]

    facea si el practica..... ce aveti cu el ??? dupa scoala urmeaza fratia cu interlopi, luare de mita, proxeneti ...... intra si el in Liga Mare..... ce credeti ca e usor sa fii politist 15 ani sa iesi la pensie la 45 de ani cu o gramada de bani negri in conturi, vile, amante si masini scumpe.....
    • +5 (9 voturi)    
      Cel mai tare comentariu. (Duminică, 1 martie 2020, 21:12)

      ggiiggii [utilizator] i-a raspuns lui viziru

      A vrut sa vada si el cum este....pe partea cealalta
      • 0 (0 voturi)    
        ca sa iti infrangi dusmanul, (Luni, 2 martie 2020, 12:42)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui ggiiggii

        trebuie sa il cunsti bine, spunea Sun Tsu. Asta si facea invatacelul, vroia sa vada cum este sa fii hot.
        Iar astia, neintelegatori, l-au arestat...
  • +14 (16 voturi)    
    Sunteti rai (Duminică, 1 martie 2020, 20:32)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Era trimis pe teren pentru proba practica. Pai altfel cu msa invete? Doar din teorie? Sunteti absurzi.
  • +13 (15 voturi)    
    Băiatul exersa pentru noua slujbă. (Duminică, 1 martie 2020, 20:54)

    Raoke [utilizator]

    Era la capitolul „ouă”.
  • +16 (16 voturi)    
    Sa se faca politician (Duminică, 1 martie 2020, 20:54)

    Sparafucile [utilizator]

    Dar pentru asta trebuie sa se obisnuiasca sa fure mult mai mult. Doar cu 50 de lei te dau afara si de la TSD. Faci partidul de ris.
  • -1 (13 voturi)    
    Din ce erau inelele alea? (Duminică, 1 martie 2020, 21:08)

    fat.cat [utilizator]

    Ca si din plastic sa fi fost, tot costau mai mult de 50 de lei. Trei inele, 50 de lei? Ma costa mai mult sa merg cu taxiul pana in celalalt capat al Clujului si sa vin inapoi. In fine.
    Amarasteanul va primi puscarie cu executare. Furt calificat. Va fi exmatriculat si nu va mai avea nicio sansa de reabilitare. Nimeni nu se va intreba de ce a facut ceea ce a facut. Nimeni nu-l va consilia si nu-i va face psihoterapie. Justitia va fi nemiloasa cu un asemenea infractor periculos. Asa se face ordine in tara.
    • +1 (7 voturi)    
      Din corectitudine politică (Luni, 2 martie 2020, 0:22)

      Amerlocu [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      Da, asta e un a din marotele preferate ale progresimii. Bietul de el a greșit, hai să ne facem că plouă, poate în 6 luni fură de vreo 5000 de lei și intră și el în rândul lumii :)

      La peste 18 ani omul trebuie să fie responsabil și să suporte consecințele a ceea ce face. Altfel povestea merge la nesfârșit. Peste 3 luni va fura de câteva sute de lei. Gargara va fi cam aceeași; „Păi se poate să-l nenorocești la nici 20 de ani pe toată viața pentru câteva sute de lei?” Și tot așa până fură de câteza zeci de mii sau omoară pe careva...

      „Compasiunea” progresiștilor pentru criminali n-are nicio legătură cu umanismul E doar un calcul politic rece: În toată lumea infractorii de toate soiurile votează în masă cu stânga „proggresistă”.
  • +6 (8 voturi)    
    astia exerseaza de mici! :P (Duminică, 1 martie 2020, 21:09)

    Codruta N [utilizator]

    ;)
  • -1 (3 voturi)    
    Asta micu ! (Luni, 2 martie 2020, 8:04)

    briciu [utilizator]

    Daca nu l ia PSD ul tot in PNL ramane ??