Un bărbat din India s-a spânzurat crezând că e infectat cu coronavirus

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 februarie 2020, 15:11 Actualitate | Esenţial


India
Foto: Pixabay
Un bărbat de 50 de ani din India s-a spânzurat crezând că este infectat cu coronavirusul din China, în pofida faptului că medicii l-au asigurat că nu suferă de această boală, transmite Times of India, citat de Mediafax.

K. Bala Krishna a avrut să se asigure că boala nu ajunge la familia lui. Bărbatul a fost tratat într-un spital pentru febră, iar medicii i-au dat garanţii că nu are COVID-19. Krishna nu i-a crezut şi s-a sinucis.

Înainte de a face acest lucru, bărbatul s-a uitat pe telefon la mai multe clipuri video despre coronavirus. „Tatăl meu s-a uitat toată ziua la clipuri video despre coronavirus şi a continuat să spună care are simptome similare cu cele ale bolii”, a declarat fiul lui Krishna. Bărbatul s-a spânzurat în apropiere de mormântul mamei lui.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2127 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    In orice caz (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 16:35)

    Keloo Cooper [utilizator]

    Nu discutam de un om sanatos aici...
  • +4 (6 voturi)    
    A crezut gresit (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 16:47)

    ipolitic [utilizator]

    a fost cretinovirus.
    • +3 (3 voturi)    
      Pacat insa (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 18:37)

      Keloo Cooper [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Ca a imbolnavit funia. De fapt a condamnat-o la pieire. Crezi ca o va mai utiliza cineva la ceva util?!?
  • -3 (5 voturi)    
    Atâta obtuzitate.... (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 19:43)

    spirache [utilizator]

    Atât de înguști sunteți! Omul, într-un puseu de presiune emoțională, s-a sacrificat pentru a nu-si îmbolnăvi copiii. Așa a crezut el de cuviință. Nici vorbă de cretinism sau nebunie, ci o credință puternică că sacrificiul sau ii salvează familia.Ai noștrii vin ca nesimțiții din China, tac mâlc și la 10 zile, după ce strănută și au febră, găsesc de cuviință să înștiințeze autoritățile pe unde au fost. Diferența de la cer la pământ.
  • -3 (5 voturi)    
    Spune NU, obtuzității... (Sâmbătă, 15 februarie 2020, 19:52)

    spirache [utilizator]

    Nu fiți înguști la minte! Omul, sub o presiune emoțională enorma că și-ar putea îmbolnăvi familia, s-a sacrificat, crezând cu tărie că așa si-ar putea proteja persoanele dragi. La noi, ai noștrii vin ca nesimțiții din China, tac mâlc, iar de abia după o săptămână când încep să strănute și să facă febră, înștiințează autoritățile despre ce au făcut în ultima luna, apoi arunca cu noroi in spitalele românești.
    • 0 (0 voturi)    
      Sa stii (Duminică, 16 februarie 2020, 1:27)

      Keloo Cooper [utilizator] i-a raspuns lui spirache

      Ca am inteles punctul tau de vedere din primul comentariu. Nu era nevoie sa il explici cu alte cuvinte. Era totusi un punct, nu un cerc!
      • 0 (0 voturi)    
        Un apărarea mea... (Duminică, 16 februarie 2020, 14:09)

        spirache [utilizator] i-a raspuns lui Keloo Cooper

        Mulțumesc! In apărarea mea pot invoca doar nivelul tehnic rudimentar prin care cineva se poate loga și posta pe HN de pe Android. Nu știi dacă un comentariu a fost uploadat sau nu, logarea nu se poate face decât din modalitatea web pe telefon, lipsa unei aplicații dedicate etc