FOTOGALERIE Cum arată Bucureștiul după prima ninsoare din acest an

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Joi, 6 februarie 2020, 10:19 Actualitate | Esenţial


Prima zapada din aceast an în Bucuresti
Foto: Hotnews
Prima zăpadă din acest an a luat din nou pe nepregătite primăriile de sector din București care trebuie să deszăpezească orașul.

La ora 10.00, la multe ore după oprirea ninsorii, rampele de la Pasajul Unirii erau pline de gheață. Aceeași situație era și pe Str. Halelor în Piața Unirii, Splaiul Independenței, Str. Vasile Parvan.

Ca în fiecare an, străzile secundare, trotuarele și o parte din stațiile ST sunt sub zăpadă.

Potrivit ISU București-Ilfov, pompierii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă București -Ilfov (ISUBIF) au gestionat 179 de intervenții generate de viscol. Astfel, în Capitală au avut loc 160 intervenții, fiind vorba despre 104 copaci căzuți pe autoturisme şi carosabil, 29 de panouri publicitare smulse de vânt, stâlpi de electricitate și două semafoare căzute.

















Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6898 vizualizari

  • +14 (18 voturi)    
    firfiruta ce face, nu deszapezeste mucurestiul!? (Joi, 6 februarie 2020, 10:32)

    Zett [utilizator]

    ....))))!
    • +18 (20 voturi)    
      Se roaga (Joi, 6 februarie 2020, 11:27)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui Zett

      Sa dea soarele si sa se topească zăpada ca de aia a dat milioane la biserici.
    • +16 (16 voturi)    
      Principele Pandele Întâiul Domnitor de Voluntari (Joi, 6 februarie 2020, 11:38)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Zett

      Nu a Autorizat dezapezirea in Cartierul București !
    • +2 (2 voturi)    
      Creste tarifele (Joi, 6 februarie 2020, 13:30)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Zett

      la STB.
      Ea care lupta pentru bucuresteni intr-o jeaca de 3.000 euro!
      Macar isi dau seama prostii care au votot-o, cea au facut?!
      Asta e ninsoare?
  • +3 (15 voturi)    
    cat jeg! (Joi, 6 februarie 2020, 10:37)

    mihaiff [utilizator]

    ti-e sila!
  • +15 (15 voturi)    
    Multe salutari Gabrielei! (Joi, 6 februarie 2020, 10:55)

    dandra [utilizator]

    Rog DNA ul sa verifice contractele cu firmele de dezapezire si de ce nu au intrat masinile pe traseu.

    E jale in drumul taberei, copaci cazuti, cratere de la gheata si zapada batatorita.

    Femeia asta isi bate joc de noi intr-un mod sistematic, ar treui sa ii se faca dosar penal pentru incompetenta si nepasare.

    Lasa ca vede ea la urmatoarele alegeri!
    • +8 (8 voturi)    
      400 milioane euro băgate in 22 segmente (Joi, 6 februarie 2020, 11:39)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      De Colon stau mărturie !
      #catuseroz
    • +2 (2 voturi)    
      Compania municipală de dezăpezire (Joi, 6 februarie 2020, 13:24)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Plină de fini, nași, amante de jmecheri, condusă de Coronafiria a ieșit cu lopețile pe străzi și seuită să apară soarele.
      Contractul e beton, pe trei luni, fie că e sau nu zăpadă.
  • +15 (15 voturi)    
    STB (Joi, 6 februarie 2020, 11:03)

    osica [utilizator]

    2 ore până la serviciu, parțial pe jos, parțial cu STB-ul infectat cu Coronafirus
    • +11 (11 voturi)    
      CoronaFIRUS Red Ciumatus (Joi, 6 februarie 2020, 11:40)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui osica

      Este numele Infecției
      • -1 (3 voturi)    
        mai sunt si altele (Joi, 6 februarie 2020, 14:33)

        costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ex orbanivirus, coranaorbanus, holera galbena,
        • 0 (0 voturi)    
          Acum la Moda este CoronaFIRus (Joi, 6 februarie 2020, 18:07)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui costelo999

          posibil sa urmeze si ceva galben, INSA NUMAI dupa P$D 15 % in 2020 la Alegeri !
  • +15 (15 voturi)    
    Mda (Joi, 6 februarie 2020, 11:15)

    TheFaime [utilizator]

    Arata fix asa cum este, un JEG! Felicitari PMB pentru treaba exemplara, de mantuiala, facuta..vesnic surprinsi cand ninge.. Urmeaza o licitatea de cate milioane de euro pentru panselute, iarba inghetata, statui degerate??
  • +15 (15 voturi)    
    noroc ca in 2 zile se topeste singura! (Joi, 6 februarie 2020, 11:29)

    Antenistontel [utilizator]

    in rest, cu termoficarea, ce se mai aude?
    • +10 (10 voturi)    
      Incalzirea globala (Joi, 6 februarie 2020, 12:16)

      calinetz [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      Asteapta sa nu mai fie necesara datorita incalzirii globale. Stii principiul "ce poti face azi lasa pe maine ca poate poimaine nu mai trebuie".
  • +7 (7 voturi)    
    Musai sa scapam de PSD din primarii (Joi, 6 februarie 2020, 11:42)

    benicio [utilizator]

    Jalnic, la fel ca in fiecare an. Si stiau ca osa fie ninsoare si viscol, cu toate astea la trecerile de pietoni e imposibil de trecut fara sa te faci varza. Dar ei merg cu masinile, nu au treaba. Parcarile de la primarii se curata imediat de zapada. In fiecare an e la fel, nu se aloca nici o resursa pentru curatarea trotuarelor si a traversarilor de pietoni. Acum o saptamana spalau cu detergent gresia de pe trotuarele din Piata Victoriei, aia era prioritate zero. De ce nu baga firmele de salubritate oameni la curatarea zapezii inc artiere, nu doar in zonele centrale?

    Nu se face bine orasul asta pana nu scapa de PSD in primarii. Si de directorasii aia care semneaza contractele in favoarea furnizorilor de servicii.
    • +9 (9 voturi)    
      Leprele Angajate in PMB (Joi, 6 februarie 2020, 12:05)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui benicio

      Sunt de ordinul sutelor spre o mie

      Imaginează ti pe ce salarii !
    • -2 (4 voturi)    
      sic (Joi, 6 februarie 2020, 14:35)

      costelo999 [utilizator] i-a raspuns lui benicio

      asa a fost si pe vreamea lu crin halaicu, viorel lis, basescu, inclusiv ludovicus orbanus intii mergatorul, in 30 de ani nu s-a schimbat nimic.
  • -13 (15 voturi)    
    hotnews (Joi, 6 februarie 2020, 12:08)

    Stefan534324 [utilizator]

    dati toate prostiile de stiri preluate de pe agentii straine, dar nu stim informatii de interes public... asta nu e presa
  • +4 (4 voturi)    
    Pietonii precum caprioarele! (Joi, 6 februarie 2020, 13:54)

    Andy500 [utilizator]

    Desi e ora 14:00, pe la colturile intersectiilor de pe marile bulevarde e plin de mocirla si pietonii sar precum caprioarele si tot le intra mocirla in pantofi.
    Intre timp au trecut 2 masini de deszapezire, linistite, pe langa mocirla!

    Felicitari dduamna firea, nu v-ati dezmintit!
    Lepre!
  • +1 (1 vot)    
    ce atata bucurie? (Joi, 6 februarie 2020, 15:11)

    Toni_Romania [utilizator]

    Ca iar oamenii isi vor rupe picioarele pe gheata? De aia cu auto e ok... ca pe carosabil se mai curata zapada, dar trotuarele cucu. Se face gheata.