Orban îl acuză de demagogie pe Ponta, după ce s-a operat în Turcia, iar acum critică OUG privind spitalele private / Ponta îi răspunde: Eu m-am operat de picior, nu am fost la o cură de dezalcoolizare

de I.H.     HotNews.ro
Miercuri, 5 februarie 2020, 13:37 Actualitate | Esenţial


Victor Ponta
Foto: Agerpres
În discursul său virulent din Parlament, la dezbaterea moțiunii de cenzură, premierul Ludovic Orban l-a acuzat de demagogie pe Victor Ponta, după criticile acestuia legate de ordonanța care permite ca spitalele private să poată accesa programe publice de sănătate. Orban a ținut să remarce că Ponta s-a operat la o clinică privată din Turcia, iar Ponta i-a dat ulterior replica: "Eu m-am operat la picior, nu am fost la o cură de dezalcoolizare".

"Cel mai tare m-a mirat demagogia unui lider politic, proaspăt colaborator (al PSD -n.r.), că are o atitudine critică la spitalele private. Unde s-a operat, nu la un spital privat? Dar la un spital privat din Turcia", a spus Orban, în discursul său virulent din Parlament, referindu-se la Victor Ponta.

Liderul Pro România nu a întârziat să îi răspundă, de la tribuna Parlamentului.

"Raed Arafat a spus că nu a înțeles care e caracterul de urgență al ordonanței privind asistența de urgență în privat (...) Cu această ordonanță m-au convins, voi vota moțiunea (...) Dragă Ludovic, să ştii că eu m-am operat de picior, nu am fost la o cură de dezalcoolizare, pentru că acelea sunt private şi acele clinici de dezalcoolizare, de azi începând, le puteţi plăti din bani publici", a afirmat Victor Ponta, la dezbaterea moțiunii de cenzură a PSD.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2318 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    /// (Miercuri, 5 februarie 2020, 13:40)

    hmara [utilizator]

    Pe langa Ponta poate creste ceva viu?
    Langa un asemenea mincions notoriu, care minte si cand se uita sau respira, nu cred ca ceva viu poate supravietui.
    Ipocrit, las, mincinos, libidinos.
  • +12 (12 voturi)    
    Foarte bine! (Miercuri, 5 februarie 2020, 13:43)

    mitg [utilizator]

    "Aceste clinici de dezalcoolizare de azi le puteți plăti din bani publici"

    Decat sa platim ciroze, batai, violenta domestica, accidente si alte rezultate ale alcolismului, asa mi se pare mult mai bine.
  • +14 (14 voturi)    
    ce replica are ponta (Miercuri, 5 februarie 2020, 13:45)

    liviu_ [utilizator]

    se vede ca e prost de bubuie... (a nu se intelege ca orban ar fi vreun geniu)
  • +15 (15 voturi)    
    acest ponta (Miercuri, 5 februarie 2020, 13:46)

    varavara [utilizator]

    tine sa ne tina trezi si sa nu uitam epoca in care impreuna cu cacarau taiau si spanzurau in tara.
    Nu-ti fie teama domnule ponta, nu vom uita si te vom vota la alegeri cand i-o fata lui mutu iapa..
  • +7 (9 voturi)    
    mai bine un alcoolic dezalcoolizat decat un (Miercuri, 5 februarie 2020, 14:24)

    ilex2013 [utilizator]

    prost mincinos fara leac.
  • +6 (6 voturi)    
    pai si ce e rau in asta? (Miercuri, 5 februarie 2020, 15:09)

    clam [utilizator]

    sa vindeci un alcoolic e un castig pentru societate, societate care, in romania, colcaie de alcoolici. iar alcoolicii sunt un pericol pentru ei insisi, pt familiile lor, pt noi toti. mie imi convine sa platesc pentru masura asta decat pt plimbarile cu smurd-ul la bucuresti ale unor parlamentari cufuriti, de pilda.
  • +5 (5 voturi)    
    ponta (Miercuri, 5 februarie 2020, 15:52)

    ------ [utilizator]

    Ponta esti un individ alunecos nu am icredere in tine bine ar fi sa dispari din politica romaneasca.
  • +1 (3 voturi)    
    Orbane, nu te cobora la nivelul lui Phonta (Miercuri, 5 februarie 2020, 17:39)

    Dalinar [utilizator]

    Pt ca e un golanash, unul prost dealtfel, si te bate cu experienta, odata ajuns la nivelul lui, low!
  • +3 (3 voturi)    
    Ponta este dovada. (Miercuri, 5 februarie 2020, 18:46)

    asavreau [utilizator]

    PSD nu se îndreaptă.Rămâne ticălos ,impertinent comportament golănesc Soluția este să nu-i mai aducem în Parlament.PSD este un partid de mincinoși care se pretind social-democrați de stânga și au creat diferențele nesimțite de pensii și salarii.Nu au dat la săraci,au dat la bogați.Bogați nu din muncă,ci din hoție.