Rareș Bogdan, odă pentru Orban într-un mesaj pentru miniștri: Să faceți rugăciuni în fiecare zi pentru sănătatea lui Ludovic Orban. E un pompier atomic

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 2 februarie 2020, 12:46 Actualitate | Esenţial


Rares Bogdan
Foto: Captura video
Europarlamentarul PNL Rareș Bogdan l-a elogiat pe premierul Ludovic Orban, duminică, la Consiliul Național al partidului, el spunându-le miniștrilor că trebuie să se roage zilnic pentru Orban, "pompierul atomic", care comunică atunci când ei refuză să o facă.

"Să faceți rugăciuni zilnice pentru sănătatea lui Ludovic Orban. Să îi mulțumiți lui Ludovic Orban din 3 motive: pentru că v-a invitat să faceți parte din guvern (...), pentru că m-a invitat și m-a susținut să intru în PNL și m-a scos din presă, că dacă rămâneam nu știu pe unde scoteai cămașa după câteva emisiuni (...) Și să-i mai mulțumiți pentru că Ludovic Orban este un pompier atomic și comunică de multe ori și pentru dumneavostră. (...) Dacă nu comunicați, creați o problemă PNL, nu doar dumneavoastră și premierului. Bucurați-vă că aveți paratrasnetul și omul care vă acoperă atunci când dumneavoastră refuzați comunicarea", a spus Rareș Bogdan în discursul susținut la Consiliul Național al PNL.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2896 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Clovnul de serviciu (Duminică, 2 februarie 2020, 13:03)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Clovnul „liberal” isi face nmărul. Un politruc demagog si trâmbitas care face de ras ideea de liberalism
    • +5 (5 voturi)    
      man.. vorbesti de un LIDER PNL (Duminică, 2 februarie 2020, 14:23)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      lol.
      Iti dai seama ca asta a fost pus pe primul loc pentru parlamentul european ? Siegfried Muresan, negociator sef pentru buget al EP a fost pe locul 2.
      PNL a ramas tot la stadiul de partidulet mic ce se ocupa cu aranjamente.
  • +7 (11 voturi)    
    las ca nici tu nu esti mai prejos...lingau atomic (Duminică, 2 februarie 2020, 13:07)

    mnicku [utilizator]

    pupi si tu pina nu mai stii de tine
  • +9 (11 voturi)    
    Ce silă-ți provoacă astfel de ipochimene! (Duminică, 2 februarie 2020, 13:33)

    prec [utilizator]

    Ce caută viermușul în fruntea P.N.L.
    • +6 (6 voturi)    
      iti dai seama ce este in restul PNL ? (Duminică, 2 februarie 2020, 14:24)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui prec

      partidulet mic.
  • +5 (5 voturi)    
    Ai gresit pardidul d le Rares Bogdan! (Duminică, 2 februarie 2020, 14:50)

    constatator [utilizator]

    Odele si adulatiile sint mega primite, ghici de cine? La cei ce merg in lateral, vorba tov Melescanu. Nu aveti nici o treaba cu politica, m ai ales liberala.
  • +4 (4 voturi)    
    Trompete de serviciu (Duminică, 2 februarie 2020, 15:56)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Nu mai merge cu goarna.
    Ne cam plictisești cu pupatul!
    Nu mai merge cu de astea de doi lei.
    Asteptam proiecte!
    Daca poți!
    Pentru Romania!
    Daca rolul de goarna e bun acum probabil cu sos de demagogie si populism o sa ramai asa: ca-n tren!
    Sau la lada de gunoi a istoriei!
    Ca: Valcov, Socol, Ciordache, Stefancapdepork, Nipulicea samd.
    Era sa uit: Mele/ Fele!
  • +4 (4 voturi)    
    Rares Bogdan noul pupincurist de serviciu? (Duminică, 2 februarie 2020, 16:22)

    Cactus Jack [utilizator]

    Bravo Bogdanel, asa membrii are nevoie PNL-ul. Cand ridica in slavi pe Johannis, cand canta ode lui Orban. Nimic nou pe plaiurile mioritice, suntem obisnuiti din perioada ceausista, de „geniul Carpaților”, de „marele conducător” etc. Revenim la bunul nostru obicei?
  • +2 (2 voturi)    
    bleah, (Duminică, 2 februarie 2020, 17:29)

    nahir [utilizator]

    îți vine să vomiți de câte ori îl vezi pe politrucul ăsta. Mare greșeală au făcut penaliștii crezând că dacă-l cooptează pe bimbirică ăsta în partid (și încă într-o funcție de conducere), le va crește cota votanților.