VIDEO Spectacolul dat de Gabriela Firea - A venit în ședința Consiliului cu mască sanitară și cu halat: Ne protejăm de virușii guvernamentali

de I.H.     HotNews.ro
Miercuri, 29 ianuarie 2020, 11:46 Actualitate | Esenţial


Firea cu masca
Foto: Captura video
Primarul Gabriela Firea, aflată în plină campanie electorală pentru un nou mandat, a venit în ședința de miercuri a Consiliului General București echipată cu halat și cu mască de protecție pentru a se "proteja de virușii guvernamentali” și s-a lansat în noi atacuri la adresa Cabinetului Orban. Și consilierii PSD au venit cu halate și cu măști de protecție, dar și cu pancarte cu mesaje precum "Virușii la guvernare".



"Am venit cu măști de protecție și halate și eu, și consilierii generali. Ne protejăm de virușii guvernamentali", a declarat Gabriela Firea în deschiderea ședinței de Consiliu General al Municipiului București (CGMB).

Ea a lansat un nou atac la adresa Guvernului Orban, vorbind despre "multe împrumuturi, puţine alocaţii, puţine pensii".

De asemenea, primarul Capitalei a continuat să prezinte "situația reală" a cazurilor de gripă, prezentând cifre mult mai mari decât cele raportate de alte autorități și atacând din nou Guvernul, care stă cu mâinile în sân.

Firea a susținut că sunt peste 1.905 de cazuri de gripă raportate doar la școlile de stat din Capitală, însă că pe site-ul Institutului Naţional de Sănătate Publică figurează 92 de cazuri de gripă în Bucureşti.

Ea a mai susținut că fenomenul este în creștere, iar "Guvernul nu ia în serios această problemă" și "stă cu mâinile în sân", fiind precocupat să privatizeze sistemul de sănătate.

"Este îngrijorător faptul că Guvernul nu ia în serios această problemă. Nu este cazul să speriem populaţia, dar nici să stăm cu mâinile în sân şi să pregătim, spre exemplu, acţiuni de privatizare a sistemului de sănătate de stat. Cred că acestea sunt priorităţile naţionale şi nu ameninţările cu controale abuzive la Primăria Municipiului Bucureşti. Am pregătit deja un birou cu scaun, calculator, pâine, sare, ştergar, aşa cum am promis. Aşteptăm controalele asmuţite de domnul premier asupra Primăriei Capitalei", a afirmat Firea.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















20478 vizualizari

  • +81 (81 voturi)    
    Țoapa (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 11:52)

    Cata79 [utilizator]

    țoapă

    aia stie aia face, ca la tv-ul lui voiculescu
    • +54 (54 voturi)    
      Pandele saliva la tv (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:05)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

      Este costumul pentru spectacolul din dormitor la noapte
    • +25 (25 voturi)    
      Că-i tâmpită știam. (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 14:27)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

      Acum află și cei care au votat-o.
      • +7 (9 voturi)    
        neeeee, (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 17:20)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        aia o voteaza din nou, pe principiul "iote bre ca bine le zice".
      • +2 (2 voturi)    
        Stiau si ei (Joi, 30 ianuarie 2020, 17:16)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

        Tocmai de-aia o voteaza. E de-a lor..
    • +7 (7 voturi)    
      oricum, (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 17:19)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

      nu stie altceva decat sa faca circ. Sa vedem pe cine mai ameninta cu datul in judecata.
      Declaratiile ei seamana cu poantele rasuflate pe care le fac cei doi bambleci matinali de la hantena 1.
    • +5 (5 voturi)    
      cred ca ... (Joi, 30 ianuarie 2020, 0:26)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Cata79

      poporul ala este condus , la toate nivelurile , de cei care ii reprezinta cel mai bine...iar aceasta taranca parvenita este un exemplu...
  • -59 (63 voturi)    
    ii umileste de fiecare data... (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 11:53)

    demaGOGU [utilizator]

    ...chiar nu se gaseste nimeni care sa-i dea replica???
    • +52 (52 voturi)    
      Ba da (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:03)

      Keloo Cooper [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Halatul si masca sunt o combinatie atat de firesca pentru un medic cum sunt prostia si rautatea pentru Firea.
    • +16 (16 voturi)    
      Pe Alegătorii ei ! Da pe ei ii umilește ! (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:17)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Deoarece se interpretează ca le da Masca Zi De Zi fără probleme !
    • +18 (18 voturi)    
      Ca sa dai o replica (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:45)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      trebuie sa ai cui!
      Cui sa dai o replica?
      Unei sarme rectale?
    • +16 (16 voturi)    
      Poți da replică unei haimanale genetice? (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 14:30)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Când îți pui poalele în cap ca să-ți arăți inteligența,replica ar fi să procedezi la fel.Ca la ușa cortului.O fac până obosesc și merg la culcare.Au rezolvat problemele !Rău a ajuns Bucureștiul.
    • +4 (4 voturi)    
      Masca= O,pt. genomul gr.4 al voturilor contra..... (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 17:09)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ........Pandelicii. !!!
    • +4 (4 voturi)    
      prostul (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 17:21)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      e bine sa-l lasi sa fuga de unul singur ca sa fie sigur ca macar prinde locul 2.
      Nah, ai vrut replica, demagoage.
  • +51 (53 voturi)    
    e asa de proasta (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 11:54)

    cristi_an [utilizator]

    ca nici macar nu stie sa isi puna masca cum trebuie :)
    spectacol ieftin..sau circul foamei
  • +46 (46 voturi)    
    Firea, o mare dezamagire (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 11:55)

    Dan Oantea [utilizator]

    N-am votat-o, pentru ca alesese sa fie in PSD, dar n-am crezut ca va fi asa praf.

    Am crezut ca fiind tanara si noua in politica, va avea foame sa faca lucruri bune pentru Bucuresti.

    Din pacate, a fost exact opusul. Nu numai ca nu a facut absolut nimic, dar mai mult, a incercat crearea unor institutii de taiat frunza la caini cu si mai multe mii de functionari, bazin electoral si de propaganda.
    Firea s-a dovedit o țață. Păcat!
  • +61 (61 voturi)    
    Lol (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 11:56)

    mitg [utilizator]

    Cum ar spune directorul circului din bucuresti, cu dvs. avem un viitor ...
  • +44 (44 voturi)    
    masca (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:06)

    Ilidia [utilizator]

    Scopul mastii era altul, sa evite sa transmita prostia care-i bantuie mintea....
  • +42 (46 voturi)    
    toapa lui Voiculescu (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:07)

    Kosmos [utilizator]

    Lucreaza cu mafia turceasca si cea din Middle East .
    Sa nu mai vorbim de infractorul Voiculescu
  • +17 (17 voturi)    
    Oamenii de stiinta sustin (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:12)

    ipolitic [utilizator]

    ca varanii si crocodilii au cel mai bun sistem imunitar. Deci nu e nevoie sa poarte masca.
    Acest comentariu nu are legatura cu stirea de mai sus.
  • +20 (20 voturi)    
    In sfarsit recunoaste oficial (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:18)

    Jolly Roger [utilizator]

    Ca boala e la ea! :)

    (mastile se poarta de catre cei bolnavi)
  • +17 (17 voturi)    
    Bravo, cucoana! (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:23)

    omezu [utilizator]

    Circ pe banii nostri, FMM!
  • +17 (17 voturi)    
    plural (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:25)

    Soranna [utilizator]

    Pluralul corect este "virusuri". Nici macar asta nu e in stare sa stie!
    • +6 (6 voturi)    
      Este corect viruși... (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 15:15)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui Soranna

      Probabil că se teme de un atac cibernetic din partea Guvernului. Acum, unde își ține dispozitivele informatice de vreme ce își pune cîrpa pe gură și halatul peste fustă, nu mai pot spune,
  • +16 (16 voturi)    
    Bucuresteni Atentie (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:30)

    adevaratul [utilizator]

    Daca permiteti sa iasa din nou taranca obosita primar,atunci va meritati soarta.
    • +5 (5 voturi)    
      Problema nu este la bucureșteni (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 15:20)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui adevaratul

      În 2016, Firea s-a ales cu mai puțin de jumătate din voturile valabil exprimate. Cumulat, Robert, Nicușor și Cătălin la un loc. După cum se vede, problema a fost strategia dezastruos de incoerentă a partidelor anti-ciumă din București.
  • +13 (13 voturi)    
    Dar halatu'? (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:30)

    mpocol [utilizator]

    Cat e halatu'?
  • +13 (13 voturi)    
    Cum pana mea (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:38)

    Anonym [utilizator]

    Sa o votezi pea sta.
    Esti orb? Nu vezi ca nu face nimic, doar spectacole si acuzatii si scandal?
    Fara 2 tururi chiar e nebunie
  • +12 (12 voturi)    
    Dar de sârme? (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:41)

    Barosanu_nr1 [utilizator]

    Cum se protejează duamna?
  • +13 (13 voturi)    
    Marş! (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:42)

    tutan_camon [utilizator]

    Matracuca are scoala facuta la Voiculescu, minte cum respira si face panarama care prinde la fraieri. La alegeri trebuie trimisa acasa.
  • +14 (14 voturi)    
    Cum spunea (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:47)

    doar_un_mesaj [utilizator]

    renumitul artist de circ, actorul și directorul circului din Moscova Iuri Nikulin: "E bine când un clovn ajunge politician, mai puțin când un politician ajunge un clovn.".
  • +8 (10 voturi)    
    mda (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:52)

    SoulSearcher [utilizator]

    pai na.. a fost scolarizata la tatucu felix turnatorul...

    cum sa nu aplice ce l-a invatat dom` profesor zi de zi la latrine ?
  • +13 (13 voturi)    
    vorbeste lumea ... (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 12:54)

    nu conteaza cine zice [utilizator]

    cu exceptia ridiculozitatii circului pe care il vedem aproape zilnic, nu prea raman rezultate in urma activitatii doamnei din foto ...
  • +11 (11 voturi)    
    ... (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:06)

    Joe@Black [utilizator]

    Virusul prostiei este deja prezent in organismul tau...bine ca porti masca pentru a nu molipsi si pe cei din jurul tau!
  • +8 (8 voturi)    
    draga, poate ai aflat si tu (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:09)

    revo [utilizator]

    De ce ti-e frica nu scapi.
  • -5 (11 voturi)    
    FIEREA PRESEDINTE! (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:17)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Bravo, Gabitza!
    Le-ai tras-o la astia cu lepra galbena!

    Superb ai spus: "Virușii la guvernare".

    Sa ne traiasca Primaritza, si o vom vota si la Cotroceni!

    N-aveti ce face,
    Duamna Fierea place!
    • +3 (5 voturi)    
      Sa nu mai arda deseuri noaptea in Bucuresti! (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 15:32)

      mircea112 [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

      Tu o vrei presedinte, si ea ne omoara noapte arzand deseuri ?!
      • +1 (1 vot)    
        CUI NU II PLACE (Vineri, 31 ianuarie 2020, 22:57)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui mircea112

        Cui nu ii place "poluarea" din Bucuresti, nu are decat sa se mute in alt oras!
    • +7 (7 voturi)    
      Porți mască să nu transmiți virusul. (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 15:56)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

      Ca să nu primești viruși,te speli ,ai o igienă strictă,lucru dificil pentru Firea și susținătorii ei.Igiena nu-i punctul forte al lor.Este bine că mizerabilii poartă mască,nu mai împrăștie prostia și mizeria în care trăiesc.
    • +2 (4 voturi)    
      tu (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 17:25)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

      si cu vasilica ce va mai puteti intoarce in timp sa votati la prezidentialele din 2019.
      • +1 (1 vot)    
        nu este necesar (Vineri, 31 ianuarie 2020, 22:59)

        Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Nu trebuie sa ne intoarcem la prezidentialele din 2019, CIolannis va fi demis, iar la alegerile din 20-20 vor candida Olgutza, Firutza, Daddy si Cumpanasu!
  • +6 (10 voturi)    
    inchideti ba scolile! (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:17)

    ember [utilizator]

    ca turbeaza firea in fiecare iarna daca nu se inchid. acum nu are zapada si cauta alte motive... la anul, daca mai ramane primar, o sa incendieze padurile de langa bucuresti sa avem si noi dezastre reale, ca fara ele trebuie sa mearga copiii la scoala si o sa isi ia examele, nu ca progeniturile ei.
  • +12 (12 voturi)    
    dupa ce (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:18)

    andrei1232000 [utilizator]

    ca e proasta isi mai si bate joc de bucuresteni. Numai o minte bolnava (probabil de aceea a venit cu masca) poate sa autorizeze lucrari (la borduri) pe soseaua Grozavesti la 8 dimineata cand e traficul mai al naibii. Au blocat o banda pentru borduri si pun pariu ca s-au angajat sa lucreze de pe trotoar. Niste nesimtiti. Au bani de cheltuit. Pe spatiul verde separator de sensuri precis vor inalta un morman de pamant peste bordura ca sa aiba pamantul de unde sa se scurga pe sosea. Si pe urma da vina pe ministru ca e praf in Bucuresti.
  • +10 (10 voturi)    
    Eu sunt de acord să poarte mască (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:27)

    Mirobo [utilizator]

    Deși nu e dovedit științific gândesc că prostia se poate transmite și pe cale orală.
  • +10 (10 voturi)    
    Da o (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:45)

    Coco_papagal [utilizator]

    jos ca in cealalta parte e problema cu sarma
  • +11 (11 voturi)    
    Ultima masea comunista stricata (rau!), (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:46)

    John M. [utilizator]

    uitata in gura natiunii.
  • +14 (14 voturi)    
    La PMB au trimis Inspectia Financiara (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:56)

    serghei21 [utilizator]

    Trebuiau sa trimita Inspectia sanitara.
  • +11 (11 voturi)    
    Neuronul stingher... (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 14:17)

    morometu [utilizator]

    E angajata sa faca circ sau...administrare?
  • +10 (10 voturi)    
    De altceva nu e in stare, doar spectacol! (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 14:22)

    mircea112 [utilizator]

    Ar trebuii sa faca Stand-Up si sa lase primaria. Daca vrea sa vina in fatza la conferinte sa vina si sa spuna:

    1 - Revolutia traficului in 6 luni, unde este?
    2 - Spitalele metropolitane unde sunt?
    3 - Tramvaiele promise unde sunt?
    4 - Ce se intampla cu aerul din Bucuresti, ce se intampla cu statiile de monitorizare a calitatii aerului?
    5- Este adevarat ca este implicata in arderea deseurilor importate din Italia impreuna cu apropiati ai lui Dan Voiculescu, cum scrie in Libertatea? Si asta determina poluarea de noaptea din Bucuresti?
  • +13 (13 voturi)    
    carpa asta pesederista (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 14:26)

    DiDiRo [utilizator]

    are in fisa postului (atributiune de serviciu) si saltimbaceala? Altminteri nu vad deloc normal ca ea sa joace teatru in timpul programului.
  • +6 (6 voturi)    
    Halatu', cât e halatu'? :-))) (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 14:47)

    neagoe [utilizator]

    Când cheltui 600 de milioane pe firme de casa declarate ilegale de instanta ... DNA ... Se strânge lațu'!
    Mai trimite și Câțu o echipa să verifice...

    Deci ori bulău, ori bilibau! :-)))
  • +4 (4 voturi)    
    virusul (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 15:03)

    courma [utilizator]

    ar fi distractie sa ia virusul adevarat (coronavirus),sa vedem daca ii mai arede de mistouri.
  • +4 (6 voturi)    
    Contesele igienice (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 15:40)

    benicio [utilizator]

    Asa erau numite damele pe care le-a angajat printesa Sofia, mama lui Franz Josef, pentru baiatul ei la varsta adolescentei, sa-l initieze in tainele vietii.

    Pai tovarasa Firea, nu mai bine aveti grija de bacteriile nosocomiale din spitalele din subordinea primariei? mama ei de democratie, care le permite tuturor pitipoancelor sa se catere in functii...
  • +6 (6 voturi)    
    Pandelino, (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 15:55)

    Houthi [utilizator]

    Așa ai început Genocidul în București!Lipsa căldurii în apartamente,în spitale, în școli și grădinițe,a creat condițiile pentru apariția gripei!Ești o nenenorocire pentru oamenii în vîrstă și pentru copii!Ar trebuii să pui lacătul la primărie și să ne lași.
  • +1 (3 voturi)    
    Toate manifestarile astea (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 16:39)

    Cuca [utilizator]

    (nu ma refer numai la ea, acum, ci la toate aceste manifestari) sunt pur si simplu puerile.

    Pot sa prinda, insa, la Nea Gigel de la scularie, asta e adevarat. Din punctul asta de vedere, strict electoral, poate are de castigat cu prostiile astea.Din pacate....
  • +6 (6 voturi)    
    Masca este 20 bani,,, (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 16:54)

    TipTop [utilizator]

    ..exact cat a facut ea ptr Bucuresti si Bucuresteni !
  • +9 (9 voturi)    
    Hahaha, si-a pus centura de castitate la gura!!! (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 17:34)

    Dalinar [utilizator]

    Credeti ca a fost din greseala?!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Multumim pentru atentionare: (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 19:03)

    Miky113 [utilizator]

    insa tanti e in companie din negura timpului;

    botnita e doar pentru a masca cariile din ceru gurii , iar halatul e ultimul cadou primit de la domn profesor
  • +4 (4 voturi)    
    cu masca sus si sarma jos.. (Miercuri, 29 ianuarie 2020, 19:21)

    constatator [utilizator]

    Nu domnilor era pregatita de o noua interventie la sarma s au era costumul de la prima interventie!..
  • +3 (3 voturi)    
    Tzatza a fost, tzatza a ramas (Joi, 30 ianuarie 2020, 9:30)

    KTerinca [utilizator]

    .
  • +4 (4 voturi)    
    Spectacol ieftin (Joi, 30 ianuarie 2020, 10:37)

    Mariamoto [utilizator]

    Nici nu ma astept la altceva din partea ei. Deja sunt plictisita de atacuri, nu vad nimic constructiv in aceste show uri.