VIDEO O cursă Ryanair a revenit pe Otopeni după ce a survolat Bucureștiul timp de o oră, din cauză că la bord au fost degajări mari de fum. Avionul era la primul zbor după o lună de mentenanță

de G.S.     HotNews.ro
Marţi, 21 ianuarie 2020, 13:13 Actualitate | Esenţial


Aeronava Ryanair
Foto: Ryanair
O aeronava a companiei Ryanair a revenit pe aeroportul Otopeni în jurul orei 12 după ce a survolat o oră Bucureștiul. Avionul își amânase decolarea cu trei ore, transmite Mediafax. Un clip video postat pe Facebook arată că în avion erau degajări importante de fum.

UPDATE 13.34 Potrivit site-ului de specialitate boardingpass.ro, avionul în cauză a fost timp de o lună la mentenanță la Romaero însă în decursul zilei de luni, 20 ianuarie, a fost mutat de la Băneasa pe aeroportul Henri Coandă. Transferul de pe un aeroport pe altul a fost făcut abia după ce avionul a efectuat câteva zboruri de test.



Un avion Ryanair a decolat la 10:56 spre Londra, decolarea fiind programată inițial la 6:40. După decolare a anunțat că va reveni pe aeroport și a aterizat la 12:11 pe Otopeni, după ce a survolat spațiul aerian din apropierea Bucureștiului pentru a consuma combustibil. În aeronavă se aflau 169 de pasageri, potrivit informațiilor Mediafax.

Un pasager a postat pe pagina sa de Facebook, că în timpul survolării, în avion au fost emanații de fum. Acesta a acuzat și că în cele trei ore de așteptare până la decolare nu a primit nicio sticlă de apă din partea personalului.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8650 vizualizari

  • -10 (16 voturi)    
    Va dati seama cat a poluat stand atat in aer? (Marţi, 21 ianuarie 2020, 13:20)

    Miky60 [utilizator]

    De ce nu se construiesc si automobile electrice? De ce nimeni nu se gandeste la cat polueaza un avion? Si fiind atat de sus in aer acopera o zona mult mai mare si polueaza mai mult! Desi e posibil ca acest avion sa fi avut chemtrails.
    • +11 (13 voturi)    
      Loco (Marţi, 21 ianuarie 2020, 13:52)

      mitg [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      "Desi e posibil ca acest avion sa fi avut chemtrails"

      Clubul diliilor este in sesiune!
    • +10 (12 voturi)    
      Greta Margareta, tu esti? (Marţi, 21 ianuarie 2020, 14:00)

      747 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      da, sigur avea chemtrails in cala... facute rulouri, gata sa fie desfasurate... dar n-au mai putut pentru ca ramanand deasupra bucurestiului si-au dat seama ca exista riscul sa se agate chemtrails-urile astea de turla de pe catedrala. Sper ca iti imaginezi Greto ce s-ar fi intamplat atunci, da?
      • +2 (2 voturi)    
        alta acum (Marţi, 21 ianuarie 2020, 14:14)

        KayT [utilizator] i-a raspuns lui 747

        Greta Thunberg, asa antipatica cum o fi ea multora, vorbeste doar de chestii cu o temelie stiintifica solida.

        Chemtrails alea tin de teoria conpiratiei, nu au nici o baza stiintifica, si Greta nu a pomenit niciodata nimic de nici un chemtrail.

        Inteleg ca e un trend in Romania sa faci misto de Greta si sa o amintesti chiar cand subiectul nu are nimic de-a face cu ea, dar chiar nu inteleg ce are Greta cu chemtrails-urile.
      • 0 (0 voturi)    
        In plus (Marţi, 21 ianuarie 2020, 14:25)

        Vinceroy [utilizator] i-a raspuns lui 747

        Unde mai pui ca acele chemtrails faceau concurenta neloiala chemtrails-urilor degajate de la Rudeni noaptea!
        Din pacate, cele din urma nu sunt fantasmagorii...
    • +8 (8 voturi)    
      O ironie (Marţi, 21 ianuarie 2020, 14:06)

      Meet [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Au dat în direcția greșită comutatorul de chemtrails, în loc sa arunce spre exterior au împins în interior vaporii pentru prostirea și dezinformarea populației..... Lăsând ironia deoparte mult mai probabil au avut probleme cu o garnitură sau a intrat lichid de degivrare în circuitul de aer condiționat
  • +6 (6 voturi)    
    Nici o sticla de apa (Marţi, 21 ianuarie 2020, 13:54)

    Ionutz (OT) [utilizator]

    Pai, bineinteles, vrei sa ajunga zborul ala pe minus la profit?
    Pai daca dadeau apa gratis la oameni, se invata cu binele. Sa sufere...
    Mentalitate de 2 lei promovata in companii, oriunde ar fi el.
  • +1 (1 vot)    
    au aruncat carburantul? (Marţi, 21 ianuarie 2020, 15:09)

    Dodel540 [utilizator]

    Nasol. S-au dus dracului 6 luni de profitabilitate a rutei.
    (fiind vorba de Ryan, ar fi aruncat ei oamenii dar nu se putea)