VIDEO ​Cum s-a bâlbâit ministrul lucrărilor publice în ședința de Guvern: penelede, penedeleo, penedele doi..pene

de Redactie     HotNews.ro
Luni, 20 ianuarie 2020, 17:11 Actualitate | Esenţial


Ion Stefan, la sedinta de Guvern
Foto: Guvern
Ion Ștefan, ministrul lucrărilor publice, a reușit cu foarte mare greutate să pronunțe "PNDL 2". După câteva încercări eșuate, ministrul a spus corect PNDL 2. Nu s-a oprit aici și a încercat să pronunțe din nou corect "PNDL 2" fără a reuși.

"Pentru penelede, penedeleo, penedele doi...penedele do, pene...". Ministrul se oprește și râde. "Ocupându-mă mai mult de PNL...mi se pare mai...da", a încercat Ion Ștefan să-și justifice bâlbâiala.

Ministrul vorbea despre controalele făcute în teritoriu asupra modului în care au fost respectate contractele de lucrări efectuate prin programul național de dezvoltare locală PNDL 1 și PNDL 2

Vezi de la minutul 9.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















7233 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    Ce noroc pe noi :) (Luni, 20 ianuarie 2020, 17:30)

    Amad [utilizator]

    .
    • +3 (5 voturi)    
      Guvernul Romaniei: concurs de analfabetism (Luni, 20 ianuarie 2020, 21:12)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Amad

      Guvernul Romaniei: concurs de analfabetism:

      "complet de judecata specializata" (in mintea ministrului, judecata e specializata, nu completul!)
      "2 nivele" (Mandolina vrea sa verifice orizontalitatea organismelor despre care vorbeste)

      Hehehe, o s-o regretati pe Veorica!
  • +3 (5 voturi)    
    ! (Luni, 20 ianuarie 2020, 19:20)

    chiuaua [utilizator]

    Suntem privilegiati sa traim in Romania.
    Nu ne dam seama , insa ar trebui sa citim molifte pentru alungarea diavolilor.
  • +5 (5 voturi)    
    Asta-i Guvernul Romaniei sau ..... (Luni, 20 ianuarie 2020, 20:46)

    KTerinca [utilizator]

    .... Cascadorii Rasului ?
    Va amintiti asa-i ?
    Nici lui Groucho Marx nu i-ar fi reusit asa !
    Tare individu' !
  • +6 (6 voturi)    
    Asta nu e (Luni, 20 ianuarie 2020, 20:48)

    tony-s [utilizator]

    ministru-grinda caruia constructorul i-a facut din greseala o casa de aproape 1000 metrii patrati in loc de 200 ?
  • +2 (4 voturi)    
    buuuuuuun (Luni, 20 ianuarie 2020, 22:02)

    cucuveauamov [utilizator]

    sper ca tefelistii care au urlat prin piete sunt, in sfarsit, multumiti: Ciuma rosie a fost inlocuita cu intelctualii subtiri ai patriei.
  • +3 (3 voturi)    
    Inca un analfabet functional (Luni, 20 ianuarie 2020, 22:11)

    feno [anonim]

    Credeam ca numai Viorica Dancila este asa. Insa Ion Stefan o depaseste nefiind in stare sa citeasca din foile din fata sa. Du-te in PENELE partidului PENELE care te-a propus sa gestionezi fondurile pentru dezvoltare ale patriei.
  • 0 (0 voturi)    
    ASA si ASA (Marţi, 21 ianuarie 2020, 9:55)

    jidanul [utilizator]

    Asa presedinte, asa guvern, asa prim-ministru, asa ministrii, axa catastrofei si a dezastrului pentru romanii din Romania.
  • 0 (0 voturi)    
    despre (Marţi, 21 ianuarie 2020, 9:58)

    costelo999 [utilizator]

    astia sunt pinguinii galbeni derivati din holera galbena, mai rau ca psd istii, macar astia au o scuza, nu au oameni de valoare si nici experientza de guvernare iar alfabetism functional mai degraba lipseste cu desavirsire , la pinguinii galbeni de dimbovitza. a inceput romania normala.
  • 0 (0 voturi)    
    pe de o parte, (Marţi, 21 ianuarie 2020, 17:19)

    hdd [utilizator]

    ăștia sunt analfabeți. Fură și ei cum pot.
    Pe de altă parte, să ne ferească Dumnezeu de odraslele lor, școlite acolo unde trebuie, care o să fure în asa fel, încât nici mușchi sub pietre n-o să mai găsești.

    Mie îmi e mai frică de inteligenții rău intenționați decât de proștii rău intenționați.