Dăncilă, întrebată de ce are imaginea că ar fi proastă: S-a speculat / Toate aceste teme legate de broșe, de ceas "distrăgea" atenția de la alte lucruri legate de candidat

de I.H.     HotNews.ro
Joi, 16 ianuarie 2020, 20:11 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: Facebook
Fostul premier Viorica Dăncilă a declarat, joi seară, întrebată de ce s-a creat imaginea că ar fi proastă, că ”s-a lucrat foarte mult la acest lucru” și s-a speculat. Ea a admis că a făcut greșeli de exprimare, motivând că "se întâmplă" și "ai o zi mai proastă", scrie Mediafax.
  • ”S-a lucrat foarte mult la acest lucru. S-a speculat. E adevărat că am făcut greșeli de exprimare. Dar uitați-vă la președinte, la ați oameni politici. Cred că fac șapte-opt greșeli de exprimare.
  • Poate unii vorbesc frumos, poate spun lucruri frumoase, dar important e ceea ce rămâne și eu chiar m-am implicat, am făcut lucruri pentru oameni. Au comentat de la coafuri, la broșe. Orice.
  • Chiar președintele a făcut zilele trecute mai multe greșeli. Nu îl acuz pe președinte. Se întâmplă. Ai o zi mai proastă. Ceilalți lideri politici mai fac greșeli de exprimare. Nimeni nu le zice nimic.”, a spus Viorica Dăncilă, întrebată de ce s-a creat această imagine cum că ar fi proastă.
Ea a mai susținut că ceasul pe care l-a purtat, despre care s-a spus că ar costa 20.000 de euro, nu a avut un preț mai mare de 800 de euro.

”Toate aceste teme legate de broșe, de ceas, de alte lucruri distrăgea atenția de la alte lucruri legate de candidat”, a adăugat Dăncilă.

Chiar după ce mi-am dat demisia, mă așteptam ca mai mulți colegi să telefoneze

Viorica Dăncilă a mai afirmat că se aștepta ca mai mulți colegi din PSD să o sune și să păstreze legătura cu ea, după demisia de la șefia partidului, în urma pierderii alegerilor prezidențiale.

"Chiar după ce mi-am dat demisia, mă așteptam ca mai mulți colegi să telefoneze. Discuții ca între colegi, dar aceste lucruri au fost și în trecut și vor fi și de acum încolo. Când se observă că ai pierdut, rămân foarte puțini alături de mine. Dar acest lucru nu mi s-a întâmplat numai mie. Sunt un om puternic și mă așteptam. Am văzut pe măsură ce se apropiau rezultatele (alegerilor prezidențiale – n.r.)”, a declarat Viorica Dăncilă, întrebată dacă s-a simțit trădată de colegii din PSD.

Ea a mai spus că i-ar fi plăcut ca oamenii să o judece "după omul Viorica Dăncilă, nu după funcția pe care am deținut-o”.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18438 vizualizari

  • +28 (32 voturi)    
    Cine e Dăncilă?! (Joi, 16 ianuarie 2020, 20:54)

    mr_mojo [utilizator]

    Un vis urât. Brrrr!
  • +21 (25 voturi)    
    Doar neuronii o faceau pe Vaslica Defecta (Joi, 16 ianuarie 2020, 21:31)

    Plagarus [utilizator]

    "Distrageau ","distrageau" peste tot pe unde ajungea Defecta
  • +23 (23 voturi)    
    De obicei,prostia se..... (Vineri, 17 ianuarie 2020, 6:17)

    gigiN [utilizator]

    ....citeste pe fata .Este si cazul veoricai.Apoi,exista o vorba celebra conform careia nici un om nu este sufficient de intelligent pentru a convinge un prost ca este prost !!!
  • +23 (23 voturi)    
    A facut lucruri bune pentru oameni. (Vineri, 17 ianuarie 2020, 7:07)

    constan [utilizator]

    Care oameni Viorico,,o fi vorba de Dragnea si Valcov sau poate de Kovesi? Compari gramatica ta cu a lui Johanis dar nu ne spui in de limba si pi ce te bazezi când spui asta?Esti o mare rusine pentru politica tarii!
    Esti o norocoasa ca acum la batranete ti-ai descoperit vocatia vietii si te-ai apucat de facut carnati si caltabosi.
  • +8 (8 voturi)    
    Nu mai are niciun haz (Vineri, 17 ianuarie 2020, 8:16)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Abia 4 comentarii pana acum, la un articol cu subiect Dancila
  • +10 (10 voturi)    
    Ecuatia prostiei! (Vineri, 17 ianuarie 2020, 8:23)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . P= LI la patrat! Unde P= prostia,L=lipsa si I=inteligenta! Poti sa fii instruit de sapte scoli,sa fii acoperit cu diplome care mai de care mai valoroase, daca mama ta te-a facut lipsita de inteligenta si nici nu ai avut in copilarie apetit pentru literatura, asa ramai pana mori!
    • +7 (7 voturi)    
      Nu ești instruit la 7 școli. (Vineri, 17 ianuarie 2020, 9:48)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Dacă ești lipsit de inteligență.PSD au dovedit că diplomele lor sunt de fudulie.Să reținem ce a spus Teodorovici și Negoiță despre doctoratele primite prin poștă.Nu sunt singurii.Toți de la PSD așa au obținut doctoratele.Și mulți jurnaliști,fapt pentru care nu se discută problema.Academia de informații și cea de Poliție sunt în fruntea listei cu //doctori//degeaba.Adică proști,escroci,ticăloși.
  • +2 (2 voturi)    
    simplu (Vineri, 17 ianuarie 2020, 11:16)

    Ilidia [utilizator]

    De ce? Simplu, ptr. ca chiar e proasta..."Sunt un om puternic", ha-ha...
  • 0 (2 voturi)    
    Imi provoaca mila... (Vineri, 17 ianuarie 2020, 13:24)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Nu e vina ei ca e asa cum e... nu-i frumos sa râdem de infirmitatez cuiva.

    ...

    Desi...


    ��