Firea, către Guvernul PNL citând din Confucius: Înainte să apuci pe calea răzbunării, sapă două morminte

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 16 ianuarie 2020, 18:29 Actualitate | Esenţial


Gabriela Firea
Foto: Facebook
Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, atacă din nou Guvernul Orban, susținând că nu sunt bani pentru nimic în guvernarea PNL, dar sunt "bani mulți, mulți pentru alegeri - anticipate, două-trei-șapte tururi".

Firea vorbește într-un mesaj postat pe Facebook despre promisiunile deșarte ale PNL și are un avertisment pentru Guvern, citând din Confucius:
  • "Asta da veste rea pentru români! Unde s-au dus toate promisiunile deșarte? Unde sunt autostrăzile, spitalele, școlile construite? Nu sunt bani pentru nimic, în guvernarea PNL! Nici pentru alocații mărite, nici pentru majorarea punctului de pensie, nici pentru investiții. Se împrumută zilnic Finanțele. Dacă nu au găsit “gaura metaforică în contabilitate”, atunci o fac ei. Să lase ceva în urmă când vor pleca!
  • Avem, însă, bani, mulți, mulți, pentru alegeri: anticipate, două-trei-șapte tururi! Cât mai multe și mai dese, cu atât mai bine, cred ei. Din dorința de a se răzbuna pe noi, sfârșesc prin a se răzbuna pe popor și chiar pe proprii lor colegi!
  • Toate aceste cheltuieli anunțate sunt bani luați de la români și aruncați pe ambiții politice și trufii de moment. Țineți minte aceste cuvinte : “înainte să apuci pe calea răzbunării, săpa două morminte”. Știa Confucius ce știa! Se aplică perfect acum!".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2986 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    Idioata (Joi, 16 ianuarie 2020, 18:41)

    IliescuLiviu [anonim]

    Știe că alegeri în 2 tururi înseamnă, 100 % dispariția ei din jilț! Dacă rămân într-un tur, e nevoie ca „ăia buni” să lase orgoliile la o parte, și să stabilească unul singur! În scvhimb, în 2 tururi, moldoveanca devine istorie, în raport cu PMB!
  • +12 (16 voturi)    
    Tzoapa vrea sa para educata (Joi, 16 ianuarie 2020, 18:44)

    Dalinar [utilizator]

    Sorry Fierea, sa citesti de pe prompet nu te face educate, la fel si gugalul Confucius.
    ps: Dar tui poti sa iti sapi doua morminte unul in Voluntari!!!
  • -14 (16 voturi)    
    ii umileste la fiecare iesire... (Joi, 16 ianuarie 2020, 18:44)

    demaGOGU [utilizator]

    ...iar pln pare anesteziat, fara replica!

    cel/cea care va intra la locale in gura lui G. V-F-P-et.al ...trebui compatimit
    • +13 (15 voturi)    
      Umilitule ! (Joi, 16 ianuarie 2020, 19:13)

      brifcor [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Nu mai plânge: FiiRea pleacă de la primărie și cățeii PSD de la măcelărie în 2020. V-ați trăit traiul, v-ați mâncat mălaiul. La săpat morminte cu voi, groparii României !
    • +6 (10 voturi)    
      :)) (Joi, 16 ianuarie 2020, 19:23)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      :)) :)) :))
      Nu puteam sa cred ca o imbecilitate m-ar putea amuza, demagoage.
  • +10 (12 voturi)    
    pai si (Joi, 16 ianuarie 2020, 19:21)

    nahir [utilizator]

    normal, doar sunteti 2, tu si cu pandelica.
  • +3 (5 voturi)    
    Balanta (Joi, 16 ianuarie 2020, 19:31)

    Jolly Roger [utilizator]

    Cat ne costa alegerile anticipate si cat ne costa inca un an cu lipitorile psd la buget?

    Dupa cum zice Moise, poate se schimba procentele astfel incat PNL + USR+ sa formeze majoritatea, dar nu PNL singur ;)
    Mi-e si greu sa imi imaginez un parlament cu 20%psd si fara udmr...
  • +3 (5 voturi)    
    Pandemia Pandelicii inapoi in Voluntari (Joi, 16 ianuarie 2020, 19:36)

    Plagarus [utilizator]

    A fost destul cu promterista asta ieducata in format A3
  • +1 (3 voturi)    
    tut (Joi, 16 ianuarie 2020, 20:18)

    Ilidia [utilizator]

    Tuta crede ca impresioneaza pe cineva cu citate dupa ce bate campii cu spor si mananca kko...