VIDEO Deputatul PSD Ilie Răzvan Rotaru, acuzat că a amenințat și înjurat un polițist

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 7 ianuarie 2020, 12:04 Actualitate | Esenţial


Politie
Foto: Facebook
Un deputat PSD ar fi amenințat și înjurat un polițist, după ce își parcase mașina neregulamentar, la Suceava. Incidentul a fost făcut public de către preşedintele executiv al Sindicatului Naţional al Poliţiştilor din România SNPR Decus, Bogdan Bănică, care a postat pe Facebook și o filmare.




Incidentul în care a fost implicat deputatul PSD Ilie-Răzvan Rotaru a avut loc în 31 decembrie, când parlamentarul și-ar fi oprit maşina neregulamentar în parcarea Aeroportului "Ştefan cel Mare” din judeţul Suceava.

"Când mai toţi românii întindeau mesele şi pregăteau şampaniile, colegul meu era la datorie, în Aeroportul Suceava. Asigura măsuri de defluire a traficului în parcarea aeroportului pentru a ajunge fiecare cât mai repede acasă. Observă un autoturism parcat neregulamentar şi i se adresează şoferului: <Vă rog din suflet să eliberaţi zona, fără scandal...>. Pe principiul <pe mine mă vezi, pe ăla nu>, conducătorul auto începe cocălăreala. Ce nu e prins în filmare e că i se solicită documentele de identitate, la care, surpriză: <Nu îţi dau niciun act, bă, sunt deputatul Rotaru Răzvan Ilie> şi îi flutură poliţistului un carton cu poză ştampilată”, a scris pe Facebook preşedintele executiv al Sindicatului Naţional al Poliţiştilor din România SNPR Decus, Bogdan Bănică.

El își continuă postarea cu ironii la adresa deputatului și susține că în filmare nu apare o scenă, însă se poate proba cu martori, potrivit căreia parlamentarul i-ar fi spus poliţistului: "Ajung eu la Bucureşti şi te dezbrac în (...) gol, am eu grijă de tine", după care l-ar fi înjurat.

Bogdan Bănică adaugă că pentru ameninţare sau ultraj deputatul va avea o plângere penală, în timp ce pentru oprire neregulamentară, nerespectarea indicaţiilor poliţistului, neînmânarea documentelor pentru control şi tulburarea ordinii şi liniştii publice are o amendă de 2.240 lei și permisul suspendat.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1861 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    M#£ P$D (Marţi, 7 ianuarie 2020, 12:18)

    un domn [utilizator]

    Fără Număr !
  • +6 (6 voturi)    
    „Parlamentar” de Rrrumânistan. (Marţi, 7 ianuarie 2020, 12:19)

    Tayen [utilizator]

    Cred că doar în Hindustanul prieten mai găsim astfel de lighioane pe funcții de „șparlamentari”.
  • +9 (9 voturi)    
    Politist/paznic... (Marţi, 7 ianuarie 2020, 12:22)

    ElDiablo [utilizator]

    ...inconstient. Cum si-a permis sa nu-l recunoasca si sa-i atraga atentia majestati sale deputatul psd care e obisnuit sa faca ce vor muschii lui in tara asta. Sa-i fie rusine! Si sa zica merci ca "domnul" deputat s-a abtinut si nu i-a dat una peste chipiu si cateva palme si picioare asa cum merita.
  • +10 (10 voturi)    
    /// (Marţi, 7 ianuarie 2020, 12:28)

    hmara [utilizator]

    Oare este o intamplare ca majoritatea acestor deputati care se cred semi-zei, mai presus de lege si bun simt, sunt de la psd ??????
    A ajuns acest partid un aspirator pt astfel de personaje, se reprezinta reciproc cu desavarsire maxima.
  • +8 (8 voturi)    
    ca orice infractor! (Marţi, 7 ianuarie 2020, 12:40)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • +9 (9 voturi)    
    asta e PSD-ul (Marţi, 7 ianuarie 2020, 12:41)

    NOTORIOUS [utilizator]

    toti membri lor se cred mai presus de lege. Au creat un sistem corupt la toate nivelurile ce ii protejeaza mai mereu.
  • +6 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 7 ianuarie 2020, 17:15)

    [anonim]

  • +2 (4 voturi)    
    Deputat PSD (Marţi, 7 ianuarie 2020, 21:20)

    StupidPeople [utilizator]

    Verificând declarația de avere a acestui individ, am constatat că este sărac lipit pământului. Și el și familia lui! Atunci de unde conducea el un Audi (cel puțin așa pare din înregistrare)? De ce nu l-a declarat? Ah, nu este al lui, o fi al lui Chițoiu? Cine i l-a dat spre folosință? Sau poate este o mită mascată? Ce de întrebări pe care un ziarist le poate pune acestui individ...
  • +1 (1 vot)    
    Cred ca delirul de grandoare al acestor (Miercuri, 8 ianuarie 2020, 7:30)

    John M. [utilizator]

    viermi vine de la faptul ca-si duc activitatea in palatul nebunului a carui mostenire le da un sentiment de continuitate, siguranta, popularitate si imunitate. Efectivul lor ar trebui redus la 2 deputati si 1 senator de fiecare judet, mutati intr-o cladire cat a guverului si pusi serios la treaba, nu lalaiala de acum.