VIDEO Iohannis, mesaj de Anul Nou: 2019 a fost anul victoriei democraţiei şi al implicării civice / Am deplină încredere că în 2020 vom rămâne însufleţiţi de visul nostru pentru o Românie mai bună

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 31 decembrie 2019, 12:58 Actualitate | Esenţial


Iohannis
Foto: Captura video
Președintele Klaus Iohannis a postat marţi, pe Facebook, un mesaj de Anul Nou, în care îşi exprimă încrederea că, în 2020, românii vor rămâne "însufleţiţi de visul pentru o Românie mai bună", după ce ”2019 a fost anul victoriei democraţiei şi al implicării civice”.

”Dragi români, 2019 a fost anul victoriei democraţiei şi al implicării civice, când am arătat tuturor că suntem o naţiune unită în jurul unor valori şi idealuri comune. Am deplină încredere că în acest nou an care stă să înceapă vom rămâne însufleţiţi de visul nostru pentru o Românie mai bună. Să construim împreună aşadar, cu solidaritate şi speranţă, România normală, ţara care devine cu adevărat acasă pentru toţi românii, oriunde s-ar afla. Un An Nou fericit tuturor! La mulţi ani!" - este mesajul preşedintelui Klaus Iohannis, postat pe pagina sa de Facebook.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1797 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    ne vedem (Marţi, 31 decembrie 2019, 13:00)

    john06 [utilizator]

    la selfie-uri si anul viitor,va rugam domnule Presedinte.
  • +2 (8 voturi)    
    20..20 (Marţi, 31 decembrie 2019, 13:46)

    hamangiul [utilizator]

    Sper ca generatia tanara din strainatate sa incerce sa formeze noua elita politica a Romaniei..Dincolo de toate sper ca accidentele politice de tip Dragne sau Dancila sa nu mai apara la noi in tara..
  • -5 (11 voturi)    
    tot viseaza.... (Marţi, 31 decembrie 2019, 14:23)

    nash pandelica [utilizator]

    e cineva care sa'i zgaltzaie perna ?!

    si la anu sa venim, tot asa sa va gasim !
  • -2 (6 voturi)    
    Hert Klaus, chiar ti se..... (Marţi, 31 decembrie 2019, 17:11)

    gigiN [utilizator]

    .... pare ca deja a invins democratia? Ai geamuri... roz la Cotroceni ? Vezi ca festivismul aduce a alta... culoare politica !!!
    • +1 (3 voturi)    
      si viseaza (Miercuri, 1 ianuarie 2020, 11:31)

      titu_maior [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Fie doarme, fie o tine pe coclauri straine... vorbeste capul fara el...
  • -2 (8 voturi)    
    Dulapul (Marţi, 31 decembrie 2019, 18:24)

    briciu [utilizator]

    Ne vinde vise ;)))
  • -3 (7 voturi)    
    Dragi romani, la nanica ! (Marţi, 31 decembrie 2019, 19:20)

    KTerinca [utilizator]

    .
  • -1 (9 voturi)    
    Da, am inteles, a fost anul cu cea mai mare (Marţi, 31 decembrie 2019, 19:30)

    xrogo [utilizator]

    realizare a presedintelui din primul mandat, scoaterea PSD de la guvernare, in rest praf si pulbere!