UPDATE Argeș: Fostul ministru Daniel Chițoiu, implicat într-un accident rutier soldat cu doi morți

de D.D.     HotNews.ro
Joi, 26 decembrie 2019, 13:28 Actualitate | Esenţial


Accident Chitoiu
Foto: ISU Arges
​Secretarul general al ALDE, fostul ministru Daniel Chițoiu, a fost implicat în accidentul produs joi pe DN7, Pitești-Râmnicu Vâlcea, în zona localității Zamfirești, județul Argeș, transmite Mediafax. Două persoane au murit în urma impactului.

UPDATE 18.14 Încă o persoană a murit în accident. Femeia de 73 de ani se afla în mașina condusă pe bărbatul de 82 de ani și a murit la spital. Reprezentanții IPJ Argeș spun că în mașina condusă de bărbatul de 82 de ani se aflau două pasagere, respectiv pasagera dreapta față, de 73 de ani, din Pitești, și pasagera din spate, de 71 de ani, din Cotmeana.

Surse din rândul anchetatorilor susțin că Daniel Chițoiu, secretarul general al ALDE, a fost implicat în accidentul produs joi în județul Argeș. Potrivit acestora, el era la volanul unui autoturism, singur în mașină.

Reprezentanții IPJ Argeș susțin că în accident au fost implicate două mașini, una condusă de un bărbat de 82 de ani, care a intrat pe contrasens, și alta la volanul căreia se afla un bărbat de 52 de ani. „În urma impactului, o persoană a murit şi o alta a fost rănită şi transportată la spital pentru îngrijiri medicale, ambele din autoturismul ce a pătruns pe sensul opus”, potrivit agenției Agerpres.

„În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme, dintre care unul condus de un bărbat de 82 de ani, din Pitești, care se deplasa pe direcția Pitești -Rm.Vâlcea, și un autoturism condus din sens opus de un bărbat de 52 de ani, din București. În urma coliziunii dintre cele două autoturisme a rezultat decesul bărbatului de 82 de ani și rănirea gravă a pasagerei dreapta față din același autoturism. Celălalt conducător auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ”, au transmis polițiștii din Argeș.

Aceștia continuă cercetările pentru stabilirea împrejurărilor în care evenimentul s-a produs accidentul, urmând ca mecanismul și cauzele producerii acestuia să fie stabilite în urma expertizelor.

Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române, accidentul a avut loc în zona localității Zamfirești, unde o mașină a pătruns pe contrasens și s-a lovit frontal de un alt autoturism. În urma impactului, o persoană a murit și alte două au fost rănite.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















44091 vizualizari

  • +7 (27 voturi)    
    Pai care masina a patruns pe contrasens?! (Joi, 26 decembrie 2019, 14:37)

    mircea_cjn [utilizator]

    Nu cred că mosul era mare vitezist și hopa! el pe contrasens, tăind curba.
    Mai degrabă "tinerelul" fost ministru, cu SUV-ul lui de 2.5t a luat-o pe scurtătură...
    • -6 (26 voturi)    
      citește (Joi, 26 decembrie 2019, 16:47)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      înainte de a te exprima :

      ”Reprezentanții IPJ Argeș susțin că în accident au fost implicate două mașini, una condusă de un bărbat de 82 de ani, care a intrat pe contrasens,...”
      • +18 (26 voturi)    
        Citeste tu și cu mai mare atentie... (Joi, 26 decembrie 2019, 17:08)

        mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        ...inainte de a te exprima.

        Iata ce au declarat politistii, este pus fragmentul in ghilimele:

        „În evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme, dintre care unul condus de un bărbat de 82 de ani, din Pitești, care se deplasa pe direcția Pitești -Rm.Vâlcea, și un autoturism condus din sens opus de un bărbat de 52 de ani, din București. În urma coliziunii dintre cele două autoturisme a rezultat decesul bărbatului de 82 de ani și rănirea gravă a pasagerei dreapta față din același autoturism. Celălalt conducător auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ”, au transmis polițiștii din Argeș.

        Deci reprezentantii politiei nu sustin că bătrânul de 82 de ani a intrat pe contrasens. pricepi?

        Doar autorul D.D. bate câmpii susținând că poliția...susține acest lucru.
    • -7 (19 voturi)    
      Sa nu ne hazardam in supozitii (Joi, 26 decembrie 2019, 17:09)

      lumira [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      Nu sunt simpatizant ALDE, dar si eu sunt uimit de cati oa,mnei in varsta m chiar si taximetristi conduc dupa ureche, cu viteza mica intr-adevar, dar fara sa respecte nicio regula de circulatie. Trebuie sa fii foate atent sa-i eviti, desi "ai dreptate"".
    • +11 (15 voturi)    
      Audiul e pe stanga, clar in depasire (Joi, 26 decembrie 2019, 19:18)

      SarbaLUIGhitza [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      Chitoiu trebuie incatusat
      • +11 (13 voturi)    
        Vorbea si la telefon... (Joi, 26 decembrie 2019, 20:31)

        mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui SarbaLUIGhitza

        ....nenea Chitoiu ! Incep sa apara acum detalii.
        Prea e groasă să fie mașamulizată, cum se incearcă cu disperare!
        • -1 (1 vot)    
          măi, (Vineri, 27 decembrie 2019, 9:14)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

          tu chiat ești haplea.
          De unde ai scos aberația cu telefonul? :) Chiar vrei să afle lumea că ești postac plătit?
          Ăia care te-au plusat sunt colegi de breaslă?
          Dacă ai cunoaște cât de cât zona, ai ști că acolo se circulă cu o viteză între 70 și 100 km/oră. Ia zi, cine a observat la viteza aia că aldistul vorbea la telefon?
      • 0 (0 voturi)    
        băăăăi frate, (Vineri, 27 decembrie 2019, 9:08)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui SarbaLUIGhitza

        priceput ești tu și toți care te-au plusat, în mecanica accidentului, doar uitându-te la poze. :))
        Dacă era penalist în loc de aldist, mai susțineai aberația cu încătușarea? Încearcă să gândești neinfluențat de factorul politic. Dacă poți, evident.
      • 0 (0 voturi)    
        Mai nea, la tine doctrinele se amesteca, (Vineri, 27 decembrie 2019, 9:37)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui SarbaLUIGhitza

        confunzi stanga cu dreapta, uita-te mai bine, masina Audi este lovita mai mult pe partea dreapta!
    • -1 (17 voturi)    
      urasc ALDE la fel de mult ca si PSD=ul (Joi, 26 decembrie 2019, 20:17)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

      Dar in cazul de fata faci presupuneri total aiurea. Mosul nu o fi fost vitezist dar putem presupune ca vazul si auzul nu mai sunt ca la 20 de ani.
      Simplul fapt ca ai un suv de 2,5 tone nu te face automat vinovat. Si nici faptul ca esti politician(prost, ca sa fie clar)
      Hai sa ii condamnam pentru faptele reale atunci cand exista!
      • +8 (10 voturi)    
        Si eu am SUV... (Joi, 26 decembrie 2019, 20:47)

        mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        ..asa că nu despre asta e problema.
        Ci despre incercare de manipulare inceputa de mass media, ca la o comandă. Toate il dau pe cel din Logan vinovat, când poliția incă nu s-a pronunțat.
        Acum apare info că Chițoiu vorbea la telefon.
        • +5 (9 voturi)    
          si că era in depășire !! (Joi, 26 decembrie 2019, 21:01)

          mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

          Loganul circula regulamentar.
          Caz aidoma celui cu Huidu.
  • +8 (16 voturi)    
    Autostrazi (Joi, 26 decembrie 2019, 15:37)

    toni_uk [utilizator]

    Cred ca solutiA pentru policieni ar fi elicopterele, măcar ei sa fie protejați!
  • -15 (23 voturi)    
    Daca Marcel Vela Justitiaruu (Joi, 26 decembrie 2019, 16:51)

    un domn [utilizator]

    Nu lamureste asta ...inseamna ca tot mortuu ii de vina
  • +11 (19 voturi)    
    Toate se platesc (Joi, 26 decembrie 2019, 17:12)

    robyzs [utilizator]

    ALDE a votat cu PSD toate mutilarile justitiei si distrugerea economiei, pe liderii ALDE nu i-a interesat constructia de Autostrazi, acum realizeaza si ei ca poate ar fi trebuit sa faca ceva si pentru poporul roman nu doar sa il scape de puscarie pe liderii Tariceanu si Vosganian.
    • +4 (18 voturi)    
      ... (Joi, 26 decembrie 2019, 19:11)

      mihai_mi [utilizator] i-a raspuns lui robyzs

      Avem nevoie de autostrazi?? Da!! Dar dau pariu pe ce vrei tu ca numarul de victime anuale nu ar scadea in Romania nici daca am avea 100.000 de km de autostrazi!! De ce? Pentru ca romanul e zmeu, pentru ca romanul e regele soselelor? Romanul e racer. Romanul nu pricepe ca a circula pe strada cu masina inseamna in primul rand responsabilitate, nu cocalareala.
      • -5 (13 voturi)    
        Postezi aiurea (Joi, 26 decembrie 2019, 20:34)

        mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui mihai_mi

        ..ia țările cu autostrazi si vezi statistica.
        Ia românii din aceste țări și vezi iar statistica accidentelor.
        • +10 (12 voturi)    
          ... (Joi, 26 decembrie 2019, 20:57)

          mihai_mi [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

          Argumentul ca in tarile civilizate romanii respecta legile impuse cu ajutorul unei politii responsabile inseamna ca postez eu aiurea???
          Pf...
          • 0 (0 voturi)    
            Da. Total aiurea. (Vineri, 27 decembrie 2019, 10:57)

            mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui mihai_mi

            Citește-ți textul inițial. Tu acuzi românii, că ar avea ceva in ADN-ul lor.
      • +3 (3 voturi)    
        Accidente (Joi, 26 decembrie 2019, 22:12)

        robyzs [utilizator] i-a raspuns lui mihai_mi

        Majoritatea accidentelor mortale se intampla cand o masina intra pe contrasens, pe autostrazi ai bariere, in cel mai rau caz cel care pierde controlul masinii intra in barajul de pe mijlocul autostrazii.
  • +13 (17 voturi)    
    Se va musamaliza - mortul e de vina (Joi, 26 decembrie 2019, 20:31)

    Zentrix [utilizator]

    Audi-ul a parasit banda si a intrat in coliziune frontala cu Logan-ul condus regulamentar de acel cetatean de 80 de ani. Ambii ocupanti ai Loganului au decedat.

    Accidentul este similar cu cel al lui Huidu.
    Din poze se vede extrem de clar ca impactul s-a produs pe banda pe care circula regulamentar Logan-ul.

    Pentru cei sceptici, vizionati o inregistrare video cu un martorul ocular - www.comisarul.ro , articolul "un martor ocular spune ca masina liderului ALDE a intrat pe contrasens omorand doi oameni"
    Nu doresc nimanui sa treaca prin asta, sunt absolut convins convins ca a fost un accident nenorocit dar dar modul in care se incearca musamalizarea este halucinant. In orice tara civilizata Chitoiu era deja in arest.

    Apropo, de beizadeaua Gino Iorgulescu - ala care a omorat un om nevinovat pe soseaua Chitilie, mai stie cineva ceva ?
    Traiasca justitia romana ! Prin ei in anii comunismului si-au infaptuit comunistii ororile iar acum, dupa '89, tot prin ei isi mascheaza coruptii crimele.
    Traiasca cei 25 de inculpati din dosarul Tandarei - achitati definitiv !
    • +14 (16 voturi)    
      Corect ! Asta sustin si eu (Joi, 26 decembrie 2019, 21:00)

      mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui Zentrix

      Chitoiu a intrat pe contrasens!
      Martorul aflat in spatele lui Chitoiu :

      https://www.g4media.ro/video-noi-imagini-de-la-accidentul-in-care-a-fost-implicat-daniel-chitoiu-un-martor-spune-ca-masina-fostului-ministru-a-intrat-pe-contrasens.html

      Dar incercarea de musamalizare este COLOSALA !
      - HN
      -Adevarul
      -Cotidianul
      -EVZ

      Acum dupa ce apar tot mai multe dovezi, incep s[ dea in bâlbâială.
      • +8 (10 voturi)    
        și textul din Gandul... (Joi, 26 decembrie 2019, 21:15)

        mircea_cjn [utilizator] i-a raspuns lui mircea_cjn

        " Fostul ministru al Economiei Daniel Chiţoiu, secretarul general al ALDE, se afla la volanul maşinii care mergea regulamentar şi era singur în autoturism, au declarat surse pentru Gândul.info "

        Păi să nu te revolți ?
  • +4 (6 voturi)    
    chitoiu , tuica sarmale .... (Joi, 26 decembrie 2019, 22:22)

    Francisc 1 [utilizator]

    a intrat in bietul mos fara nici o vina , vedeti declaratiile martorilor pe g4media
  • +7 (9 voturi)    
    Caz musamalizat, ate tie mare! (Joi, 26 decembrie 2019, 22:40)

    UncleSam [utilizator]

    Chitoiu vorbea la telefon si a intrat pe contrasens cu viteza mare, omor din culpa evident.
    Martorii din trafic aici:
    https://www.facebook.com/143716266388287/posts/605509173542325/

    Politia a incercat din prima sa-l acopere pe marele mahar de Bucuresti. La pariu ca nu face nici asta puscarie si se ingroapa cazul, martorii sunt mituiti si familia mosilor cumparata cu bani.
    Nici de jegul criminal de odrasla a lui Iorgulescu fugit la tratament in Italia nu s-a mai auzit nimic.
    Asta este republica Teleormanistan, justitia nu este pt granzi.
    • +2 (2 voturi)    
      interesant: da' dvs pt cine filmati? (Vineri, 27 decembrie 2019, 9:24)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui UncleSam

      ce-l durea pe unul alde de pe acolo
  • +4 (6 voturi)    
    Sigur se va musamaliza... (Vineri, 27 decembrie 2019, 0:21)

    morometu [utilizator]

    Cunoscand personajul si faptul ca nimic nu ii sta in cale, vinovat va fi celalat (decedatul) si probabil va fi obligat si la despagubiri. In cel mai scurt timp, nu se va mai sti nimic despre acest caz. Se observa cu ochiul liber ca Audi este pe contrasens...
  • +5 (5 voturi)    
    Accident (Vineri, 27 decembrie 2019, 11:54)

    Cetatean5 [utilizator]

    Ieri (26.12.2019) cu aproximativ 10-15 min. inainte de accident am trecut prin zona spre Pitesti. Inainte de intrarea in Zamfiresti spre Pitesti, este o usoara curba la dreapta, se poate observa clar din imagini, de catre oricine ca autoturismul Audi a ratat intrarea in curba si a intrat pe contrasens. Dealtfel la locul impactului a ramas o mare pata de ulei (pe sensul spre RM. Valcea) ceea ce inseamna ca Loganul se afla pe sensul lui de mers. Urme de franare a lasat doar Loganul ceea ce inseamna ca soferul a constientizat ce se intampla. Forta impactului a fost atat de mare incat Loganul a fost proiectat pe celalalt sens si rasucit 180 de grade. Sper sa nu tinem vaca de coarne si ei sa spuna ca este ciuta! Chestia cu Loganul pe contrasens este frectie la picior de lemn. Asta este parerea mea. Poate gresesc!