Constanța: Bărbatul împușcat în cap de poliție a murit la spital

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 19 decembrie 2019, 8:36 Actualitate | Esenţial


Incident Corbu
Foto: Captura Ziua de Constanta
Bărbatul împușcat de poliție în cap, miercuri, la Constanța, după ce mașina în care se afla nu a oprit la semnalele agenților, a murit joi la spital.

Potrivit reprezentanților spitalului, bărbatul de 32 de ani a murit joi dimineață la spital, transmite Mediafax.

IPJ Constanța informa miercuri că polițiștii din Năvodari au încercat să oprească, în jurul orei 4:20, o mașină care avea parbrizul spart. Pentru că nu a oprit la semnalul ofițerilor, polițiștii au plecat în urmărirea mașinii și au tras trei focuri de avertisment în plan vertical. Mașina și-a continuat deplasarea până în zona unei bariere de cale ferată (zona Usas), unde polițiștii au încercat să îl determine, din nou, pe șofer, să oprească, însă acesta nu s-a conformat. Polițiștii au tras un foc de avertisment în plan vertical, iar apoi alte 5 focuri spre autoturism, care încerca să întoarcă pentru a-și asigura scăparea.

„În deplasarea lui, autoturismul s-a îndreptat în mod intenționat spre polițiștii aflați la fața locului, care au fost nevoiți să se retragă în autospeciala de poliție”, se arăta în informarea IPJ Constanța.

Apoi, la intrarea în localitatea Corbu, autoturismul a virat la dreapta pe un drum de exploatare agricolă, unde a fost abandonat, două persoane fugind de la fața locului. Polițiștii au găsit pe bancheta din spate a mașinii un bărbat inconștient, împușcat în cap. Bărbatul a fost intubat și transportat în comă la spital.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4790 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    tough luck (Joi, 19 decembrie 2019, 9:33)

    Xorciser [utilizator]

    Data viitoare opriti cand va urmareste politia...
    • -4 (10 voturi)    
      Corect! (Joi, 19 decembrie 2019, 10:33)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Este normal sa fie ucis un om pentru simpla vina de a conduce o "mașină care avea parbrizul spart"?
      Evident ca NU!
      Trebuia sa opreasca, macar DUPA ce s-au tras focurile de avertisment?
      Desigur ca DA!

      Poate ca l-au semnalizat degeaba, dar TREBUIA sa opreasca!
      • -6 (10 voturi)    
        Si daca n-a oprit, trebuia impuscat? (Joi, 19 decembrie 2019, 11:12)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui Jegul Cristian Ioan

        Si daca n-a oprit, trebuia impuscat? Asta-i intrebarea.

        Locul, imprejurarile, toate circumstantele arata ca nu era niciun pericol pentru populatie sau alte situatii care ar putea justifica folosirea armei. Ba mai mult, folosirea armei punea in pericol vietile a doi inocenti aflati in masina.
  • -16 (22 voturi)    
    Ce facuse acel pasager de a meritat moartea? (Joi, 19 decembrie 2019, 10:07)

    newlook [utilizator]

    Ce facuse acel pasager de a meritat moartea?
    Ce valori a aparat Politia cand politistii au tras ca in poligon asupra civililor?
    • +12 (14 voturi)    
      pasager (Joi, 19 decembrie 2019, 10:24)

      nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Omul ala nu merita sa moara, pentru asta trebuie sa plateasca soferul masinii care nu a oprit masina ! Nu e vina politistilor, asta e sigur, daca asta vrei sa insinuezi !
      • -6 (8 voturi)    
        Ai uitat sa raspunzi: (Joi, 19 decembrie 2019, 11:07)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

        Ai uitat sa raspunzi; repet intrebarea:

        Ce valoare apara Politia cand a tras asupra civililor care nu facusera nimic ilegal (cei doi pasageri) ?
    • +10 (10 voturi)    
      nimeni nu merita (Joi, 19 decembrie 2019, 11:13)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      dar sa fugi de politie, iti asumi niste riscuri, inclusiv acela de a muri impuscat
    • +10 (10 voturi)    
      Awww! (Joi, 19 decembrie 2019, 11:24)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Saracii cocalari interlopi!
    • -6 (8 voturi)    
      Multi talibani, putini oameni (Joi, 19 decembrie 2019, 12:13)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui newlook