Un miliardar rus, ucis în plină stradă, în Marea Britanie, în timp ce își plimba câinele

de DG     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 16:56 Actualitate | Esenţial


Marea Britanie
Foto: sxc.hu
Un miliardar rus în vârstă de 49 de ani a fost ucis într-un accident rutier, în timp ce îşi plimba câinele, în Marea Britanie, au confirmat autorităţile, transmite CNN, citat de Mediafax.

Poliţia din Surrey a confirmat că Dmitry Obretetskiy, în vârstă de 49 de ani, a murit la sfârşitul lunii noiembrie, în urma unui incident petrecut în Oxshott, un sat în apropiere de Londra.

Cazul lui Obretetski este cel mai recent în seria deceselor unor cetăţeni ruşi proeminenţi, stabiliţi în Marea Britanie.

Miliardarul a fost transportat la spital, acesta fiind grav rănit, a declarat poliţia din Surrey. Trei vehicule au fost implicate în accidentul rutier.

Până acum, poliţiştii nu au arestat pe nimeni, dar o investigaţie este încă în desfăşurare. Familia miliardarului a spus că bărbatul era „liniştit şi retras”.

Pavel Borovkov, prieten al bărbatului de 15 ani, a confirmat pentru CNN că afirmaţiile făcute pentru site-ul web LIFE, în care a pus la îndoială circumstanţele decesului lui Obretetskiy, erau adevărate. Borovkov a declarat că „oamenii din Londra conduc foarte prudent”.

„Nu exclud faptul că a fost lovit intenţionat de o maşină”, a spus bărbatul. Obretetskiy era proprietarul Magnat Trade Enterprise, distribuitorul oficial pentru Mars, Nestle, Procter & Gamble în Rusia. Potrivit paginii web din Rusia gazeta.ru, Obretetskiy se mutase împreună cu familia sa la Londra în urmă cu mai mulţi ani.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















26512 vizualizari

  • -2 (26 voturi)    
    Asta a ajuns Marea Britanie (Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 17:06)

    Nyk1 [utilizator]

    O țară în care îți trebuie măcar un dinte de narval ca să te poți plimba în siguranță pe stradă.
    • +21 (27 voturi)    
      Maladeț, yefreytor Nykola1,... (Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 18:59)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      ... așa a ajuns întreaga Europă, unde foști cetățeni ruși se intoxică singuri cu Noviciok sau se împușcă singuri, ca la Berlin...

      Mulțumim tătucului Putin!
      • +2 (2 voturi)    
        "make it look like an accident" (Duminică, 8 decembrie 2019, 15:16)

        Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Kwisatz Haderach

        o veche vorba ruseasca
    • +21 (25 voturi)    
      Aaa, și să nu uităm... (Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 19:02)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      ... de Litvinenko, care s-a otrăvit singur cu ceai cu aromă de poloniu... așa a ajuns Marea Britanie....
    • +9 (13 voturi)    
      Asa e ... (Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 19:28)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      ...cu precizarea ca saracii, in majoritate nu prea s-ar putea apara nici cu kalashnikovul de profesionistii GRU sau FSB care ii ucid.
    • +2 (2 voturi)    
      Greu sa te pazesti de Mafia Ruseasca (Duminică, 8 decembrie 2019, 18:23)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      si daca bei apa, trebuie sa ai grija, sa n-o bey cu polonicu!!!
  • +22 (26 voturi)    
    FSB (Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 17:06)

    Milka Man [utilizator]

    va demonstra ca e doar inca un simplu caz banal de "sinucidere" al unui bogatas capitalist care a refuzat sa il sustina financiar pe tatucul de la Moscova...
  • +13 (21 voturi)    
    De brațul lung al FSB nu scapă (Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 18:03)

    BEDE [utilizator]

    Mai mulți întreprinzători ruși și-au mutat firmele din Rusia. Cunoscut este, de exemplu Kasperski. A mai fost și Luxoft, la care, după ce i-a mutat sediul de la Moscova în Elveția, a și vândut-o...
    Dar iată că pe unii îi urmărește și nu îi lasă.
    Să mai ai încredere cumva în Rusia?
    • +15 (21 voturi)    
      Stai un pic... (Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 19:29)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      ...D-ta ai avut vreodata incredere in Rusia...?
      • +2 (4 voturi)    
        da,dar (Duminică, 8 decembrie 2019, 8:32)

        codrean [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        cum au ajuns toti astia miliardari ?
        • +1 (1 vot)    
          Mânie proletară, nu? (Luni, 9 decembrie 2019, 11:36)

          BEDE [utilizator] i-a raspuns lui codrean

          Hai să naționalizăm tot ce au miliardarii, nu? Nu pot spuen cât de cinstit/necinstit a fost... Dar se vede că Putin vrea să aibă neapărat el totul sub control și nu care cumva să-l stânjenească vreun miliardar.
          A fost odată Yukos. Și am mai auzit cazuri de miliardari arestați cum că nu știu ce ar fi făcut...
          Se vede limpede că oricine i se opune lui Putin e terminat într-un fel sau altul chiar dacă fuge din Rusia.
  • +4 (4 voturi)    
    N-a fost Rusia ci un ONG de protectie a cainilor (Sâmbătă, 7 decembrie 2019, 22:39)

    Crup [utilizator]

    Cel mai probabil a fost vreun ONG de protectie a cainilor, care nemultumit de cum isi plimba asta cainele pe strada, s-a hotarat sa il ucida! (pe stapan, nu pe caine)! :))))
    O fi fost zgarda incomoda, sau prea scurta, sau n-o fu avut catelusul hainute pe el de protectie impotriva frigului... cine stie ce, dar sigur un ONG l-a ucis fiindca a considerat ca maltrateaza catelusul! :)))
    Rusia categoric nu a fost. GRU, fostul KGB, etc. sunt organisme cunoscute si recunoscute pentru lupta lor neostenita intru pace in lumea, pace si buna intelegere intre popoare! :))))
  • +4 (4 voturi)    
    Servicile secrete ale URSS 2.0. (Duminică, 8 decembrie 2019, 11:44)

    Rescator [utilizator]

    execută orbește ordinele Dictatorului Putin.
    GRU și FSB/KGB au plan de asasinate in toată
    lumea și se intrec intre ele in draci.Până acum se
    observă un clar avantaj GRU,aflat in subordinea
    celor doi vulturi agresivi:Șoigu și Gherasimov.
    La cele două servicii se adaugă și faptele de arme
    ale armatelor private ale lui Putin,așa cum este
    Organizația de mercenari Wagner.
    Europa este varză in condițiile in care Micron și
    Mama Merkel îl mângăie pe creștet pe piticul de la
    Kremlin,iar Boris de la Londra joacă eternul Brexit,
    câștigat tot de Moscova.
    Trebuie să luăm act că și România este infestată
    de către serviciile Rusiei,cu largul concurs al
    trădătorilor (numeroși) autohtoni.Serviciile noastre
    dorm in bocanci,fiind și ele penetrate.Asta este!
  • +1 (1 vot)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 8 decembrie 2019, 17:49)

    [anonim]