VIDEO Cum este ignorat un veteran de război, în vârstă de 101 ani, de politicienii vâlceni la manifestațiile de 1 Decembrie

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 3 decembrie 2019, 17:18 Actualitate | Esenţial


veteran
Foto: Captura video
Un filmuleț cu un veteran de război aflat la manifestațiile de 1 Decembrie a devenit viral, după ce politicienii din Vâlcea trec prin fața lui ignorându-l total, dând mâna cu toți cei din jurul lui mai puțin cu el.

Veteranul de război Emil Vețeleanu, în vârstă de 101 ani, care, potrivit revistei Râmnicu Vâlcea Week a participat la bătălia de la Oarba de Mureș și la marile confruntări din Munții Tatra – Cehoslovacia, este ignorat rând pe rând de mai mulți politicieni, scrie Gazeta Vâlceană. Doar două persoane catadicsesc să dea mâna cu el.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















7308 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Jigodiile alea, ... (Marţi, 3 decembrie 2019, 17:29)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    ... care așa au tratat un veteran de război al României, ar trebui trimise vreo 2 ani în Afganistan, fără soldă și fără permisii
  • +7 (13 voturi)    
    As prefera (Marţi, 3 decembrie 2019, 17:37)

    adevaratul [utilizator]

    sa fiu astfel ignorat toata viata de catre astfel de oameni, mai bine statea acasa la caldura decat in picioare pentru mizeria asta de tara.
    • +2 (6 voturi)    
      veteranul ala... (Marţi, 3 decembrie 2019, 18:33)

      Martha Logu [utilizator] i-a raspuns lui adevaratul

      .. cred ca ti-ar fi dat un dos de palma, daca ar fi vazut comentariul tau.
      • +3 (3 voturi)    
        Da, se stie ca adevarul supara... (Marţi, 3 decembrie 2019, 19:41)

        LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

        Mai ales pe cei care vor sa rezolve totul prin violenta, ca tine. Ce a zis gresit? Si eu (si sunt sigur ca si multi altii) prefer sa stau acasa decat sa am de a face cu astfel de politicieni. Nu ei au adus tara in situatia in care e? Si inca se mai si lauda cu asta! Cand ai peste un sfert din populatie plecata din tara, ti se pare ca e bine?
  • +1 (3 voturi)    
    Poate? (Marţi, 3 decembrie 2019, 17:51)

    luxian [utilizator]

    Din cate vad are mainile ocupate, intr-una tine un steag si in cealalta bastonul.
    Poate oamenii pur si simplu au vazut ca nu pot da mana cu el?
    De baston pare sa aiba nevoie, oare ar fi trebuit sa ii ia steagul din mana?
    • +4 (4 voturi)    
      Partial ai dreptate (Marţi, 3 decembrie 2019, 18:41)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui luxian

      S-a vazut cum cineva a vrut sa dea mana cu el, dar vazand ca are mainile ocupate a renuntat. Insa TOTI puteau face ca altul, care l-a batut pe umar! Insa faptul ca majoritatea nici macar nu l-a bagat in seama nu mai are scuze!
  • +1 (1 vot)    
    Irelevant (Marţi, 3 decembrie 2019, 19:28)

    Kol, opusul lui Lok [utilizator]

    Daca nu e si Adrian Nastase..
  • +6 (6 voturi)    
    simt... (Marţi, 3 decembrie 2019, 20:23)

    jondo [utilizator]

    ...tristete si revolta cand vad aceste imagini.
    cum se poate asa ceva???

    batranul acela ar trebui sa fie prezentat drept model...intr-o societate care da pe afara de anti-modele si caractere de carton.