VIDEO Scandal în Senat: Șerban Nicolae i-a făcut paraziți pe senatorii de la USR și le-a strigat ”DNA să vină să vă ia!”

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 3 decembrie 2019, 12:28 Actualitate | Esenţial


Serban Nicolae
Foto: Agerpres
Senatorul PSD Şerban Nicolae a avut, marţi, o nouă ieșire în stilul său, strigând la senatorii de la alte partide să nu-l mai întrerupă. ”Fără paraziți! DNA să vină să vă ia!”, a fost mesajul său pentru parlamentarii de la USR care au cerut ca acesta să fie pus la punct de președintele comisiei în care se discuta un proiect de lege prin care cadrele didactice urmau să primească statutul de autoritate publică.

Potrivit Epoch Times, disputa a plecat de la o remarcă de-a social-democratului Şerban Nicolae care ironiza un antevorbitor de-al său, spunând: „Eu constat că cititul e o problemă foarte grea”. Când i s-a atras atenţia că nu este momentul şi locul potrivit pentru declaraţii politice, Şerban Nicolae a reacţionat adăugând: „fără paraziţi în timpul intervenţiilor”. În replică, senatorul USR Vlad Alexandrescu a cerut preşedintelui de şedinţă, Liviu Pop, să intervină.

Cum a decurs dialogul dintre Nicolae Șerban și Vlad Alexandrescu:

Şerban Nicolae: Eu constat că cititul e o problemă foarte grea.

Vlad Alexandrescu: Mâine dimineaţă, la ora 9, e sesiune de declaraţii politice.

Şerban Nicolae: Dacă e să citim... fără paraziţi în timpul intervenţiilor.

Vlad Alexandrescu: Domnule preşedinte, vă rog să reacţionaţi la aceste insulte pe care nu pentru prima dată domnul Şerban Nicolae le adresează unui membru al Senatului României.

Şerban Nicolae: Eu nu am întrerupt.

Vlad Alexandrescu: L-aţi făcut „parazit”.

Şerban Nicolae: Nu l-am făcut parazit, e vorba de microfon.

Vlad Alexandrescu: Ba aţi spus „parazit”.

Şerban Nicolae: Domnule Alexandrescu, lăsaţi-mă, o să vorbim şi despre cuminţenia pământului, vă vine rândul.

Vlad Alexandrescu: Vă rog să vă întrerupeţi, să vă opriţi din insulte.

[...]

Vlad Alexandrescu:Va avertizez că intră în incompatibilităţi.

Şerban Nicolae: Ei, nu mă mai avertizaţi atâta că aşa mi-aţi zis şi cu Cuminţenia Pământului şi am dat bani şi după aceea...

Vlad Alexandrescu: Şi eu am dat bani şi au rămas la Ministerul Culturii. Scoateţi banii înapoi şi daţi-le oamenilor. Aţi sechestrat banii fără niciun motiv.

Şerban Nicolae: Veniţi cu bani. DNA să vină să va ia!







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















13804 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    Șerban ... (Marţi, 3 decembrie 2019, 12:43)

    raulito [utilizator]

    ... omul de care și umbra lui ii e rușine.
    • +9 (11 voturi)    
      plus (Marţi, 3 decembrie 2019, 15:39)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui raulito

      "Plus", dar "umbrei lui" ii e rusine...
      • +2 (2 voturi)    
        Isi pierdea tot farmecul ! (Joi, 5 decembrie 2019, 4:13)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

        PS. De ce sa o uitam atat de repede pe Veo ? :)))))
    • +6 (6 voturi)    
      Serban Nicolae este neam de manivelă. (Marţi, 3 decembrie 2019, 19:03)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui raulito

      Are vocabular specific.Proști sunt cei care au promovat în Parlament oameni ca Șerban Nicolae.Sper ca românii să fie lămuriți cine sunt PSD și ce pramatii trimit ca parlamentari ori miniștri și nu-i va mai vota la următoarele alegeri.
  • +34 (34 voturi)    
    mda (Marţi, 3 decembrie 2019, 12:54)

    transpenibilus [utilizator]

    Nu ca zic, dar ma repet: iar PSD trebuie scos in afara legii si desfiintat!
  • +30 (30 voturi)    
    Lol (Marţi, 3 decembrie 2019, 12:57)

    mitg [utilizator]

    Nicolaie este inca una dintre scarbele care scufunda pesede. La mai mare!
  • +36 (36 voturi)    
    sper sa dispara facocerul ala de sofer (Marţi, 3 decembrie 2019, 13:01)

    qwerasdf [utilizator]

    la urmatoarele alegeri parlamentare

    un nesimtit, fara nicio educatie
    • +14 (14 voturi)    
      Ce pretentii sa ai?! (Marţi, 3 decembrie 2019, 16:13)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      De la un fost muncitor ...la uzina “Mecanica Fina”...?!
      Un arogant nesimtit, libidinos fara educatie!
  • +21 (25 voturi)    
    Individul asta face legi (Marţi, 3 decembrie 2019, 13:12)

    mmmircea [utilizator]

    Cand nu le face la comanda maestrului lui voicu catalin sau in colaborare cu colegul ciordache, acest individ naste orori ca acea lege anti anti-tiganism. E evident ca desfasoara o actiune coordonata impotriva romanilor si a Romaniei.
    • +4 (4 voturi)    
      si cum se incadreaza asta ? (Marţi, 3 decembrie 2019, 18:07)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Constitutia zice(si ce daca) ca asemenea actiuni sunt tradare de tara ! Si ce daca ,cine sa o apere ,procurorii care au nevoie de 30 de ani sa spuna cine-i vinovat de moartea a peste 1200 de oameni in 1989 ?
  • +11 (19 voturi)    
    HA HA HA (Marţi, 3 decembrie 2019, 13:28)

    mircea112 [utilizator]

    A ajuns Serban Nicolae zis "soferu'" sa strige la USR-isti zisi si "Alba ca Zapada" : "DNA sa vina sa va ia!". Bravo Barna! Pregatiti-va bine pentru locale, dar nu ca Dinamo pentru CL!
  • +24 (24 voturi)    
    bravo baieti, sa o tineti tot asa (Marţi, 3 decembrie 2019, 14:00)

    the_andy [utilizator]

    sa o tina tot asa si o sa piarda si mai drastic urmatoarele alegeri :))), hai ca puteti sa ajungeti la sub 10%!
  • -7 (15 voturi)    
    dace le striga m--e! (Marţi, 3 decembrie 2019, 16:04)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    era academic, nu-i asa?
  • -10 (14 voturi)    
    USRiștii se fac vinovați de antițigănism! (Marţi, 3 decembrie 2019, 17:37)

    Nyk1 [utilizator]

    Șerban Nicolae din această etnie fiind. Așadar, d-l Vlad Alexandrescu ar trebui să stea vreo 10 ani după gratii (conform legii votate nu demult chiar de USR), pentru a reflecta înainte de a-l calomnia pe Șerban Nicolae și a încerca linșarea verbală a acestuia, cu intenții deci vădit antițigănești.
    • 0 (0 voturi)    
      De acord cu (Miercuri, 4 decembrie 2019, 13:39)

      varavara [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      ce ai spus cu conditia ca si hotii psd-isti care si-au facut averi colosale pe spinarea noastra sa intre in puscarie cate 30 ani si sa li se confiste integral averile!
  • +4 (4 voturi)    
    tipic psd (Marţi, 3 decembrie 2019, 19:03)

    Atlantic [utilizator]

    Cu tupeu,sofer si aparator al infractorilor,limbaj de mahala.
    E portretul tipic al politicanului psd,alaturarea de badalau ii face cinste.
  • 0 (2 voturi)    
    Nu știu cum o să ne fie cu pâinea... (Miercuri, 4 decembrie 2019, 9:05)

    periscop [utilizator]

    ... cea de toate zilele, dar cu circul (politici) o să fie tare ”mișto”. ”Marfă”.