Bihor: Un bărbat eliberat din închisoare în baza recursului compensatoriu și-a ucis iubita

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 1 decembrie 2019, 15:35 Actualitate | Esenţial


catuse
Foto: Digi 24
Un bărbat eliberat din închisoare anul trecut în baza recursului compensatoriu și-a omorât iubita, în noaptea de sâmbătă spre duminică, în localitatea Aleșd, județul Bihor. Bărbatul fusese închis tot pentru o crimă, pentru că își ucisese altă iubită, în 2008.

Purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor, Maria Cotrău, a declarat, duminică, pentru corespondentul Mediafax, că bărbatul este audiat de procurori.

„S-a deschis un dosar penal pentru violență în familie cu referire la infracțiunea de omor, în cazul unui bărbat din Aleșd, reținut și care este audiat. Este vorba despre doi concubini, iar femeia a decedat, cauza decesului fiind asfixiere mecanică prin strangulare. Bărbatul a fost eliberat din penintenciar în anul 2018”, a spus Cotrău.

Surse judiciare au declarat la rândul lor că bărbatul a fost eliberat anul trecut din penitenciar, unde își ispășea o condamnare de 15 ani de închisoare pentru omor, în baza recursului compensatoriu.

În 2008, bărbatul și-a omorât iubita de atunci.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4164 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    "Multumim" PSD! (Duminică, 1 decembrie 2019, 15:44)

    Milka Man [utilizator]

    PSD este plin de gunoaie umane si pentru aceasta lege ar putea fi acuzati de favorizarea infractorului. Nu i-a obligat nici o recomandare UE sa faca asa ceva. Au facut-o cu premeditare pentru a destabiliza linistea si ordinea sociala. Dragi membri PSD, parasiti partidul cat mai repede daca mai aveti o urma de moralitate!
  • +9 (11 voturi)    
    Mare lucru... (Duminică, 1 decembrie 2019, 15:45)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Ia uitati-va:

    https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/justitie/reactia-parlamentarilor-care-au-votat-pentru-eliberarea-pedofililor-si-a-criminalilor-cand-privesc-fotografiile-victimelor-1205185

    D-aia nu mai pot ei. Ei dau legi pentru prietenii lor mafioti si infractori. Nu le pasa de cetateni. Iar reportajul digi dovedeste ast amai mult decat orice.
  • +13 (15 voturi)    
    dar daca .... (Duminică, 1 decembrie 2019, 15:53)

    sareta [utilizator]

    Dar daca domnisoara ar fi fost ruda de-a lui Toader Tudorica , Predoiu,Iordache sau Nicolicea ?Mai dura mult pana s-ar fi schimbat aceasta prevedere criminala ?Ce credeti ?
    • +2 (4 voturi)    
      nu avea cum (Luni, 2 decembrie 2019, 9:22)

      alex34 [utilizator] i-a raspuns lui sareta

      sa fie ruda de-a lor, ei nu se amesteca cu oamenii de rand, din jeep se vede altfel lumea.. si oricum au cefe late care ii insotesc peste tot, pe langa jandarmi si politisti care se fac pres in fata lor cand au nevoie de ei. De-asta li se rupe de criminalii care ies prin recurs compensatoriu...
  • -4 (4 voturi)    
    eliberare conditionata (Duminică, 1 decembrie 2019, 17:02)

    gpavel [utilizator]

    a fost eliberat in 2018,dupa zece ani (din 15)de detentie,eliberarea s-a facut daca vrem sa fim exacti(corecti)prin eliberare conditionata ,4 ani si un an de recurs compensatoriu!
  • +1 (1 vot)    
    A 2A OARA ? (Luni, 2 decembrie 2019, 10:22)

    BlueX [utilizator]

    sa zicem ca suntem civilizati... si sa zicem ca intelegem sa dam o sansa unui criminal care clar omoara intentionat, o sansa de a se reabilita, de a se integra in societat - dar nu inteleg de ce daca se repeta fapta, acel criminal trebuie tinut in viata ? pe banii statului care sunt de fapt banii oamenilor ? la recidiva clar trebuie eutanasiat.
  • +2 (2 voturi)    
    Thanks Bubonel, Thanks pzd (Luni, 2 decembrie 2019, 17:01)

    Dalinar [utilizator]

    Ca omorati oameni, cu zile, in Romania. Deschideti ochii romani, nu mai votati psd, maine poate fi oricare dintre voi, victima!!!