FOTO Gluma făcută de Ambasada Suediei de Ziua Națională a României

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 1 decembrie 2019, 10:31 Actualitate | Esenţial


Gluma 1 decembrie
Foto: Ambasada Suediei
Ambasada Suediei, cunoscută în spațiul public pentru activitatea intensă de pe Facebook, a postat pe rețeaua de socializare un mesaj în care spune că sărbătorește Zia Națională a României, adăugând și o imagine cu o glumă.

”La Mulți Ani, România! Ți-am luat un tort de la Ikea”, scrie pe imaginea în care sunt ingredientele unui tort, o trimitere evidentă la modelul de afaceri al companiei suedeze, acela de a vinde mobilă și alte produse sub formă de piese ce sunt asamblate de client acasă.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















20034 vizualizari

  • -42 (72 voturi)    
    pfff... (Duminică, 1 decembrie 2019, 10:39)

    Martha Logu [utilizator]

    a sunat anul 2009 la ambasada Suediei sa isi ceara gluma obosita inapoi...
    • +9 (43 voturi)    
      Eu Astept ca Mujicul Valeri Kuzmin (Duminică, 1 decembrie 2019, 10:53)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

      Sa se adreseze in Scris cu Scuze la Suferintele Poporului Roman ! Suferinte produse de URSS incepand cu 08 05 1921 ( adica la trei ani de la Intai Decembrie 1918 )
    • +53 (69 voturi)    
      N-ai „citit” și mesajul subliminal: (Duminică, 1 decembrie 2019, 11:26)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui Martha Logu

      Pune osul la treabă, Românie!
      • -5 (11 voturi)    
        nu are reteta... (Duminică, 1 decembrie 2019, 16:22)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

        Vezi asta este treaba...

        Ma intelegi, asta este ceea ce lipseste...
        Numai bine!

        Hai La Multi Ani intr-o Romanie dodoleata!
      • 0 (0 voturi)    
        Am pus (Luni, 2 decembrie 2019, 21:45)

        Ioizu [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

        Nu mai facea fata litoralul la cate suedeze veneau pe vremea lu’ Ceasca.
  • -38 (66 voturi)    
    Inca una si mergem peste ei.. (Duminică, 1 decembrie 2019, 11:12)

    Gryphus [utilizator]

    cat sa mai suportam?
    • -4 (6 voturi)    
      Ia cu paine! (Luni, 2 decembrie 2019, 12:13)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      .
  • +3 (37 voturi)    
    pai da , pt ca Suedia NU importa si doar produce (Duminică, 1 decembrie 2019, 11:45)

    mnicku [utilizator]

    toate produsele si nu am vazut puzderie hyper si supermarketuri la ei .... tot ce este in magazine sunt produse de firme Suedeze,

    pe cand RO a ajuns ca o c"""" in fata tuturor supermarketurilor .

    asta e cand ai cap si judeci cu el si nu slugil la conducerea tarii
    • 0 (0 voturi)    
      Mda (Luni, 2 decembrie 2019, 21:27)

      Anarb [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      E plin de porumb si pepeni si vin suedez.
      A si am uitat principalul: Volvo o fi super-chinazarie acum? Hai c-ai fost nostim...
  • -19 (45 voturi)    
    Lipseste grenada din Malmo (Duminică, 1 decembrie 2019, 11:56)

    xolv [utilizator]

    simbol national al Suediei.
  • -23 (41 voturi)    
    Suedia lucrului neterminat? (Duminică, 1 decembrie 2019, 12:43)

    zaboo [utilizator]

    ?
    • -11 (35 voturi)    
      Așa e (Duminică, 1 decembrie 2019, 12:56)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      N-au fost în stare să lege integral Stockholm de Göteborg sau Malmö prin autostrăzi decât recent, în ciuda reliefului mult mai plat decât acela al României și a faptului că n-au avut comunism ca noi.

      Mai nou Danemarca le-a băgat controale la vamă pe podul Öresund, fiindcă teroriștii și infractorii suedezi îl foloseau mereu.

      Suedia este atât de permisivă cu infractorii săi (mai ales dintre imigranții africani sau arabi), încât ai spune că s-a inspirat din legile și atitudinile PSDului vizavi de această temă.
      • -6 (24 voturi)    
        Ținând cont că Dragnea s-a întâlnit cu (Duminică, 1 decembrie 2019, 13:58)

        BleahBleah [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

        Stefan Löfven, premierul Suediei la vreo 2 săptămâni după alegerile din 2016, cred că noi ne-am inspirat din legile lor ...
  • +16 (36 voturi)    
    Ce gluma. . . . (Duminică, 1 decembrie 2019, 14:08)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . buna! Am ras cu lacrimi! Subtila si eleganta! Bravo Suedia!
    • +5 (15 voturi)    
      Pentru Romania (Duminică, 1 decembrie 2019, 14:30)

      Barnacopul [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      In vasul cu faina se afla si o cheita Allex Wrench cu care sa strangi surubul telului dupa ce il asamblezi.
      • +3 (9 voturi)    
        Ce ma?? (Duminică, 1 decembrie 2019, 20:25)

        1anonim [utilizator] i-a raspuns lui Barnacopul

        Ba nu se poate.. Si azi se gaseste cate un bizon roman care-ti strica ziua... Allex?? poate Allen draga scriitor pseudointeligent in limba romana..
    • +15 (31 voturi)    
      Chiar misto!:)) (Duminică, 1 decembrie 2019, 14:45)

      Blackball [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      Bravo, Suedia!
  • -12 (30 voturi)    
    mda (Duminică, 1 decembrie 2019, 16:46)

    irma [utilizator]

    penibili ca de fiecare data..sa isi rezolve problemele cu coruptia de la ei mai intai
    • -5 (7 voturi)    
      Aha (Luni, 2 decembrie 2019, 12:15)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui irma

      Pentru ca noi ne-o rezolvam singuri, nu-i asa?
      O rezolva Dracnea si pesedeaua.
    • +1 (1 vot)    
      Au mai multe probleme (Luni, 2 decembrie 2019, 21:43)

      Iomen [utilizator] i-a raspuns lui irma

      Conform statisticilor UE sint in top la batut femei si sinucideri.
  • -7 (17 voturi)    
    O gluma (Luni, 2 decembrie 2019, 0:54)

    unins [utilizator]

    amara, foarte amara, dar care reflecta realitatea pe deplin. Romania a devenit o colonie de munca in care ni se pune la dispozitie materiile prime pentru a "gati" pentru altii si din care ne mai pica si noua cate un "tort" la un an odata! Trist, foarte trist!
  • -2 (18 voturi)    
    oare (Luni, 2 decembrie 2019, 4:53)

    irma [utilizator]

    oare ambasada Romaniei din Suedia face "glumite" din astea despre coruptia de la ei ? si despre multe alte probleme de acolo ?
  • +2 (12 voturi)    
    La caterinca stau bine (Luni, 2 decembrie 2019, 7:19)

    Anges [utilizator]

    Asteptam insa reactia serioasa la acuzatiile de rasism ale suedezilor la meciul Romania - Suedia. Cu propaganda inceputa inca inainte de meci suedezii au vrut sa descalifice Romania de la gazduirea Euro 2020 si sa se bage ei. Din pacate nici arbitrul, nici observatori, nici membri FARE (Football Against Racism in Europe), aflati incognito in tribune, nu au auzit ceva.
    Nicio glumita, niciun comentariu, nicio scuza pe subiectul asta!? Nu v-ar fi rusine sa va fie...
    • -4 (10 voturi)    
      hahahahahahaha! (Luni, 2 decembrie 2019, 9:01)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui Anges

      nu ne-au lasat sa ne calificam. :))))))))
      • -1 (1 vot)    
        Esti pe langa (Luni, 2 decembrie 2019, 21:39)

        ids [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

        E vorba de organizare, nu de calificare la Euro. Romania e tara organizatoare; Suedia nu si se oftica la maximum.
        • 0 (0 voturi)    
          pe langa esti tu, reciteste! (Joi, 5 decembrie 2019, 11:08)

          outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui ids

          Unde am vorbit eu de calificarile din grupe? Pune degetul. Raspundeam comentariului precedent, la obiect. "Nu propaganda inceputa inca inainte de meci suedezii au vrut sa descalifice Romania de la gazduirea Euro 2020 si sa se bage ei. " Da, suedezii au vrut sa descalifice Romania de la gazduire. Ne lasi? De rasul curcilor! :)))
  • -5 (5 voturi)    
    Multumim dar... (Luni, 2 decembrie 2019, 14:18)

    Brici [utilizator]

    ingredientele tortului, faina, ouale, untul, laptele, cofetarul, gazul, curentul, pamantul pe care e Ikea, toate sunt romanesti :) "Noi suntem romani/ Noi suntem aici pe veci stapani" :))