Actualizare 16:30

UPDATE Rezultate prezidențialei: Klaus Iohannis: 66,10% - Viorica Dăncilă: 33,89% / 100% din secții centralizate

de Victor Cozmei, Ovidiu Popica     HotNews.ro
Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:51 Actualitate | Esenţial


Rezultate alegeri prezidentiale - Tur 2 - 16.30
Foto: Hotnews
Klaus Iohannis conduce detașat în cursa pentru alegerile prezidențiale după centralizarea de către Autoritatea Electorală Permanentă a rezultatelor din aproape toate secțiile. Astfel, după centralizarea a 100% din secțiile de votare din țară și din diasporă, Iohannis are puțin peste 66%. Vezi în text situația exactă și cum arată rezultatele din București.

Rezultate provizorii din țară și Diaspora - 19,586 de secții centralizate (100%) - 9,849,318 voturi:
  • Klaus Iohannis - 66,10% - 6,510,617 voturi
  • Viorica Dăncilă - 33,89% - 3,338,112 voturi


Rezultate pe București - 1.275 de secții din 1.275 (100%) - 954,727 voturi:
  • Klaus Iohannis: 67,52% - 644,596 voturi
  • Viorica Dăncilă: 32,48% - 310,131 voturi

Rezultatele în Diaspora - 835 de secții din 835 (100%) - 919,342 voturi:
  • Klaus Iohannis - 93.96% - 863,849 voturi
  • Viorica Dăncilă - 6.04% - 55,493 voturi






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















95336 vizualizari

  • -67 (101 voturi)    
    victorie (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:01)

    Mazeta [utilizator]

    M-am pregătit pentru guvernarea PPE. Am schimbat leii în euro.
    • +74 (92 voturi)    
      Mai degrabă... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:09)

      Kwisatz Haderach [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ... ai schimbat rublele în euro :D
    • +30 (46 voturi)    
      asa (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:11)

      zicsieu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      si? si? si?
      • +17 (55 voturi)    
        Bucureştenii comunişti !! (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:46)

        Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui zicsieu

        1 din 3 bucureşteni sunt PSD iști înrăiţi !!

        Cluj este oraş modern, chiar Iaşi, dar Bucureşti.... o treime este comunist.

        Au votat Oprea, au votat Firea,
        ....

        Mda
        • +3 (25 voturi)    
          He, he (Luni, 25 noiembrie 2019, 1:58)

          john-doe [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

          Zise unul care a votat de 3 ori cu Funar!
          • +5 (5 voturi)    
            Nu am votat PSD sau Funar niciodata (Luni, 25 noiembrie 2019, 12:27)

            Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui john-doe

            Nu am votat PSD sau Funar niciodata .


            Dacă nu îţi place realitatea, nu arunca jigniri de-aiurea.
        • +5 (9 voturi)    
          Daca noi, astia, comunistii, ... (Luni, 25 noiembrie 2019, 9:13)

          IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

          ... nu umpleam Piata Victoriei si bulevardele care dau in ea atunci cand a fost nevoie, voi, astia, modernii, l-ati fi avut azi presedinte pe Dragnea.
          • -8 (8 voturi)    
            Pai nu au iesit vreodata 2 milioane. (Luni, 25 noiembrie 2019, 13:49)

            Lok [utilizator] i-a raspuns lui IoPaNet

            Asa ca #nutoti sunt #rezist. Si miscarea Rezist e acaparata de mult, daca nu a fost chiar de la bun inceput.
            • +1 (1 vot)    
              pe mine nu m-a acaparat nimeni (Luni, 25 noiembrie 2019, 17:16)

              gwolf [utilizator] i-a raspuns lui Lok

              vreodata.
              si simt ca fac parte din miscare, fara sa fiu legitimat sau inregimentat in vreun fel. Asta nu intelegeti voi, prost.acii - cum dracu poate exista vreo comunitate de idei si principii fara ca ea sa fie ea creata, manipulata si controlata de vreo casta oculta.
              Libertatea de opinie va provoaca ulcer, arsuri in stomac, este complet nedigerabila. Gandirea libera, nemanipulata este un concept utopic pentru voi, din romanele lui Asimov. Sau gresesc?
              • -1 (1 vot)    
                Iti respect si iti doresc exprimarea libera. (Luni, 25 noiembrie 2019, 21:35)

                Lok [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

                Dar asta nu inseamna ca partide potlice nu pot acapara o miscare. Asta e scopul lor. Sa le adune si sa le foloseasca. Intr-un fel primesti ce iti doresti, pana la un punct cand faci scandal violent (nu tu in mod direct) si vrei s-a dai jos guverne cu violenta.
        • +2 (2 voturi)    
          Nu e chiar asa (Luni, 25 noiembrie 2019, 14:38)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

          Si eu sunt bucurestean si nu am votat niciodata cu cei zisi de tine, si nimeni din familia mea.
          Problema este schimbarea sistemului de vot ptr primari, prin alegerea primarilor din primul tur. Asa se face ca opozitia s-a divizat, iar Firea a iesit din primul tur, chiar si cu f putini votanti.
          E nevoie de o mobilizarea mai mare in primul tur, iar candidatii opozitiei sa se inteleaga intre ei si sa renunte toti in favoarea celui mai bine cotat.
    • +34 (46 voturi)    
      Rublele fai, ... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:12)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ..rublele. Pierzi mai mult daca schimbi rublele in lei, dupa care schimbi in euro. Esti mai castigat daca schimbi direct rublele in euro.
    • -47 (77 voturi)    
      Scorul arată că Liviu Dragnea ar fi castigat (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:16)

      simplex1 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Rezultatul turului doi al prezidențialelor arată că Liviu Dragnea, trimis la puscarie de Iohannis, ar fi castigat alegerile, devenind presedinte.
      • +21 (31 voturi)    
        Asta (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:41)

        Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Asta vrei tu? Ca un borfas, hot dovedit sa te conduca? Halal minte, ai trait degeaba ogare.
      • +24 (30 voturi)    
        Deci bine ca e la Parnaie (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:43)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Ai scapat de Proasta, de ce ai fi vrut un Parnau???
      • +29 (37 voturi)    
        Este Presedinte la Rahova (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:45)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Nu ii este de ajuns ?
      • +17 (25 voturi)    
        S-a gresit, intre-adevar (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:45)

        ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        locul numitului era de fapt sub glie.
        Impreuna v-ati fi tinut cald si-ati fi vorbit cu spiritele strabunilor.
        mai este timp !
      • +10 (22 voturi)    
        Arata ca nu doar el ar fi castigat. (Luni, 25 noiembrie 2019, 0:08)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Chiar si Decebal, ba chiar si Scorilo ar fi casticat . Asta ca sa nu mai vorbim despre Elvis, ala ar fi castigat precis. Deocamdata Dragnea a castigat o zi in libertate si nu stim cum a facut. Ne interesam si-ti spunem.
      • +12 (16 voturi)    
        Eu am crezut ca ... (Luni, 25 noiembrie 2019, 0:33)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        ... a fost trimis la puscarie de Basescu, ca mai toti psd-istii.
      • +11 (15 voturi)    
        Rezultatele .. (Luni, 25 noiembrie 2019, 0:37)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        . de la alegerile pentru eurparlamentare arata ca, desi (sau "tocmai ca") dracnea era presedinte PSD, borfasii au pierdut bine. Cu siguranta, daca era nascase presedinte, castigau. Cel putin asa arata rezultatul.

        Daca era dracnea presedinte psd, in afara tarii cred ca se ajungea la 1.5 milioane voturi.
      • +2 (4 voturi)    
        A castigat deja! (Luni, 25 noiembrie 2019, 9:27)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Acum isi onoreaza premiul!
        La cat mai mult!
      • +2 (4 voturi)    
        Trezeste-te. Asta-i cosmar (Luni, 25 noiembrie 2019, 10:51)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Chiar si pentru tine, postac psd inrait.
        Poate nu ti-ai luat medicamentele...
      • +2 (2 voturi)    
        recunosc ca im scapa logica ta! (Luni, 25 noiembrie 2019, 14:40)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        Care e gandirea, care e firul logic, care e aritmetica dupa care te-ai ghidat cand ai spus ca Dragnea ar fi castigat in fata lui Johannis??
        Eu unul nu inteleg cum unul care a castigat cu 66% putea sa piarda.
      • 0 (0 voturi)    
        Bravo, pus punctul pe i (Marţi, 26 noiembrie 2019, 7:34)

        Mobutu Sese Secu' [utilizator] i-a raspuns lui simplex1

        In plus scorul arata ca si Elvis ar fi castigat.
    • +11 (21 voturi)    
      Hai (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:39)

      Tony_K [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Lasa vrajeala, poate ai schimbat rublele in euro. Tu o sa ramai un pupator al hotilor, cat o sa traiesti. Fiecare cu cat il duce capul. Csf ncsf.
    • +17 (23 voturi)    
      Copeicile ai vrut sa spui (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:42)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Dar daca esti in drum spre Siberia, why Euro?
    • +15 (23 voturi)    
      veorica cu toti mortii ei .... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:37)

      VaseaV [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      a luat un scor foarte bun! trebuia sa ia 20% ca psd ul sa fie irecuperabil! asa ~ 2.5 mil de oameni manipulati au votat o .. nu-i rau, e peste asteptari
    • +3 (7 voturi)    
      mirosi a.... (Luni, 25 noiembrie 2019, 2:03)

      AnderT [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      si cum cantau stapanii tai? ne minctionam pe diaspora sau astia.... si stai tu caml ca nici PNL nu ajunge departe mai bine vezi deti cauta alta slujba, josnicule !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Cum ar fi fost o finala Iohannis - Barna (Luni, 25 noiembrie 2019, 17:15)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ce bine ar fi fost pentru Romania. La cat s-a votat in DIASPORA, cred ca Barna ar fi avut sanse.
  • +14 (22 voturi)    
    Sunt surprins (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:21)

    voinicu [utilizator]

    Am fost convins ca in turul doi vom alege prostul cel mai mic.
    38% pentru viorica ma ingrijoreaza spre ingrozeste , gindidu-ma ca peste 3 milioane de compatrioti au fost convinsi de viorica ca ea e cea mai desteapta.
    Trag speranta ca PSD-ul nu se va lepada de viorica si vor defila in continuare cu ea in frunte. Ar fi intr-adevar un gest facut pentru binele tarii.
    • +12 (14 voturi)    
      Cei care au votat .. (Luni, 25 noiembrie 2019, 0:38)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui voinicu

      .. si intr-un caz si in celalat (majoritatea), nu au votat ca unul e mai destept si altul mai prost. S-a votat impotriva si pentru psd. E simplu.
    • +1 (1 vot)    
      ma indoiesc sincer (Luni, 25 noiembrie 2019, 17:18)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui voinicu

      ca cel putin 1 milion din cei 3 au stiut macar ce scrie pe buletin.
      Nu va puteti inchipui la ce nivel de masa organica in stare vegetativa sunt adusi batranii din satele saracite ale Campiei Romane.
  • +11 (25 voturi)    
    multi, foarte multi prosti (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:23)

    levierul [utilizator]

    in Romania, procentul de prosti este inca enorm. Vedeti rezultatele pe diaspora si putenti-va intrabari.
    33%in Bucuresti inseamna ca PSD va fi tare si mare! Traiasca republica pesedista Romania. Traiasca prietenia romano-sovietica!
  • -13 (31 voturi)    
    ce m-a deranjat cel mai mult la aceste alegeri (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:23)

    Gheorghe_Dan [utilizator]

    a fost ca in media numai diaspora a contat, ca si cum romanii din tara sunt cetateni de mana a doua.
    • +8 (12 voturi)    
      In media .. (Luni, 25 noiembrie 2019, 0:39)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghe_Dan

      .. comparand cu ce a fost in tara, procentul a fost mult mai mare fata de alte alegeri. De aceea a fost mai mult dezbatut/evidentiat acest "aspect".
    • +2 (4 voturi)    
      Dar (Luni, 25 noiembrie 2019, 11:05)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghe_Dan

      Dar cum ai astepta sa fii vazut atunci cand alegi sa fii condus de hoti si analfabeti?
    • 0 (0 voturi)    
      A fost la fel si la europarlamentare etc. (Luni, 25 noiembrie 2019, 13:54)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghe_Dan

      E o chestie poltica. Atunci cand o miscare aduna o masa de oameni semnificativa toti politicienii cauta sa o preia in favoarea lor. PSD a esuat maxim in privinta asta. Dar in general daca drama diasporei (a plecatilor ce nu se mai intorc) prinde suflarea romanului asta vei primi pe sticla.
  • -16 (36 voturi)    
    , (Duminică, 24 noiembrie 2019, 22:47)

    Georgiana1995 [utilizator]

    să vezi viaţă acum în Romania ! Toţi emigranţii se vor întoarce la partia-mamă !
  • +4 (16 voturi)    
    ... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:02)

    mihai_mi [utilizator]

    La ambele tururi Dancila castiga procente bune la numarare fata de exit polls. Ciudat! Foarte ciudat!
  • +25 (33 voturi)    
    Bun, acum hai la treaba (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:11)

    benicio [utilizator]

    Gata euforia, au trecut si alegerile astea. Mai avem un hop mare (cel mai mare) la parlamentarele de la anul. Intre timp, ma astept ca PNL sa treaca la treaba, ca e mult de reparat in tara asta. Dupa ce trece mahmureala de la sampanie, ma astept ca liberalii sa inceapa reconstructia de maine, luni 25 noiembrie. Nu mai tarziu. E foarte mult de lucru, nu e timp de hahaieli si sarbatoare. Iar noi, restul, dupa ce ne-am laudat pe facebook cu votul, sa ne vedem de treaba ca maine e luni, zi de munca. Spor!
    • -7 (17 voturi)    
      o persoana cu... (Luni, 25 noiembrie 2019, 2:02)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui benicio

      minimul de IQ poate sa parieze , avind in vedere aceste rezultate plus "munca" depusa de pnl isti ( fratii vitregi ai psd istilor ) si mentalittatea de ra-at a poporului roman ca psd ul va iesi pe priml loc la viitoarele alegeri parlamentare...asa ca multe succesuri in...munca de "reconstructie" !!!....nu ati fost capabili in 30 de ani poate va "scoateti" in viitorul...cincinal..
      • +8 (16 voturi)    
        USLu fu opera lui Cacarau, un prostalau (Luni, 25 noiembrie 2019, 2:39)

        Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        Care a vrut sa doarma in Baldachinul Domnesc!!!
      • +2 (4 voturi)    
        Comentariu confuz, plin de injuraturi (Luni, 25 noiembrie 2019, 10:55)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        te caracterizeaza pe deplin.
  • +29 (39 voturi)    
    asta inseamna... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:20)

    ijohn [utilizator]

    ...sa iesi la vot.
    In 2016, la parlamentare, psd a avut 45,67% cu 3.221.786 voturi.

    Acum au mai mult voturi, dar procente mai mici.

    Never ever sa nu stati acasa.
    • -8 (8 voturi)    
      Compari mere cu pere (Luni, 25 noiembrie 2019, 9:11)

      copci [utilizator] i-a raspuns lui ijohn

      Aici au fost doar doi candidati, cum sa compari cu situatia de la parlamentare, cand erau multe partide care au candidat? In plus, la parlamentare dreptul la vot e limitat, dispare Diaspora si o buna parte din listele suplimentare din tara.
      • +3 (5 voturi)    
        Alegeri parlamentare (Luni, 25 noiembrie 2019, 10:41)

        Petre Ursache [anonim] i-a raspuns lui copci

        Diaspora poate vota si la alegerile parlamentare.
        Vezi scandalul din 2016 cu lipsa sectiilor de votare.
        O zi buna
        • 0 (2 voturi)    
          Voteaza diaspora (Luni, 25 noiembrie 2019, 14:50)

          copci [utilizator] i-a raspuns lui Petre Ursache

          Sigur ca voteaza diaspora, dar pentru 5-6 locuri, adica o sa aiba o pondere de 1% in loc de aproape 10%. Si acum, hai cu minusuri, negati realitatea.
  • +16 (24 voturi)    
    Procesor bun - albastru vs procesor prost - rosu (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:47)

    ruskimushki [utilizator]

    .
    Se va schimba curand si placa de baza, memoria, sursa, si discul.
    Rebuturile la gunoi.
  • +7 (19 voturi)    
    Sa te întorci acasă ? (Luni, 25 noiembrie 2019, 0:01)

    Observatory [utilizator]

    Cu scorul asta de PSD isti puturoși și analfabeți , plus hoți , mai bine ma stabilesc oriunde numai in mizeria asta de oameni rămași comuniști forever !!!
  • +14 (22 voturi)    
    Se opreste pe la 64%-65% (Luni, 25 noiembrie 2019, 0:05)

    Luk [utilizator]

    Asta inseamna ca celor care au raspuns la exit poll le-a fost rusine sa recunoasca :)))
  • +9 (21 voturi)    
    mda. (Luni, 25 noiembrie 2019, 3:30)

    g01an [utilizator]

    6.3 vs 3.3 milioane de voturi. diaspora a adus 500 de mii de voturi in plus pentru Iohannis. altfel ar fi aratat la 5.5 milioane, in scadere fata de 6.2 milioane care l-au votat prima data. asa este pe plus, dar in tara a fost votat mai slab (o fi din cauza ca intre timp multi dintre cei care l-au votat prima oara au emigrat? nu stiu sigur, desi cunosc cativa).

    mai avem pana la insanatosire in conditiile in care 3.3 milioane de votanti aleg candidatul psd dupa tot ce au facut. si degeaba sunt castigate (zdrobitor) alegerile prezidentiale daca lumea nu se duce la parlamentare si locale in numere cel putin la fel de mari.
  • +4 (10 voturi)    
    ironia sorții!!! (Luni, 25 noiembrie 2019, 7:48)

    anonimicus [utilizator]

    Rezultate după numărarea a 99,75% din voturi:
    Klaus Iohannis - 66,9% - 6,477,576 voturi
    Viorica Dăncilă - 34% - 3,336,388 voturi
    ----------------------------------------------------
    diferența = 3,141 milioane
    QED


    PS. Ce tot atâtea cuadraturi ale cercului? Organizezi niște alegeri în România și gata aproximarea lui PI.
  • +3 (7 voturi)    
    2019, după 30 de ani (Luni, 25 noiembrie 2019, 8:01)

    falcoind [utilizator]

    București : 954 727 voturi PSD 33%
    Diaspora : 944 077 voturi PSD 6%

    Mai e mult , mult, pana la Normalitate in țara, probabil alți 30 de ani. Pacat 30+30 is 60 deci și copilul care începea clasa I in 1990 o sa fie deja la pensie pana la Normalitate in Romania. Pentru mine și cei ca mine prea târziu, asta e.
  • -6 (10 voturi)    
    O tara ca afara! (Luni, 25 noiembrie 2019, 8:02)

    hotnewsfil [utilizator]

    Adresandu-se membrilor PNL prezenti in sediul partidului, presedintele K.W. Johannis a insistat, intr-un scurt discurs : imi doresc o tara normala, cu oameni bine educati, imi doresc o tara cu infrastructura dezvoltata la nivelul tarilor avansate, imi doresc sa avem spitale moderne, scoli moderne, etc., etc., presedintele incheind cu : 'Si-acum, la treaba, dragi romani!'.
    Dorintele exprimate de domnul presedinte se pot concentra in : 'imi doresc o tara ca afara', acesta fiind tocmai sloganul manifestantilor din Piata Victoriei.
    Da, zic rautaciosi, v-o doriti voi, dar cine sa v-o faca?
  • +3 (5 voturi)    
    944.077 Total votanți (Luni, 25 noiembrie 2019, 9:21)

    Adrian Eftimie [anonim]

    Diaspora 944.077 Total votanți
    • 0 (2 voturi)    
      Cati se intorc? (Luni, 25 noiembrie 2019, 12:04)

      MihaN [utilizator] i-a raspuns lui Adrian Eftimie

      Sa vedem acum cati dintre ei se intorc in Romania...
      • -2 (4 voturi)    
        sa se intoarca de ce? (Luni, 25 noiembrie 2019, 12:40)

        Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui MihaN

        ti se pare ca a facut ceva iohannis intre 2014 si 2019 ?
        incep sa se intoarca romanii atunci cand vezi ca se construieste infrastructura, se investesc banii nu se dau de pomana, cand criteriile de angajare vor fi si altele decat PCR, cand justitia va fi justitie. mai e mult pana departe. cam 30 de ani.
        • -5 (7 voturi)    
          Sa vedem.. (Luni, 25 noiembrie 2019, 13:43)

          MihaN [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

          Pai din cate am inteles de la DIASPORA, abia asteaptau sa vastige Iohanis, ca sa se poate intorce acasa. Ei au plecat din cauza PSD-ului, acum cica sa pot intoarce... Sa vedem!
          • +2 (2 voturi)    
            Pai eu vreau sa ma intorc (Marţi, 26 noiembrie 2019, 0:36)

            Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui MihaN

            Dar inca is retinut de contracte si niste principii de loialitate fata de cativa client. Probabil intoarcerea va fi undeva in vreo 5 ani de acum. Tu crezi ca e usor sa iti pui casa la vanzare si sa incarci totul in container si sa te intorci? Nu prea, dar e doable. Dar, cand ma intorc vreau sa gasesc si eu nitica ordine prin tara, toti garoii eliberati aiurea de TuDorel inapoi la scoala. Vreau sa simt un pic de sigurant si sa ma uit mereu in spate sa nu sara hotii pe mine. Vreau sa pot lasa casa cateva zile fara frica de a fi pradat. Asta in primul rand. De aia votam, in speranta ca Ticalosia si Golaneala, Incompetenta si Impostura clasica psd o sa dispara. Ramane de vazut.
            De aia nu puteam vota cu Proasta Satului. Un Prost nu e capabil sa avanseze, sa construiasca, sa schimbi mentalitati. Un Prost doar distruge absolut totul in jurul lui!!!
  • +6 (10 voturi)    
    izvorul nesecat si de nesecatuit al voturilor PSD (Luni, 25 noiembrie 2019, 10:06)

    revo [utilizator]

    ”Am făcut protocol de colaborare cu sindicatele, cu CNSLR Frăția, cu cel al militarilor în rezervă, iar liderii sindicatelor fac parte din CEx. Toți au funcția de vicepreședinți în CEx. Au drept de vot. Sunt 5 sindicate, sunt 5 lideri.”

    Lipitorile de nadejde, bratul inarmat al Crimei Organizate PSD.

    Ia sa vedeti acum miscari de strada, revolte, manifestatii, greve a la PSD!

    Nu se sesizeaza nimeni ca s-a incalcat Legea Sindicatelor? Nimeni, nimeni? Evident ca nu. Doar traim in Statul MAFIEI GENERALIZATE!
  • +4 (6 voturi)    
    bucuresti, cimitir al tineretii mele (Luni, 25 noiembrie 2019, 11:46)

    Itsoc [utilizator]

    deci in 2016 firea a castigat bucurestiul cu vreo 240k de voturi, dupa ce a furat cat a putut, n-a facut nimic, a distrus si ce era bun, PSD iar 310k de voturi. 50k mai multe.

    Daca maine ar fi alegeri locale si prezenta la vot ar fi in jur de 40%, PSD ar castiga fluierand alegerile.

    Voi realizati asta? dupa 4 ani cu cea mai incompetenta si distructiva primarita din istoria orasului, bucurestenii ar alege-o iarasi. Ori sindrom Stockholm ori prostie incomensurabila.
  • -5 (7 voturi)    
    Sa vedem cati din DIASPORA se intorc acasa (Luni, 25 noiembrie 2019, 12:02)

    MihaN [utilizator]

    Poate face Ministerul de Externe o evidenta, sa vedem pente 5 ani cati din DIASPORA se intorc acuma acasa?
  • +3 (5 voturi)    
    Rezultat final: 66% la 33% (Luni, 25 noiembrie 2019, 16:37)

    Barosanu_nr1 [utilizator]

    Deci unul din trei votanți este cu hoții.
    • +3 (3 voturi)    
      Ce bine ar fi... (Luni, 25 noiembrie 2019, 16:54)

      MihaN [utilizator] i-a raspuns lui Barosanu_nr1

      ca macar 66% sa fie corecti :-)
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Luni, 25 noiembrie 2019, 16:56)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Barosanu_nr1

      Normal, ca toate capusele de prin CJ-uri au drept de vot.
  • -1 (3 voturi)    
    Ca de obicei, minciuna prin omisiune! (Luni, 25 noiembrie 2019, 17:13)

    Sthelian [utilizator]

    Deci la intern, pina acum:
    9.087.590, de voturi numarate, desi la vot au fost 9.086.696.
    Nule 173.519, adica 1,91%
    Klaus 5.630.308 voturi, adica 61.96%
    Dancila: 3.283744, adica 36.13%.
    Total cele 3 adunate 9.087.571.
    Explica cineva cifrele?
    La intern este cam cum ma gindeam, aproape de 60-40, ceea ce nu e o victorie prea clara. Ea a devenit mai clara cu scorul de afara, 94-6.
    Punind cele 2 rezultate separat faceti analiza si veti vedea ca Romania are probleme mari.