Gabriela Firea, către jurnaliști: De unde știți dvs că va fi un eșec? Nu am venit aici să cântăm prohodul

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:07 Actualitate | Esenţial


Gabriela Firea
Foto: Hotnews
Primarul Capitalei, Gabriela Firea, spune că rezultatele sociologice, care indică un scor mic pentru Viorica Dăncilă, "au o valoare", dar trebuie așteptate rezultatele oficiale de la Biroul Electoral Central, pentru că s-a mai întâmplat să fie surprize. "Au mai fost surprize, după cum știți: exit-poll-urile anunțau un rezultat și dimineață nu mai era acel președinte. Nu am venit aici să cântăm prohodul", a afirmat Firea.

"Este normal să așteptăm rezultatul oficial al votului de la Biroul Electoral și atunci să facem declarații", a spus Firea.

Întrebată de jurnaliști cine va prelua șefia PSD în cazul unui eșec al Vioricăi Dăncilă, Firea a răspuns: "De unde știți dvs că avem un eșec? Eu cred că e înțelept și corect să așteptăm rezultatul de la BEC, pentru că au mai fost surprize, după cum știți: exit-poll-urile anunțau un rezultat și dimineață nu mai era acel președinte".

Ea a insistat că trebuie așteptate rezultatele oficiale: "Aceste cifre care se anunță reprezintă analiza sociologică făcută azi la urne, au o valoare, dar hai să așteptăm rezultatele oficiale. Nu vreau să vorbesc despre un eșec. Sau, Doamne ferește, dacă vom pierde, scorul va fi foarte bun pentru candidatul PSD".

La insistențele jurnaliștilor, că se preconizează că va fi un eșec al PSD și întrebată cine și-l va asuma, Firea a spus: "Insist că nu va fi un eșec. (...) Nu am venit aici să cântâm prohodul".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9192 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Desigur, duamna (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:11)

    moima [utilizator]

    S-a vazut si cazuri cand s-a introdus castraveti legati cu sarma in damigeana si cand s-a scos a ramas sarma acolo.
    Se vede ca sunteti un creier luminat, echilibrat si neconflictual.
  • +13 (13 voturi)    
    fi REA (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:13)

    rov [utilizator]

    pANDELICA te-a folosit. Puscaria te asteapta...
  • +13 (13 voturi)    
    hai (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:18)

    SKLR317 [anonim]

    ca tu urmezi sa iei placuta.
  • +8 (8 voturi)    
    Să-i dea cineva o batistă. (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:24)

    asavreau [utilizator]

    Lui Firea trebuia să-i dea cineva o batistă,un prosop,sigur va avea nevoie de ele.
  • +7 (7 voturi)    
    Era vorba tot de PSD! (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:26)

    asavreau [utilizator]

    Și dimineața nu mai era președinte.Firea ține minte.Nu doare?
  • +11 (11 voturi)    
    Un proverb . . . (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:27)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . romanesc spune ca gura bate fundul! gura viorica-i a grait un singur cuvant, care insa o va scoate in istorie. ,,astia" si nu cuvantul in sine a facut ca un milion de,, astia" sa iasa la vot, ci scarba si dispretul cu, care a fost rostit! da ai dreptate madam firea asa s-a intamplat in 2009. prostanacul seara a fost presedinte si dimineata nu, dar acolo a fost vorba de cateva zeci de mii de voturi ( si acelea venite tot din diaspora), nu de milioane ca acum. eu zic ca puteti canta prohodul!
  • +9 (9 voturi)    
    Noblesse oblige! (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:33)

    comentatordiletant [utilizator]

    Dacă te-sai afirmat ca țață, musai să fii țață până la capăt!
  • +8 (8 voturi)    
    tipic... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:35)

    sile1 [utilizator]

    ...pentru cei cu gura mare si IQ mic.

    Nu sunt in stare sa vada dincolo de varful nasului si se mai si imbata cu propriile vorbe !

    Daca psd-ul mai vrea sa fie un partid de stanga frecventabil trebuie sa se lepede de toate tzatzele si microcefalii din conducerea sa.
  • +10 (10 voturi)    
    Toti tampitii stiu..... (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:39)

    gigiN [utilizator]

    ....asta, in afara de tine !!!
  • +6 (6 voturi)    
    Nu trebuie sa va deranjati (Duminică, 24 noiembrie 2019, 21:47)

    John M. [utilizator]

    ca vi-l cantam noi. Gratis. De cand asteptam!
  • +6 (6 voturi)    
    Urmeaza sa cantati prohabul ? (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:18)

    Plagarus [utilizator]

    Bocitoarele vor iesi in fata degeaba.
  • +5 (5 voturi)    
    La zacusca (Duminică, 24 noiembrie 2019, 23:20)

    benicio [utilizator]

    Hai cucoana, fa-ti bagajele ca la anul te trimitem la zacusca si pe matale.