VIDEO Cântecul cu care au fost întâmpinați alegătorii într-o secție din Madrid: ”A-nceput să clocotească mămăliga românească / Să ne ridicăm cu toți, că-i plină țara de hoți”

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 24 noiembrie 2019, 12:56 Actualitate | Esenţial


Sectia de vot din Torrejon de Ardoz
Foto: Facebook / Ambasada Romaniei in Spania
La secția de votare din Torrejón de Ardoz din zona metropolitană Madrid, alegătorii sunt întâmpinați cu un program artistic, membri ai secției de votare și alți români un îndemnând la vot printr-un cântec în care spun că a început ”să clocotească mămăliga românească”.

”Ieși române la lumină, că mori cu dreptatea în mână
Nu mai sta pe dinafară, că rămânem fără țară
Ieși și apără-ți pământul, vorbește că ai cuvântul
A-nceput să clocotească mămăliga românească
Să ne ridicăm cu toți, că-i plină țara de hoți”, cântă cei aflați în secția de votare.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















17716 vizualizari

  • -15 (27 voturi)    
    Unii dansează, alții cântă. (Duminică, 24 noiembrie 2019, 13:05)

    Tayen [utilizator]

    Cred că nu putem fi demni și serioși nici în somn
  • -15 (27 voturi)    
    Dedicatie (Duminică, 24 noiembrie 2019, 13:07)

    briciu [utilizator]

    Pentru hotul cu 6 case ?
  • -13 (19 voturi)    
    legal? (Duminică, 24 noiembrie 2019, 13:36)

    gpavel [utilizator]

    nu sunt activitati acceptate in zonele unde se voteaza efectiv,ambasada face "promovare"a unor activitati in afara legii!
    melodia este dupa o poezie a lui radu gyr(ridica-te gheorghe...)poet legionar si comandat legionar(a fost condamnat fara a fi reabilitat)
    • +3 (7 voturi)    
      Te simti lezat de versuri? (Duminică, 24 noiembrie 2019, 20:22)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      .
  • -4 (20 voturi)    
    "Diaspora" (Duminică, 24 noiembrie 2019, 13:54)

    UpNext [utilizator]

    harnica si corecta, cu romanii renumiti pentru "cinstea" si "onestitatea" lor, in special dragii vosti rromi, "calitati" pe care vestul UE le "apreciaza" pana la disperare...
  • +15 (19 voturi)    
    Ce si-o va lua Veorica π R² (Duminică, 24 noiembrie 2019, 15:49)

    Klaus_ [utilizator]

    Prosta blonda di-o va lua-o azi, atat de rau, incat toata viata o sa-si aminteasca ca aria cercului e π R². Problema e ca Adrian Nastase se pregateste sa preia sefia PSD.
    • +3 (7 voturi)    
      dupa! (Duminică, 24 noiembrie 2019, 16:30)

      gpavel [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_

      dupa ianuarie 2023!(termen legal de interdictie/5 ani)
  • 0 (10 voturi)    
    că-i plină țara de hoți (Duminică, 24 noiembrie 2019, 16:51)

    Mihail. [utilizator]

    Daca "iese" Iohannis, toti hotii vor deveni oameni cinstiti. Incepand de maine.
    • +1 (1 vot)    
      Hotii nu vor devenii (Luni, 25 noiembrie 2019, 12:27)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Mihail.

      Cinstiti niciodata!
      Dar trebuiesc inlaturati de la “butoane”si dati pe mana justitiei!
      Romania trebuie sa se curete de hotii si borfasii ce si-au dorit sa conduca Romania...pentru totdeauna!
      Iohannis nu a fost prededintele ideal in primul mandat, este foarte clar ca ar fi putut sa fie mai implicat, sa faca mai mult pentru Romania....dar nu a fost niciodata un hot si un borfas!
      Eu sper ca in noul mandat castigat Iohannis sa fie un presedinte foarte “bun” pentru Romania!
      #dorderomania