​VIDEO Polițistă lovită și târâtă de păr, într-un club din Alba Iulia / Agresorul, un bărbat cercetat în cel puțin 3 dosare penale tot pentru fapte de violență

de Redactia     HotNews.ro
Joi, 21 noiembrie 2019, 12:38 Actualitate | Esenţial


Politia
Foto: Facebook
O polițistă aflată în timpul liber a fost lovită și târâtă de păr pentru a fi scoasă dintr-un club din Alba Iulia, imaginile fiind surprinse de camerele de supraveghere ale localului. Potrivit Poliției, bărbatul este cercetat în cel puțin trei dosare penale pentru lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii publice, majoritatea faptelor fiind comise în localuri publice.

Scandalul a fost surprins de camerele de supraveghere ale clubului, iar în imagini se vede cum în holul de la intrarea din club începe o discuție între o femeie și un bărbat.

Femeia încearcă de mai multe ori să-i ia bărbatului șapca de pe cap și apoi încearcă să-l lovească cu piciorul. În replică, bărbatul o lovește pe femeie peste față. Din imagini pare că cearta a continuat, chiar dacă femeia a fost îndepărtată de către o altă tânără. La un moment dat, bărbatul vine spre ea, o apucă de păr și o scoate din club.

Potrivit unor surse judiciare citate de Mediafax, femeia este angajată a MAI și se afla în club în timpul liber.

Polițiștii l-au reținut pe bărbat a doua zi, iar ulterior a fost plasat sub control judiciar pentru 60 de zile. Agresorul este recidivist, fiind cercetat în cel puțin trei dosare penale.

"Bărbatul mai este cercetat în cel puțin trei dosare penale pentru fapte de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii publice, majoritatea comise în localuri publice. De asemenea este trimis în judecată pentru conducere sub influența alcoolului. Unele dintre fapte au fost săvârșite în stare de recidivă postcondamnatorie, respectiv în termenul de supraveghere. Are numeroase antecedente penale”, a declarat Luminița Prodan, purtătorul de cuvânt al IPJ Alba.



.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















10857 vizualizari

  • +19 (35 voturi)    
    don'soara care nu face cinste politiei (Joi, 21 noiembrie 2019, 12:45)

    qwerasdf [utilizator]

    a cautat-o cu lumanarea si a gasit-o!

    specimenele de genul astora nu au ce cauta nici in politie, nici in libertate.... sa ramana in partidul slugilor psd
  • +18 (24 voturi)    
    Un alt cocalar jegos (Joi, 21 noiembrie 2019, 12:54)

    Lionheart [utilizator]

    Exemplu clasic de cocalar, care nu ar trebui să se reproducă vreodată.
  • +21 (23 voturi)    
    ... (Joi, 21 noiembrie 2019, 12:54)

    tirolez [utilizator]

    3 dosare si era in libertate?
  • +24 (34 voturi)    
    si de ce este asta stire? (Joi, 21 noiembrie 2019, 12:56)

    Razvan_M [utilizator]

    O femeie se infrunta violent cu un barbat. Din video se vede ca si ea este agresiva. Femeia pierde. Apoi apare articol despre faptul ca femeia este angajata in Politie si ca barbatul este infractor.
    • +5 (7 voturi)    
      Rectificare (Joi, 21 noiembrie 2019, 17:41)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      Femeia e colectionar de sepci si in timpul liber e politista. Iar bataia a inceput cand maltratatul i-a dat palma inapoi. Un moment de duiosie intre suflete-pereche.
  • +16 (24 voturi)    
    hm (Joi, 21 noiembrie 2019, 12:57)

    Soljenitin [utilizator]

    Politista pare a fi in timpul liber si, mai mult, pare sa il fi provocat pe individ.
    Deh, te mananca in fund, te scarpina careva.
  • +13 (23 voturi)    
    a dracului versiune (Joi, 21 noiembrie 2019, 13:00)

    gigiduru_ [utilizator]

    Eu vad ca ea l-a agresat prima
  • +6 (20 voturi)    
    Nu e asa de clar cine a inceput... (Joi, 21 noiembrie 2019, 13:14)

    banatul e fruncea [utilizator]

    Parca si-o cam cauta... Sa lovesti un asa animal, de doua ori de fata cu toti...La ce se astepta.? Nu as lovi o femeie in viata mea, dar am fost lovit de multe ori de femei, si umilinta mai mare nu exista. Mai ales ca nu ai voie sa ripostezi. Multe femei abuzeaza de asta.
  • +1 (13 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 21 noiembrie 2019, 13:20)

    polonyca [anonim]

  • +11 (19 voturi)    
    In timpul liber, in cluburi dubioase ... (Joi, 21 noiembrie 2019, 13:44)

    Amad [utilizator]

    Cot la cot cu lumea interlopa. Cam ce respect ar trebui sa primeasca?
  • +9 (19 voturi)    
    Pare ca "militiana" si-a cam cautat-o (Joi, 21 noiembrie 2019, 13:50)

    Rromanika [utilizator]

    Ba a incercat sa-i ia sapca iar apoi l-a lovit si cu piciorul. Presupun ca vroia sa ii cheme "pă băjeţi", de aceea statea cu telefonul in mana dupa ce a lovit-o ala? Cred ca este pe acelasi calapod cu jandarmerita care l-a omorat pe tipul de la Suceava, dupa ce i-a pulverizat spray-ul cu gaze de la mica distanta.
  • +3 (17 voturi)    
    logica de cocalari (Joi, 21 noiembrie 2019, 15:04)

    daril [utilizator]

    femeia i-a luat sapca deci merita sa fie batuta.
    • +7 (17 voturi)    
      logica golanului (Joi, 21 noiembrie 2019, 16:04)

      provest [utilizator] i-a raspuns lui daril

      Domnisoara politist trebuia sa stie ca accea este logiv aunui golan.
      "Onoare" lui nu putea ramane nereperata.
      Imi pare rau, nu merita sa ia bataie, nimeni nu merita, dar cred ca este prea proasta ca sa fie politista (si nu e singura, are colegi la fel de cocalari peste tot in tara).
      Ca politist trebuie sa stii foarte clar unde, cum si su cine te expui. SI ca simpla ta prezenta ina anumite spatii este o provocare pentru infractori. Daca mai esti si cu tupeist(a) ...lucrurile se precipita.
      repet, nimeni nu merita asa plasneala, dar daca nu-i cap, vai de politista!
  • +8 (10 voturi)    
    Vai de capul nostru (Joi, 21 noiembrie 2019, 16:25)

    JustinCase [utilizator]

    Au ajuns toate pitipoancele sa vegheze la aplicarea "legii". Ce stat esuat...
  • +3 (9 voturi)    
    Apoi (Joi, 21 noiembrie 2019, 18:54)

    briciu [utilizator]

    Din ce se vede ea s a luat de el deci si o cauta !
  • +5 (9 voturi)    
    :-) (Joi, 21 noiembrie 2019, 22:20)

    Godzillagrrr [utilizator]

    Care e femininul lui “cocalar”?
  • +2 (2 voturi)    
    fara cuvinte (Vineri, 22 noiembrie 2019, 10:01)

    0daconcept [utilizator]

    Foarte inteligenti cei cca.9 milioane de romani care au plecat din privitimismul mioritic.