VIDEO Primarul PSD din Buzău, despre Viorica Dăncilă: Nu-i nici geniu, n-a luat niciun premiu Nobel, cel puțin până acum, dar este reprezentantul nostru

de Redactia     HotNews.ro
Luni, 18 noiembrie 2019, 14:04 Actualitate | Esenţial


Primarul din Buzau si Viorica Dancila
Foto: Facebook
"Viorica Dăncilă nu-i nici geniu, n-a luat niciun premiu Nobel, cel puțin până acum, dar este reprezentantul nostru". Așa a descris-o primarul Buzăului, Constantin Toma, pe Viorica Dăncilă, prezidențiabilul PSD, aflată în campanie electorală la Buzău.

Dăncilă a mers duminică la Buzău împreună cu Eugen Teodorovici, Petre Daea și Marcel Ciolacu, iar înainte ca ea să li se adrese susținătorilor PSD, a luat cuvântul primarul Buzăului, Constantin Toma.

El a spus că tot PSD-ul va fi în pericol dacă Viorica Dăncilă nu va câștiga alegerile prezidențiale și i-a făcut acesteia o descriere inedită.

"Avem un singur îndemn: Să fim prezenți la vot. Din ultimele sondaje a reieșit că românii vor ieși la vot în proporție de 42%. Hai ca ăia 42 la sută să fie cat mai mulți de-ai noștri pentru că există o pasivitate și vă spun cinstit - poate nu avem cel mai bun candidat care puteam să îl avem. Nu-i nici geniu, n-a luat niciun premiu Nobel, cel puțin până acum, dar este reprezentantul nostru și suntem cu toții în pericol dacă Viorica Dăncilă nu va ieși ... ceea ce trebuie să iasă. Sau cel puțin să obținem un rezultat extraordinar de bun pentru că am luptat pentru treaba asta și am muncit în fiecare zi. Vă mulțumesc, Doamne ajută”, a spus Constantin Toma la întâlnirea electorală.




(De la minutul 15)






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2926 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    E proasta noastră.... (Luni, 18 noiembrie 2019, 14:12)

    fdaniel [utilizator]

    Înduioșător...
    Singura mea problemă este dece trebuie EU să am președinte pe proasta VOASTRĂ ??!
    • +3 (3 voturi)    
      putina rabdare, (Luni, 18 noiembrie 2019, 14:40)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      stati pana dupa alegeri, cand Viorica va pierde. Sa vedeti atunci ce o s-o injure d-l primar de Buzau...acum Viorica inca nu a pierdut alegerile, de asta o mai lauda cineva, dar sa vedem de pe 25 noiembrie incolo daca se mai uita cineva la ea.
  • +12 (12 voturi)    
    Nu se dă. (Luni, 18 noiembrie 2019, 14:20)

    asavreau [utilizator]

    Premiul Nobel pentru prostie.Nici pentru minciună și hoție.
  • 0 (2 voturi)    
    Vela? (Luni, 18 noiembrie 2019, 14:31)

    piticu69 [utilizator]

    Zau? Ce cauta cu ei si Marcel Vela?
    • 0 (0 voturi)    
      Nu inteleg de ce ai primit minus (Luni, 18 noiembrie 2019, 17:37)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui piticu69

      pentru o intrebare pertinenta.

      @Redactia: "Dăncilă a mers duminică la Buzău împreună cu Eugen Teodorovici, Petre Daea și Marcel Vela, iar înainte ca ea să li se adrese susținătorilor PSD, a luat cuvântul primarul Buzăului, Constantin Toma."

      Editor: Este vorba de Marcel Ciolacu. Am corectat. 
  • +2 (2 voturi)    
    cat pupincurism... al catalea congres e asta? (Luni, 18 noiembrie 2019, 15:14)

    qwerasdf [utilizator]

    al XIV-lea? Mai e un pic, dragi romani, si acesti indivizi vor trece si ei in anul 1990.
  • +2 (2 voturi)    
    primarele care este Toma...... (Luni, 18 noiembrie 2019, 15:35)

    viziru [utilizator]

    primarele care este Toma...... asta e vechi pesedist are 68 MILIOANE EURO datorii la banci ...... bine ...firmele pe care le-a avut si le-a bagat in faliment ... el nu are nimic pe numele lui, nici casa nici masina ... banii ii ia in mana sa nu-i propreasca banca .... in afara de de alea 68 milioane euro i-au mai sters datorii de 20 milioane euro si Iliescu si Nastase ...... se vaita ca l-au falimentat oamenii ... dar oamenii lingai de baza ai lui gen Simona Savulescu sau Mitica Toader a capusat firmele primariei .....Regia de Apa si URBIS Serv......Buzaul plateste cea mai scumpa apa din Romania iar rezervele valutare ale URBIS s-au topit intr-un an .....