VIDEO Viorica Dăncilă, despre Klaus Iohannis: Vedem un nou Ceaușescu / Avem Guvernul Ludovic I din dinastia Iohannis

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 15 noiembrie 2019, 20:44 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: Captura video
Viorica Dăncilă l-a comparat pe Klaus Iohannis cu dictatorul comunist Nicolae Ceaușescu, acuzându-l pe președinte de „discurs extremist, antidemocratic și antieuropean” și vorbind despre „Guvernul Ludovic I din dinastia Iohannis”.

„Acum vedem un nou Ceaușescu”, a spus fostul premier, într-o conferință de presă, reluând teza că este amenințată de șeful statului că va declarații în fața procurorilor după ce europarlamentarul Rareș Bogdan a scris pe Facebook că Viorica Dăncilă ar trebui „să se pregătească de dezbatere cu procurorii”, în contextul desecretizării raportului 10 august.

„Dacă vorbești despre anumite lucruri sau nu ești de acord cu ce face (Klaus Iohannis) imediat mergi în fața procurorilor”, a continuat Viorica Dăncilă.

„Sper ca candidatul Iohannis să iară public și să spună ce a vrut să spună omul său de încredere” Rareș Bogdan, a adăugat lidera PSD.

În opinia sa, Klaus Iohannis vrea „exterminarea PSD”. „Dacă mâine nu va fi de acord cu USR, PMP sau UDMR, va vrea să dispară și aceste partide?”, s-a întrebat aceasta, înainte de a adăuga:
  • „Mă așteptam astăzi ca candidatul Iohannis să dea explicații pentru refuzul dezbaterii
  • Mă aștepta astăzi ca candidatul Iohannis să de explicații pentru declarațiile lui Rareș Bogdan”.
În contextul în care președintele refuză o dezbatere cu ea, Viorica Dăncilă a anunțat că a decis ca foștii miniștri din cabinetul Dăncilă să îi cheme la dezbatere „pe miniștrii din cabinetul Ludovic Orban I din dinastia Iohannis”.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















8192 vizualizari

  • +32 (38 voturi)    
    doamne, duamne... (Vineri, 15 noiembrie 2019, 20:50)

    dcotoara9 [utilizator]

    cat de mult rahar rosu mananca blonda asta !!!
    De cati neuroni ai nevoie ca sa crezi prostiile astea?
    • +22 (24 voturi)    
      Dementiala :) (Vineri, 15 noiembrie 2019, 21:47)

      mimiloi [utilizator] i-a raspuns lui dcotoara9

      Oare alegatorii pesede au o urma de ratiune ca sa-si dea seama ca in vremea lui dragnea ea era guvernul dragnea 3, o marioneta penibila? Acum e candidatul ciumei rosii la presedintie. Sa le fie de cap!
      • +4 (6 voturi)    
        Nu ei nu mai au minte (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 15:21)

        democtrates [utilizator] i-a raspuns lui mimiloi

        La ei ratiunea a disparut. Prin fake news-urile(intreaba un pensionar ce inseamna si nu stie-atentie nu vreau sa generalizez sunt pensionari destepti) , va ajunge la alegeri aproape de Iohanis.
    • -19 (23 voturi)    
      eu cred ca .. (Vineri, 15 noiembrie 2019, 22:47)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui dcotoara9

      maninca la fel ca profesorul de meditatii....in afara de ...sex , nu cred ca difera f.mult...asa se vede ...de peste ocean...
    • +17 (17 voturi)    
      Pai, cu ce sa vina? (Vineri, 15 noiembrie 2019, 22:58)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui dcotoara9

      Asta e PSD-ul. Singurul lucru disponibil pentru votanti de la PCR incoace e materia rosie rau mirositoare. Si cand te gandesti ca unii se multumesc si cu asta...

      Bine face Iohannis ca sta deoparte!
    • +2 (2 voturi)    
      gândește-te (Duminică, 17 noiembrie 2019, 12:39)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui dcotoara9

      că volguța peremista este șefa de campanie a analfabetei funcțional vasilica și te lămurești de ce prezidențiabila pesedaco-peremistă are discurs de naționalism extrem. Exact în privința asta a rămas să se facă de cacao, că în rest e terci de multă vreme.
  • -36 (42 voturi)    
    Dancila a iesit la lupta (Vineri, 15 noiembrie 2019, 20:54)

    galeo [utilizator]

    Bravo ei
    • +22 (28 voturi)    
      na, fiecare dupa cat il duce capul (Vineri, 15 noiembrie 2019, 22:15)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Daca pentru tine ceea ce face Dancila insemna lupta, asta zice multe si despre nivelul tau de inteligenta...
    • +6 (10 voturi)    
      ia-o acasa (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 9:35)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      S-a luptat cu protestatarii femei si copii gazati pe 10 August
      Proasta ar putea fi pusa sub acuzare mai ales ca infractorul Dragnea coordona represiunea violenta.
  • +37 (45 voturi)    
    #hehe (Vineri, 15 noiembrie 2019, 20:54)

    transpenibilus [utilizator]

    Cine mai avea dubii cum ca analfabeta "neconflictuala" e ciumarosie pura, cred ca tocmai s-a convins de ce "femeie si neconflictuala" e gospodina psd din Videle.

    Somnul natiunii naste monstri !!!!

    Iar PSD trebuie scos in afara legii si desfiintat.
  • +24 (26 voturi)    
    Mai un pic si ajungem la statul paralel (Vineri, 15 noiembrie 2019, 20:57)

    Caligula [utilizator]

    In campania asta ar fi mai bun Dragnea. Poate face niste teleconferinte? Ca pentru PSD tot nu conteaza unde a ajuns, si mai ales de ce.
  • +12 (14 voturi)    
    Credeam ca este ocupata: (Vineri, 15 noiembrie 2019, 20:59)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51eiJD7DN8L._SX396_BO1,204,203,200_.jpg
  • +27 (33 voturi)    
    Proastă si nesimtita (Vineri, 15 noiembrie 2019, 21:07)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nasol ca sunt unii mai prosti ca ea care o voteaza. Nste gunoaie
    • +16 (18 voturi)    
      faza-i tare (Vineri, 15 noiembrie 2019, 22:29)

      vali2 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      ca multi cretini care o voteaza cred ca ceausescu a fost ff bun. Deci nu stiu exact cine e mai prost.. ea sau alegatorii ei
  • +24 (26 voturi)    
    Medicamente!! (Vineri, 15 noiembrie 2019, 21:20)

    Martinezu [utilizator]

    iata ca revine nevoia...e ciclic!
  • +27 (29 voturi)    
    Pavi e disperata!!! (Vineri, 15 noiembrie 2019, 21:31)

    Dalinar [utilizator]

    La limita nebuniei, dati-i pastilele. In curand o scapam de proasta asta din Dinastia Hamstarului!!!
  • +28 (30 voturi)    
    ce este o dinastie Veorico ? (Vineri, 15 noiembrie 2019, 21:34)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    ce este o dinastie Veorico ?
  • +18 (20 voturi)    
    numai prostii spune (Vineri, 15 noiembrie 2019, 21:43)

    cetateanulmodern [utilizator]

    ????? asta a fost premierul Romaniei? Doamne ajuta!!!!
  • +12 (14 voturi)    
    Vio este (Vineri, 15 noiembrie 2019, 22:07)

    Luk [utilizator]

    Digitigrada si paricopitata.
  • +16 (18 voturi)    
    toate iesirile doamnei Dancila (Vineri, 15 noiembrie 2019, 22:08)

    Dizidentul [utilizator]

    din ultimele zile, toate cuvintele de ura si toate acuzatiile la adresa lui Iohannis sint "cuvint cu cuvint din evanghelia Olgutei" Dancila este atit de incuiata nu realizeaza ca Olguta nu este prietena si nu o priveste cu ochi buni .Vasilescu stie foarte bine ca postul (de Prim-Ministru) a fost in testamentul lui Dragnea pentru dinsa nu pentru Dancila, tot ce scoate pe gura Docila in aceste zile o trag mai mult in jos si poate in zece zile sa multumeasca din suflet sefei de campanie.
    • +11 (11 voturi)    
      Totusi (Vineri, 15 noiembrie 2019, 23:09)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Dizidentul

      Nu cred ca pica Dancila. Daca pica Dancila, pica si Vasilescu. De bine, de rau, asta e nivelul PSD-ului, o mafie politica de inepti, si nimeni din PSD nu poate schimba asta. Oamenii capabili, ca Birchall, sunt dati afara.
  • +15 (15 voturi)    
    Si mai vedem (Vineri, 15 noiembrie 2019, 22:25)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Aceeasi persoana ce raspandeste minciuni clocite de altii, lipsita de idei si de orice logica sau inteligenta, agramata (cacofoniile gen "ca candidatul" au ceva devenit absolut normal) care nu are alte argumente decat ura fata de contracandidat si balacareala.
    • +3 (3 voturi)    
      cu Asange era tinut in viata (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 9:37)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui D.M.A.Gogu

      Prin video uri trucate folosing CGI asa si proasta e tinuta in perfuzii de consilierii aia care isi doresc mult ca Romania sa si mute ambasada
      Viorica Muierica a mutat deja ambasada de cateva ori desi nu era treaba ei
  • +9 (9 voturi)    
    buna gluma... (Vineri, 15 noiembrie 2019, 22:48)

    semperfidelis [utilizator]

    cine a scris-o.. ?
  • +10 (10 voturi)    
    Ma are dreptate (Vineri, 15 noiembrie 2019, 23:30)

    BartSimpson [utilizator]

    Intr-un singur lucru: Iohannis vrea exterminarea PSD. Foarte bine, si eu si multi altii ne dorim ca aceasta grupare mafiota sa DISPARA. La puscarie daca se poate. Mno, si pentru asta chiar il votez.
  • +8 (8 voturi)    
    Hehe (Vineri, 15 noiembrie 2019, 23:41)

    aiureantramvai [utilizator]

    Ca caracter esti ca calu'. Meic foto?
  • +12 (12 voturi)    
    Tzatza de mahala (Vineri, 15 noiembrie 2019, 23:53)

    morometu [utilizator]

    Perfida si vicleana se autovictimizeaza improscand cu noroi, criticand, jignind si repetand la nesfarsit...Iohannis! Daca nu ati vazut vreodata cum se comporta tzatzele in mahala, priviti-i discursurile. Si nu uitati sa iesiti la vot ca altfel viitorul copiilor nostri este ratat!
  • +11 (11 voturi)    
    Ce cauti tu in viata mea? (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 8:32)

    constan [utilizator]

    Oameni buni,vorbiti in soapta ,sa n-o speriem pe marea iubitoare de romani,sa ramana pana la capat de drum in fruntea PSD,inteligenta,caracterul,educatia si onoarea o recomanda cu prisosinta pentru postul de gropar al PSD
  • +7 (7 voturi)    
    Si tu ce esti?! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 8:57)

    John M. [utilizator]

    Cine te-a adus in politica- nu un neispravit care acum zace in puscarie?!
    Tot PSD-ul formeaza dinastia hotilor inca in libertate.
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 9:49)

    dumnezeu [utilizator]

    nu mai e nimic de comentat. neconflictuala a ajuns în faza clinică, iar clocitoarea de infractori, numită psd, trebuie desființată.
    e nevoie de asanarea politicii din românia!
  • +6 (6 voturi)    
    Vasilicooo du-te acasa! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 9:51)

    Cactus Jack [utilizator]

    ...Videle asteapta forte proaspete la curatatul localitatii. Dupa ce Vasilica a fost o catastrofa ca premier, mai are si tupeul de a se prezenta la prezidentiale. Cu multa rea vointa, cu veninul otravitor unui sarpe, minciuni, dezinformari, fake news uri, duce o campanie electorala, de ne apuca sila. Cu Teodorovici au furat, au golit bugetul statului, iar acuma mai are si nesimtirea sa apara in fata romanilor, ca o neprihanita. Doar niste inconstienti pot sa puna o cruciulita in dreptul ei, speram ca in cateva zile n-o ma vedem pe micul ecran, pe afise electorale. Apropos, inca nu ne-a lamurit provenienta ceasului din aur, cu o valoare de pana 5000 euro.
    Oare vedem in curand impodobita si cu o bratara din inox?
  • +4 (4 voturi)    
    Viorică,tu nu vezi bine. (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 13:39)

    asavreau [utilizator]

    Poza de la meci te-a dat de gol.Stăteai cu nasul lipit de televizor.Chipurile vedeai meciul ! Vio,nici poze nu știi să faci ,care să te avantajeze.Lasă-ne !Ești o pagubă.Aduci ghinion.
  • +7 (7 voturi)    
    Rusine (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 15:32)

    democtrates [utilizator]

    Un asemena comportament este inadmisibil, un fost premier a Romaniei , o presedinta de partid sa vorbeasca in acest hal despre un presedinte al Romaniei in functie .Institutiile statului ar trebui sa se sesizeze. Am ajuns la nivelul Botswanei, unde stiti care este moneda nationala 
  • +4 (4 voturi)    
    S-ar putea să-ți superi o bună parte din (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 18:12)

    BleahBleah [utilizator]

    Alegători cu asemenea declarații ...
  • +4 (4 voturi)    
    E de bine . . . . (Sâmbătă, 16 noiembrie 2019, 22:02)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . . . inseama ca vor fi mai multi Ludovici al II-lea pana pe la XVII-lea!