Klaus Iohannis: Nu poate exista însă nicio dezbatere cu un candidat al unui partid care a guvernat împotriva românilor trei ani de zile

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:25 Actualitate | Esenţial


Klaus Iohannis
Foto: Facebook
Președintele Klaus Iohannis a respins marți ideea unei dezbateri cu Viorica Dăncilă, candidata unui „partid care a guvernat împotriva românilor trei ani de zile”.

„Nu poate exista însă nicio dezbatere cu un candidat al unui partid care a guvernat împotriva românilor trei ani de zile. Nu poate fi niciun schimb de idei cu reprezentanta unui PSD nereformat, care a călcat în picioare statul de drept, care a vrut ca România să deraieze de la parcursul său european doar pentru beneficiul unei clici de infractori”, a scris președintele, pe pagina sa de Facebook.

În opinia sa, este vorba de „candidata unui partid care acum mimează democrația, după ce a sfidat sistematic valorile și principiile democratice, care i-a umilit pe români, care s-a făcut scut în fața corupților și penalilor în toți acești ani”.

„Nu trebuie să uităm nicio clipă cine este PSD și care este pericolul pe care îl reprezintă pentru viitorul României, oricât ar vrea acum să fugă de responsabilitate și să încerce să ne dezbine prin tot soiul de tertipuri!”, a adăugat Iohannis.

Președintele a adăugat că va avea, în perioada următoare, „dialog direct” cu „cetățenii, cu jurnaliștii, cu societatea civilă” și va continua să meargă prin țară pentru a explica „proiectul” său. „România normală devine realitate doar prin solidaritate și unitate, cu susținerea majorității românilor”.

PSD a solicitat PNL organizarea, de comun acord, a cel puţin două dezbateri între Viorica Dăncilă şi Klaus Iohannis, înaintea turului al doilea al alegerilor prezidenţiale din 24 noiembrie.

Şeful campaniei electorale a lui Klaus Iohannis, Dan Motreanu, a declarat, luni seara, că în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale se va merge pe mitinguri şi întâlniri cu organizaţiile liberale şi cu cetăţenii, susţinând că o dezbatere cu Viorica Dăncilă nu trebuie să aibă loc deoarece nu aduce nimic în plus.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















22615 vizualizari

  • -16 (46 voturi)    
    Si PSD-ul isi ascute gainile. (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:27)

    Lok [utilizator]

    Dar era de asteptat. Nici Iliescu nu a vrut cu Vadim.
    • +8 (62 voturi)    
      Iohannis, ce parere au partenerii euro-atlantici ? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:05)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      despre hotarararea asta ?
      Dezbaterea si dialogul sunt atributele democratiilor occidentale.
      Altfel, indiferent de scuze, aprobabti comjportamente de gen Putin sau Erdogan.
      • -3 (41 voturi)    
        Putin si Erdogan nu sunt fricosi ca Iohanis (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:20)

        tei [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        El e doar cel care pregateste terenul pentru Putin si Erdogan de Romania
        • -14 (36 voturi)    
          cred ca e vorba de tzafna. Contagiat de Barna ? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:33)

          Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui tei

          Nu cred ca e vorba de frica. Ar fi strivit-o pe Dancila. Cred ca e vorba de un orgoliu deplasat.
          Pare ca s-a contagiat de la Barna.
          De fapt o boala veche in partea asta arhaica a Europei.
          • +1 (19 voturi)    
            Comment sters de user (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:00)

            Reticentul [anonim] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

            • -5 (13 voturi)    
              barna a venit doar sub protectia lui guran (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:50)

              Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

              cand era deja in dificultate si isi juca ultima sansa. Pana in acel moment refuzase o dezabtere cu Paleoologu.
              A fost in disperare de cauza.
              Paleologu incepuse sa-l faca k.o pe Barna pana n-a intervenit Guran sa maraie la el.
              • +4 (12 voturi)    
                Iohannis presedinte (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 8:17)

                numaiamnume [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

                Domnule Iohannis, urmeaza sa pun stampila pe dumneavoastra, deoarece nu o consider pe doamna Viorica Dancila competenta pentru functia de presedinte. Acest lucru se va intampla numai daca exista o dezbatere electorala, indiferent de rezultatul ei, altfel imi voi anula votul. Absolut tot ce spuneti sunt scuze goale si doar scuze penibile. Greselile doamnei Dancila nu va scuza atitudinea aroganta si ipocrita, nesimtirea si lipsa de respect la adresa alegatorilor. Nu fiti ipocrit! Veniti in fata noastra si cereti-ne votul, nu ne mai puneti in situatia in care sa va cerem noi voua sa vorbiti!
                • -1 (5 voturi)    
                  daca nu (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:33)

                  Wn [utilizator] i-a raspuns lui numaiamnume

                  te-ai lamurit pana acum stai. inseamna ca pricepi mai greu.
                • -3 (5 voturi)    
                  esti greu de cap (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:34)

                  nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui numaiamnume

                  unde ai trait pana acum man ? nu esti inca lamurit ce-i poate pielea veoricai ? eu cred ca esti un troll care incerci sa faci presiune pe subjectul asta...ca sa apara iohanul intr-o dezbatere cu veorika si in care aia sa-l acuze in direct ca "taie pensiile romanilor"..singura ei tema falsa de campanie....asa ca mai bine o lasi balta cu votul matele..si te duci la o tabla in ziua votului daca nu esti in stare sa votezi cu capul....
                  • -1 (1 vot)    
                    ai intuit bine (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 16:31)

                    AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui nalbaroiu

                    Colonelul e un trollache psdist si asta mai e nou e linia lor de atac.
                    Ca ei ar fi votat Johannis dar lipsa dezbaterii ii va face sa nu mai voteze. Deja sunt mai multi trolisori care recita aceeasi tampenie.
      • -4 (34 voturi)    
        Partenerii occidentali, (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:37)

        soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        bre rusnace, nu discuta cu teroristii sau cu puscariasii, sau cu creaturi puse in functie de puscariasi!
      • 0 (46 voturi)    
        exact (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:44)

        octo [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        Iohannis face pe el de frica sa nu-l puna la zid analfabeta pe mutulica. sa vezi atunci ghinioane! el a pus-o in functie deci e complice. e la fel de penal ca Dragnea cu afacerile lui cu mosteniri in Sibiu dovedite in instante ca fraude. lipsea urmatorul pas: punerea sub acuzare pentru fals in acte. a dovedit de unde a avut bani de casele astea? a platit impozite petru veniturile din meditatii? cam care ar fi profilul unui om meditat de Iohannis. ca eu n-am vazut unul singur. ma bucur ca a venit la guvernare PNL acum sa ne arate ce dezastru e. pai pana ieri aveam cresterea economica cea mai mare din UE, recunoscuta international. cu cifrele astea nu te joci. medicii si profesorii au salariile marite, la un nivel decent. ce spitale sa faci fara medicii plecati in afara. mandolina cu turcan si gorghiu vor face o guvernare interesanta in 3.
        • +5 (19 voturi)    
          Dezbateri aroganta lui iohannis (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:40)

          Theros [utilizator] i-a raspuns lui octo

          Cert este ca un nou mandat pleaca de la descarcarea de gestiune pentru cel precedent. Bilantul si invataturile lui sunt perspectiva din care plecam mai departe, in al doilea mandat. Daca nu intelegi cum isi vede presedintele propriul parcurs, ce regreta, ce ar face altfel, ce explicatii are, nu stiu cum poti decide rational daca mai merita si un al doilea mandat.

          Tocmai de aceea, eu am sa ii pun cateva dintre intrebarile pe care le consider relevante pentru acest prag pe care si-l doreste intre mandate. Cel mai probabil vor ramane retorice, cu siguranta nu sunt toate intrebarile la care ar trebui sa raspunda. Dar cred ca raspunsurile la ele, fie ele o tacere, creioneaza portretul presedintelui care doreste un al doilea mandat:

          1. Ati vorbit adesea despre reusitele mandatului dvs, despre anii grei ai luptei de uzura cu PSD. Care considerati ca sunt principalele esecuri ale mandatului si care sunt lucrurile pe care le-ati face altfel daca ar fi sa o luati de la capat din 2014?

          2. Considerati ca aveti vreo responsabilitate pentru rezultatul alegerilor parlamentare din 2016?

          3. Dupa doborarea celui de-al doilea premier, Mihai Tudose, in numai un an, PSD era intr-un moment de criza. Avea nevoie de o redresare rapida prin desemnarea unui nou premier, cu care Liviu Dragnea sa transmita partidului mesajul ca totul e sub control si stabilizat. De ce ati desemnat-o premier pe dna Viorica Dancila si ati dat astfel PSD-ului sansa sa se reechilibreze? Cum v-a convins dna Dancila ca are aptitudinile necesare pentru a fi premierul Romaniei?

          4. Ati spus in momentul desemnarii dnei Dancila ca trebuie sa tineti cont de Constitutie si deciziile CCR in materie. Care este articolul din Constitutie sau decizia CCR care va impiedica sa cereti o alta desemnare de la PSD? Si care este articolul sau decizia care v-ar fi impiedicat sa refuzati si a doua propunere de premier (nu de ministru) daca ea nu ar fi fost conforma cu cerintele functiei?

          5. Ati regretat vreodata desemnarea dnei Da
          • +6 (18 voturi)    
            Concret aroganta (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:48)

            Theros [utilizator] i-a raspuns lui Theros

            5. Ati regretat vreodata desemnarea dnei Dancila? V-ati facut reprosuri?

            6. In martie 2018, Formul Judecatorilor v-a cerut sa sesizati Comisia de la Venetia in privinta modificarilor Legilor Justitiei. Ati refuzat spunand ca e prea tarziu, pentru a o face totusi in mai 2018, dupa ce PNL reusise deja o sesizare prin APCE. De ce ati refuzat, de fapt, sesizarea Comisiei de la Venetia?

            7. Va reprosati ca nu ati sesizat mai repede Comisia de la Venetia in privinta Legilor Justitiei?

            8. Constitutia va da dreptul sa participati la sedintele CSM, pe care le si prezidati. In ani marcati de lupta pentru Justitie ati folosit aceasta prerogativa de 3 ori. Nu ati participat nici in momentele cele mai critice, cand au avut loc lupte teribile in jurul Sectiei Speciale pentru magistrati. De ce aproape ati abandonat aceasta prerogativa?

            9. In mandatul dvs, functia prezidentiala a pierdut mai multe prerogative, in primul rand in domeniul Justitiei, dar nu numai. Considerati ca ati facut suficient pentru a apara integritatea functiei prezidentiale?

            10. O mare parte dintre aceste prejudicii au fost provocate de CCR. Unul dintre judecatori, dl Lazaroiu, s-a aflat intr-o situatie neconstitutionala, fiind reprezentantul Presedintiei, de ce nu ati incercat sa-l revocati? Aveati deschisa deja o procedura juridica in acest sens.

            11. Primul dvs sef de cancelarie a fost dl Dan Mihalache, numire care v-a adus primele critici din partea sustinatorilor dvs. Considerati acum ca a fost o alegere gresita?

            12. In calitate de ambasador in UK, numit de dvs, dl Mihalache s-a facut remarcat inclusiv prin umilirea unei jurnaliste, Maia Bondici, despre care a afirmat ca e frustrata si isterica. Vazand acele imagini, ati mai considerat ca dl Mihalache este potrivit pentru pozitia de ambasador al Romaniei? Dar cand a pledat pentru sustinerea Rovanei Plumb pentru pozitia de comisar european?

            13. In criza Caracal l-ati demis pe seful STS fara a explica in niciun fel vreo vinovatie a domniei sale si a i
            • +4 (16 voturi)    
              Felicitari Theros ! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 21:31)

              tei [utilizator] i-a raspuns lui Theros

              Pentru toate intrebarile,

              Intuitia mea e ca Iohanis pur si simplu nu cunoaste constitutia si nu are - si n-a avut niciodata - vreun interes s-o cunoasca, ca sa-si exercite cu adevarat functia pentru care-l voteaza 50% + 1 dintre romani.

              Am o intrebare pt. tine: poate un presedinte sa hotarasca singur - sau sub santaj, dar de unul singur fara Parlament sau - schimbarea orientarii catre UE si NATO? Pt. ca, daca nu poate, si asta-i garantat si batut in cuie de-acum inainte, atunci exercitarea atributiilor de presedinte in viata interna ramane singura atributie OBLIGATORIE SI INDISCUTABILA (=nu depinde de nimic decat de el insusi) a unui presedinte. iar in cazul asta, Iohanis n-a facut nimic.

              Felicitari pentru postarea ta de la fake articolul publicat de Bloomberg.
      • 0 (24 voturi)    
        Cine ar castiga mai mult dintr-o dezbatere? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:56)

        animatron [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        Dl Iohannis e un liberal conservator, foarte bine vazut in grupul PPE (dreapta conservatoare europeana), apreciat ca fiind foarte pro-european si pro-atlantist.

        Dumnealui stie perfect ca dezbaterea publica intre adversari politici e o necesitate intr-o democratie de tip european, oamenii trebuie sa poata vota informati despre personalitatile care concureaza.

        Dl Paleologu a argumentat foarte inteligent si decent exigenta unei dezbateri chiar din turul 1, din pacate, din motive ideologice si electorale meschine, aproape toti candidatii l-au refuzat.

        In ultima instanta s-a organizat ceva la Europa FM, cu dnii Paleologu, Barna si Kelemen si poate ca unii alegatori au fost multumiti sa-i cunoasca mai bine pe acesti domni.

        La dl presedinte si la dna ex-premier Dancila nu se mai pune problema notorietatii, nu se mai poate aduce argumentul ca "lumea vrea sa stie cine sunt ei" (era cazult in turul 1 pt multi candidati, ca dl Barna de ex).

        Stim cu totii cine sunt si ce propun politic Iohannis si Dancila, o dezbatere nu ar aduce nimic nou din acest punct de vedere.

        Totusi, sa ne intrebam cui i-ar folosi mai mult, electoral si ca imagine.

        Dl Iohannis nu are nici un fel de interes, el e deja cotat foarte bine, chiar daca ar pierde cateva procente de absenteisti, sansele lui de a castiga sunt foarte mari.

        Dna Dancila ar fi foarte avantajata, pt ca si-ar creste audienta in mod nesperat, electoratul de dreapta si cel USR-PLUS nu o asculta niciodata, doar isi bat joc de greselile ei de gramatica sau lexic.

        Expertii in comunicare politica va vor spune ca e f. delicat, ca barbat, sa intri in confruntare "live" cu o femeie, trebuie mult tact, nu poti raspunde cu intensitate, e negativ perceput, subconstient, de majoritatea femeilor care privesc dezbaterea.

        Personal cred ca si dl Paleologu ca o dezbatere in acest tur 2 e o exigenta a democratiei.
        In acelasi timp, mi se pare la fel de evident ca cel mai mult ar avea de castigat dna Dancila (ea insista demult pt o dezbatere).
        • +4 (12 voturi)    
          Really Sherlock? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:33)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui animatron

          "In acelasi timp, mi se pare la fel de evident ca cel mai mult ar avea de castigat dna Dancila (ea insista demult pt o dezbatere)."

          ========================
          Really Sherlock?
          • -4 (6 voturi)    
            Aroganta lui iohannis (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:50)

            Theros [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            5. Ati regretat vreodata desemnarea dnei Dancila? V-ati facut reprosuri?

            6. In martie 2018, Formul Judecatorilor v-a cerut sa sesizati Comisia de la Venetia in privinta modificarilor Legilor Justitiei. Ati refuzat spunand ca e prea tarziu, pentru a o face totusi in mai 2018, dupa ce PNL reusise deja o sesizare prin APCE. De ce ati refuzat, de fapt, sesizarea Comisiei de la Venetia?

            7. Va reprosati ca nu ati sesizat mai repede Comisia de la Venetia in privinta Legilor Justitiei?

            8. Constitutia va da dreptul sa participati la sedintele CSM, pe care le si prezidati. In ani marcati de lupta pentru Justitie ati folosit aceasta prerogativa de 3 ori. Nu ati participat nici in momentele cele mai critice, cand au avut loc lupte teribile in jurul Sectiei Speciale pentru magistrati. De ce aproape ati abandonat aceasta prerogativa?

            9. In mandatul dvs, functia prezidentiala a pierdut mai multe prerogative, in primul rand in domeniul Justitiei, dar nu numai. Considerati ca ati facut suficient pentru a apara integritatea functiei prezidentiale?

            10. O mare parte dintre aceste prejudicii au fost provocate de CCR. Unul dintre judecatori, dl Lazaroiu, s-a aflat intr-o situatie neconstitutionala, fiind reprezentantul Presedintiei, de ce nu ati incercat sa-l revocati? Aveati deschisa deja o procedura juridica in acest sens.

            11. Primul dvs sef de cancelarie a fost dl Dan Mihalache, numire care v-a adus primele critici din partea sustinatorilor dvs. Considerati acum ca a fost o alegere gresita?

            12. In calitate de ambasador in UK, numit de dvs, dl Mihalache s-a facut remarcat inclusiv prin umilirea unei jurnaliste, Maia Bondici, despre care a afirmat ca e frustrata si isterica. Vazand acele imagini, ati mai considerat ca dl Mihalache este potrivit pentru pozitia de ambasador al Romaniei? Dar cand a pledat pentru sustinerea Rovanei Plumb pentru pozitia de comisar european?

            13. In criza Caracal l-ati demis pe seful STS fara a explica in niciun fel vreo vinovatie a domniei sale si a i
        • -1 (3 voturi)    
          dancila ar avea de castigat (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:40)

          nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui animatron

          fiiindca a doua zi presa nu o va scoate din "proa_sta satului" ..iar ea spera sa fie votata din mila de romani..asa cum iohanisula fost votat acum 5 ani cand s-a suparat lumea ca a fost jignit in emisiuna televizata..deci aia ar fi singura sansa a veorikai ..sa-i fie lumii mila de ea si sa o voteze ca pe o victima a presei...umilire publica...deci concluzia e clara: NU e necesara o dezbatere, nu avem ce sa aflam noutati de la aia de au domnit atatia ani fara sa faca nimic...decat sa fure....
      • -2 (14 voturi)    
        Cu siguranta doar de bine! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:34)

        Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        Pentru ca partenerii euroatlantici folosesc dublul standar, dubla masura si adapteaza comentariile atunci cand este nevoie printr-o critica folosind jumatati de masura ca in cazul "loviturii de stat" din 2012 cu Basescu, cu legile justitiei, cu MCV, cu Rovana Plumb si asa mai departe.

        In al doilea rand, impostura acestui animal turbat numit Iohannis este absolut teribila si incalificabila! Atata aroganta, infatuare si obraznicie nu am crezut ca voi vedea vreodata la un sef de stat, care poate fi foarte bine decazut din stadiul de fiinta inteligenta si aruncat la groapa de gunoi a infernului corupt!

        Cum sa minti in halul asta ca PSD a guvernat impotriva romanilor bai perfidule, cand nivelul de trai a crescut substantial de cand a venit PSD la guvernare? Chiar nu mai stii cum sa ascunzi sub pres adevarul ca sa ramai la suprafata doar cu impostura securista si folosesti tot felul de tertipuri mizerabile, ca societatea sa-ti deprinda tacticile oculte si sa iti pervertesti toti sustinatorii?

        Jos Iohannis si impostura securista!!
        • -2 (2 voturi)    
          i-ati pastilele neamule! (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 16:48)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Unforgiven

          Si nu iti mai praji creierul la A3
      • +1 (15 voturi)    
        Cu cine??? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:38)

        Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        Dancila===ZERO, din toate punctele de vedere.
      • 0 (2 voturi)    
        acum psd-ul vrea brusc dezbatere? (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 16:26)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Poiana lui Occam

        Unde a fost dezbaterea la adoptarea OUG13? Unde a fost dialogul la OUG114? dar la 10 august? dar cand Viorica hotara peste capul presdintelui mutarea ambasdei la Ierusalim?
        Dialogul si dezbaterea sunt atributele democratiei dar nu inseamna ca au loc doar in campanie. Ele trebuie sa fie permanente air partidul furtocrat numit PSD numai de dezbateri si dialog nu a avut chef.
        Acum vad ca subit dati lectii de democratie.
    • +1 (33 voturi)    
      Minune (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:21)

      tony-s [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      vorbeste mutu'.
      • -2 (12 voturi)    
        Aleluia ! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:02)

        Observatore [utilizator] i-a raspuns lui tony-s

        Gloria Deo !
    • -5 (9 voturi)    
      Tu ca le știi pe toante (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:55)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      da Ceashka a avut dezbatere cu Stalin ....
      Stalin era deștept , Ceashka analfabet și bâlbâit !
      Nu se pierde timpul cu prostii...
    • -2 (10 voturi)    
      Dupa fapta si rasplata. (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 6:51)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      Intalnirea Johannis -Dancila nu ar face decat sa gireze comportamentul antidemocratic al PSD., discursul agresiv practicat de candidatul Dancila si membrii partidului.
      Am scris agresiv.Pe alocuri au fost accente rasiste.
      Intalnirea Johannis -Dancila ar da semnalul ca atacul asupra manifestantilor in 10 august a fost ok.
      Intalnirea cu Dancila ar arunca o umbra de îndoiala asupra zilelor cand Romania era in strada pentru a apara justitia.Cunoastem atitudinea PSDului si a candidatului Dancila in perioada numirii Procurorului European.
      Cine doreste sa o asculte pe Dancila gaseste pe internet discursul remarcabil pe care domnia sa l-a tinut in octombrie 2018 in Parlamentul European .
      A mai tinut Dancila cateva discursuri ( poate august 2019) cu ocazia congresului PSD parca.

      Bineinteles tot pe internet interesatii pot asculta discursurile d-lui Johannis.
      In amintirea zilelor cand Romania era in strada intalnirea Johannis-Dancila NU poate avea loc.

      Indiferent ce se va intampla pe 24 noiembrie Johannis va continua cu fruntea sus.

      Este o expresie-" lasa loc de buna ziua" .
      Dancila si partidul pe care il conduce nu au lasat loc de buna ziua.
      Sper ca acest recent trecut sa ii ajunga din urma.
      • -1 (5 voturi)    
        e in regula! sa stea acasa (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 8:22)

        Crup [utilizator] i-a raspuns lui nlln

        Absolut brilianta analiza ta! O splendoare de analiza!
        Asadar intrucat klaus puturosul este indreptatit sa stea acasa, indreptatit sunt sa stau si eu acasa in ziua votului!
        Sau poate o votez pe dancila. Categoric, fara ironii, proasta are sange in ea, spre deosebire de lasul indreptatit sa stea acasa.
        • 0 (2 voturi)    
          nu o sa stai acasa (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:44)

          nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui Crup

          nu o sa stai acasa.. ca nu-ti mai primesti ajutorul de vot de la veorika....deci o sa te vedem tariindu-te la vot..punand stampila si apoi in fata vreunei scoli sa astepti pachetul de unt....
        • 0 (0 voturi)    
          daca te reprezinta analfabeta, stai acasa (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 16:52)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Crup

          Sau voteaz-o.
          E dreptul tau democratic.
      • -1 (5 voturi)    
        ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 9:15)

        dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui nlln

        ne vedem la vot. psd trebuie să moară!
        iohannis președinte!
      • 0 (0 voturi)    
        Care rasa a fost atacata? (Joi, 14 noiembrie 2019, 8:42)

        Lok [utilizator] i-a raspuns lui nlln

        Intreb pentru un prieten.
    • 0 (8 voturi)    
      Noaptea.... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 7:09)

      nlln [utilizator] i-a raspuns lui Lok

      La fapt se seara , ieri, a declansat PSDul campania electorala.
      Campanie care nu reprezinta decat o ofensiva asupra bunului simt.
      Si-a lansat PSD-ul afisele electorale, un atac la persoana( cum ne-a obisnuit) bazat pe MINCIUNI.
      Un singur lucru cred ca se potriveste: sub numele Vioricai Dancila este un mare ZERO.
      Da ,omul politic Viorica Dancila isi promoveaza candidatura cu un mare zero pe afisul electoral.
      Este acest zero viziunea Vioricai Dancila?
      Este acest zero proiectul de tara al Vioricai Dancila?


      Aceasta hartie, folosita pe post de afis electoral a fost aruncata in spatiul public in timp ce unii explicau de ce d-ul Johannis nu se va intalni cu Dancila.
      Voi atribui aceasta postare " sefului" PSD si nu candidatului in alegerile prezidentiale intrucat continutul duce in deradere orice pretentie de a candida la cea mai inalta functie in stat.
      Functia pentru care Dancila si-a declarat candidatura merita respect.
      Dancila ca sef al PSD nu a inteles acest lucru, promoveaza in continuare " epoca Dragnea".

      Avem o candidatura Dancila-Dragnea , Dancila fiind doar ambalajul continutului Dragnea.
  • -8 (82 voturi)    
    Abia astept (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:30)

    galeo [utilizator]

    Sq votez inmpotriva ta Wernere.
    Sper sa pierzi astfel incat sa iti iasa figurile din cap.
    • 0 (46 voturi)    
      esti o (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:40)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      rushine pentru natia romana, pretene !
      • -2 (36 voturi)    
        Tu esti ala (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:42)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        Care vorbeste in numele natiei romane?
        Cum iti permiti
        • -1 (11 voturi)    
          ...mda , el shi ... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:04)

          Observatore [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          ... Ceusescu .
      • 0 (16 voturi)    
        Iar? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:04)

        JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        Iar au aparut astia care confunda natiunea romana cu pesedeaua?
    • -1 (39 voturi)    
      aoleo... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:41)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      te-a impresionat Veorica ? prostovane ...
      • -1 (27 voturi)    
        Nope (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:31)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        M-a convins Iohannis, intelectualule
        • +1 (15 voturi)    
          Decat o intrebare (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:51)

          mitg [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          Tu esti acelasi galeo care face spam pesedist si pe alte forumuri?
    • -2 (28 voturi)    
      Asa sa faci! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:56)

      2016 [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Apoi sa te speli pe cap cu cotcodacila, vezi sa nu te molipseasca!
      • -3 (31 voturi)    
        Sa-l vad pe Werner umilit (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:43)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui 2016

        Va fi de vis
        • +1 (9 voturi)    
          Da, stim, postac psdist (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:18)

          midufi [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          Ala care ne sfatuia sa nu venim la vot in turul 2.
        • 0 (2 voturi)    
          nu o sa vezi asa ceva (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:47)

          nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          stai relax..nu o sa vezi asa ceva...nu te mai gandi la asta ca te doare capu'...
    • -1 (29 voturi)    
      cu mafiotii ... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:57)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      nu se discuta ! Punctum !
    • +5 (29 voturi)    
      Nu pierde el, pierdem noi (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:08)

      IosifV [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Nu pierde el, pierdem noi.

      Dar stiu ca din pacate multi romani privesc alegerile ca pe un joc de fotbal la TV si start de seminte. Asta e si motivul pentru care suntem unde suntem.

      Faptul ca nu avem autostrazi, spitale e numai vina noastra ca am votat aceiasi hoti si mincinosi, si continuam sa o facem. Nu zic ca USR nu poate fi la fel, dar macar nu am mai vota aceiasi indivizi si partidel (PSD si PNL).
      • +10 (20 voturi)    
        Noi am pierdut deja ... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:06)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui IosifV

        ... cand veorica a ajuns in turul 2. Ca cica Brna mirosea urat pentru un tur 2. veorica era mai parfumata si acum sariti de fund in sus ca "baaaaa, votati Iohannis". Spalati-va cu veorica pe cap.

        Iohannis considera ca nu poate fi nici un dialog intre el si veroica. Fiecare considera ce considera. Dar intre el si Barna, Palelologu si Hunor putea exista un dialog. L-a refuzat si pe acesta. Daca se ducea la acea dezbatere, il credeam si il intelegeam ca nu are ce sa discute cu veorica.

        Mai exista o sansa pentr noi: sa iasa veroica presedinte si atunci poate lumea se mobilizeaza la alegerile de anul viitor sa iasa la vot si astfel PNL+USR-PLUS sa obtina o majoritate confortabila. Oricum, presedintia, sub Iohannis (si multumita lui), a cam fost golita de puteri..

        Oricum, chiar daca nu se duce la o confruntare cu veorica, ar trebui sa aiba niste aparitii la o TV in care sa explice deciziile pe care le-a luat, cele pe care nu le-a luat, cum ar face proceda in situatii similare.

        Asta asa, pentru minima decenta fata de alegatori.
        • 0 (8 voturi)    
          Cine-l crede pe Ion? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:06)

          IosifV [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          Ion nu s-a dus la dezbaterea din turul 1 dintr-un motiv tactic si simplu si adevarat: ar fi fost ciuca batailor.

          Dar in turul 2, daca nu merge cu Vio, Ion se face de ras. Si nu doar atat, poate avem o supriza mare de tot.
          • 0 (2 voturi)    
            nu o sa ai nici o surpriza (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:49)

            nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui IosifV

            si tu postacule psd-ist speri sa ai o mare surpriza ? nu o sa ai..cred ca iti ajung alea in care te-ai culcat cu geoana si te-ai trezit cu basescul...sau cand te-ai bucurat prematur cu puie-monta ...si v-o tras-o johanu;....
    • -6 (28 voturi)    
      asa ar trebui.... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:21)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      sa l bata analf-beta pe acest parvenit....oricum functia de presedinte nu are mare pondere in conducerea tarii....l au ales americanii pe trump , de ce nu ar alege si romaniii pe "miss piggy"...
      • -1 (29 voturi)    
        Decat un prost fudul (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:44)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        Mai bine o proasta neconflictuala
        • +1 (15 voturi)    
          Corect diagnostic. (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:07)

          Observatore [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          Pacat ca sistemul nu ma lasa sa-tzi dau mai multe puncte .
          • -1 (3 voturi)    
            proasta neconflictuala (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:52)

            nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui Observatore

            a fost la butoane in ultima perioada...ea a trimis la cedo skimbarea de directie pentru patronul ei dragnea..si a facut o multime de tampenii draga "doamna neconflictuala"..asa ca argumentul asta cade....cauta altul ca sa-i dai muuult mai multe puncte lui vadim...pardon..galeo...:-)))
        • -1 (9 voturi)    
          Mah, iti taie solda de postac (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:20)

          midufi [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          Auzi la el, proasta...
    • +4 (10 voturi)    
      Sa mori tu?! (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 8:17)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      Cand o cheama Iohannis la consultari, dialog, vaca de telemorman ridica coada a tzafna.
      Cand este invers, trebuie ca Presedintele sa faca ce vrea vaca de telemorman.
      Sa fim seriosi!
      Oricine in afara de pesede!
      ORICINE!
  • +2 (66 voturi)    
    du-te tare (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:30)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    daca nu merita ea, noi meritam? si inca ceva. daca nu ti-ai putut da seama in primele 5 minute de discutie cu ea ce hram poarta inseamna ca esti tampit rau. de ce ai mai numit-o prim ministru???? ti-a convenit da?

    o sai mai ai votul meu cand o sa imi vad ceafa... mai zi dinastea, ca poate ma duc la vot si o votez, si asa suntem in rahat, macar sa intram de tot.
    • -6 (34 voturi)    
      alt prostovan impresionat de Veorica... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:41)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui ardeleanu_ion123

      alt prostovan impresionat de Veorica...
      • +1 (27 voturi)    
        salut dom' doktor (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:31)

        ardeleanu_ion123 [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        bai asta, esti unul dintre cei din cauza carora au plecat atatia romani in afara... n-ai nici o logica n-ai nici un argument. hai sa iti explic:

        șeful statului nu poate fi obligat să desemneze ca prim-ministru o persoană pe care nu o dorește, iar acesta nu poate fi un motiv de suspendare.

        a zis-o Zegrean nu eu. Campania electorala mascata a lu nen'tu klaus cu tuta aia prim-ministru a costat Romania enorm. inclusiv pe tine. dar esti prea boulean ca sa iti dai seama.

        si acum nici macar nu catadicseste sa vina in fata poporului. stii de ce?

        Sasii intotdeauna au fost aroganti, si i-au considerat pe romani ( ardeleni) ca pe niste "chestii" asa mai de pus in spatele clasei. Nu chiar atat de rau ca si ungurii, da' nici prea departe. si in general ei ne numeau "tzigani". ti-o spun din sursa directa. am copilarit printre ei. asa ca, mai prostovane, nu tot ce zboara se mananca, si nu tot ce innoata e un peste. dupa cum nici tot ce e nemtzesc nu e neaparat bun pentru sanatate. sper ca nu esti chiar atat de boulean incat sa nu intelegi ce zic. Iti dau si un exemplu: Pactul Ribbentrop-Molotov.

        Acu hai du-te la sifonier, ia-ti paltonul si tranteste-l de podele.

        Te pup dulce.
        • +1 (11 voturi)    
          Pup-o pe veorika (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:21)

          midufi [utilizator] i-a raspuns lui ardeleanu_ion123

          idolul tau
        • 0 (2 voturi)    
          poate ai dreptate (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:58)

          nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui ardeleanu_ion123

          sau poate ca nu..ideea e aici muuult mai simpla decat incerci tu sa o complici...ORICINE e mai bun decat scula lui dragnea....iar in cazul asta eu vad ca Romania nu s-a destramat il ultimii 5 ani de cand "aroganu"l asta e pe functie..deci argumentele astea se duc la vale incet-incet.....ca si veorica+mulguta+etc...etc
  • 0 (58 voturi)    
    De pe facebook, f.corect! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:31)

    Criscat [utilizator]

    "Klaus e un domn si nu doreste sa o intalneasca pe Proasta Romaniei, ca va trebui sa-i arate inca odata greselile facute zi de zi, si nu vrea ca tuta sa se considere jignita!...asa ca mai bine o lasa in pace ca si asa o stie toata lumea!....ce sa discuti cu asa specimen?...sincer nici eu , o persoana obisnuita, nu as avea ce sa discut cu Dacila; poate despre rochii, brose...dar Iohanis ce sa-i zica?..ziceti macar un subiect!....eu nu vad niciun rost....ii stim pe amandoi, toti romanii, si nu are niciun rost sa o mai vedem pe Proasta pe vreun ecran, asa cum nu dorim sa mai vedem pe cealata proasta, Elena Ceausescu, nici macar in poza!"
    • +1 (15 voturi)    
      bingo ! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:42)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Criscat

      bingo !
  • +11 (75 voturi)    
    sigur ca da (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:32)

    Itsoc [utilizator]

    asta e noua lozinca , domnule ficus?

    nu dezbati pentru ea, dezbati pentru popor, sa vada si poporul asta ce rezultate a avut ea, ce rezultate ai avut tu.

    a propos de guvernare impotriva romanilor.

    cine si-a salvat mandatul si a preferat linistea pe seama romanilor? cine a validat 3 guverne pesediste? cine a validat-o pe viorica? cine a demis-o pe Kovesi? cine a pus intrebari cretine la referendum, nerealizand nimic ba chiar cheltuind bani degeaba si ingreunand votul?cine n-a dat niciun interviu vreme de 5 ani?

    cine n-a venit la nicio dezbatere in turul 1? si aia erau impotriva romanilor?

    Domnule Planta, asa se ascunde acum lasitatea si frica? cu aroganta de mare monarh? crezi ca mandatul asta ti se cuvine fara sa misti un deget?

    n-ai sa vezi, my friend, nu mai merge cu santajul politic din 2000.

    Nu dezbati? votez Dancila ! Dezbati? stau acasa pentru ca oricum ambii candidati sunt zero barat, diferenta fiind ca Dancila, desi proasta, are oua sa te confrunte!
    • -9 (39 voturi)    
      Ai pierdut atata timp sa scrii degeaba... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:51)

      Criscat [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      ...cine te citeste isi da seama ce hram porti!...fa ce vrei ca nu ne pasa de asemenea indivizi plini de otrava numita mai nou "ciuma rosie"!
    • -3 (27 voturi)    
      Cum adică? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:26)

      war4peace [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      Ai avut la dispoziție 5 ani să vezi ce-a făcut sau n-a făcut Iohannis, și minim 3 să vezi ce-a făcut sau n-a făcut Veorica.
      Cine mai are nevoie de o dezbatere pentru a se hotărî cu cine votează a trăit într-o peșteră în ultimii ani.

      O dezbatere are noimă dacă vorbim de candidați noi, care nu au mai activat la nivel înalt în politică, pentru a ne da seama cine sunt și ce vor. În cazul de față chiar nu aduce nimic nou, lucrurile sunt foarte clare.
      • +7 (17 voturi)    
        Da, a avut 5 ani . (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:09)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

        . si trebuie sa vina sa spuna de ce nu a facut ce trebuia sa faca atunci cand trebuia. De ce a pus intrebarole alea stupide la referndum, care acum se intorc impotriva noastra? Si multe alte.

        Te bati cu PSD-ul dar nu vrei sa faci o dezbatere? Da' cu ceilalti trei de ce n-a vrut sa vina la dezbatere?
        • +2 (14 voturi)    
          Serios? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:03)

          war4peace [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          OK, să reformulez: la ce ajută o dezbatere? Care este utilitatea ei? Din punctul meu de vedere, o dezbatere este utilă atunci când nu cunoști candidații, pentru că te ajută să înțelegi care dintre ei ți se potrivește cel mai bine. Însă aici îi cunoaștem foarte bine pe amândoi, și tocmai fiindcă îi cunoaștem, n-ar mai fi vorba de dezbatere, ci de circ. Iar de circ m-am săturat.

          A, că poporul vrea circ, asta e altceva. Voi sunteți de fapt frustrați că vi se refuză circul :)
          • -2 (6 voturi)    
            nu e vorba de circ (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:35)

            Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

            e vorba ca eu nu l-am auzit niciodata pe iohannis dand raportul mandatului sau catre popor. sa spuna ce a mers bine, ce a mers rau si mai ales ce are de gand pe viitor, care e strategia diplomatica a Romaniei? pur si simplu a mictionat pe popor iar poporul e absolut indreptatit sa mictioneze pe vot si mai ales pe votul pentru el.
            • +1 (5 voturi)    
              Ei, na (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:48)

              war4peace [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

              Cine nu caută, nu găsește.
              Te ajut eu: https://www.presidency.ro/ro/media/declaratii-de-presa

              Repet: cine n-a avut ochi să vadă și urechi să audă în ultimii 5 ani (Iohannis) sau 3 (Veorica et al.) și s-a trezit acum cu 10 zile înainte de vot să se întrebe ce și cum, ei bine, a trăit în peșteră.
            • +1 (1 vot)    
              Voteaz-o dragul meu pe Viorica (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:02)

              AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

              Daca te reprezinta si simti ca vibrezi pe aceeasi lungime de unda.
              Un lucru e clar, unul din cei doi va fi presedinte si daca Johannis ti se pare nedemn de aceasta functie alternativa e una singura.
    • +4 (26 voturi)    
      Ce poti vorbi cu tuta? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:30)

      Doby [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      Nu prea stiu ce s-ar putea schimba dupa o astfel de dezbatere.
      Cine a votat Dancila in primul tur si a considerat ca este reprezentat mai bine de tuta si nu de Barna sau Paleologu vor vota la fel...
      Ceilalti, care nu au votat tuta, vor vota Johannis, deci ce rost ar avea o confruntare?
      Si o confruntare despre ce? Ce ar putea zice Vio despre politica externa si, mai ales, sa pronunte Trump in romana, he he...
      Sau despre orice altceva...
      Sa vina si sa debiteze aceleasi prostii si clisee scrise de altii? Cred ca sineu m-as enerva poate si dupa doua-trei cugetari tip Nicolicea, Mitraliera, Firea tzatza; s-ar putea sa-mi ies din pepeni si sa spun vorbe grele
    • 0 (2 voturi)    
      brava..bine punctat (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 13:00)

      nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      brava ai punctat bine..vino la sediu sa-ti iei malaiul..azi ai postat bine psd-ist iubit...intrebarea e ..ai facut-copy paste sau ai scris de mana tot textul ala ??? daca da..meriti si o sticla de ulei de la partid....:-))) cu autograful veorikai + un pupic de la olgutza
  • -4 (54 voturi)    
    hehe (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:32)

    Mazeta [utilizator]

    Imediat după alegeri, resturile USR vor vota alaturi de PSD motiunea de cenzura, iar Iohannis, scarbit, o va numi din nou prim-ministru pe Dancila. Sah-mat!
    • +6 (14 voturi)    
      hai zi zau !!! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:43)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      hai zi zau !!!
    • +6 (12 voturi)    
      chiar asa ? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:43)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      chiar asa ?
    • +2 (14 voturi)    
      sau (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:45)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      #numerglavot similar cu prostia aceea de referendum antigay, si Veorika se va vota singura
      • -1 (7 voturi)    
        iar psihopupu care se crede domn? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:16)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ce pazesc cei de la Balaceanca? "un domn" se plimba in libertate :)))
    • +6 (12 voturi)    
      Sigur poți un scenariu mai plauzibil (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:45)

      MG [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      de la tine am pretenții!
    • -7 (17 voturi)    
      Niciodata (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:50)

      vasile-roaita [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nu va mai numi Johannis prim-ministru pesedist pot sa aibe majoritatea majoritatilor in parlament.
      • -2 (6 voturi)    
        ar fi bine (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:18)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui vasile-roaita

        cu asta ar incalca grosolan Constitutia si ar fi suspendat, apoi demis cu usurinta
        • -1 (1 vot)    
          he, he, nu mai spune (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:13)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          Inca visati suspendari, demiteri, cai verzi pe pereti?
          Postacel, PRM-PSD e pe toboganul istoriei iar personaje ca Viorica nu fac decat sa ii mareasca alunecarea.
    • -7 (13 voturi)    
      mazeto, tot singur razi? :) (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:13)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      dupa alegeri, pt ca poporul a trimis-o in turu 2 pe tuta, iohannis considera ca se poate reface usl-ul.
      N-a ajuns el premier USL dar macar o sa-l refaca :)))
    • +1 (3 voturi)    
      He-he - zise veorika (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:23)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      .
  • +4 (24 voturi)    
    Corect. "Altă întrebare?!?" (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:43)

    MG [utilizator]

    Pesedeaua nu voia sa asculte si sa vorbeasca cu nimeni cand umblau la legile justitiei si dadeau ordonanta 13.

    "Altă întrebare?!?"
  • -2 (36 voturi)    
    "dezbatere" cu o gaina fara cap? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:43)

    Francisc 1 [utilizator]

    ati trait pe marte in ultimii ani , la ce ne trebuie o ora de circ tv ca sa decidem cu cine votam?
  • +8 (30 voturi)    
    Iohannis are de dat explicatii (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:46)

    bestol [utilizator]

    PSD a guvernat impotriva romanilor 3 ani de zile(si multi ani inainte) cu 3 premieri numiti chiar de Iohannis.
    • -1 (1 vot)    
      si ce putea sa faca (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 13:08)

      nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui bestol

      si ce putea sa faca cand voi ati vitat psd-ila ani de zile ? daca nu era de acord sa-i numeasca ..il suspendau si-l punea pe un psd-ila de-al lor....sau pe olgutza ca tot se visa aia mai tare ca dancila....
    • -1 (1 vot)    
      o eventuala suspendare + (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:15)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui bestol

      doua luni de interimat cu Tradiceanu ar fi fost un dezastru mult mai mare.
      Johannis a procedat corect in limitele si conditiile date.
  • +2 (10 voturi)    
    Uite aici (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:48)

    vasile-roaita [utilizator]

    https://www.youtube.com/watch?v=N2CNDbb5R6I&t=650s
  • +5 (25 voturi)    
    A scris cine pe Facebook ? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:51)

    DanCris [utilizator]

    Stau si ma gandesc ca nu prea am avut ocazia sa-l aud pe omul asta vorbind liber...
  • -2 (32 voturi)    
    Procentele... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:53)

    Gigi Kent [utilizator]

    Iohnannis aduce ca argument o minciuna. Daca Dancila a luat 22% si a guvernat impotriva romanilor inseamna ca Iohannis la 37% a fost presedinte de tara impotriva romanilor (minus cativa). Minus cativa pentru ca a luat mai multe voturi decat Dancila.

    Iohannis a pierdut deja turul 2 daca ramane cu aceasta abordare.
    • 0 (2 voturi)    
      ai facut matematica cu Liviu Pop- genuche (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:16)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Sau doar logica?
  • +6 (22 voturi)    
    Bah, Johnny! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:54)

    Andy500 [utilizator]

    Trebuie sa te confrunti cu Vio si sa dai cu ea de pamant.
    Trebuie sa explici si ultimii prst din tara asta ce atributii are Presedintele, Guvernul, Parlamentul si sa n-o lasi pe Vio sa o dea langa cu pensii si salarii, ca nu e treaba presedintelui asta cu banii!
    Basescu a facut o mare greseala atunci cand a 'taiat' pensii si salarii si oamenii (mai simpli) au impresia ca presedintele da pensii si salarii sau le taie!
    • -3 (7 voturi)    
      corect (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:06)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Andy500

      Dar pana una alta Klaus a numit-o pe Vio - cu iti mai dau o sansa!! asta dupa ce 2 guverne s-au perindat in decurs de 1 an .
      Ce a urmat stim Dancila a eliberat mii de criminali care au recidivat. Oare asta nu-ol mustra constiinta?
      Are in spate un partid care in trecut a fost in alinata cu PSD.
      Imi este greu sa votez cu el. Asta dupa ce Securitatea impreuna cu PSD i-a facut un dosar inainte de alegeri .Mi -e greu sa cred ca El nu stie ce se intampla. Joaca un joc periculos pt Romania
  • +2 (32 voturi)    
    constatare (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:54)

    clujanu [utilizator]

    Dancila a demonstrat pana acum cat este de inteligenta si cum se tine de cuvant.A sfidat presedentia in loc sa colaboreze acum vrea dezbatere. Iohanis nu are ce discuta cu ea.
  • -1 (29 voturi)    
    m-am hotarat! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:55)

    Francisc 1 [utilizator]

    pentru ca iohanis nu vrea sa ne ofere gratis o ora de circ am sa las tara pe mana mafiei PSD cinci ani , cu cine crede el ca se joaca!
  • +3 (25 voturi)    
    GHINION! Iohanis a prelungit guvernarea PSD (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:55)

    tei [utilizator]

    pana dupa 2020

    deci Iohanis, n-a schimbat nimic de fapt
    Guvernul PNL chiar din prima zi dupa alegeri - pentru PSD

    Niciun guvern care sta in 2 parlamentari adusi prin santaj nu poate fi stabil, va face PSD pres din PNL si din Iohanis

    Va urma instabilitate, circ si certuri la televizor, iar pe Iohanis o sa-l doara-n pix la Miami: Ghinion !
  • +5 (29 voturi)    
    Cine a numit-o premier? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:56)

    galeo [utilizator]

    Nu esti tu ala Wernere?
  • -7 (23 voturi)    
    Romania, laborator de experimente sociale (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:58)

    ww [utilizator]

    Oameni buni, nu vedeti ca am ajuns un popor pe care se testeaza inginerii sociale? Suntem asemenea unei broaste tintuite pe masa de laborator careia i se aplica socuri ce cresc in intensitate. Probabil se vrea aflarea limitei pana la care romanii pot tolera erodarea brumei de democratie pe care am avut-o.
    Fratii mei, pana unde vreti sa mergeti cu compromisul? Dupa partide fara doctrina si fara obiective care se manifesta precum o tumoare pe trupul poporului (uitati-va cum voteaza in Parlament, nu mai conteaza partidul, oamenii ci doar interese obscure, ascunse cu grija de electorat), dupa candidati de o mediocritate crasa ce nu pot incropi doua fraze de bun-simt, dupa un tur I fara dezbateri, iata si un tur II la fel?
    Daca suntem dispusi sa acceptam orice, intrebati-va ce urmeaza? Suspendarea alegerilor libere? Vom avea conducere numita in urma sondajelor? Vor vota doar membrii de partid? Ce vom face cu o astfel de conducere in situatie de razboi, criza sau calamitate?
    Mai e mult pana la decretarea starii de urgenta si restrangerea drastica a libertatilor si drepturilor cetatenesti? Pe cand sa asteptam aparitia "clericului Gulen" sau a lui "Emmanuel Goldstein", intruchipari odioase ale "dusmanului poporului", pe plaiurile noastre?
  • -6 (24 voturi)    
    Dancila si scrisoarea pierduta (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:58)

    cugetatorul [utilizator]

    Cred ca Dancila mai mult l-a enervat pe Iohannis cu scrisoarea prin care a cerut dezbaterea, daca statea linistita poate primea dezbaterea, dar asa s-a faultat singura ...
  • +13 (39 voturi)    
    da-o naibii de treaba! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:01)

    Crup [utilizator]

    Asa gust amar imi lasa faza asta!
    Acum 5 ani au stat sute de mii de romani in ploaie si frig, ore si ore, ca sa voteze cu Iohanis si si acum sute de mii de romani din diaspora s-au deplasat sa-l voteze si el acum refuza sa-si scoata fundul regal din palatul Cotroceni! Omul asta nu da interviuri practic niciodata, nu participa la nicio emisiune. OK, inteleg. Ii este lene. OK, dar macar la o emisiune, la una singura, in turul doi, nu se poate sa nu te duci, nu se poate. Si nu-mi dati (unicul) exemplu cu Iliescu si Vadim, fiindca la ora asta Vadim il fugareste pe Scaraoschi prin iad cu blesteme si injurii grosolane! Si-a gasit nasul seful iadului, asta e clar!! Cred ca dupa atatea mii de anil isi da Scaraoschi demisia cu Vadim acolo!
    Ba mai vine azi Orban si zice ca se duce el in locul lui Iohanis... ce penibil!
    Poate ii este frica de Dancila. Nu poate, ci sigur. OK! Inteleg! Ii este frica de Dancila!
    Se tema ca Dancila il va domina atat dpdv intelectual cat si dpdv al retoricii. Inteleg. Dancila, proasta Romaniei, este superioara intelectual lui Iohanis si el simte asta! Bravo, este minunat!
    Sa te temi de Dancilai! Exact ce mi-am dorit eu mereu de la un presedinte: lenes, nepasator, fricos, las!
    Teoretic, eu peste doua saptamani ma duc sa votez cu Iohanis... dar asa mi-e o greata de nu va pot explica!
    • +4 (26 voturi)    
      El e despot luminat, nu presedinte (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:42)

      ww [utilizator] i-a raspuns lui Crup

      Iohannis e un individ cu aer occidental dar cu o vanjoasa fibra orientala care in ultimele zile s-a facut tot mai vizibila. Nu avem nevoie aici de "despoti luminati" care considera ca a conduce România e un drept divin. Presedintele unei republici refuza sa participe la dezbateri, sa dea socoteala si explicatii in fata poporului atunci cand il dispretuieste prea mult, cand nutreste sentimentul culpei sau cand are lucruri de ascuns fata de acesta. Cum sa te simti altfel cand stii ca ai pus viitorul romanilor la dispozitia celor mai retrograde elemente din societate si ca atunci cand statul roman si justitia erau macelarite de complici tu erai cu "prima doamna" in excursii prin tari exotice?
      Numai Ceausescu voia sa dea socoteala doar in fata Marii Adunari Nationale, dar actuala familie domneasca nu fuge doar de plebe, ci si de organele statului (procuratura, fisc) apreciind probabil ca se afla deasupra a tot ceea ce e lumesc.
      Nu exista conducator mai periculos pentru un popor decat individul care se agata cu disperare de putere, traind in acelasi timp un acut sentiment al imposturii. Nu avem nevoie de alienati de popor, de conducatori care comunica exclusiv prin intermediul unor discursuri sforaitoare scrise de un staff dubios, care sfideaza bunul-simt si par complet rupte de realitate (aflam ca suntem pe drumul cel bun, ca lupta anticoruptie duduie, ca "pendulam intre ceva ars si o prajitura foarte buna" si alte minunatii).
      • -3 (11 voturi)    
        Bre, nu merge "luminat" si Klaus, zau asa (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:36)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui ww

        "El e despot luminat, nu presedinte"
        ==============================
        Bre, nu merge "luminat" (in sensul de invatat, destept, inteligent) si Klaus, zau asa. Pur si simplu nu incap in aceiasi propozitie.
  • -5 (29 voturi)    
    Foarte bine face! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:03)

    fdaniel [utilizator]

    Exact ca si Iliescu - Vadim.
    Nu poti mima o pseudo-dezbatere cu maimuța.
    Țipă, sare prin copaci și aruncă cu banane.
    Oricum ai da-o o să ieși prost așa că e foarte bine să nu se dezbată!
    • -1 (9 voturi)    
      Nici pe Ililescu nu l-am votat în 2000 (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:24)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      Dacă un candidat nu îmi cere votul, dacă îmi spune că nici măcar nu are ce să discute pentru edificarea mea, nu a contracandidatei, pe care oricum nu o interesează propunerile lui, nici eu nu am cum să îl votez. Doar atît.
      • 0 (2 voturi)    
        ultimu om (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 13:17)

        nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui bilbofil

        esti ultimu' om daca in 2000 ai votat cu vadimu..nu ar mai trebui a te exprimi niciodata pe net...tu ar trebui sa emigrezi...daca nu esti in stare sa decelezi cel mai mic rau macar.....
  • +4 (28 voturi)    
    fratilor (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:05)

    murangura [utilizator]

    au iesit postacii pnl in tura?
    ca altfel nu imi explic cum oricine e un pic critic cu iohannis isi ia multe minusuri si singurele pozitive sunt care il lauda...
  • +9 (23 voturi)    
    USL = PSD + PNL (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:09)

    IosifV [utilizator]

    Intrebare pentru PNL: Cand si-au dat seama ca PSD e ciuma rosie? Erau buni in 2011 si 2012?

    Dar primarii aia care au fugit deja din PSD la PNL, acum sunt buni?
  • +12 (24 voturi)    
    dar tu ai uitat cine este psd? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:12)

    sucaa [utilizator]

    de v-ati luptat peste tot s-o scoateti pe ea in turul doi sa va fie bine?
    mi-e teama ca o sa aveti aprte de un boomerang. Lumea s-a scarbit si de voi si jocurile voastre politicianiste.
    Ca barbat si cu atatea procente in spate, sa fugi de confruntarea cu o proasta... ma cam pune pe ganduri.
    Anyway, o sa ies la vot cand vad asumare pe punctele cerute in piata (justitie, alegeri tur doi, pilonul 2 etc) si asumate si de voi inainte de motiune. Puncte care bag de seama ca nu mai sunt importante.
    Daca nu mai sunt importante, inseamna ca esti ca dancila si nu meriti votul nostru. Punct!
    Restu este galgara politicianista si la noi nu mai tine.
    • -1 (1 vot)    
      SUCAAA, de pilonul 2, de alegeri tur 2 si (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:22)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      de Justitie se ocupa Parlamentul si Guvernul.
      presedintele are alte atributii.
      Galgara politicianista a prins bine la tine!
  • +8 (20 voturi)    
    Slab... extrem de slab (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:14)

    midumi [utilizator]

    si rationamentul dar si omul, din pacate!
  • -6 (22 voturi)    
    strategie (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:16)

    traiang [utilizator]

    Nu stiu strategia de campanie a presedintelui ,sunt mult mai multi oameni avizati decat mine care au facut-o dar dupa 3 ani in care m-am saturat de goangele psdiste si am stat ca pe ghimpi ce mai scot peste noapte la distrugerea justitiei iaca nu as vrea sa mai asist la nu stiu ce ambuscada tv au mai clocit PSD -eul !!!
  • +3 (23 voturi)    
    In momentul de fata (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:16)

    Ord [utilizator]

    parca as vrea sa fac parte din staff-ul de campanie a lui Dancila sa-l fac de tot rasul pe tacutul asta de a ajuns chinuit presedinte.
    Daca ar sti acum sa joace bine si agresiv Viorica castiga!
    • 0 (2 voturi)    
      chiar crezi asta (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 13:25)

      nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      sau o zici pentru acelasi pachet de malai promis de veorika ??? lumea chiar s-a saturat de "proasta satului" voi chiar nu va dati seama ??? degeaba incercati sa atrageti ciutanii care stau pe net cu argumentul asta firav "ca nu se organizeaza dezbatere". nu are sens o dezbatere publica pentru ca stim deja cele doua specimene si ce au in cap..deci dezbaterea va fi doar circ ieftin pentru prostime....
    • +1 (1 vot)    
      Voteaza Dancila daca te simti atras intelectual (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:23)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      de ea.
      E dreptul tau sa alegi presedintele care te reprezinta mai bine!
  • -7 (31 voturi)    
    corect! sau cu alte cuvinte (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:22)

    Codede74 [utilizator]

    ce dezbatere sa ai cu o semianalfabeta, o marioneta a unui partid mafiot, o mincinoasa samd?! de ce sa te cobori la nivelul lor?
    hmm, bai da este plin de paraziti site-ul! vad numai postaci pesedisti disperati rau ... ce ma va scos mafia la produs? bitches :))))
    PUIEMSD
    • +6 (20 voturi)    
      dom'le (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:36)

      ardeleanu_ion123 [utilizator] i-a raspuns lui Codede74

      la prima strigare ai dreptate. dar daca aia nu merita o dezbatere, raspundemi te rog la intrebare: merita sa o numeasca prim-ministru?


      am scris si mai sus:

      Bucureşti, 27 dec /Agerpres/ - Fostul preşedinte al Curţii Constituţionale Augustin Zegrean a declarat, marţi, că şeful statului nu poate fi obligat să desemneze ca prim-ministru o persoană pe care nu o doreşte, iar acesta nu poate fi un motiv de suspendare.


      deci? e tampit? e! de la el aveam asteptari, de la tuta aia nu!

      Nu putea spune; "Din respect pentru cetateni, particip la o dezbatere" si sa o faca praf pe tuta! Daca nu e in stare, o fi oare in stare sa participe la o intalnire cu Putin de exemplu? Sau cu Orban?

      mai ganditi mai oameni buni...
      • -2 (18 voturi)    
        in mod normal nu as fi pierdut timpul cu tine (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:08)

        Codede74 [utilizator] i-a raspuns lui ardeleanu_ion123

        dar cum ma plictisesc iti raspund:
        cu tot respectul, ori esti prost 'informat' ori esti sclav pesedist, adica postac, adica bitch!
        - nu poti avea o dezbatere, nu poti avea un dialog cu marioneta pavian!
        - nu are nimic de castigat dintr-o astfel de lupta intrucat trebuie sa se cobare mult ca sa ajunga la nivelul ei.
        - diferenta dintre ei o stie toata lumea cu un minim de educatie si foarte probabil o sti si tu bitch!
        PUIEMSD
        • -1 (15 voturi)    
          atunci (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:21)

          Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui Codede74

          de ce a numit-o premier? ori pentru ca nu-i pasa de romani si atunci RAUS! ori pentru ca i-a luat Dzeu mintile si a acceptat tot ce i-a dat Dragnea si atunci RAUS !

          In ambele cazuri, ficusul e de departe cel mai slab presedinte pe care l-a avut vreodata Romania.
          • +2 (10 voturi)    
            acum faci pe ignorantul (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:33)

            Codede74 [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

            ce ai uitat cati premieri a trebuit sa accepte?
            ai uitat ca au fost din ce in ce mai prosti?
            ai uitat cine numeste premierul?
            ai uitat ca pesedeul a redus rolul presedintelui?
            ce putea sa faca? daca in locul pavianului il avema pe ciordache, mitraliera, nicolicea samad era mai bine?

            si cine este vinovat pentru alegerea acestor gunoaie?

            hai treci inapoi la galere bitch!
            PUIEMSD
          • -5 (7 voturi)    
            corect! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:35)

            ardeleanu_ion123 [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

            codede74 in ce chestiune sunt prost informat?
        • -2 (6 voturi)    
          E o alta discutie, dar daca ai pornit-o... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:49)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui Codede74

          E o alta discutie, dar daca ai pornit-o...

          1) Parerea lui Zegrean (dintotdeauna, dar cu atat mai mult azi, cand nu-l mai are pe stapane-su Basescu aproape)....valoreaza fix cat hartia pe care a scris-o. Daca hartia e moale, cu atat mai bine.

          2) Si azi, in aceleasi conditii, Klaus ar mai numi-o pe Dancila. O data, de doua ori, de zece ori. Prostia adanca, temeinica asezata (bineinteles, fudula si rea) e principala calitate a lui Klaus. Dar mai are o calitate, aproape la fel de puternica ca prima: lasitatea.

          3) In perioada in care a numit-o pe Dancila ...(Constitutional nu putea face altfel, orice ar zice neica-nimeni Zegrean) ... erau intrunite conditiile si vointa ca presedintele sa fie demis. Nu s-a pus oficial problema, dar asta a fost cheita lui Klaus si in cazul Dancila si in cazul Kovesi. Adica, "luptatorul cu koruptionen" isi apara neaos, romaneste, cu..l, nu executa nu stiu ce strategii politice maiastre.

          Restu-s vorbe...d'ale lui Zegrean.
          • +1 (3 voturi)    
            aha (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 7:01)

            ardeleanu_ion123 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            presedintele nu poate fi demis, el poate fi suspendat si facut referendum. nici chiar p$d-ul nu se poate juca cu dinastea, sa nu uitam cine are baze militare in Ro!!!
          • 0 (0 voturi)    
            ai uitat de Tradiceanu (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:30)

            AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            Individul putea face mult mai mult rau Romaniei la presedinte interimar decat Vio in 2 ani si jumatate.
            Calculul lui Johannis a fost corect. La viteza de lucru a mPSD-ului din acea perioada in doua luni de zile Dragnea era fata mare daca nu deja prim-ministru.
            Dar banuiesc ca te-ai fi bucurat.
        • -2 (8 voturi)    
          sa se coboare? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:25)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui Codede74

          la cat e de batut in cap, joianis trebuie sa urce mult pana ajunge la nivelul veoricai
      • +2 (8 voturi)    
        eroare de fond a zegreanului (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:25)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui ardeleanu_ion123

        Romania nu este republica prezidentiala, iar presedintele nu are atributii de "sef de stat"; el poate refuza numirea unui premier doar in conditiile stabilite de lege (condamnari penale cu interzicerea drepturilor civile, stare medicala care-l incapaciteaza); cheful sau interesele presedintelui n-au valoare
      • +3 (9 voturi)    
        Ciudat, ăla a fost unul din motivele ... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:44)

        BleahBleah [utilizator] i-a raspuns lui ardeleanu_ion123

        Pentru care a fost suspendat Băsescu în 2012 ... Refuza să numească premier de la USL ...
        • -1 (3 voturi)    
          da (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 7:06)

          ardeleanu_ion123 [utilizator] i-a raspuns lui BleahBleah

          aveti perfecta dreptate, dar Base a fost revalidat de popor, prin referendum!

          daca klaus avea ce-i lipseste, si facea treaba asta, eram primul care mergeam cu un cort in fatza cotroceniului!

          ce faci daca un partid propune o persoana ce e pe shtatul de plata a unei puteri straine de exemplu?

          cititi si constitutia... din cand in cand...
        • +1 (1 vot)    
          fix de aia (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 13:30)

          nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui BleahBleah

          fix de aia a trebuit sa o inghitim pe dancila...am luat mult mustar sa nu ii simtim gustul..si a trebuit sa ne-o bage pe gat psd-ul...daca nu accepta nea ion..il suspendau ca pe baselu'...
      • -1 (1 vot)    
        aia a spus-o Zegrean nu actuala CCR (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:26)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui ardeleanu_ion123

        Doua luni cu Tradiceanu interimar ar fi produs mult mai mult rau Romaniei decat Viorica in 2 ani jumatate de mandat.
        Dar acum toti au uitat si Johhanis e vinovat pentru toate tampeniile PSD-ului.
  • +10 (26 voturi)    
    Daca Presedintele si pnl nu inteleg nici acum ca (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:23)

    deval [utilizator]

    ca
    1 nu trebuiau sa forteze motiunea inainte de alegeri
    2 dancileza nu trebuia sa ajunga in turul doi ,
    or sa inteleaga din rezultatele turului doi !!!!
    Faptul ca doar 47% dintre cetateni s-au prezentat la vot si doar 36% au votat iohannis , nu va indica faptul ca e musai sa incercati dle Iohannis sa pareti un om de stat macar acum, dupa 5 ani ?!
    Intelegeti ce faceti , cand nu faceti un gest firesc, asteptat de cetateni ? Adica ignorati asteptarile lor, fix asa cum ati facut cinci ani cu o aroganta prosteasca cerandu-ne noua sa alegem intre Lolec si Bolec ? Ne lasati prada batjocurii totale a praduitorilor analfabeti care vor hăuli 5 ani pe tema acestei ultime dezertari de la rosturile unui sef de stat si le dati gratuit, prosteste munitie cand bataliile -de fapt- nici nu au inceput........
  • +5 (11 voturi)    
    ultima ora (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:35)

    Dedalus [utilizator]

    Dezbaterea se va tine totusi dupa ce PSD va castiga alegerile din 2014.
  • +6 (14 voturi)    
    Nu te confrunți cu Veorica (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:56)

    Traian2015 [utilizator]

    Pentru că trebuia să te confrunți cu Dragnea.
  • -7 (15 voturi)    
    Taci, mormolocule ! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:26)

    KTerinca [utilizator]

    Te ascunzi dupa niste lozinci.
    Am votat mereu cu dreapta, din Mai '90 incoace, insa, de dat asta, aleg Raul cel Mare.
    D'al dracului, ca m-am saturat sa tot aleg Raul cel Mic, reprezentat acu' de tine.
    Pana la urma, ceva prostie din partea unui candidat, fie el si din Ciuma Rosie, e mai putin deranjanta decat imensul dispret din partea celuilalt candidat, care se crede al mai destept, mai correct, mai democrat dintre toti.
    Iti urez un sincer: Hai sictir ! si abia astept sa-ti dau cu votul peste bot.
    • +2 (12 voturi)    
      Ai votat stanga mereu, (Marţi, 12 noiembrie 2019, 21:18)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      lumpen proletariat!!
      Nu veni cu vrajeli ca pt. o dezbatere de 2 bani ti-ai schimbat tu orientarea bolsevica!!!
    • +1 (3 voturi)    
      esti cu alde (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 13:33)

      nalbaroiu [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      aaa.....esti cu alde....m-am prins..asa "de dreapta" ai fost mereu din 90' incoace..acum inteleg "votul" tau....mai bine stai acasa si astepti dezbaterea televizata :-))) care NU o sa aiba loc...nu are de ce...
  • -1 (7 voturi)    
    Oameni buni! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:34)

    briciu [utilizator]

    Daca mutu o intalneste fata in fata pe Veorica si i scapa paltonul din mana o numai numaratoarea o mai scapa ;))
  • 0 (14 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 12 noiembrie 2019, 18:38)

    [anonim]

  • +1 (15 voturi)    
    Ai grija, KWJ! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:07)

    Mihai1985 [utilizator]

    Daca nu se face dezbatere, eu nu mai ies la vot! L-am votat e Johannis, dar acum da dovada de lipsa de deschidere de tip democratic! Democratia nu se face asa cu fuga. Daca tu vrei sa fii seful statului (si ai toate sansele), nu face pe desteptul, fii onest si fa-ne sa ne bucuram de prezenta ta. Tu trebuie ca sa fii reprezentativ pentru stat. Tu esti imaginea vie a statului!
    • +1 (7 voturi)    
      :))) (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:56)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Mihai1985

      "fa-ne sa ne bucuram de prezenta ta"

      :)))
    • +2 (2 voturi)    
      Mihaita tata, dezbaterile si dialogul (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:36)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Mihai1985

      Nu se fac doar in campania electorala. Ca un stat sa functioneze astea trebuie sa aiba loc permanent intre Guvern, Presedinte, parlament, societate civile etc.
      Ia zi tu cine a refuzat orice dialog si consultare in ultimii 3 ani? Viorica dezbatatoarea?
  • +3 (17 voturi)    
    E de inteles (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:10)

    Mihail. [utilizator]

    Iohannis accepta confruntari doar cu academicieni.

    Oricum, bine ca nu-i comandat de oaste, pentru ca ar putea spune: ne invadeaza tara, dar eu nu pot sa lupt cu astia, pentru ca sunt prea grasi si prea urati!
  • +6 (14 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:10)

    coco04 [anonim]

  • +2 (14 voturi)    
    tentatia este mare sa dam cu tifla (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:13)

    Razvan_M [utilizator]

    Dar atentie mare, orice asemenea act devine un precedent. Asa cum suspendarile lui Basescu vor face ca orice presedinte in coabitare sa se afle sub spectrul suspendarii abuzive, refuzul unui presedinte in functie de a refuza dezbaterea publica ramane un precedent periculos. Sper ca sfatuitorii presedintelui sa judece cu intelepciune si sa inteleaga ca functia este temporara, consecintele se transmit.
    • -5 (7 voturi)    
      Unii din voi sunteți din alt film (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:59)

      Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      Pe bune :)))

      Cu tot respectul, dar mi se pare ridicol să ai pretenții de „înțelepciune” de la cloaca politică românească.
      • +1 (1 vot)    
        am pretentii de la Iohannis (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 15:53)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

        Numele lui va aparea de acum incolo in cartile de istorie. Dar naratiunea asociata lui inca se scrie. Si sunt sigur ca, macar din cand in cand, mai baga un ochi si la comentariile de pe net.

        Nu stiu de ce crezi ca "unii dintre voi sunteti din alt film". Crezi ca poti eticheta pe cineva din cateva comentarii pe hn?
  • -1 (21 voturi)    
    lasitate (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:39)

    Ademordna [utilizator]

    Rusine, Johannis, daca nici in situatia asta in care nu poti pierde nu ai curaj sa te bati cum o sa te bati tu pentru tara si pentru popor?
    Cum capul plecat cum ai stat in fata PSD-ului, tovarasii tai din USL?
    Dai vina pe psd pentru cei 3 ani dar uiti ca tu ai girat fiecare din acele guverne, tu ai demis-o pe Codruta etc.
    Singurul tau gest curajos si admirabil a fost atunci cu Ordonanta 13. Ce s-a intamplat dupa de ti-a taiat tot avantul? Ti-a explicat Dragnea unde ti-e locul?
    • -3 (19 voturi)    
      V-ati activat bolshe? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:05)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

      Nu coboara Iohannis la nivelul unei individe puse acolo de un puscarias. Manda i-a zis-o pe romaneste si-au facut un circ de care numai psd e capabil pt. ca nu aveti oameni, ci babuini. Sedinta de cex??? Hahahha!
      • +2 (6 voturi)    
        pusa de puscarias? (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:01)

        Ademordna [utilizator] i-a raspuns lui soundtrack

        Ai uitat ca Iohannis a aprobat guvernul Dancila? Si toate celelalte guverne PSD? Si toate legile si masurile (inclusiv demiterea Codrutei) care i s-au pus sub nas?
        O fi guvernat psd-ul dar Iohannis a prezidat. I-a convenit sa taca chitic si sa lase tara sa incaseze toate loviturile psd iar acum se poarta in continuare ca un las.
        Rusine.
    • -2 (10 voturi)    
      La OUG 13 i se juca suspendarea (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:39)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui Ademordna

      Dacă Iohannis nu s-ar fi așezat în fruntea (în spatele?) demonstranților din Piață, Majoritatea PSD-ALDE l-ar fi suspendat pentru a-și promova legile pro-corupție. Atunci i s-a clătinat scaunul.

      Și i s-a clătinat tot din cauza lui, pentru că a preferat să numească guvernul Cioloș înainte de alegeri, care, cu greutăți, scandaluri și blocaje într-un parlament în care era de fapt minoritar, a mai încercat să facă ordine în treburile publice. Timp în care, PSD Dragnea a avut timp să joace drama opoziției „pentru popor” și să își dreagă imaginea tunînd și fulgerînd împotriva celor care veneau cu nota de plată pentru jaful și prostia guvernării pesediste.

      Cînd pesedeul s-a apucat să îi clatine din nou scaunul, a trecut din nou la acțiune, cu numirea lui Dăncilă și demiterea lui Kovesi.
      • +2 (2 voturi)    
        daca Tariceanu ajungea 2 luni interimar (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:39)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui bilbofil

        Si pSD-ul isi trecea legile acum Dragnea era in locul Vioricai si solicita dezbatere.
        Multi uita chestia asta.
  • -2 (16 voturi)    
    Dezbatere (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:45)

    Werwolf1 [utilizator]

    Doamna Viorica si pesede au dezbatut cu noi pe 10 August 2018. Restul e cancan.
  • +8 (24 voturi)    
    Nu stiu ce consilieri are Iohannis (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:50)

    galeo [utilizator]

    Dar fac o treaba buna in favoarea PSD
  • +3 (17 voturi)    
    Trebuie sa iesim la vot, e vorba de soarta noastra (Marţi, 12 noiembrie 2019, 19:56)

    radu222 [utilizator]

    Domnule Johannis,
    Cred ca ar trebui sa va ganditi mai mult la romani decat la Viorica Dancila si sa acceptati o dezbatere televizata.
    Refuzul acestei dezbateri i-ar face pe multi sa refuze sa mai mearga la vot.
    PSD-istii se simt raniti ca ar putea sa piarda puterea si ar vota si o matura numai sa ramana cu tzatza in gura.
    Nu-i subestimati.

    Rezultatele din primul tur nu va indreptatesc sa va considerati castigator deja.
    Cum v-ati simti daca ati pierde alegerile din turul II si n-ati mai fi presedinte? Aveti multe datorii macar fata de cei ce au iesit la manifestatii pe ger si pe arsita.
    • 0 (14 voturi)    
      Cum sa se gandeasca la romani (Marţi, 12 noiembrie 2019, 21:33)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui radu222

      Cand ii considera redusi mintal pe cei care nu l-au votat si cu care elimina orice cale de dialog?
  • +6 (24 voturi)    
    KWJ (Marţi, 12 noiembrie 2019, 20:03)

    wintershadow [utilizator]

    Daca nu mergi la dezbatere pierzi alegerile.
    Sitm si noi tot ce spui despre psd, dar vrem sa te vedem pe tine ce poti.
    Da-ne un motiv sa te votam!
    • -1 (7 voturi)    
      ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 9:29)

      dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui wintershadow

      motivul este viorica vasilica dăncilă.
      dar ca să-l înțelegi trebuie să ai măcar un neuron activ.
      sau să nu fii un postac psd.
  • -3 (17 voturi)    
    turul 2 (Marţi, 12 noiembrie 2019, 21:55)

    balcanicu [utilizator]

    wow, ce de mai postaci PDS-risti, au aparut ca ciupercile dupa ploaie, pardon, dupa turul 1.
  • -3 (17 voturi)    
    Excelenta pozitie! Corect! Jos palaria! (Marţi, 12 noiembrie 2019, 22:26)

    V. Istina [utilizator]

    Cine are chef sa vada o "dezbatere" cu Viorica sa caste gura la antene. Eu voiam o dezbatere reala, cu Dancila ar fi fost un circ sinistru. Romania merita decenta.
    • 0 (14 voturi)    
      Pe ce te bazezi cand spui asta? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 22:34)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      Pe ce te bazezi cand spui ca ar fi un circ sinistru?
    • -3 (7 voturi)    
      Care decenta? (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 8:01)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui V. Istina

      Cand o numesti pe reprezentanta a 2 milioane de romani proasta satului, analfabeta, mai poti vorbi de decenta?
      • +2 (6 voturi)    
        ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 9:33)

        dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui galeo

        băi postacule, tu ai auzit de ion iliescu?, da da, sclavetele lui nicolae ceaușescu, care e acuzat de crime împotriva umanității, în dosarele revoluției și mineriadelor.
        în '90, a fost votat de 85% din electoratul cu drept de vot.
        tu cum l-ai numi? salvatorul nației?
        hai, dă-ne rapid o lecție de decență pesedistă!
        • 0 (6 voturi)    
          Comportamentul vostru e (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:17)

          galeo [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

          Comportamentul vostru e ca atunci cand in liceu incercati sa va faceti populari luand in bataie de joc pe ala mai putin agresiv denumit de voi "fraier".
          Nu e nimic de incurajat in atitudinea asta in a-ti bate joc de "fraierul" clasei.
          • +1 (3 voturi)    
            ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:32)

            dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui galeo

            n-am idee despre ce vorbești, dar constat că ești ceva mai incoerent de la ultimele postări încoace. o fi de la votcă...
  • +1 (15 voturi)    
    Parere (Marţi, 12 noiembrie 2019, 22:30)

    Mihai1985 [utilizator]

    Lui KWJ i s-a suit pur si simplu puterea la cap, ca la Barna, dar la un alt nivel. Tu, KWJ, daca ai primit atatea voturi, nu trebuie sa fii absent in aceste momente. Publicul asteapta sa empatizeze cu tine, iar tu fugi, ca de, sa nu se erodeze scorul electoral. A fi presedinte inseamna a si da sens, spirit si increderea pentru o noua colaborare, continuare etc. Dezbaterile electorale reprezinta o lege nescrisa prezente in toatele democratiile consolidate. Tu te crezi Real Madrid, si ai vrea sa castigi numai la masa verde.
  • -1 (15 voturi)    
    fierbe pagina asta (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 0:43)

    angrycloud [utilizator]

    ce bolsevici iesiti din gauri la o kopeica. a inceput campania ciumata.
    • +2 (4 voturi)    
      He-he (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:13)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui angrycloud

      S-au incins tastaturile trolilor de la Kiseleff. Se apropie sfarsitul, e panica mare.
  • -7 (9 voturi)    
    Unde e Kovesi? (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 4:03)

    Traian2015 [utilizator]

    Schimbarea? Unde e schimbarea? Tot Klaus? Tot Veorica?
  • -3 (15 voturi)    
    A uitat de 2014 (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 5:51)

    piticu_enigmatic [utilizator]

    Ce conteaza bre ce si cum a guvernat? PSD are alegatori are milioane de votanti nu-i treaba ta ce si cum. Ii desconsideri pe romanii care au votat PSD in loc sa incerci sa-i convingi sa te voteze pe tine. Ponta nu era tot PSD ? Si totusi trageai de el la dezbatere...Nea Iohannis nu are stofa de dezbatere pariu ca singura fraza ar fi guvernarea esuata.
  • -1 (13 voturi)    
    Madam Dancila a fost aseara la TVR (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 6:24)

    galeo [utilizator]

    A fost decenta, a vorbit chiar bine, fara greseli.
    Cei care o jignesc sunt mai agresivi si mahalagii decat ea.
    • 0 (10 voturi)    
      ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 9:36)

      dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui galeo

      păi voteaz-o atunci, pe păpușa gonflabilă a multiplului infractor liviu dragnea!
      băiat bun, pescar desăvîrșit, cu niște hoteluri prin brazilia...
      am înțeles că-l admiri, dar noi nu votăm cu infractorii și cu sclavii lor!
      • 0 (8 voturi)    
        Limbajul tau de mahala (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:18)

        galeo [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

        Nu te califica drept intellectual peste nivelul Vioricai
        • 0 (6 voturi)    
          ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:35)

          dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui galeo

          hai, dă-mi repede o lecție de decență pesedistă!
          învață-mă minte, nu te lăsa! merită-ți banii, altfel, cine știe te lasă stăpînii pe drumuri!
  • +3 (11 voturi)    
    Frica (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 8:39)

    romanasuverde [utilizator]

    Iohannis e un maimutoi fricos
  • +1 (9 voturi)    
    bai, rade si grivei (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 8:53)

    Incomod3 [utilizator]

    cu c#r#, de justificarea asta.... toata lumea stie ca se c@c@ pe el de frica, ca sterge gospodina cu el pe jos... :) :) :) Aia care-i cautati scuze, realizati cat de caraghiosi sunteti ?... Nu cred...
  • +1 (11 voturi)    
    Cred ca (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 8:55)

    Mihai1985 [utilizator]

    Lui Johannis i-a fost frica rau de tot de Paleologu in primul tur, era constient are nu are nicio sansa. Acum ii este frica si de Dancila. Sa boicoteze spiritul democratic este de noaptea mintii!
  • 0 (10 voturi)    
    ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 9:10)

    dumnezeu [utilizator]

    cei care vor să voteze iohannis, mai avut ocazia să-și susțină candidatul, și au făcut-o fără să pună vreo condiție.
    o simplă comparație între psd și opoziție, între moima pasedistă și orice lider din opoziție, este relevantă pentru orice cetățean cu creierul, așezat la capătul corect al coloanei vertebrale.
    hai, schimbați-vă acu' opțiunea, si puneți ștampila pe veorica vazelica, sau stați acasă (adică tot aia!) fiindcă președintele refuză să se lase tras în mocirlă, de un circ televizat cu arătarea pusă de dragnea!

    e rîndul vostru să dați o șansă psd-ului, de ce să o ratați? trăiască democrația!...
    • -3 (7 voturi)    
      Ne-am saturat (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:22)

      galeo [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

      De popularul clasei ce ia in bataie de joc pe toti in jurul lui pe care ii considera inferiori…
      E momentul ca "inferiorii" sa isi recapete respectful.

      Exact ca in fimul Joker, unde asa zisii "looseri" se rascoala impotriva popularilor cotropitori.
      • +1 (3 voturi)    
        ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:37)

        dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui galeo

        nu pe toți, doar pe postacii pesediști. ;)
        apropo, tu asta ai înțeles din film?
    • -2 (8 voturi)    
      bai (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:46)

      Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

      numai in postarea asta a ta sunt cateva greseli gramaticale grave... si nu poti spune ca ai scris-o sub presiune :) :) :).... in schimb va legati de Veo si ii turnati laturi in cap pentru orice greseala normala in conditii de stres si presiune... incerci ca un caraghios sa justifici ce nu se poate justifica... candidatul joianis e mult sub Veo si astia care-l sprijiniti neconditionat sunteti de rasu-plansu...jalnic
      • +1 (3 voturi)    
        ... (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:43)

        dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        pe bune? eu văd una singură care e un typo, nimic special.
        asta cît privește forma.
        în schimb e clar că îți scapă conținutul, iar greșelile tale sînt de logică! :)
        hai, dezvăluie-mi, te rog greșelile ălea grave, din punct de vedere gramatical!
        • +1 (1 vot)    
          nici nu ma asteptam sa vezi ceva (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:32)

          Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

          de dezvaluit, du-te la fostii tai profesori sa-ti dezvaluie greselile, ca aia au fost platiti sa te alfabetizeze :) Si hai sa-ti analizez si "continutul" :)
          "cei care vor să voteze iohannis, mai avut ocazia să-și susțină candidatul, și au făcut-o fără să pună vreo condiție." Trecem peste forma. Si eu l-am votat pe Iohannis, Prima data. A fost o greseala. Daca repeti aceeasi greseala, nu mai e greseala, e prostie. Sa presupui ca ce-i care l-au sustinut pe Joianis il vor sustine mai departe neconditionat, indiferent de ce face/debiteaza respectivul, e dovada de... te las pe tine sa ghicesti ce.
          "o simplă comparație între psd și opoziție, între moima pasedistă și orice lider din opoziție, este relevantă pentru orice cetățean cu creierul, așezat la capătul corect al coloanei vertebrale."
          trecem iar peste forma, care lasa mult de dorit :) Ajungem la logica simpla, care ti-e draga. In momentul de fata, opozitia este PSD-ul, la putere e PNL-ul. Simplu, daca stii sa citesti, sa asculti si sa si intelegi informatiile pe care le primesti. E un proces greu, indelungat si care presupune absolvirea cu succes a unui numar minim de ani de alfabetizare. :) Restul postarii n-are rost sa-l mai parcurg, e balast. Poftim. Ti-am prezentat gratuit o lectie de care n-ai fi avut nevoie daca profesorii tai si-ar fi facut datoria. cu placere. :) E de-a dreptull hilar sa vezi cum sfertodocti semialfabetizati acuza pe altii de prostie. Oameni pentru care e o performanta sa se lege corect la sirete, isi dau cu parerea despre capacitatile intelectuale ale altora :) . Zau, comentariile de aici sunt cea mai tare publicatie umoristica...
      • -3 (3 voturi)    
        postacel, voteaz-o pe zeita Dancila si scuteste-ne (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 17:59)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

        Cu perlele tale Danciliene.
        Daca te simti reprezentat de o analfabeta nu ai decat sa te prezinti la vot si sa pui stampila.
  • +2 (12 voturi)    
    Lucrurile sunt simple (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 9:24)

    KTerinca [utilizator]

    KWJ merge la o dezbatere cu Cocoana, votez KWJ.
    Nu merge, votez Cocoana.
    Pierdut prin neprezentare.
    • +2 (6 voturi)    
      Sigur (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:11)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Tu oricum votai cu cocoana, las-o moale, doar iti spune "la caterinca".
  • -2 (4 voturi)    
    nu ti-ar fi rusine ! (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 12:39)

    a.h. [utilizator]

    fatzarnic ce esti !
    bine ca ai facut tu mai mult ! pe logica ta, nici tuta asta n-ar avea motive sa te intanleasca.
    esti 0 barat.
  • -2 (4 voturi)    
    Pas cu pas ! .... v-am dus de nas (Miercuri, 13 noiembrie 2019, 16:07)

    KTerinca [utilizator]

    lol