VIDEO Dan Barna, întrebat despre acuzațiile că este arogant: Un consultant de imagine care mi-a spus - Dai percepția de aroganță pentru că ești prea înalt

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 11 noiembrie 2019, 14:00 Actualitate | Esenţial


Dan Barna la vot
Foto: Facebook
Dan Barna a respins acuzațiile de aroganță vehiculate de unii dintre oponenții săi și a pus această percepție pe seama înălțimii sale.

Liderul USR a fost întrebat luni, după ce a ratat intrarea în turul doi al alegerilor prezidențiale, cum comentează acuzațiile de aroganță la adresa sa. „Nu aș spune lucrul acesta (...) chiar discutam cu un consultant care mi-a spus dai percepția de aroganță pentru că ești prea înalt”, a răspuns Barna, înainte de a adăuga:

„Oamenii cu care stau de vorbă și cu care discut câteva minute își schimbă imediat percepția și cei care mă știu ... ”.

Întrebat de un ziarist unde s-a greșit în campania USR-PLUS, Dan Barna a declarat:

„Autobuzele merg prea încet, pentru că lipsind infrastructura în România a durat mult dintr-un județ în altul ... poate aș fi putut să fac și trei județe pe zi nu doar două și dacă am fi avut autostrăzi”. (VIDEO de la minutul 21:35)



Ce a mai spus Dan Barna despre prestația sa în campania pentru turul I al prezidențialelor:
  • Sunt un om care reprezintă exact componenta aceea de societate care nu făcea politică și nu-și imagina vreodată că o să facă politică dar care trebuie să o facă pentru că România are această nevoie
  • Dacă dau impresia că sunt prea sigur pe mine este că eu sunt într-adevăr sigur pe mine că ceea ce am în spate Alianța USR și PLUS sunt exact alternativa de care are nevoie România și împreună o să reușim să dovedim lucrul acesta în următoarele alegeri






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4454 vizualizari

  • -5 (15 voturi)    
    Eh, lasati (Luni, 11 noiembrie 2019, 14:02)

    Gigi Kent [utilizator]

    Ar ajuta si atunci cand vorbiti cu alegatorii si ei se adreseaza cu dumneavoastra sa nu ii tutuiti. Zic si eu … Asta nu e de aroganta ci mai mult de proasta crestere.
  • +4 (20 voturi)    
    Aroganta e vizibila. (Luni, 11 noiembrie 2019, 14:05)

    Namalas [utilizator]

    La dezbaterea cu Paleologu, de două ori ați repetat ”eu sunt președintele, eu sunt acel președinte!” Și ați avut grijă să-i spuneți lui Toader Paleologu că nu are șanse, că sunteți dintre candidații care au șanse. Asta nu mai e percepție, asta e deja infatuare crasă. Oamenii observă. Știu că nu vă plac creștinii, dar cuvântul ”modestie” ar trebui să vă spună ceva. Învățați de la Cioloș.
    • +6 (8 voturi)    
      ... (Luni, 11 noiembrie 2019, 14:32)

      dumnezeu [utilizator] i-a raspuns lui Namalas

      dacă a fi înalt, înseamnă a fi arogant, atunci da, barna a fost arogant față de paleologu, care are 1.50.
      dacă însă a fi arogant are definiția din dicționar, atunci paleologu a fost arogant, atunci cînd barna l-a întrebat cu cine va vota în turul 2, și paleologu a zis "cu mine". iar cînd barna a insistat, și a zis, "ok, în cazul în care nu ajungeți în turul 2", paleologu a zis că el nu ia î considerare această posibilitate!
  • +6 (20 voturi)    
    Arogant? (Luni, 11 noiembrie 2019, 14:06)

    IosifV [utilizator]

    Cine a urmarit macar unul din interviurile live cu oamenii pe strada, isi poate da seama ca nu e nici o aroganta.

    Barna e un om foarte simplu, ca multi dintre noi. Nu e un vanzator, nu are carisma deosebita, nu e Basescu sa ranjeasca sau sa spuna glume.

    Sa fim seriosi, Iohannis nu are nimic in plus fata de Barna. Iohannis in schimb are un partid mare in spate la fel de mare ca PSD.

    E o mizerie acum ca se incearca discreditarea lui Barna si USR+Plus.
    • +6 (10 voturi)    
      . (Luni, 11 noiembrie 2019, 14:33)

      Toate nickname-urile erau luate [utilizator] i-a raspuns lui IosifV

      Mda, și eu tare am impresia că cei care comentează cu aroganțe, cu nevorbitul cu oamenii etc de fapt habar n-au ce-au făcut oamenii ăia în ultima lună și vorbesc ca să nu adoarmă. Dar în fine, electoratul e de-a dreptul bipolar, am citit în 15 minute acuze cum că USR+ sunt prea aroganți, prea distanți, că l-au atacat prea mult pe Iohannis, că nu l-au atacat destul, că trebuiau să participe la guvernare, că nu trebuiau să participe la guvernare, că nu acorduri cu vechile partide, că acorduri, etc etc.
      Mi se pare o porcărie infinită asta cu electoratul are întotdeauna dreptate și simt nevoia să le dau o palmă virtuală tuturor celor care umblă cu marota asta în gură. Păi dacă electoratul are întotdeauna dreptate, nu-i mai înjurați pe ăia care zic la nervi că votează Veorica, doar și ei au dreptate, nu? Mari intelectuali și sfătoși ipocriți, eu dacă eram Barna îmi băgam picioarele în el de electoral elevat și mă întorceam la cărțile și afacerile mele. Și pe urmă ne plângem că tot nu vine Făt Frumos să ne salveze.
    • -2 (2 voturi)    
      Barna... (Luni, 11 noiembrie 2019, 22:09)

      Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui IosifV

      Nu are nimic in plus fata de Johanis numai minusuri.
      Din punct de vedere al alegatorului neutru este poate cel mai de neales.
      Din aceasta cauza a pierdut si voturile usr- istilor.
      Si inca cevs usr-ul a devenit un loc unde incap toti analfabetii.
  • +5 (15 voturi)    
    Si Cabral (Luni, 11 noiembrie 2019, 14:07)

    Gogu27 [utilizator]

    este inalt si niciodata nu s-a pus problema ca ar fi arogant. Perceptia de aroganta este data de cat de "inalt" te simti tu fata de ceilalti.
  • -9 (13 voturi)    
    vrajitul (Luni, 11 noiembrie 2019, 14:08)

    falcosu [utilizator]

    Ce vrăjeală ieftină !
    Auzi ca din cauza lipsei autostrazilor....
  • 0 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 11 noiembrie 2019, 14:43)

    [anonim]

  • -1 (7 voturi)    
    din ridicol în ridicol (Luni, 11 noiembrie 2019, 14:56)

    prepeleac [utilizator]

    Omul ăsta ori nu intelege realitatea ori e sfătuit prost. Să vii să spui că nu ai câștigat alegerile pentru că nu sunt autostrăzi să bați țara în lung și-n lat , acum in epoca informației instant, mi se pare ridicol. Și văd că stăruie din ridicol în ridicol. Așteptam două lucruri:1. să-și mobilizeze electoratul și să ofere susținere 100% și fără condiționare lui Iohanis, și 2) să tacă până se face o analiză la rece și abia apoi să vină cu un comunicat în care să-și asume adevăratele greșeli (nu idioțeniile cu înălțmea și aroganța). Poate-i spune cineva că aroganța e dată de atitudine și comportament, nu de înălțime, tunsură sau culoarea ochilor.
  • -4 (6 voturi)    
    Hey, popor HotNews, (Luni, 11 noiembrie 2019, 16:20)

    John M. [utilizator]

    v-am intrebat acum o saptamana ce fumati de i-ati dat lui Barna un rating de campion, cand el, saracu', de-abia l-a batut pe actorasul ala. Doare?!