Băsescu: Aceste alegeri, un moment profund de schimb de generații / Noi am făcut cât am putut

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 10 noiembrie 2019, 11:13 Actualitate | Esenţial


Traian Basescu
Foto: Facebook
Fostul președinte Traian Băsescu a declarat, după ce a ieșit din cabina de vot, că este un moment politic de schimb de generații și a îndemnat tinerii să iasă la vot.

”Eu am deja gândirea omului care a trecut prin toate funcțiile și cred că aceste alegeri sunt un moment profund de schimb de generații”, a spus Băsescu.

”Generația mea și-a făcut datoria atât cât a putut să și-o facă”, a declarat fostul președinte, menționând integrarea în Uniunea Europeană și NATO.

”Trebuie să vină generația care să reîntregească țara și care să o îndrepte spre prosperitate. Noi atât am putut să facem”, a adăugat acesta.

”Am văzut în statistici că tineretul a ieșit cel mai puțin la vot. Este momentul lor să iasă la vot pentru că au pe cine alege”, a mai spus Băsescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4587 vizualizari

  • -9 (15 voturi)    
    Sugativă, tu-ai furat și-ai distrus. (Duminică, 10 noiembrie 2019, 12:13)

    prec [utilizator]

    Și nu ai făcut nimic pentru țară ci doar pentru „famiglia” și acoliții tăi.
  • -3 (11 voturi)    
    Petroave ati furat si ffff cat ati putut (Duminică, 10 noiembrie 2019, 12:29)

    Pasarea_PuieMontix [utilizator]

    V'ati tras vile si v'ati pus toate puturoasele prin guverne, ministere si societaturi.
    Putinul bun pe care l'ati facut l'ati zoit imediat (vezi DNA, elucrubatiile PSD din parlamentul european, discursul anti UE, ordonanta 13 & 10 August).

    Dupa experiemntul Pitesti a venit vremea experimentului SIBIU cu Barna si Johannis in turul 2
  • -9 (9 voturi)    
    corect, sa-l votam pe cel mai tanar! (Duminică, 10 noiembrie 2019, 12:29)

    Antenistontel [utilizator]

    .
  • +2 (8 voturi)    
    puteai sa pleci pe mare (Duminică, 10 noiembrie 2019, 13:29)

    ics_11 [utilizator]

    ai facut "investitii de sta" : partii de schi, pationare la tara, terenuri de fotbal in panta, locuri de joaca prin paduri !
    asta ai facut !
    "investitii de stat" = bani pentru clientela politica, zero utilitate pentru cetateni !
    Base, spuneai ca pleci pe mare cand nu vei mai fi presedinte, ca de aia te duceai la "examene" si agape cu fostii colegi . Du-te mincinosule, sa nu te mai vedem !
  • -2 (4 voturi)    
    Asa e (Duminică, 10 noiembrie 2019, 14:05)

    chhe [utilizator]

    Voi ati facut cat ati putut. Pardon, furat.
  • 0 (6 voturi)    
    Virulentă reacție au comuniștii. (Duminică, 10 noiembrie 2019, 14:16)

    asavreau [utilizator]

    Băsescu a fost singurul care a condamnat public comunismul.Virulența atacurilor arată că încă mai sunt comuniști care dețin frâiele puterii.
    • -1 (1 vot)    
      Un comunist a condamnat comunismul? (Duminică, 10 noiembrie 2019, 18:19)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Este ca și cum Băse ar mai condamna și alcoolul.
  • +6 (6 voturi)    
    după referendumul (Duminică, 10 noiembrie 2019, 14:51)

    Fu Thien Zbang [utilizator]

    din 2009( doar 300 de hoți),putea să facă mult mai mult ca să se pună în practică!
    P:S: mai sunt și altele dar asta mi se pare cea mai importantă,altfel ce rost a mai avut!!!
    nu agreez atitudinea și declaratiile lui contra DNA și LCK după ce nu a mai fost președinte!
    dar fără el ,cred că eram mult mai rău!
    aștept minusuri și jigniri+injurii!
    ms
  • 0 (0 voturi)    
    Un moment de sinceritate (Duminică, 10 noiembrie 2019, 14:59)

    Appollodor [utilizator]

    "Noi atât am putut să facem". M-aș bucura ca dl. Băsescu să vorbească serios despre nevoia unui schimb profund de generații, mentalități, gândire. Acesta este locul unde cred că putem fi cu toții de acord cu dumnealui.