Ion Iliescu a cerut urna mobilă pentru a vota în primul tur al alegerilor prezidențiale

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:40 Actualitate | Esenţial


Ion Iliescu in sectia de votare la alegerile prezidentiale 2014 primul tur
Foto: Agerpres
Fostul președinte Ion Iliescu va vota duminică, în primul tur al alegerilor prezidenţiale, folosind urna mobilă, au declarat pentru Mediafax surse oficiale.

În cursul acestui an, Ion Iliescu, în vârstă de 89 de ani, a fost internat de mai multe ori la Spitalul Elias din București, din cauza problemelor cardiace. Ultima dată, fostul președinte al României a fost internat în unitatea spitalicească în luna octombrie.

Ultima apariție publică a lui Ion Iliescu a fost în vara lui 2017, când s-a prezentat la Parchetul General, fiind citat de procurori în dosarul Revoluţiei.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2949 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    Cum , nu a cerut ..... (Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:42)

    gigiN [utilizator]

    ...si plosca... mobila? El oricum il voteaza pe Bombonel!
    • +1 (1 vot)    
      a vota cu salvatorii Romaniei ? 2019 ca in 1989 (Duminică, 10 noiembrie 2019, 12:38)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      A votat cu candidatul tanar, care nu mai facuse politica, cu idei reformatoare, care a manifestat in strada impotriva abuzurilor. Da, tanarul cu pulover, Petre Roman.
    • 0 (2 voturi)    
      A Cerut Altceva : (Duminică, 10 noiembrie 2019, 12:52)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      Urnă Funerara
  • +1 (5 voturi)    
    Rînjetul mortii... (Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:52)

    contributor.bis [utilizator]

    Rânjetul care a îngropat România.
    Asasinul va muri în patul lui !
  • +3 (5 voturi)    
    Bunicuta.. (Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:52)

    arpi [utilizator]

    Mai bine cerea un sicriu bunicuta comunista.. Au murir oameni nevinovati din cauza bolsevicului vopsit..
  • +1 (3 voturi)    
    Macar acum in al 12 ceas (Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:54)

    falcoind [utilizator]

    sa aibă un pic de decenta și sa spună ce s-a întâmplat in romania din 1986 încoace , ce am avut la Revoluție a fost o lovitura de stat programata pe martie aprilie care s-a folosit de conjunctura din decembrie 89? Un om care e foarte aproape de a se întâlni cu creatorul,(chiar dacă nu crede in el) ar putea măcar acum sa aducă niște lămuriri nu mai are nimic de pierdut . Altfel ce sa ii uram la tot "binele" pe care l-a făcut pentru acest popor, parca iți vine sa zici, la turul 2 sa nu mai apuce sa voteze.
  • 0 (4 voturi)    
    deci inca un vot pentru barna si fsn (Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:56)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    salvatori de Romania
  • +2 (2 voturi)    
    Lol (Duminică, 10 noiembrie 2019, 11:05)

    HP [utilizator]

    Doamne ajuta, mi-e dor de o sampanie la Victoriei.
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Duminică, 10 noiembrie 2019, 11:41)

    ak33 [utilizator]

    Urna pentru cenusa trebuia sa ceara
  • +1 (1 vot)    
    criminal si ahtiat de putere (Duminică, 10 noiembrie 2019, 20:18)

    Razvan_M [utilizator]

    Batranul bolsevic si carpa kaghebista va da coltul de batranete. Suntem totusi un popor bland ca nu l-am rupt in bucati pe ticalos - pe Ceausescu chiar tovarasii lui comunisti l-au omorat ca pe un caine in ziua de Craciun.