Viorica Dăncilă: Am votat pentru o Românie a bunăstării, o Românie sigură și demnă

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 10 noiembrie 2019, 8:27 Actualitate | Esenţial


Viorica Dancila
Foto: Facebook
Liderul PSD, Viorica Dăncilă, a votat, duminică dimineață, în București, venind împreună cu soțul său și cu fostul ministru al Muncii Lia Olguța Vasilescu. ”Am votat pentru o Românie a bunăstării, sigură și demnă”, a spus fostul premier.

”Am votat pentru o Românie a bunăstării, o Românie a drepturilor garantate, o Românie sigură și demnă în care românii să nu trăiască cu teama zilei de mâine că nu au ce pune pe masă, că nu au bani pentru medicamente sau pentru facturi. Am votat împotriva tăierilor de pensii și salarii, am votat împotriva austerității. Am votat pentru o Românie unită, în care fiecare român să se regăsească în deciziile președintelui”, a declarat Viorica Dăncilă, candidatul PSD la alegerile prezidențiale.

Ea i-a îndemnat pe români să iasă la vot și "să contribuie la creionarea viitorului".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3751 vizualizari

  • +29 (29 voturi)    
    Ei, nu-mi spune (Duminică, 10 noiembrie 2019, 8:36)

    Soljenitin [utilizator]

    La cum zice, a votat Dan Barna ;-)
    • +6 (6 voturi)    
      Ora 15 43 (Duminică, 10 noiembrie 2019, 15:44)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Veorika NU pupa Turul al II lea
  • +26 (26 voturi)    
    #hehe (Duminică, 10 noiembrie 2019, 8:51)

    transpenibilus [utilizator]

    Ia auzi, a votat si gospodina din Videle cu Barna.
  • +20 (20 voturi)    
    Dupa declaratiile (Duminică, 10 noiembrie 2019, 8:52)

    vasile-roaita [utilizator]

    analfabetei inseamna ca a votat cu Johannis.
  • +18 (18 voturi)    
    Adică (Duminică, 10 noiembrie 2019, 9:02)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Pentru Românai infractorilor și a a jafului pe care sluga hoților o patroneaza.
  • +22 (22 voturi)    
    Nu se lasă. (Duminică, 10 noiembrie 2019, 9:10)

    asavreau [utilizator]

    Proastă până la capăt.Munca,cinstea care să aducă bunăstarea,nu a auzit de ele.
  • +18 (20 voturi)    
    Veorika 5 % (Duminică, 10 noiembrie 2019, 9:13)

    un domn [utilizator]

    Iar in 2020 P$D la Parlamentare 15 %, pentru ca in 2024 NU va intra in Parlament deoarece NU va atinge pragul electoral, cel tarziu 01 01 2025 P$D se DIZOLVA
    • +6 (8 voturi)    
      PSD=FSN=PCR (Duminică, 10 noiembrie 2019, 9:44)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Grupare CRIMINALA formata din cei care au UCISA in 1989 si urmasii lor, pentru a-si anexa tara ca sa o jefuiasca
      • +10 (10 voturi)    
        Este Obligatorie Naționalizarea a 40 miliarde (Duminică, 10 noiembrie 2019, 11:17)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        Euro tâlhărite de Fruntașii P$D
        Naționalizarea Latrina Trei care funcționează din Banii Securității - Crescent
        Parlament de 300 Oameni Nu Penali !
    • +7 (9 voturi)    
      raspuns unui domn... (Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:10)

      acasa1284285656193 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Asa sa le ajute Dumnezeu !!!
    • +6 (6 voturi)    
      Veorika 5%??? (Duminică, 10 noiembrie 2019, 12:33)

      Pasarea_PuieMontix [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Da ce'i asa buna ca o bere???
      5% cred ca nu vin de la alcoolemie ci de la capacitatea neuronala activa...

      M-am saturat de PSD si ma bucur ca nu sunt singurul
      (platit de Soros si americani sa bag comenturi hahaha)!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Ai votat Dat Barna inseamna (Duminică, 10 noiembrie 2019, 9:39)

    EQUANT [utilizator]

    ?
  • +9 (9 voturi)    
    Ia auzi (Duminică, 10 noiembrie 2019, 9:50)

    Akylas [utilizator]

    Vorbe goale si minciuni, un patefon stricat, aceleasi prostii de fiecare data....Si insotita de Olguta sluguta....PATETIC !!!
  • +12 (12 voturi)    
    ... (Duminică, 10 noiembrie 2019, 9:54)

    dumnezeu [utilizator]

    singura românie demnă, e o românie fără psd!
  • +13 (13 voturi)    
    inapoi la Videle (Duminică, 10 noiembrie 2019, 9:57)

    iondelaafumati [utilizator]

    de maine cucoana asta dispare !
  • +13 (13 voturi)    
    De la Ilici (Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:03)

    vasile-roaita [utilizator]

    incoace pesedeul n-a mai avut presedinte si nici c-o sa mai aibe.
    • +7 (7 voturi)    
      Cel târziu in 2024 P$D sa nu mai apăra la vot (Duminică, 10 noiembrie 2019, 11:19)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui vasile-roaita

      Cine vrea partid de stânga sa își facă fără otrepele din stânga anului 2019
  • +8 (12 voturi)    
    cauti dancila pe google si gasesti proasta satului (Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:09)

    mnicku [utilizator]

    vrea mai multa bunastare pt speciali .............

    ia-l de mana pe ficusul prezidential si plecati amindoi , v-ati intalnit in sfarsit, hotul cu prostul
  • -12 (14 voturi)    
    Te du si lasa-ne! (Duminică, 10 noiembrie 2019, 10:21)

    Gigi Kent [utilizator]

    Ai votat cu tine, ca toti ceilalti candidati si sper sa nu ajungi in turul 2 cum sper sa nu ajunga nici Iohannis si nici Barna.
  • +8 (8 voturi)    
    veorica (Duminică, 10 noiembrie 2019, 11:15)

    iuflo [utilizator]

    daca adevar graieste tipa(nu vreau sa jignesc nici macar blondele) asta care conform propriilor sustinatori o gasesti pe goagal la search = proasta romaniei, inseamna ca a votat singura contra ei!!!!..sa fie intr-un ceas...cu cuc :))))))))))
  • +9 (9 voturi)    
    Vasilicooo, hai plimba ursul... (Duminică, 10 noiembrie 2019, 11:19)

    Cactus Jack [utilizator]

    Viorico ai votat la ceeace se pricepe mai bine PSD-ul: spaga, furt, nepotism, favoritism, slujbe banoase pupincuristilor ciumei rosii. La asta va pricepeti, ca nu va e rusine sa mai veniti cu lozinci comuniste, praf in ochii prostimii. E cazul sa ajungeti la sub 10%, sa dispareti definitiv in ceata istoriei.
  • +3 (3 voturi)    
    Asa e (Duminică, 10 noiembrie 2019, 14:07)

    chhe [utilizator]

    O fi votat cu Iohanis?
  • +2 (2 voturi)    
    Infractorii, analfabetii si prostii (Duminică, 10 noiembrie 2019, 14:15)

    Coco Whistle [utilizator]

    Nu ar trebui sa voteze. Ptr cei 50 % care nu voteaza unde va calificati?
  • +2 (2 voturi)    
    Lol mesajul e ptr cei care voteaza contra psd (Duminică, 10 noiembrie 2019, 15:10)

    Coco Whistle [utilizator]

    Viorica a citit alte programe si s-a exprimat.