Al doilea incendiu provocat de deținuții de la Rahova, unde este închis și Dragnea. Mai multe persoane, transportate la spital

de Redactia     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 20:42 Actualitate | Esenţial


Penitenciar
Foto: Sindicatul Național SINPEN 2016 Constanta
Pompierii au intervenit, din nou, la Penitenciarul Rahova, după ce deținuții au provocat un nou incendiu. Trei gardieni și un deținut vor fi transportați la spital din cauza expunerii la fum, informează ISU.

Pompierii au intervenit, sâmbătă seară, la Penitenciarul Rahova, unde este încarcerat și Liviu Dragnea, după ce deținuții au provocat un nou incendiu. Potrivit ISU București-Ilfov, trei gardieni și un deținut vor fi transportați la spital după ce au fost expuși la fum, relatează Mediafax.

Patru autospeciale SMURD și o ambulanță București-Ilfov au fost mobilizate. Reprezentanții Administrației Naționale a Penitenciarelor (ANP) au transmis că incendiul a fost provocat de un deținut aflat în tranzit la Penitenciarul Rahova și a dat foc unor saltele din camera în care era cazat.

Conform procedurii, a fost solicitat sprijinul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă. Ca urmare a intervenţiei rapide a angajaţilor unităţii, incendiul a fost stins până la sosirea echipajului de pompieri.

Deţinutul în cauză şi 6 poliţişti de penitenciare au fost preluaţi de echipajele SMURD sosite la faţa locului, în vederea efectuării de investigaţii medicale suplimentare”, informează ANP.

Toate persoanele implicate se află în afara oricărui pericol. „Incidentul face obiectul unei verificări interne, deţinutul implicat urmând a fi cercetat disciplinar şi sancţionat conform prevederilor legale”, mai arată sursa citată.

Acesta este al doilea incendiu provocat la Rahova.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















11000 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Cum? (Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 20:53)

    Soljenitin [utilizator]

    Cum a dat foc? Nu sunt verificati la "internare"? Cine i-a pus la dispozitie sursa de foc?
    • +4 (4 voturi)    
      Dragnea ! (Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 22:13)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      -
    • +4 (4 voturi)    
      !! (Duminică, 10 noiembrie 2019, 0:53)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      FIX asta voiam si eu sa intreb!!
      Cum adica "detinutul va fi cercetat disciplinar"? Dar CINE a lasat o sursa de foc asupra lui? >:
  • +13 (13 voturi)    
    Cred ca Dragnea (Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 20:55)

    Ozmo [utilizator]

    Se uita la serialul Vlad de pe Pro TV. Se crede inginerul :))
  • +8 (10 voturi)    
    detinutul (Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 21:10)

    Orizont [utilizator]

    "detinul implicat urmand a fi cercetat...", dupa care o sa-i dea lui Dragnea inca o permisie de buna purtare, sau o sa-l elibereze ca sa nu-i fie viatza in pericol, plus ca a scris citeva carti si sarcutzul nici prejudiciul nu vrea sa-l plateasca. Mi-e si mila de el cand auzi ca si-a tras insula pe Dunare, are vila in Brazilia, bani offshore, etc.
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Duminică, 10 noiembrie 2019, 11:06)

    dumnezeu [utilizator]

    decît o dedicație pentru scîrnăvia cu mustață:

    https://www.youtube.com/watch?v=Adgx9wt63NY
    • 0 (0 voturi)    
      va rog frumos! (Duminică, 10 noiembrie 2019, 17:29)

      Jegul Cristian Ioan [utilizator] i-a raspuns lui dumnezeu

      Este foarte bine spus "scîrnăvia cu mustață " dar va rog nu mai facet glume cu "decat", exprimare asta, specifica pedesereului, imi produce o greatza profunda!
  • -3 (5 voturi)    
    Băi,mă lăsați cu Dragnea?! (Duminică, 10 noiembrie 2019, 11:18)

    asavreau [utilizator]

    Nu aveați ce să mai spuneți,să-l puteți pomeni pe Dragnea și ați găsit o știre măreață din pușcărie.Adică infractorii fac infracțiuni și acolo unde ar trebui educați să nu mai facă infracțiuni.Care-i treaba cu Dragnea?A participat la stingerea incendiului?A început să regrete ce a făcut semn că se poate îndrepta?
  • +6 (6 voturi)    
    Cu incendiile astea (Duminică, 10 noiembrie 2019, 12:40)

    Altiro [utilizator]

    Dragnea se simte ca Penes Curcanul:
    "Prin foc, prin spăngi, prin glonţi, prin fum,
    Prin mii de baionete.."
  • 0 (0 voturi)    
    Dar este firesc! (Duminică, 10 noiembrie 2019, 17:27)

    Jegul Cristian Ioan [utilizator]

    Macar atat sa aiba voie Daddy sa faca, de ciuda ca a fost eliberat doar o zi, sa dea si dumnealui foc la inchisoare, in semn de protest!