Prezidențiabilul Ninel Peia, dat dispărut și găsit la mănăstire: Am mers să cer binecuvântarea părintelui stareț

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 8 noiembrie 2019, 11:51 Actualitate | Esenţial


Ninel Peia
Foto: cdep.ro
Ninel Peia, candidatul Partidului Neamul Românesc la alegerile prezidențiale, dat dispărut de la hotelul din Cluj unde era cazat și găsit la Putna, susține că a mers la mănăstire pentru a cere binecuvântarea starețului.

"Am mers la Mănăstirea Putna pentru a lua binecuvântarea părintelui stareț Velnic, pentru a merge mai departe în această luptă prezidențială. Fără binecuvântarea părintelui aș fi renunțat. (...) Nu am dispărut, am mers la mănăstire să mă rog”, a declarat Ninel Peia, vineri, la Antena 3.

Polițiștii clujeni au fost sesizați despre dispariția lui Ninel Peia de Serviciul de Protecție și Pază. Candidatul la președinție din partea Partidului Neamul Românesc ar fi fost văzut ultima dată în cursul nopții de miercuri spre joi, la ora 1.17, pe camerele de supraveghere ale hotelului în timp ce părăsea clădirea.

"În această după-amiaza, IPJ Cluj a fost sesizat de către Serviciul de Protecție și Pază despre dispariția lui Ninel Peia, candidat la președinția României. Acesta s-a cazat ieri la un hotel din Cluj-Napoca, iar în această dimineață nu a mai fost găsit și nici nu a mai răspuns la telefon. În cauză se efectuează cercetări. Facem precizarea că persoana în cauză beneficia de serviciile de protecție și pază doar pe perioada activităților publice din cadrul campaniei electorale, el fiind văzut pe imaginile de pe camerele de supraveghere părăsind hotelul, în cursul nopții, la ora 1.17 minute”, anunța joi Poliția Cluj.

Vineri dimineață, Poliția a anunțat că Ninel Peia a fost găsit joi noapte la Mănăstirea Putna. Poliția Cluj a precizat că Ninel Peia era cazat în mănăstire și nu a fost victima vreunei infracțiuni."Acesta a refuzat să însoțească polițiștii pentru încheierea formalităților, sens în care a fost încheiat, conform procedurii, un proces-verbal”, spun polițiștii.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3314 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    alt dement... (Vineri, 8 noiembrie 2019, 11:59)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    alt dement...
  • +8 (12 voturi)    
    Mare-i grădina.... (Vineri, 8 noiembrie 2019, 12:14)

    prec [utilizator]

    Dacă n-a dat măcar trei ture-n patru labe n-are farmec. N-o să i se îndeplinească rugăciunea!!!!
  • +7 (11 voturi)    
    Lol (Vineri, 8 noiembrie 2019, 12:17)

    mitg [utilizator]

    Asta n-a stiut cum sa atraga atentie sau cum?
  • +6 (10 voturi)    
    Si uite asa (Vineri, 8 noiembrie 2019, 12:21)

    aiureantramvai [utilizator]

    a aflat lumea si de acest "prezidentiabil". Personal habar nu aveam de acest catindat, oricum eu votez Veo (glumesc, bre!)
  • +3 (5 voturi)    
    ;-) (Vineri, 8 noiembrie 2019, 12:26)

    Soljenitin [utilizator]

    Ceva intalnire de taina cu cineva care sa ii dea niscai indicatii? :-)
  • +5 (9 voturi)    
    Rugamintile (Vineri, 8 noiembrie 2019, 12:33)

    vasile-roaita [utilizator]

    Ti-au fost desarte. Lumea nu te va vota.
    • +2 (6 voturi)    
      :-) (Vineri, 8 noiembrie 2019, 13:00)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui vasile-roaita

      Dar poate chiar pentru asta s-a rugat, sa nu care cumva sa iasa presedinte :)))
  • +3 (5 voturi)    
    cine? (Vineri, 8 noiembrie 2019, 12:53)

    andimi [utilizator]

    cand un calugar a venit la egumen sa ii spuna ca a venit Ninel Peia, egumenul nu a spus: cine naiba mai e si asta?
  • +5 (7 voturi)    
    Bine Nea Peia , (Vineri, 8 noiembrie 2019, 12:54)

    Rescator [utilizator]

    Să zicem,prin absurd,că ai ajunge Președintele
    României și in mandatul tău ne atacă statul Verzovia,
    iar tu îți așezi bocceluța pe umeri și dispari la vreo
    mânăstire vreo săptămână.Ce face Neamul Românesc fără Comandantul Suprem!?Vezi că generalii din jurul tău te-au sfătui prost.
  • +6 (8 voturi)    
    cretin in cautare de publicitate (Vineri, 8 noiembrie 2019, 12:55)

    omul.rau [utilizator]

    a fugit noaptea de la hotel si s-a ascuns intr-o manastire... numerosii lui votanti deja credeau ca l-au luat reptilienii ca e om bun si curat la suflet :)
  • 0 (6 voturi)    
    De-asta nu dispare si Barna (Vineri, 8 noiembrie 2019, 15:16)

    cenzuratul [utilizator]

    Ca el foloseste metode moderne, ia binecuvantarea de la Soros remote, prin Skype.
  • +2 (2 voturi)    
    care e miza? (Vineri, 8 noiembrie 2019, 15:24)

    MitikaP [utilizator]

    Miza pentru care omul isi face campanie cu metode mai speciale sunt banii nostri! Ia cititi aici:


    Articolul 48 din legea 334/2006 prevede că în cel mult 30 de zile de la alegeri, AEP ”rambursează partidelor politice, alianţelor politice, organizaţiilor cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale, respectiv candidaţilor independenţi, pe baza documentelor justificative furnizate de mandatarul financiar în cel mult 30 de zile de la data alegerilor, sumele aferente cheltuielilor efectuate la nivel naţional în cazul în care partidul politic, alianţa politică, alianţa electorală, organizaţia cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale, respectiv candidatul independent a obţinut minimum 3% din voturile valabil exprimate la nivel naţional.”

    Dacă partidul sau alianța nu a obținut 3% din voturi, AEP rambursează ”numai sumele aferente cheltuielilor efectuate la nivelul circumscripţiei electorale judeţene, de sector sau a municipiului Bucureşti, în care acesta a obţinut minimum 3% din voturile respective, după caz.”, ”Sumele cheltuite suplimentar, la nivel central, de către partidul politic, alianţa politică şi organizaţia cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale se rambursează numai în cazul în care acestea au obţinut minimum 3% din voturile valabil exprimate la nivel naţional.”
  • +3 (3 voturi)    
    proba verităţii (Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:35)

    Ilenuca1 [utilizator]

    Un potpuriu de injurii revarsă acest ins asupra campaniei pentru alegerea Preşedintelui României. Eu cred că va lua cam1 vot la 100.000 cetăţeni prezenţi. Suficient ca, peste patru ani să revină cu alte găleţi de lături.